Skocz do zawartości
by -=Merlin=-

Abit NF7 bios moded by Merlin

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

moja specyfikacja to

a ABIT nf7-sl, xp-m 2500+ (freezone 80-cu) 2x256 TwinMOS (M-tec) dual channel pc3200, chieftec 360 DF, gecube 9550 rev.2.1

 

na taipanie d26 0,1 nie moge dac wyzej mnoznika i fsb niz 11x210 vcore 1,75 vdimm 2,7

probowalem 11x220 i nawet na vcore 1,9 mial problemy :/

wchodzil do windy, 3dmarki 01/03 przeszly ale w doomie mialem dziwne "stop-klatki" milisekundowe, i wkoncu sie zresetowal.

 

tajmingi ramow ktorych nie zmienialem wogole to 2,5;3,3,11 (chcialbym je pozostawic, podobno najblizej idealu dla abita)

 

nie wiem co sie dzieje, troche szkoda mi ze nie moge osiagnac zadowalajacych wynikow, a uwierzcie mi nie jestem pazerny.

 

myslalem nad d27 taipan cpc on 0,2 ale juz sam nie wiem czy cos pomoze..

co o tym myslicie ?

 

ps, zastanawiam sie, ze byc moze dzieje sie to po czesci przez paste termiczna, poniewaz uzylem tej co byla standardowo w opakowaniu 80-cu.. moze by ja zmienic na powiedzmy ta ?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37340428

 

pozdrawiam serdecznie.

hubert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Jestem tu pierwszy raz bo dzis kupilem Abitka NF7 :D i nie przeczytalem tych wszystkich stron :( bo 100 godzin by mi nie starczylo ;)

Moj konfig to:

 

Sepron 2500+ do tego pentagram qc 92 cu

Abit NF7

256 ram 266 mgh :(

MSI 4Ti 128 ram

Dysk 60 gb

NeoTec X3800 380W

 

Powiedzcie mi jaki najlepszy bios bedzie do tego zestawu (jestem zielony jak ogorek w tym) i czy nic sie nie stanie ramom?? nie spale ich czy cos takiego jak bede podkrecal procka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przeczytaj topic o biosach do nf7 ;] ogolnie biosy merlina sa na topie :)

1 slowem, musisz probowac, dla kazdego lepszy jest inny

 

masz byka, ram to 266MHz :) a nie mgh

 

ramy najwyzej nie rusza, czytaj pc sie nei wlaczy, albo sie zresetuje, ludziska kreca z 266MHz na 400 i zyja :)

ten ram jakiej firmy :?:

 

ja osobiscie uwazam ze sempron do najlepszych rozewiazan nie nalezy, bartek lepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przeczytaj topic o biosach do nf7 ;] ogolnie biosy merlina sa na topie :)

1 slowem, musisz probowac, dla kazdego lepszy jest inny

 

masz byka, ram to 266MHz :) a nie mgh

 

ramy najwyzej nie rusza, czytaj pc sie nei wlaczy, albo sie zresetuje, ludziska kreca z 266MHz na 400 i zyja :)

ten ram jakiej firmy :?:

 

ja osobiscie uwazam ze sempron do najlepszych rozewiazan nie nalezy, bartek lepszy...

Moje ramy to jakien Infeneon czy jakos tak ;) A na pewno nic sei nie stanie jak ramy beda mialy wiecej niz 266 mhz czy zawsze sie nie wlaczaja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee, no wlasnie beda sypac bledami - zwisy, resety

grzac az tak bardzo, ze uszkodzic - nie sadze

 

wg mnie powinny pojsc na 333 :) ale nie gwarantuje, ze bedzie stabilnie, pamietaj, ze zawsze mozsz zwiekczyc timingi i zwiekszyc V na mem :)

 

ja mialem ten sam problem rpzesiadalem sie z celerona i musialem zmienic kupe rzeczy, na poczatek myslalem sobie, ze styknie MB + CPU, a potem sie okazalo, ze w AMD sie oplaca miec ramy synchronicznie i zmienilem ram, a jeszcze przy okazji sie okazalo, ze zasilka mi ledwo zipala... ehh tak to jest :) intel to gowno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez mnie nie denerwuj :!: :evil: :evil:

 

uzywales szukajki? czy tak sie pytasz, zeby sie pobawic? zobacz do odpowiedniego dzialu, kazdy interesujacy cie topic jest przyklejony i w kazdym te podstawowe rzeczy sa na 1szej stronie :evil:

to jest topic o biosach merlina nie o pamieciach czy ogolnym o/c amd... :evil:

 

:x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Jestem tu pierwszy raz bo dzis kupilem Abitka NF7 :D i nie przeczytalem tych wszystkich stron  :( bo 100 godzin by mi nie starczylo ;)

Moj konfig to:

 

Sepron 2500+ do tego pentagram qc 92 cu

Abit NF7

256 ram 266 mgh :(

MSI 4Ti 128 ram

Dysk 60 gb

NeoTec X3800 380W

 

Powiedzcie mi jaki najlepszy bios bedzie do tego zestawu (jestem zielony jak ogorek w tym) i czy nic sie nie stanie ramom?? nie spale ich czy cos takiego jak bede podkrecal procka ??

Przeczytałem wszystko w jakieś 4 godziny z przerwami 8) Więce to Cię nie usprawiedliwia, trzeba czytać dla swojego dobra 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na cpc=on. Bo nie jest tak "ostro" jak sie spodziewałem.

