Skocz do zawartości
Mernest

Kręcenie Athlona 1600+

Rekomendowane odpowiedzi

ello mam athlona 1600 palomino (1400.MHz,133x10.5) i pamięci 128mb (266) noname i zadaje wam pytanie czy wyda przekroczyć bariere 166 fsb bo jak biore o 1 wyżej to komp się nie odpala czy to wina pamięci które i tak jadą jush na 333 a normalnie sa 266 czy to moze wina procka :?: dodaje ze napiecie zwiekszylem maksymalnie 8) teraz aktualnie mam go puszczonego na 2100+ (1750Mhz 166x10.5) pamiec z 266 na 333 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ale to jest juz starsza płyta i mam z 100 do 133 a pozatym z tego co wiem to palomino nie było wersji 166 :) plyta jest stara ma juz 2 lata ale ma lepsze osiagi niz asrock kurde nie pamietam nazwy wiecie o co chodzi ten najtanszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o Asrock k7s8x, to jest bardzo fajna płyta, jeszcze trzy dni temu ją miałem. Wiem, że palomino jest na fsb 133, ale jeżeli chodzi na 166 to czemu nie miałby pójść na 167? :) Jak możesz to sprzedaj palomino, bo to nie jest proc do kręcenia. Pamięci też masz za słabe, żeby chodziły wyżej. To wszystko może sie sumować i dlatego nie chce iść wyżej. I tak masz już wszystko na max'a.

Aha pokombinuj z timingami może to wina pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timingi ustawiam najwolniejsze i tak nie chce iść wyżej ale thx za rade moim zdanie to pamięci nie wydają już bo widziałem palomino puszczonego na 2ghz coprawda był vmod ale chodził na 2ghz a moje pamięci są 266 mam je puszczone na 333 nidługo sobie kupie 400 i wtedy zobacze 8) thx za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że procek osiągnął już kres swoich możliwości. Palomino pracujące na fsb = 166MHz to rzadkość. Oprócz tego hamuje Cię płyta główna. Przy fsb = 166MHz szyna pci jest taktowana na 41MHz i to też może powodować, że komp nie chce się odpalić (ale w tym wypadku raczej zawieszałby się). Nie wiem czy rzadko spotykany chipset amd 761 (bo z opisu na stronie gigabyte wynika, że na takowym zbudowana jest ta płyta) umożliwia asynchroniczne taktowanie pamięci. Jeśli tak, to możesz puścić pamięć na 133MHz i dowiesz się czy to jej wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to ja wam opisze jak teraz go mam puszczonego

NAZWA : AMD Athlon XP 1600+ @ AMD Athlon XP 2100+

Model : Palomino

Czestotliwosc Taktowania : 1400 Mhz @ 1744 Mhz

CPU FSB : 133Mhz @ 166 Mhz

Magistrala Pamięci : 133Mhz @ 166 Mhz

Timingi Pamieci : Cas Latency 2.5, Ras to Cas Delay 3, Ras Precharge 3, Ras active time 7.

PCI : 33 Mhz @ 42 Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...