Skocz do zawartości
by -=Merlin=-

Abit NF7 bios moded by Merlin

Rekomendowane odpowiedzi

No chłopaki...czyli żadnyhc nowości od Merlina już nie będzie :?: Hirotaro :?: . Ja chciałbym podziękować(pewnie teog ne zobaczy) Merlinowi za jego ciężką pracę i te eszystkie cudowne BIOSy. Mam nadzieję, że kiedy w końcu przeniosę się na inną platformę też będę miał do czynienia z BIOSAmi ze stajni By -=Merlin=-.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dołączam się do podziękowań, ale za bios

dla 8RDA+ (FSB 263). Po prostu coś niesamowitego (3.09C). Duże piwo, duże thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Si... Merlin od spalenia 32bitowego sprzętu jedzie na A64 i robi BIOSy pod tamten sprzęt. Wszystkim dziękował za współpracę na HSLAB forum. Zatem panowie przesiadamy się na A64 i :D i znów bawmy się w HighWykręt razem z BIOS'ami by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WiTAM!!

Panowie poszukuje dobrego biosa do NF7 rev.2.0.Zalezy mi na szybkosci, stabilnosci i zeby pamieci 2x512 MB mogly pracowac w dualu.Bede wdzieczy za pomoc.

1475784[/snapback]

Juz odpowiedzialem w innym temacie, ale zapomnialem dopisac, ze Merlin zamierza zrobic jeszcze jeden bios dla NF7-S v2.0 - moze nim polozy cala reszte na lopatki... Fajnie by bylo :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Welcom to polska III arena ....

1019465[/snapback]

Dziękuje za twój bios Merlin wreszcie pamieci Geil Value 2x512 Dual nie sypia błedami w GoldMemory. Próbowalem wczesniej na orginalnym biosie 21 abita wszystkiego więcej Pradu z 2.6-2.8V inne timeingi i bylo zle. Teraz jest git timeingi 11-3-2-2 na biosie 2.0.0.5 TaiPan 0.1.25.09.04 i zero błędów w GoldMemory. Polecam ten bios jak ktos ma Geil-e Value.

THX for ALL Merlin once again

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NF7 posiadam od niedawna i mam kilka pytań:

jaki bios mam wgrać? ten z CPC OFF czy ON? aktualnie mam D26 2.0.5 Taipan CPC ON do tego mam jedną kość ram 512 (400) noname ;] niedługo będzie nowy procek ale aktualnie duron 900mhz wydusiłem z niego ~1,2GHz ale mam takie pytanie? Jest on z odblokowanym mnożnikiem ( zamalowałem L1 ołówkiem) i procek nie chce iść 5*200 :/ dlaczego? wyczytałem coś o L12 modzie ale przecież mobo obsługuje fsb 200 fabrycznie.

 

Więc szukam biosu z wbudowanym L12 modem czy D26 2.0.5 Taipan go posiada? i jaki mam mieć bios CPC ON czy OFF mam jedną kość ram 512(400) z tego co napisał Merlin to cpc off jest wolniejszy ale stabilny a natomiast on jest szybszy ale może być nie stabilny jak to się przekłada do jednej koście ram?

 

Płyta z niebieskimi slotami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do starych Duronów (Spitfire) to one nie chcą chodzić na FSB 166 i wyższych, sam tak miałem z moim D700, podobną sytuację miał mój znajomy (z D800). Nowsze Duraki Morgan ponoć już wyciskają FSB 166 i 200...

Może jest to związane z automatyczną detekcją FSB na podstawie którychś tam mostków (nie pamiętam w tej chwili), a może z czymś innym...

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A jak mam takie pytanko. Ktory bios podjae najdokladniejksze temperatury?? Bo D26 2.0.5 Taipan pokazuje mi jakies chore temp przynajmniej tak mi sie wydaje. proc niby ma 50 C a radiator jest ledwo cieply. wczesnij mialem jais bios D27 i temp byly takie same. Czy moze to nie win biosu tylko pokopany czujnik:> Ktos wie cop mazna na to poradzic zeby odczytac faktyczan temp proca ?? ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jaki bios do poniższej konfiguracji byłby najlepszy ?? Z tego co czytałem to przy tym ramie powinno być z funkcją CPC off (nie wiem co to jest :) ), czyli ten - D26 2.0.05C TaiPan - byłby dobry ?? Płytka to NF7 2.0, a komp wywala się już przy 2300MHz (11.5 x 200)....

 

Dzieki i pozdro!!

 

PS: ram to cl 2.5 ale chodzi na cl2

Edytowane przez partyboy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello.....

 

No więc przeczytałem tego mase i już mam mętlik w głowie...!!

Tyle tych biosów.... :blink:

 

No i załadował bym jakiegoś ale niechce wszystkich próbować, może ktoś doświadczony doradzi...

NF7 rev 2.0

2500+M 1.45V

Chieftec 410W

6600GT TDH WinFast (o tym to dlatego, że nVidia podobno coś tam zaleca przy biosie ale już nie pamiętam co!!)

2x512 corsair pc-400 (Value*shit)

No i do rzeczy:

czy któryś z tych biosów poprawia

 

-odczyt temp procesora (przy 11x200 normalnie od 36 do 45max, a czasem 44 w spoczynku - no i po włączeniu i wyłączeniu wraca do normy tj.36-45max stopni)

-no i napięcia na procesorze

(jak ustawie 1,525 to jest 1,49@1,50****jak 1,575 to 1,54*1,55 itd... itp....)

