Skocz do zawartości
by -=Merlin=-

Abit NF7 bios moded by Merlin

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem troszke czasu, zeby pobawic sie biosami - w sumie bardzo rozne wersje testowalem - oto wyniki:

 

Dołączona grafika

 

Na razie zostaje przy biosie TicTac'a... ale w wolnej chwili potestuje te wrzesniowe biosy Merlin'a  :twisted:

Jakie dałeś założenia:

 

FSB?

mnożnik?

timingi ram podstawowe i ALFA?

 

Czy wyniki spełniają taką stastyczną zalezność

odchylenie standardowe / średniej czy <0,4% (głownie chodzi m.in. o AIDA)

 

Pytam dlatego, żeby te minimalne różnice w rezultatach wyeliminować wiekszą ilością próbek pomiarowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem troszke czasu, zeby pobawic sie biosami - w sumie bardzo rozne wersje testowalem - oto wyniki:

 

ZDJECIE

 

Na razie zostaje przy biosie TicTac'a... ale w wolnej chwili potestuje te wrzesniowe biosy Merlin'a  :twisted:

Jakie dałeś założenia:

 

FSB?

mnożnik?

timingi ram podstawowe i ALFA?

 

Czy wyniki spełniają taką stastyczną zalezność

odchylenie standardowe / średniej czy <0,4% (głownie chodzi m.in. o AIDA)

 

Pytam dlatego, żeby te minimalne różnice w rezultatach wyeliminować wiekszą ilością próbek pomiarowych.

Moja "procedura" wygladala tak:

flash biosu >>> clear cmos >>> load optimised defaults >>> swoje ustawienia zawsze te same (220x12, 11-3-2-2cl) >>> testowanie >>> reboot >>> testowanie >>> reboot >>> testowanie >>> wybieram najlepszy z 3 wynikow

 

Tak patrze na te roznice i w sumei nie chce mi sie juz testowac, bo na zadnym biosie nie udaje mi sie wyjsc poza stabilne FSB=220 przy timingach 11-3-2-2cl :(

 

Pamieci mam taki:

 

Dołączona grafika

 

ale z radiatorkami wyglada tak:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DIMEK

 

Ok teraz wiem, jak interpretować te wyniki wg twoich badań.

 

 

Ja robie podobnie, ale po 1 reboocie sprawdzam ok 20 wyników.

kilka max i kilka min odpadają - reszta wg wzoru, aż wpadną w przedział spełnaijący regułe w/w.

 

odchylenie standardowe/średniej <0,4%.

 

 

pozdrawiam :)

 

Taka interpretacja pomoże Merlinowi rozczytać reultaty wg twoich i innych założeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do biosu Tictaca, to ma on chyba dużo ciaśniejsze Alpha, pamiętamy co było z biosami Merlina z rev 3, przepustowość max, ale z FSB dużo gorzej.

Ma ktoś możliwość potestowania wysokiego FSB ( +/- 250MHz) na biosie Tictaca ?? bo jestem ciekaw czy z takimi alpha dorówna Merlinowi w fsb ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj problem zostal rozwiazany z kostkami 2 x 512 kingston

dziekuje merlin odwalasz kawal dobrej roboty - uznanie dla ciebie

dzieki za linki chłopaki sflashowalem bios d25 rev 2.0.1c 03.08.2004 znakomity bios komp jest teraz stabilny jak skała

dodam ze kosci 2 x 512 ida w dualu narazie 220fsb przy timings 7 3 2 2.5 i nie powiedzialy ostatniego słowa

 

jeszcze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do biosu Tictaca, to ma on chyba dużo ciaśniejsze Alpha, pamiętamy co było z biosami Merlina z rev 3, przepustowość max, ale z FSB dużo gorzej.  

Ma ktoś możliwość potestowania wysokiego FSB ( +/- 250MHz) na biosie Tictaca ?? bo jestem ciekaw czy z takimi alpha dorówna Merlinowi w fsb ;)

W specyfikacji biosa d26 SplitFire Tictaca jest info o Alpha timingach:

 

"11. Alpha Memory Timing : Stock ABIT Configuration"

 

... i wszystko jasne :)

 

PS

 

Może zaraz przetestuję ten bios Tictaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DIMEK  

 

Ok teraz wiem, jak interpretować te wyniki wg twoich badań.

 

 

Ja robie podobnie,  ale po 1 reboocie sprawdzam ok 20 wyników.

kilka  max i kilka min odpadają - reszta wg wzoru, aż wpadną w przedział spełnaijący regułe w/w.  

 

odchylenie standardowe/średniej <0,4%.

 

 

pozdrawiam :)  

 

Taka interpretacja pomoże Merlinowi rozczytać reultaty wg twoich i innych założeń.

Hehe - napisalem, ze mialem "troche" czasu a nie "caly dzien ;-)

Ale lepsze takie informacje, niz zadne... Zastanawiam sie nad 2x512 Hynix - moglbym powalczyc o wyzsze FSB, bo z tymi pamieciami z w miare ostrymi timingami wyzej chyba nie pojade :? Mozna luzowac timingi, ale ziwekszenie FSB nie rekompensuje tego niestety :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem bios d26SplitFire Tictaca i niestety się zawiodłem ... po pierwsze osoby które nie mają L12 moda w compie mogą sobie ten bios darowac ... FSB 220MHz dokładnie tyle co na fabrcznym biosie i ani MHz więcej :( Na 225MHz płyta nawet nie bootuje :evil: - przypominam, że na biosach Merlina z CPC ON comp chodzi FSB 236MHz max i 228MHz na codzień ... :)

 

