Skocz do zawartości
by -=Merlin=-

Abit NF7 bios moded by Merlin

Rekomendowane odpowiedzi

ja ostatnio pobawilem sie biosami i doszedlem do wniosku ze najlepszym biosem dla mnie jest bios od abita d26 :-o dziwna sprawa

 

lepsza wydajnosc i wyzsze fsb np. na biosie abita jade na fsb 222 a na biosie merlina discovery na fsb 221 juz byly restarty jak do windy wchodzilem no i nizsza wydajnosc ok 200mb/s :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralem TaiPan ( beta bios Merlina ) i to byl chyba ostatni bios jaki testowalem :!: :!: :evil:

Po flashu wszystko ok, wchodze do biosu, daje Load Defaut, zapisuje, czerwony ekranik i monitor gasnie :x No to wylaczam z pradu, uruchamiam z insertem i monitor sie wlacza :D Komunikat CPU is unworkable, plz recheck CPu SOFT MENU :( Ustawiam bios domyslnie i dalej nic, znowu monitor gasnie, no to 200x11 i znowu gasnie, 100x12.5 i CPU unworkable :( Teraz dalem 133x10 i jakims cudem sie wlaczylo, myslalem ze juz bedzie trzeba hotflasha :evil: Narazie mam dosc bawienia sie biosami Merlina, niech inni to robia :evil: Jesli mi sie uda to wgrywam Discovery i daje sobie spokuj bo PO CO TO WSZYSTKO? Aha, na Manta XT mialem freeze :lol:

Pozdro :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralem TaiPan ( beta bios Merlina ) i to byl chyba ostatni bios jaki testowalem :!:  :!:  :evil: 

Po flashu wszystko ok, wchodze do biosu, daje Load Defaut, zapisuje, czerwony ekranik i monitor gasnie  :x No to wylaczam z pradu, uruchamiam z insertem i monitor sie wlacza :D Komunikat CPU is unworkable, plz recheck CPu SOFT MENU :( Ustawiam bios domyslnie i dalej nic, znowu monitor gasnie, no to 200x11 i znowu gasnie, 100x12.5 i CPU unworkable :( Teraz dalem 133x10 i jakims cudem sie wlaczylo, myslalem ze juz bedzie trzeba hotflasha  :evil: Narazie mam dosc bawienia sie biosami Merlina, niech inni to robia  :evil: Jesli mi sie uda to wgrywam Discovery i daje sobie spokuj bo PO CO TO WSZYSTKO? Aha, na Manta XT mialem freeze  :lol: 

Pozdro  :lol:

to jest BETA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, identyczne objawy jak pinki, ale merlin podesłał mi drugiego biosa, który już bardzo ładnie sobie radzi :) Ma mniejsze zapotrzebowanie na vcore -> tak jak black mantaray, testowany 3h na 200x11 SuperPI 8MB, 16MB, Prime i jeszcze troche idle i bez żadnego freeza oraz restaru. Teraz także 2h na 220x11 i także wszystko w normie. Merlin bravo :D

 

Merlin wyjął kolejne kilka dni z życiorysu :D aby przepisać ten nowy bios i aby było perfect bez błędów. Wezcie pod uwage ile tictac robi swoje biosy, a ile merlin :D Nawet za szybko :D Ale dziękujemy Ci Merlin :D

 

PS. Pinki skąd masz TaiPan ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinki, ale zes sie zbulwersowal albo malo kumaty jestes albo sam nie wiesz co piszesz. Slowo beta oznacza wersje, ktora z zalozenia musi zawierac bledy. Twoja histeria mnie troche urzekla Pinki, bo jakby na to nie patrzec przez wlasna glupote mogles cos swoiemu kompowi zrobic, a najgorsze jest to, ze potem bys mowil ze to wina Merlina, heh dziecinada, zostaw beta-testingi tym ktorzy sie na tym znaja i zachowuja zimna krew jak cos sie dzieje...

 

I jeszcze na koniec cyctat, jakbys mi nie wierzyl Pinki:

to jest BETA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... tymczasem ja robie swoje dochodzenie w sprawie wydajności/stabilności d26-MantaRays XT Tictaca ...

