Skocz do zawartości
petrumi

Astercity, stale IP, router - proszÄ™ o poradÄ™

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem router Digitus i mam zamiar stworzyć mini-sieć z dwóch komputerów. W mojej kablówce jest system , ktory wykrywa nowy numer MAC. Czy po podłączeniu modemu do routera będę mógł korzystać z Internetu czy Astercity stosuje jakieś utrudnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konfigurujesz jak kazdy router. system Wilga w ACN po wykryciu po twojej stronie nowego MACa zapyta sie czy to jest nowa sieciowka/komputer. wybierasz nowa sieciowke. zatwierdzasz i po resecie kompa masz juz skonfigurowane lacze na nowym MACu. pamietaj tylko o tym ze dzielenie lacza jest dozwolone tylko w zakresie pojedynczego lokalu (ilosc kompow na jedno lacze nie jest ograniczona) ;)

 

cya

wojtasl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jestes w astercity ale może będziesz wiedział.

czy nalezy stosować skrypt automatycznej konfiguracji http://www.aster.pl/aster.pac , wpisywany w IE?

 

o konfiguracji routera mam małe pojęcie ale pomógł mi informers z pracy, sprawdze wieczorem czy Wilga się zgłasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w Aster :) i polecam kazdemu ;)

 

Ad skrypt: nie. nie jest konieczny. on konfiguruje tylko domyslna sciezke na proxy Astera ale mozna go spokojnie olac. jesli chcialbys cos zmieniac z proxy to go zignoruj/wytnij, z definicji pomaga troshke instalowac technikom i powinni go wywalac po zainstalowaniu modemu.

 

cya

wojtasl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. z routerem juz sobie poradziłem. pomogło ustawienie nie stalego IP tylko dynamicznego. Ponieważ Wilga nadal sie nie zgłaszała , clonowałem adres MAC z zarejestrowanej karty i poszło.

Jednak póżniej powstały kolejne problemy. Z założenia miałem przenieść p2p na laptopa. Jednak Azerus i NAT się gryzie. Transfery mam rzędu 1-3 kb/b.

Czy należy stosować jakieś dodatkowe ustawienia routera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do p2p najlepiej jest postawic tego kompa 'sciagajacego' na DMZcie (tzn. DeMilitarizedZone) to jest w zakladce Advanced u mnie ale u ciebie chyba tez - powinien to obslugiwac router.

po prostu wylacza sie na konkretne IP sprzetowy firewall routera i p2p nie widzi problemow. oczywiscie trzeba wtedy postawic programowy FW na tym kompie dla bezpieczenstwa [ale nie wiem jak z DMZ jest u ciebie. tak czy owak wystepuje ta opcja na wielu routerach]

 

jesli chcesz przepuszczac TYLKO okreslone pakiety (np Azureus) to ustawic musisz potrzebne mu porty. tzn po prostu te porty w FW routera _otworzyc_.

troche juz tu trzeba sie opcjom przyjrzec i wczesniej sprawdzic na jakich portach dany program pracuje :) eMule bodajze cos kolo portow 4172 czy cos...

 

i ustawiasz ze z DANEGO IP mozna korzystac z DANYCH portow :)

i jezdzi :) /jak zreszta z konfigiem kazdego FW ;) /

 

cya

wojtasl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po kiego wała kupiłeś se router jak mogłeś do nich zadzwonić i za 30 zeta sami ci przynoszą i instalują ja mam 2 kompy przyszło 2 panów i wszystko zrobili w 10 minut w pakiecie twój dom możesz legalnie mieć 2 kompy podłączone a pewnie taki masz pakiet domyślam się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

router przynosza i instaluja?!? za 30pln? to super! niech ci przyniosa z 10 i sprzedasz spokojnie kazdy po 150pln :D

na zdrowie :)

 

ciekawe jakim cudem bez routera mozna podlaczyc 2 kompy tak zeby mogly niezaleznie od siebie pracowac? tego to bym sie chcial dowiedziec :D

 

cya

wojtasl

 

ps. czy do 3 kompow przychodzi 3 'panów' ? LOL!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowe IP kosztuje 15zł/miech plus opłata instalacyjna 30zł . Wole sobie kupić router na własność a nie płacić im haracz za niewiadomo co.

 

@wojtasl

faktycznie mam opcje forwarding w routerze, wieczorem dam Ci znać dokładnie co tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...