-FSB bo jak ustawiam 220 to pokazuje 219

-Boot menu już jest ??

-no i o co chodzi z tym cpc off/on od czego i do czego to...

 

Aktualnie mam ostatni bios abita pod te plytę

 

Zacząłem czytać to forum od pierwszej strony i po jakimś czasie przeskoczyłem na koniec, więc proszę o wyrozumiałość jeśli się powtarzam (nie wiedziałem że jest 50 pare stron!!!) :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki bios polecacie na 2x512 MB DDR 400 TwinMosa? Chcialbym rowniez ladnie pokrecic proca.

Nikt Ci nie poleci żadnego biosu.

Trzeba to sprawdzić samemu który najlepiej działa..

masz 2x512 jedyne co można polecić to bios CPCOFF albo jak kto woli 2T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy D26_ver.2.0.05C_TaiPan_0.1_25.09.04.rar ma CPCOFF? I czy polecacie go na moja konfiguracje? Czy jest molzliwosc, ze po zapodaniu zmodyfikowanego biosu mobo nie wstanie?

Widzisz w nazwie C oznacza ono CPCOFF! Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

Mam opcje sprzetowa jak w podpisie...

Barton nie jest mobile wiec krece jedynie przez FSB!

 

Stabilnie chodzi jak w podpisie!

Max jaki narazie udalo mi sie wycisnac to 209x11,5 co daje 2403

jednak sypie sie przy 3dmarku..... nie restartuje sie lecz wyskakuje do windy i wyswietla ze wystapil blad...

Stawiam na pamieci probowalem z timingami od 2.5-3-3-7 do 2,5-3-3-11 i napieciami od 2,6-2,9 i zawsze to samo!!

Wywala blad na 3dmarku dokladnie na naturze!

 

Chcialem przebrnac przez ten topic niestety juz nie dalem rady odpadlem na 25 stronie :D

 

I moje pytanie czy jakis bioskik moglby cos wskurac... albo czy jestescie w stanie podac kilka ktore moglbym przegladnac!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem do mojego Bartona 2500+, 2x512 Hynix PC3200, Abit NF7 2.0 (bez S) najnowszego biosa Merlina D27 CPC OFF. Jeszcze nie testowałęm. Winda sie odpalila wiec jest dobrze :). Interesuje mnie na tomiast sam BIOS. Jakos wydaje mi sie ubozszy. Cos zostalo wyciete, jakies opcje? Co więcej, myślicie, że to dobry BIOS doo mojego cfg? Mam tu an uwadze ten nieszczęsny CPC, już sam nie wiem czy na ślepo instalować BIOSa z CPC OFF dla 2x512 czy to tylko mit jakiś.

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakis bios do prockow z zablokowanym mnoznikiem? bo mam thortona 133x12,5 i nie moge ustawic magistrali wiekszej niz 166 mimo ze podnosze napiecie nawet do 1,9v. moze za duzy mnoznik jest? na 166 chodzi na domyslnym napieciu 1,6v. wiecie co z tym poczac? :) probowalem z D26_ver.2.0.05_TaiPan_0.1 z cpcon i cpcoff. i nic, to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie zamówiłem płytke Nf7 S rev 2.0 i jaki najlepszy bios byłby pod mój konfig pod o/c

 

w kompie mam tak bartona 2500+(zablokowany mnożnik) zasiłke chiftec 420 ram 2*256 TwinMos na Mtec

oprucz tego w kompie Tuner SkyStar,nagrywarka dvd Lg,combo Lg,Grafika radek9500pro@9700pro,

soundblaster live 5.1 , sieciówka , 2* Wd Caviar 80 Gb i chyba tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może odpowie ktoś łaskawie na moje pytanie powyżej;] bo mobo bede miał już jutro i odrazu zabieram się za o/c

laduj najnowszego od merlina, jesli sie nie sprawdzi to nastepny np tratsa.

Ja mam wgranego ostatniego merlina i nie narzekam ale mnie trzyma jedna pamiec niestety :-|

 

OT: Mialbys moze do sprzedania od tej plyty przejsciowke Serillel2 chetnie odkupie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laduj najnowszego od merlina, jesli sie nie sprawdzi to nastepny np tratsa.

Ja mam wgranego ostatniego merlina i nie narzekam ale mnie trzyma jedna pamiec niestety :-|

 

OT: Mialbys moze do sprzedania od tej plyty przejsciowke Serillel2 chetnie odkupie :D

 

 

Spoko jak tylko bede ją miał tak zrobie powinienem ją mieć jutro ale wiadomo Poczta Polska :mur: co do przejściówki to ten gości od którego ją kupiłem napisał mi że nie ma jej w pudełku,,,,,,to tyle ;] dziex za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeleciałem te wszystkie strony i zgłupialem. mam ramki 256MB (GoodRam) i 512MB (Twinmosa). kiedy się stosuje bios CPC ON a kiedy OFF? i jeszcze jedno pytanie, Hirotaro tu jeszcze wpada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPC OFF dla RAM o pojemności 512MB w kości, gdy występują nieregularne przypadkowe zwiechy/restarty kompa.

CPC OFF daje też czasami możliwość większego OC, ale i tak musimy rekompensować stratę wydajności, czyli jeśli na CPC OFF wyciągniesz mniej niż +21MHz FSB to nie ma sensu się w to bawić (oczywiście jeśli masz taką konfigurację, która CPC ON obsługuje prawidłowo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...