@Dimek: specjalnie odpaliłem FSB 220 z timingami 11-3-2-2cl dual i w Sandrze mam 3346/3126 MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios	D25 2.0.0 Bpl 3.19 	 D26 Speed Fire 	 D26 Split Fire	Benchmark       	 Sandra  3640	3443  3640	3441  3641	3444Aida  3560	1447  3554	1449  3569	1447SuperPI 2MB  1.26 	 1.26 	 1.26

 

jakby -=Merlin=- dorobił do D26 Split Fire

soft L12 mod było by ciekawie :)

 

[/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios	D25 2.0.0 Bpl 3.19 	 D26 Speed Fire 	 D26 Split Fire	Benchmark       	 Sandra  3640	3443  3640	3441  3641	3444Aida  3560	1447  3554	1449  3569	1447SuperPI 2MB  1.26 	 1.26 	 1.26

 

jakby -=Merlin=- dorobił do D26 Split Fire

soft L12 mod było by ciekawie :)

 

[/code]

 

takiego czegos niemoge robic niemoge spefication albo po TicTac zmienic zeczy tego sie nierobie

 

by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem bios d26SplitFire Tictaca i niestety się zawiodłem ... po pierwsze osoby które nie mają L12 moda w compie mogą sobie ten bios darowac ... FSB 220MHz dokładnie tyle co na fabrcznym biosie i ani MHz więcej  :(  Na 225MHz płyta nawet nie bootuje  :evil:  - przypominam, że na biosach Merlina z CPC ON comp chodzi FSB 236MHz max i 228MHz na codzień ... :)

To tylko swiadczy o tym, ze u kazdego inny bios moze byc tym najlepszym... Dojsc mozna do tego tlko w jeden sposob - testujac po kolei wszystkie wg tej samej przyjetej metody :idea: 8)

 

@Dimek: specjalnie odpaliłem FSB 220 z timingami 11-3-2-2cl dual i w Sandrze mam 3346/3126 MB/s

Twoje wyzsze wyniki sa reultatem dzialania trybu DUAL - ja mam na razie tylko 1x512MB wiec SingleChannel :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem troszke czasu, zeby pobawic sie biosami - w sumie bardzo rozne wersje testowalem - oto wyniki:

 

Dołączona grafika

 

Na razie zostaje przy biosie TicTac'a... ale w wolnej chwili potestuje te wrzesniowe biosy Merlin'a  :twisted:

Bez obrazy Dimek ... ale to jakieś syfy a nie rzetelne pomiary ...

Jakim cudem Super PI skacze ci od 1:29 do 1:39 na tych samych zegarach i timingach ?? Różnica rzędu 1-2s jeszcze jest do przyjęcia, ale nie 8 s i to tylk przez żąglerkę biosami.

O wynikach 2001 się nie będę wypowiadał - bo to już kpina (1,5k przez zmianę biosa ... bzdura)

O tym że lubisz bugi i inne przekręty świadcczy choćby Twój podpis, a dokładniej linka ze zwalonym 2003 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merlin podeslalem ci na PW zmodowany bios, moglbys sprawdzic czy wszystko ok? :)

 

Gdyby ktos chcial sprawdzic to http://members.chello.pl/j.waz/PinkiD26.rar :)

 

Modyfikowalem bios D26 z 09.09 CPC ON

- Bios message, name

- Nowe EPA logo  

- CPU Name ( show )  

- CPU internal freq ( show )  

- First, second, third boot device ( domyslnie HD0, CDROM, Flop )  

- AGP Aparature Size 256MB  

- Init dispaly first : PCI  

- CPU Warning Temp ( Normal,0-65 )  

- CPU shutdown when Fan fail ( Normal, disable )

kto kopiuje epa logo po tictac i to pod by -=Merlin=-

 

takie zeczy sie nierobi mowilem prosze ten bios wycofac i pod inym nazwom

som tam forum dziecie czy dorosliy OFICIALNIE ja tego biosu nierobilem

@Pinki prosze ten bios wycovac (no takich zeczy jeszcze niewidzialem) dziecinada !!!

 

 

 

by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yotomeczek z całym szacunkiem ale chyba się rozpędziłeś za bardzo z tymi opiniami ... bios CPC OFF i wszystko jasne - różnicę wydajności właśnie najlepiej widac na 3DMarku01 i Super Pi co ukazują wyniki Dimka

 

... może zrobisz własne testy i nas oświecisz jak powinny wygląda porządne TESTY a nie "syfy" jakieś ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jebe po Maversie (bez urazy u Ciebie bylo all legal :)) nastepny sie znalazl urwany z choinki, ktory sadzi, ze jak jedna pikusna rzecz odblokuje (swoja droga kazdy to chyba umie) to juz pisze, ze zmodyfikowal BIOS i daje mu swoja nazwe. Ludzie opanujcie sie, to nie wasza praca i wysilek i nie kradnijcie jej nikomu, nie zachowujcie sie jak typowy Kowalski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yotomeczek z całym szacunkiem ale chyba się rozpędziłeś za bardzo z tymi opiniami ... bios CPC OFF i wszystko jasne - różnicę wydajności właśnie najlepiej widac na 3DMarku01 i Super Pi co ukazują  wyniki Dimka

 

... może zrobisz własne testy i nas oświecisz jak powinny wygląda porządne TESTY a nie "syfy" jakieś ...

Nikogo nie mam zamiaru oświecać ...

Porządne testy robi mavers

Po prostu mam dosyć ludków którym po zmienia biosu tranfer spada o 50% itd .

I nie dziwcie się że nie mam zaufania do kola, który szczyci się wynikiem w 3DMarku z bugiem

Co do tego CPC OFF - mea cupla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...