Skocz do zawartości
Themonic

Problemy przy kupnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio dogadalem sie z kumplem, ze sprzeda mi moba : MSI KT4AV za 100zl (troche uzywany ale dorbze chodzi ). Moj sprzet to : Radeon 9800SE@pro, 512MB 133Mhz, Athlon XP 1700+@2100+ ( na tyle ram pozwala tylko) - JUGB, Dysk Segate Baracuda 60Gb, oraz Soltek 75KAV. Jak odrazu widac trace sporo wydajnosci radka, przez ta slaba plyte na dimmy. Mialem zamiar kupic ta plyte od niego i 512 MB 400Mhz Twin MOS jak sadzicie, czy oplaca sie kupowac taki ram przy tej plycie ? Czy pozwoli mi to na podkrecenie jugba np do 3200+ ? Jak sadzicie czy wogole oplaca sie kupowac ta plyte ?

P.S.

Tego, ktory zdecyduje sie mi pomoc prosze o odpowiedz na kazde pytanie zawarte w txt. Naprawde mi na tym zalezy ! Z gory dzieki !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak dużemu oc chcesz poddać procka. Ta płyta za 100 zł to bardzo dobra oferta, ale weź pod uwagę, że to kt400, które nie posiada dzielnika pci/agp odpowiedniego do pracy na szynie 200MHz. Sądzę, że max co na niej wyciśniesz, to jakieś 175-185MHz (czyli i tak nieźle) + to, co dokręcisz mnożnikiem (o ile oczywiście masz odblokowany). Nikt nie powie Ci na ile pójdzie twój procek, bo tego nie da się przewidzieć. Co do ramu, to twinmos nie jest obecnie polecany, ze względu na to, że zdarzają się dobre i kiepskie serie. Ale Ty i tak nie będziesz puszczał ramu na 400MHz, więc na pamięciach możesz zaoszczędzić. Moim zdaniem opłaca się taka przesiadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jaki ram polecacie ? I czemu uwazasz, ze nie bede puszczal go na 400mhz ?:D

bo na KT400 nie pójdą ci synchronicznie z prockiem na FSB 200 - nie ma szans.

 

Jak chcesz FSB 200 i nie masz kasy na super płytkę to kup sobie nówkę

Asrock K7S8X v.3 na gwarancji ze sklepu około 130 zł, lub taką płytkę jak ja mam (z czytnikiem flash kosztuje jakieś 129-140 zł) - looknij jak mi chodzi. Zapomnij o stabilności na tej co chcesz kupić przy takim taktowaniu FSB.

 

co do pamięci to się nie wypowiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiearm "xxx" Kingstony to dobry wybór :D

 

Pozatym Boksik i wieczysta gwarancja. Tak nawiasem mówiąc to pudełeczko na kingstony robią na taiwanie karteczki z instrukcją :D drukują w Chinach a pamięci składają w USA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiearm "xxx" Kingstony to dobry wybór :D

 

Pozatym Boksik i wieczysta gwarancja. Tak nawiasem mówiąc to pudełeczko na kingstony robią na taiwanie karteczki z instrukcją :D drukują w Chinach a pamięci składają w USA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...