Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dasz DDR400, to synchro masz przy FSB>=200. Jak dasz DDR333, to synchro jest przy 200>FSB>=166.

1238059[/snapback]

z tego co mowisz wynika, ze przy kazdej innej wartosci FSB niz 166 i 200 plyta chodzi asynchronicznie z ramami i dodaje im +33mhz (66 efektywnie). It`s strange, isn`t it? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mowisz wynika, ze przy kazdej innej wartosci FSB niz 166 i 200 plyta chodzi asynchronicznie z ramami i dodaje im +33mhz (66 efektywnie). It`s strange, isn`t it? :|

1247286[/snapback]

Nie.

 

Jeśli w biosie ustawisz pamięć na DDR400, to będzie synchro przy FSB od 200 w górę.

Jeśli w biosie ustaiwsz pamięc na DDR333, to będzie synchro przy FSB od 166 do 199 MHz.

Jeśli ustawisz DDR400, a FSB jest od 166 do 199, to będzie asychro i będą działać z dzielnikiem 5:6.

 

Resztę można dorobić sobie samamu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, to spoko, szkoda ze nie mam kompa pod reka i stad te pytania :D btw. od jakiej wartosci FSBnalezy blokowac czesttliwosc AGP i PCI?

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam 4 pytanka:

 

1. Mam A7V880 z Athlonem 2200 i Radeonem 9600 Pro, i jak to w przypadku athlona 2200 musiałem ręcznie ustawić 13,5 x 133 niestety po tej operacji grafika szaleje (niekontrolowane restarty, czarny lub posiekany ekran przy ładowaniu windowsa itp.).

Jak ustawie magistrale na 100 to jest OK.

Przejrzałem powyższe posty i mam pytanko (być może trywialne ale fachowcem raczej nie jestem).

Czy chodzi tu o ASYNCHRONIC FREQUENCY czyli blokadę dzielników pci/agp?

 

2. W międzyczasie walki z grafiką przy którymś tam restarcie dysk WD Caviar (160 GB) na SATA stracił całą tablicę partycji. Co mogło być przyczyną? Komputer chodził wtedy na magistrali 133. Czy ma to również związek z ASYNCHRONIC FREQUENCY ???

Czy miał ktoś już taki problem?

 

3. Mam kartę Telewizyjną PixelView TV PAK. Niestety nie działa Overlay, są problemy z wyszukiwaniem programów i od czasu do czasu jak jest włączony jakiś program do oglądania np. JTV to zdarza się niekontrolowany restart. Testowałem kartę na wszystkich slotach PCI i chodzi tylko na jednym. Na pozostałych nie można nawet zainstalować sterowników. Podejrzewam że są problemy z przerwaniami ale co w takim razie robić???

Karta jest OK. bo pracowała 4 lata na 2 moich poprzednich kompach.

 

4. Mam Athlona 2200… na ile wykręciliście tego procka na tej płycie? I z jakimi ustawieniami. Będę oczywiście kręcił jak opanuje 3 powyższe problemy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak

2. Nie, przy 133 to raczej malo mozliwe, jakis blad podczas zapisu, sam mialem tak niejednokrotnie, ale w wiekszosci przypadkow partycja jest do odzyskania.

3. nie wiem, nie mam tunera :P

4. kazdy procek kreci sie inaczej !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad2..

 

NIEJEDNOKROTNIE????  :blink:

czyżby to była reguła przy SATA?

1248198[/snapback]

hehe, nie. aqrat takie rzeczy dzialy mi sie na innej plycie i na dysq ATA, nie masz sie raczej czym przejmowac... Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie eksperymentoawłem z ASYNCHRONIC FREQUENCY i kicha... nic to nie daje....

Nie ważne czy jest włączone czy wyłączone... w każdym razie nie widze żadnej poprawy...

Próbowałem AGP x 4 wtedy ładuje mi sie (poprawnie) windows ale ekran jest czarny, a przy AGP x 8 co drugie uruchomienie to posiekany ekran i samoczynny restart przy ładowniau windowsa... próbowałem różnych sterowników (omegi również), ładowałem różne wersje biosu (teraz mam 1008) i zadnej poprawy...