Prawde mówiąc odczyt w aidzie mam prawie identyczny jak na poprzednim biosie przy cpc=on.

(mnożnik 9x i FSB 235)

Skoro tak to z cpc=on na tym biosie powinna być faja jazda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie jest tak "ostro" jak sie spodziewałem.

Prawde mówiąc odczyt w aidzie mam prawie identyczny jak na poprzednim biosie przy cpc=on

Sam sobie zaprzeczasz. I widać, jak jest ostro :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie jest tak "ostro" jak sie spodziewałem.

Prawde mówiąc odczyt w aidzie mam prawie identyczny jak na poprzednim biosie przy cpc=on

Sam sobie zaprzeczasz. I widać, jak jest ostro :twisted:

morzesz ty po testowac i powiedziec jakie winiki som bo ja niec niewiem jakie ruzniece som !!!

 

by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świder - Skoro wychodzi prawie na to samo...

 

A ja chce więcej! :D

Niech Merlin wypuści wersje CPC=on i pozwoli nas z uśmiechem na ustach spalić zamęczyć swoje pamiątki na śmierć ! ;)

 

Aż się nie moge doczekać by zobaczyć jaką efektywność pamięci pokaże mi Sandra na tym biosie z włączonym cpc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świder - Skoro wychodzi prawie na to samo...

 

A ja chce więcej! :D

Niech Merlin wypuści wersje CPC=on i pozwoli nas z uśmiechem na ustach spalić zamęczyć swoje pamiątki na śmierć ! ;)

 

Aż się nie moge doczekać by zobaczyć jaką efektywność pamięci pokaże mi Sandra na tym biosie z włączonym cpc :)

dziesaj jeszcze bedzie czekam na odpowiedz i testy !!!

 

by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez postanowiłem pomóc swoim testem :)

Okzało sie, ze nie jest tak różowo jak na początku sądziłem :

_____

FSB 235 CL2,5-3-4-11 CPU Inteface Enabled :

1.Taipan D27 0.3 cpc=off

 

Sandra :

3356,5

(Int : 3518mb/s

Float : 3201mb/s)

 

Everest (czwarty odczyt):

Odczyt : 3483mb/s

Zapis : 1368mb/s

 

2.Taipan D27 0.2 cpc=on

 

Sandra :

3407

(Int : 3558mb/s

Float : 3256mb/s)

 

Everest (czwarty odczyt)

Odczyt : 3532 mb/s

Zapis : 1354mb/s

_____

 

Czwarty odczyt w Everescie ponieważ te pierwsze są jakieś takie bardzo dowolne :)

 

PS. Moge jeszcze zrobić testy na Taipanie 0.2 cpc=off jeśli się to na coś przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już znam... ;]

A biosik i tak spoko bo widać, że wyniki nie spadają o np. 200MB tylko o kilkanaście ;] więc widać "ostrość"... :twisted:

Tylko na cpc on mogą sobie ramy z tym nie radzić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem sobie.

Jakoś specjalnie wcześniej w temat się nie zagłębiałem, głównie zauważyłem wieelkie różnice w wydajności na cpc=on i off na DFI przy FSB wyższych od 250, a na Abicie zawsze jechałem na cpc=on bo wyłączanie tego nic mnie nie dawało ;)

Ale szczególowe porównanko w tym teście pokazuje co to potrafi dać :)

 

cpc on na nowym biosie się nie boje bo i tak jade na "niskich" FSB, 235, a maksymalnie 242.

Ale pewnie dla szczęśliwców z FSB 250-260 to może już stanowić problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko do ciebie Merlin oraz do innych dlaczego przy fsb 230 na twoim nowym biosie z cpc off na jednej kości 512hynix(2,5,3,3,11), gdy wyłączony mam lan to odczyt mam taki : 3208, zapis :1225, a gdy włącze lana na płycie to wyniki spadają do: odczyt:3080, zapis:1145. czym to jest spowodowane ? jest na to jakieś lekarstwo ? czy dało by coś zamontowanie sieciówki na pci, a nie korzystanie z tej na płyty, dziękuję wszystkim z góry...(mówiłeś kiedyś że przy wyłączonym lanie jest lepsza wydajnośc, ale nie wspominałeś o sieciówce na pci Merlin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczenie kompa do lana zawsze czyms takim owocuje po prostu czesc zasobow kompa miedzy innymi proc jest uzywana do komunikacji w sieci wystarczy wypiac kabel i po sprawie a co do kart na pci to pewnie by pomoglo ale nie kupowanie takich za 30zl tylko >300zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D27_TaiPan_0.2_EB_ED_Bpl_3.19_16.12.04 mrozi system czasami.  

 

Analizy nie bedzie na nim ..wracam do Taipana na D26

 

tym razem sobie czytam , bo normalnie niemam czsu na czytanie i iestem w szoku ! OMG 8O ja teraz zaluwazylem "Witam" pana mistrza !!!

 

by -=Merlin=- :wink: :gitara:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D27_TaiPan_0.2_EB_ED_Bpl_3.19_16.12.04 mrozi system czasami.  

 

Analizy nie bedzie na nim ..wracam do Taipana na D26

 

tym razem sobie czytam , bo normalnie niemam czsu na czytanie i iestem w szoku ! OMG 8O ja teraz zaluwazylem "Witam" pana mistrza !!!

 

by -=Merlin=- :wink: :gitara:

Tak tak tak... Już mówiłem, że D27 TP 0.1 i 0.2 mają tendencję do mrozu => w końcu w Zimie powstały :D :D :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...