Skocz do zawartości
ClareS

SP-97 - Komp po 5s gasnie . . .

Rekomendowane odpowiedzi

No więc kupiłem SP-97 i waitrak Zalmana 92x92. biore, montuje wszystko cacy, uruchamiam i działa wszystko . . .ale przez jakies 5s tylko :( Próbowałem zakładać już 5razy i nic, ciągle po krótkim czasie się wyłancza. Raz wszedłem do biosu ale nie zdązyłem sprawdzić temp. :evil:

 

Radiator dociska rdzeń na bank bo pasta jest odbita (OCZ Ultra 5+).

 

Ktos ma jakies sugestie co może być nie tak :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator ma zbyt niskie obroty :?:  Podłączyłeś go przez przejściówkę :?:

Wentyl na 12V i ma 2500RMP, a to chyba mało nie ejst :evil:

 

A moze cie sie wylacza bo bios nie potrafdi zczytac obrotow i wylacza kompa ?? , podlacz jakis szybki wiatrak i wlacz kompa i pozniej wylacz w biosie sprawdzanie czy wentyl sie kreci ...

Ok, zobacze :) Ale pewnie jutro bo dzisjaj juz nie chem się denerwować :evil:

 

EDIT: Bios nie sprawdza czy się wentyl kręci, bo ostatni przez przypadek uruchomiłem V7+ bez wentyla . . Pewnie blokada przed spaleniem proca działa i wyłancza zasilanie :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator ma zbyt niskie obroty :?:  Podłączyłeś go przez przejściówkę :?:

Wentyl na 12V i ma 2500RMP, a to chyba mało nie ejst :evil:

 

A moze cie sie wylacza bo bios nie potrafdi zczytac obrotow i wylacza kompa ?? , podlacz jakis szybki wiatrak i wlacz kompa i pozniej wylacz w biosie sprawdzanie czy wentyl sie kreci ...

Ok, zobacze :) Ale pewnie jutro bo dzisjaj juz nie chem się denerwować :evil:

Miałem na myśli to co zasugerował Pietia(lania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem komp sie wylacza, gdyz radiator nie dociska odpowiednio mocno do rdzenia. Dokrec go dosc mocno i sprawdz czy czasem rdzenia nie ukruszyles.

dokręcam go na maxa , a rdzenia nie ukruszyłem bo teraz pisze z kompa z tym procem i V7+ :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może radator coś Ci zwiera na płycie? Ja miałem coś podobnego z napędem CD (zbyt krótka obudowa komputera :|). Obudowa napędu zwierała drut z dławika na płycie głównej do masy i komp mi się wyłączał po dotknięciu obudowy :/. Trzy dni nad tym dumałem :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak jest na 100% sprawny, bo podłanczam go pod drugie gniazdo na płycie i pokazuje obroty  :idea:

zrób jak mowie a jak twierdzisz ze jest sprawny to o co ci chodzi ? niech działa jak działa :lol:

No jak podepne to działa ale na SP-97 sie komp nie uruchami, na V7+ jest wszystko ok. Więc o co ci chodzi :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam CS'a pod SP97 i wszystko chodzi git. radiator jest dokrecony na maxa, srubki nie drgna o 0.1mm. podobne sytuwacje mialem z gigabytem 3d, nie wiem jak udalo sie go zalozyc , ale komp wkoncu wstal. moze jakas drobinice uszkodziles na mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a może to dlatego tak się dzieje, bo jedna z 4 śróbek mocująch tego X do mobo nie dokręca się na maksa  :?:  W tym X jest gwint zjechany  :evil:

Jak jest zjechany to zmień na zapasowy. U kumpla na tej samej płycie śmiga jak złoto 8) Włącz kompa wejdź do biosu i sprawdź temp - może zdążysz :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu udało sie :) Dzisjaj po południu od nowa wszystko rozebrałem, i po skręcałem wszystkie śrubki tak mocno że aż piszczało :) Przesmarowalem proca dokręciłem radiator. I uruchamiam i działa :) Nie wiem czy poprzednio zalekko dokręcałem czy też złą stroną SP-97 montowałem (wtedy w strone pamięci, teraz w strone wejsc od myszki, klawy itd). No ale już działa.

 

Tylko temp. przy napięciu 1.85V i zalmanie na 5v (1400RMP) mam temp. 60C (po 2h prime95) i 56C po graniu. Więc troche dużo :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu udało sie :) Dzisjaj po południu od nowa wszystko rozebrałem, i po skręcałem wszystkie śrubki tak mocno że aż piszczało :) Przesmarowalem proca dokręciłem radiator. I uruchamiam i działa :) Nie wiem czy poprzednio zalekko dokręcałem czy też złą stroną SP-97 montowałem (wtedy w strone pamięci, teraz w strone wejsc od myszki, klawy itd). No ale już działa. 

 

Tylko temp. przy napięciu 1.85V i zalmanie na 5v (1400RMP) mam temp. 60C (po 2h prime95) i 56C po graniu. Więc troche dużo  :roll:

Weź uwagę temperature na dworze :evil: u nas jest ponad 32st normalnie mam gdzieś koło 46st, a teraz też 57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...