 

RO ROBIĆ.... :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rx7 - pierwsza sprawa jakie masz pamieci?

ustaw proca normalnie na fbs133 i jesli masz pamieci na dualu to je przełacz na singiel a po drugie wyłacz fastwrite dla agp i jeski masz włączone synchronizacje agp do pamieci

niestety ta płyta czasem sie nielubi z radeonami miałem ten sam problem zmieniłem grafe na gf i musiałem wyłaczyc duala ale przypuszczam ze to z powodu moich twinmosow (za cho....e niewiem czemu nie chca pracowac w dualu )

mi sie podobnie działo jesli chodzi o sata to wina czasem zwiech....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pamięć to 512 twinmos tak więc duala raczej nie wyłącze bo mam tylko jedną kość...

FASTWRITE mam wyłączony!

ASYNCHRONIC FREQUENCY mam włączony!

a jak miałem tydzień temu GF FX 5700 to wogóle nie chciał chodzić w 3D więc wymieniłem na Radeona (ale wtedy nie wiedziałem nic o ASYNCHRONIC FREQUENCY... teraz może by poszedł ów 5700 :unsure: )

Jak kupiłem nieszczęsnego A7V880 to zapakowałem na nią GF 440 MX i byłem zszokowany skokiem wydajności w stosunku do poprzedniej konfiguracji... aczkolwiek GF 440 MX chodził tylko na sterach zprzed 1,5 roku ale to już historia i teraz muszę walczyć z Radkiem 9600 Pro... :? )

 

Tak więc dzięki za radę Blackshmith ale Twoje porady już testowałem i niestety efekt "be zmian" :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- W biosach starszych niż 1008 wystąpywało bez powodowe resetowanie biosu

Czyli rozwiązaniem mojego problemu jest nowy bios. Jak narazie mam 1.007 i już mnie kur... strzela jak co pare dni musze od nowa wszystko stawiać w biosie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki Blackshmith za trywialne pytanie ale gdzie wprowadzi te wartości 2,5 3,6,3,12 bo wdepnąłem w ADVANCED i (partz załącznik)

 

A co do 3D to hula jak najbardziej bo testowałem w 3D mark 2003... ja mam jedynie problemy z uruchomieniem grafiki przy ładowaniu windowsa...

bo przy AGP x 4 mam czarny ekran również na wyjściu TV (ale win chodzi chyba poprawnie)

a przy AGP x 8 mam posiekany ekran i samoczynny restart...

 

oczywiście zarówno w jednym jak i w drugim przypadku po kilku restartach udaje się windowsa (kartę) uruchomic... ale czasami brakuje mi cierpliwości... :angry:

Edytowane przez rx7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rx7

patrzac od gory

pokolei cas latency 2,5-4-3-6-3-12-2command

acha i zmniejsz wartosc agp do 128mb

 

 

jesli ci to nie pomoze sprawdz grafike na innej płycie

apropo jaki masz zasilacz - 300w codegena lbo cos podobnego? - wymien na cos konkretnego! to moze byc tez zasiłka.....

Edytowane przez Blackshmith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Blackshmith zrobiłem co sugerowałeś i...

6 uruchomień OK ale 7 już z posiekanym ekranem i samoczynnym restartem... (generalnie lepiej)

...tak więc w skrajnej rozpaczy (wbrew zdrowemu rozsądkowi) załadowałem starszą wersję biosu (z 08 na 07) i na razie jest dobrze (tzn gdzieś 10 na 10 uruchomień kompa... )

 

...a co do zasilacza to mam 350W ale nie mogę teraz zajrzeć do kompa. :-|

Z tego co pamiętam to pisze na nim MEGABAJT (nie wiem czy coś jeszcze... ) :-|

z tym że o ile sie orientuje to Megabajt to firma handlowa a nie producent... prawdę mówiąc kupiłem ten zasilacz (z chłodzenim wodnym) od krakowskiego CPC czyli coś takiego . www.cpc.pl/zasilacz2.php

 

PS.

jak sprawadzić zasilacz czy nie szaleje? jest jakiś sensowny soposób (oprócz oczywiście pożyczenia innego zasilacza od kumpla i wpięcia go w kompa? :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS.

jak sprawadzić zasilacz czy nie szaleje? jest jakiś sensowny soposób (oprócz oczywiście pożyczenia innego zasilacza od kumpla i wpięcia go w kompa? icon_lol.gif )

w biosie masz zakladke Hardware inf. moze te pomiary nie sa zbyt iarygodne, ale mozesz podac na poczatek, ocenimy je...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK podam napięcia jak dotrę do domu... czyli troche póżniej...