 

biosik ma wysoką wydajność która przynajmniej u mnie na FSB ponad 225 okupiona jest stabilnością. Z Alpha timingów wynika że Tictac chyba m.in skrócił 3 cykle Ras-to-Cas Write do 2 co wywala u mnie Prime. Odpaliłem więc FSB 228 11-3-2-2 ... Prime się wysypał ... zmianiłem więc także cykl zapisu z 2 na 3 dla RtC i Prime śmiga.

 

Wydajność:

 

wcześniej FSB 228 8-3-3-2 i Prime wysypka po 1h. Sandra 3479/3251MB/s

 

teraz FSB 228 11-3-2-2 Prime stable. Sandra 3491/3265MB/s

 

Nie dość, że stabilniej to jeszcze wydajniej :lol:

 

PS

 

Potem potestuję FSB ponad 230 i cl2,5 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja daje pierwszy teścik przepustowości Taipana :D

Jest to w końcu biosik wolny od freezów oraz resetów. Vcore jak u BlackMantaray czyli ok :) Wydajność najlepsza z mojego mini ;) porównania. Biosik jest godny polecenia i sprawuje się bardzo fajnie :D

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie mam problem z biosem discovery D26_ver.2.0.04_Discovery_0.1_17.09.04, problem polega na tym,że po włączeniu 3d marka w czasie testu komputer sie wyłącza i wyje syrena,tak samo dzieje sie gdy włącze dzwiek na płycie z tym że komputer wyłącza sie zaraz po załadowaniu systemu,dodam że dzieje sie tak nawet jesli przestawie wszystko na defalut,pamieci mam jakies no name i korzystam z przejsciowki seriellel, jeśli ktoś ma jakis pomysł co to może byc to prosiłbym o pomoc, z góry dzieki

 

pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie mam problem z biosem discovery D26_ver.2.0.04_Discovery_0.1_17.09.04, problem polega na tym,że po włączeniu 3d marka w czasie testu komputer sie wyłącza i wyje syrena,tak samo dzieje sie gdy włącze dzwiek na płycie z tym że komputer wyłącza sie zaraz po załadowaniu systemu,dodam że dzieje sie tak nawet jesli przestawie wszystko na defalut,pamieci mam jakies no name i korzystam z przejsciowki seriellel, jeśli ktoś ma jakis pomysł co to może byc to prosiłbym o pomoc, z góry dzieki  

 

pozdrawaim

Na Default w SoftMenu III Merlin dał max dla proca 65st. , domyslne minus 15 to daje ci 50st. Jesli CPU przegrzejesz > 50st to musi wyłaczać kompa. Ja daje 75st. Może o to chodzi..hipoteza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może problem z 3DMarkiem 2001SE przy wysokim fsb na biosie D26-mantarays-xt tictac ??

U mnie notorycznie wypada na pulpit  :(

 

Na tym biosie Supr PI 1M poszło na fsb 255  8)

Nie testowałem na 3DMarku01 ale doradzam Ci zmienić w Alpha timingach tRCD (Write) z 2 na 3 - pisałem o tym na poprzedniej stronie. Dało mi to stabilność w Prime - dziś sprawdzę 3D na FSB 235.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,dopiero co zakupiłem tą płytkę i przymierzam się do kręcenia :).Jak bios będzie najlepszy,tzn.najbardziej stabilny i z najlepszymi wskazaniami temperatury? Aha,do duala bo jeszcze w planach kość druga jak w podpisie.Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Mam jeszcze jedno pytanie,jaki bios bedzie najlepszy pod moje pamiatki-HYnixy d43.I jeszcze jedno-czytalem ostatnio ze gdy zwali sie nam bios i komp nie wstaje to mozna wlozyc grafe na Pci i podobno wtedy wstaje i mozna zrobic flasha na poprawny bios-czy to prawda i czy ktos kiedys tego probowal????Zalezy mi bo jakby mi plyta walnela to nie bylo by ciekawie a chcialbym znac sposob na jej przywrocenie do zycia.

POzdro all :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Mam jeszcze jedno pytanie,jaki bios bedzie najlepszy pod moje pamiatki-HYnixy d43.I jeszcze jedno-czytalem ostatnio ze gdy zwali sie nam bios i komp nie wstaje to mozna wlozyc grafe na Pci i podobno wtedy wstaje i mozna zrobic flasha na poprawny bios-czy to prawda i czy ktos kiedys tego probowal????Zalezy mi bo jakby mi plyta walnela to nie bylo by ciekawie a chcialbym znac sposob na jej przywrocenie do zycia.

