Skocz do zawartości
by -=Merlin=-

Abit NF7 bios moded by Merlin

Rekomendowane odpowiedzi

Tak po prostu jest jakby Abita coś trzymało i mimo ostrego katowania napięciowego nie chce więcej iść niż 250 :? owszem pozaliczałem wyskoki na 270 nawet ale do przeliczenia 16MB SuperPi przy FSB 255 potrzebowałem aż 3,98V na pamieciach :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak po prostu jest jakby Abita coś trzymało i mimo ostrego katowania napięciowego nie chce więcej iść niż 250 :? owszem pozaliczałem wyskoki na 270 nawet ale do przeliczenia 16MB SuperPi przy FSB 255 potrzebowałem aż 3,98V na pamieciach :?

Tak jak u mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 slot uznaje juz raczej za uszkodzy kwestia tego co pokaze abit i memki na pozostałych 2 jak sie modnie zasiłke i 3.3 podskoczy w okolice 3.8v

Witam, na razie sprzet podkręcony jak w podpisie ale smiga wyzej jak trzeba ;) Noszę się z zamiarem założenia WC+mody, w związku z tym prosiłbym o jakieś linki do modów, bo widze ze bez nich cosik cieniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na razie sprzet podkręcony jak w podpisie ale smiga wyzej jak trzeba ;) Noszę się z zamiarem założenia WC+mody, w związku z tym prosiłbym o jakieś linki do modów, bo widze ze bez nich cosik cieniej ;)

To jest topic o biosach :evil: , poszukaj na necie było tego mnóstwo :!: xtremesystems.org, extremeoverclocking.com itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie, któro padło już w tym poście, ale nie znalazłem na nie odpowiedzi. można używać biosów Merlina również do nf7 (bez s)?

 

A) tak- czy wszystkich, jeśli nie, to jakich?

B) nie- jaki bios polecilibyście do nf7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna do NF7 (bez S) jesli jest to plyta w wersji v2.0...... nie wiem jak szukales, ale ta odpowiedz w tym temacie byla juz ze sto razy podawana...

A jaki bios jest najlepszy :?: Na to pytanie rozniez padala odpowiadz... SPRAWDZ SAMEMU :!: U kazdego sa inne rezultaty - musisz znalezc taki, ktory u ciebie bedzie najlepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DooSHeK

-=Merlin=- moglbys postnac changelog z D26_ver.2.0.05C_TaiPan_0.1_25.09.04 ? czym sie rozni w porownaniu z orginalnym biosem?

z gory thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm do tego trzeba ramów min. PC3700 przy rozsądnym napieciu na nich. :)Hmm do tego trzeba ramów minimum PC3700 przy rozsądnym napieciu na nich. :)Hmm do tego trzeba ramów minimum PC3700 przy rozsądnym napieciu na nich. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam... ja mam 333MHz Infeony i też tak śmigają :D :twisted:

Kto nie wierzy nie zobaczy... http://members.lycos.co.uk/swidrzany/FSB258/

 

Jak Merlin skończy z tym biosikiem, to dostane go do testów... i zobaczymy co potrafi na mobo Owsa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem discovery i padly mi wszelkie urzadzenia sieciowe-fire wire, sieciowka, usb- czyli neostrada takze.

Wrocilem do oryginalnego biosu i wszysko gra. W ustawieniach bylo wszystko wlaczone jak nalezy(chyba). W czym tkwi problem? Moze cos przeoczylem w biosie, bo jestem padniety, zmogla mnie choroba i siedze juz 3 godzine wyciskajac ile sie da z proca i pamieci.. i do tego ta wichura Sunon przyprawia mnie o bol... przeszlo 40 dba, wazne ze chlodzi sb i mofsety na ktore nie zalozylem jeszcze radiatorkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanko:

Bios : D26_ver.2.0.05C_TaiPan_0.1_25.09.04

Sprzęt: Jak w podpisie

 

Mam dwa poważne problemy, tzn jeden wynika z drugiego

 

Nie wiem czy to wina abita czy biosu

 

poniżej 2000 obr na wentylu Zalman 92x92 w abit eq prędkość wentyla pokazywana jest w przedziale 168.000 - 80.000 RPM 8O

 

Wszystko stabilizyje się tj. normalnie wyświetla w wartościach powyżej 2100 RPM, ale........ gdy wentyl jest poniżej 2100 czyli tej wartości dobrze pokazywanej przez płytę Bios poprostu nie ładuje się po naciśnięciu DEL, tzn wyskakuje tylko niebieski pasek na dole ekranu. Za to powyżej 2100 bios ładuje sie bez problemu

 

Ozochozi.... ? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hozi o to ze czujnik płyty prawdopodobnie "nie widzi" obrotów poniżej 2000 - i wtedy wariuje, a nie włącza się komp bo jest zabezpieczenie - cośw stylu "shutdown when cpu fan fail" - efektbyłby taki sam jakbyś nie podłączył wogóle wentyla i podejrzewam ze nie jest to wina biosu, ponieważ u siebie obserwuje podobne cuśdot. wentyla w zasiłce - system widzi go dopiero powyżej 1300rpm podkręćwiatraczek minimalnie tak zeby płyta go tylko widziała i bedzie luz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną ciekawostke... ;]

 

Biosy Merlina są bardzo popularne i w związku z tym dostałem dzisiaj maila od Tripoda, że w ubiegłym miesiącu było 6444 (214 na dzień) wejść na strone i moje ftp jest jednym z najbardziej popularnych ftp na Lycosie... jeden z największych "serwisów" w UK :twisted:

 

A co do obrotów to standard... Abit nie wykrywa i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merlin spojrz na to bios taipan 2.0.5C na pamieciach hynix d43

to raczej malo prawdopodobne czy w biosie niema bledu?????

fsb 200 2-2-2-2 2.8V

W/g informacji, które znalazłem od Mushkin'a tRas powinien być sumą tRCD i CAS + 2. Ewentualnie +1, czyli:

2-2-2-6 lub 2-2-2-5 jak ostatnio już możemy zauważyć na rynku (takie RAMki oferuje choćby Geil, czy OCZ)

 

 

 

Skąd ściągnąć BIOS Merlina D26C => Oryginalny z CPC OFF??? Napisał, że takie zrobił (standardy z wyłączonym CPC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yoyo mam pytanko moze nie na temat ale mam nadzieje ze mi pomozecie mam 2x sata i mi sie jebia lekko mowiac probowalem wszystkiego moze macie jaklies rady ciekawe?(najbardziej sie wali na biosie sata 4.2.47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...