 

a teraz mam jeszcze na gorąco inne pytanko... a mianowicie swojego czasu próbowałm podkręcić swojego Athlona 2200 i sugerując się artykułem http://www.extrem-oc.internet.v.pl/art.8.html

Próbowałem kręcić przestawiając mnożnik i zwiększać częstotliwość magistrali ale w moim przypadku ZADEN oprócz 13,5 nie chce funkcjonować... mogę co najwyżej podnosić częstotliwość magistrali :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz zablokowany mnoznik poprostu, poszukaj sobie na forum o drut-modzie, dzieki ktoremu mozesz uzyskac niestandardowe jego wartosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rx7

patrzac na parametry twojej zasiłki to nie powinno byc problemow jesli chodzi

mozesz sprawdzic na innym zasilaczu i sprawdz grafike na innym kompie

 

o proca to masz zablokowany mnoznik mozesz probowac go odpalic na magistrali 166 ale pamietaj ze boxowy wentyl nie wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drutowanie raczej bawił się nie będę, a co do magistrali to na 166 nie pójdzie sprawdzałem ale na 145 jeszcze jakoś sobie radzi... a co do chłodzenia to raczej się nie stresuje bo mam wodne z CPC.

 

W zasadzie bez kręcenia procka mogę żyć, bardziej martwiła mnie grafika ale na razie chyba jest OK (będę pewniejszy po kilku dniach pracy)

 

Nurtuje mnie tylko jeszcze jeden problem a mianowicie karta telewizyjna PixelView TV Pak ponieważ karta daje się zainstalować tylko na jednym z 5 portów PCI ale nie chodzi na nim poprawnie (niekontrolowane restarty, problem z wyszukiwaniem programów, nie działający overlay itd). Na pozostałych portach PCI nie chcą się nawet zainstalować sterowniki :sad:

 

Z doświadczenia wiem że przy tego typu kartach podstawowym problemem są konflikty z przerwaniami... Tak więc jeżeli by trochę pokombinować to da się tą sytuację opanować (wiem bo przechodziłem ten problem na poprzedniej płycie soldka).

Niestety A7V880 nie znam zbyt dobrze i fachowcem w tej dziedzinie raczej nie jestem ale powalczyć myślę warto.

Tak więc będę chciał pokombinować trochę z ustawieniami przerwań ale o pomoc zgłoszę się wieczorkiem jak dopadnę swojego kompa i podam aktualne parametry (wcześniej wspomnianych przerwań)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiając sprawę jasno - rx7- masz dupiastą zasiłke, ten 350W megabajt to chłam pokroju CODESHIT ...co nie znaczy że problemy powoduje właśnie on.

CZYLI--> na 90% problemy robi zasiłka !

WSZYSTKIE objawy jakie przedstawiasz to standard właśnie przy przeciążonych kiepawych zasiłkach.

NIE sugeruj się napisem "350! WAT" bo u codeshita i megabajta 350 są słąbsze nież FORTONY 250W.

A więc..... kup nową zasiłkę, lub porzycz od kogoś coś porządnego na próbę.

Aha, CAS latecy daj na 3 póki co. Później sam sprawdzis zna jakich pracują stabilnie.

No i parametr w BOIS'ie ten nad FAST WRITES, chyba SYNCHRONUOUS READ, czy jakoś tam coś związanego z SYNCHRONUOUS, daj na disabled.

end. byaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne... jak dopadne jakiś sensowny zasilacz to potestuje... kupować raczej w ciemno nie chce bo chciałem mieć kompa „bezszelestnego” i dlatego kupiłem to „COS”

 

... teoretycznie zasilacz może być przyczyną bo problemy z grafiką nie są regułą... ale po sugestiach Blackshmitha jest zdecydowanie lepiej... jak dotrę do domu to podam napięcia z poziomu windowsa i biosu... może to chociaż wystarczy...

 

jedno tylko pytanko dodatkowe... Blackshmith wspomniał wcześniej zebym ustawił AGP na 128 MB a moja karta ma 256... o co chodzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno tylko pytanko dodatkowe... Blackshmith wspomniał wcześniej zebym ustawił AGP na 128 MB a moja karta ma 256... o co chodzi???

w takim razie nie musisz zmieniac AGP Aparature size, widocznie Blackshmith nie doczytal, ze masz karte 256 lub nie wspominales o tym przedtem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie nie musisz zmieniac AGP Aparature size, widocznie Blackshmith nie doczytal, ze masz karte 256 lub nie wspominales o tym przedtem :P

1250365[/snapback]

AGP Aparture to okno szczeliny na tektury - nie ma nic wspólnego z wielkością pamięci na karcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...