POzdro all :)

:lol:

 

Jak ci grafa siądzie (bios w niej, albo spaliłeś ją i chcesz przywrócić stock bios) to wtedy grafa PCI i flash. Ale jesli mobo to jak, skoro komp wogóle nie wstaje a bios jest konieczny do życia PC i grafa pci nic nie da bo nie ma co ;)

 

A do swoich ramów to zalezy ile masz? Jak 2x256 to cpc on, jeśli masz 2x512 to cpc off. Bios to albo Discovery, albo D26 od tictaca, wg mnie najlepszym biosem jest D26 Taipan, na niego radze poczekać :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

"]Mam jeszcze jedno pytanie,jaki bios bedzie najlepszy pod moje pamiatki-HYnixy d43.I jeszcze jedno-czytalem ostatnio ze gdy zwali sie nam bios i komp nie wstaje to mozna wlozyc grafe na Pci i podobno wtedy wstaje i mozna zrobic flasha na poprawny bios-czy to prawda i czy ktos kiedys tego probowal????Zalezy mi bo jakby mi plyta walnela to nie bylo by ciekawie a chcialbym znac sposob na jej przywrocenie do zycia.

POzdro all :)

:lol:

 

Jak ci grafa siądzie (bios w niej, albo spaliłeś ją i chcesz przywrócić stock bios) to wtedy grafa PCI i flash. Ale jesli mobo to jak, skoro komp wogóle nie wstaje a bios jest konieczny do życia PC i grafa pci nic nie da bo nie ma co ;)

 

 

 

 

A do swoich ramów to zalezy ile masz? Jak 2x256 to cpc on, jeśli masz 2x512 to cpc off. Bios to albo Discovery, albo D26 od tictaca, wg mnie najlepszym biosem jest D26 Taipan, na niego radze poczekać :twisted:

Mam 2x256(sygnatura),a czesto sie zdaza ze flash sie nie udaje i plyta wogule nie wstaje???

 

CZy jest lepiej flashowac-spod dosa czy spod flash menu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]

 

 

Mam 2x256(sygnatura),a czesto sie zdaza ze flash sie nie udaje i plyta wogule nie wstaje???

 

CZy jest lepiej flashowac-spod dosa czy spod flash menu??

Mnie się zdarzyło raz ... flashowałem ponad 20x ale winę ponosi bios bo był niedopracowany. Na poprzedniej płycie (Epox 8RDA+) także koło 20x i wszystko OK.

 

Zawsze flasciach!ę spod DOSa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]

Mam 2x256(sygnatura),a czesto sie zdaza ze flash sie nie udaje i plyta wogule nie wstaje???

 

 

CZy jest lepiej flashowac-spod dosa czy spod flash menu??

Odpowiedzi na te pytania sa bardzo latwe do znalezienia, wysil sie troche, a jezeli bedziesz mial nadal jakies watpliwosci to pytaj smialo ...

 

p.s. co do flashowania, to raczej b. rzadko, wazen zebys tego nie robil podczas burzy, albo jak napiecie skacze. Nawet jak wyskoczy blad, to mozesz zrobic hot flasha, kupic programator, albo wyslac do kogos i za 10 zl wrzucic nowy bios (ostatnio sa nawet oferty takie na allegro)...

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy cos jest nie tak,ale za radą Maversa podnioslem temp. i dalej to samo,czyli komp sie wyłącza i wyje syrena. Postanowiłem wrócić do starego biosu. I co najlepsze,ustawiam sobie mniej wiecej tyle co w podpisie(wrocilem dzis dp tych ustawien bo przez wakacje bylo ciepło wiec było 2200),a tu ZONk. Próba uruchomienia czegokolwiek konczy się wyłączeniem komputera i wyjącą syreną,najdziwniejsze jest to że jakies dwa miesiace temu wszystko chodziło na tych ustawieniach stabilnie jak skała. Nie mam zielonego pojecia co sie stało. Szkoda mi zasmiecac forum nowym tematem wiec pisze tu bo zagladaja tu ludzie ktorzy znaja sie na sprawach biosu.

 

pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...