Skocz do zawartości
by -=Merlin=-

Abit NF7 bios moded by Merlin

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety najnowszy Taipan nie pomógł mojemu Abitowi :(

Polecam Taipan Beta 3 (osiągałem na nim FSB 253 a i niezłą przepustowość pamięci przy tym), oraz pewnie ten nowy test miły, na mantrarays XT osiagnołem FSB 243, ale to gdy już coś złego mi się stało z mobo, więc pewnie na "normalnym" pozwoli na więcej.

 

Za to odradzam szczerze bios Discovery, po jego wgraniu i próbach krecenia, gdy wrócilem z powrotem do Taipan Beta 3, który wcześniej pozwalał mi na zabawe z FSB 253, płyta nie radziła już sobie na FSB rzędu 230, żadne biosy na to nie pomogły, łącznie z najnowszym Taipanem.

 

Na całe szczescie płyta jest wypożyczona, wiec nie musze się z nią męczyć :)

Choć przyznam, że mam lepszą wydajność na Abicie z niezbyt stabilnym FSB 243, niż DFI z 253, a przynajmniej tak jest w 3d marku 2001.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety najnowszy Taipan nie pomógł mojemu Abitowi :(

Polecam Taipan Beta 3 (osiągałem na nim FSB 253 a i niezłą przepustowość pamięci przy tym), oraz pewnie ten nowy test miły, na mantrarays XT osiagnołem FSB 243, ale to gdy już coś złego mi się stało z mobo, więc pewnie na "normalnym" pozwoli na więcej.

 

Za to odradzam szczerze bios Discovery, po jego wgraniu i próbach krecenia, gdy wrócilem z powrotem do Taipan Beta 3, który wcześniej pozwalał mi na zabawe z FSB 253, płyta nie radziła już sobie na FSB rzędu 230, żadne biosy na to nie pomogły, łącznie z najnowszym Taipanem.

 

Na całe szczescie płyta jest wypożyczona, wiec nie musze się z nią męczyć :)

Choć przyznam, że mam lepszą wydajność na Abicie z niezbyt stabilnym FSB 243, niż DFI z 253, a przynajmniej tak jest w 3d marku 2001.

a robiles tak ze po wgraniu nowego biosu przestawiales zworke wylaczyles z pradu i wciskales powera czekales 10 min wlczyles kompa wcisnales load default i dopiero ustawiales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]

a robiles tak ze po wgraniu nowego biosu przestawiales zworke wylaczyles z pradu i wciskales powera czekales 10 min wlczyles kompa wcisnales load default i dopiero ustawiales?

Nie, nie robiłem żadnych rytuałów jak odczekanie 10 minut czy splunięcie przez lewe ramie :)

 

Tylko reset cmos, optymized defaults i jazda. Pamiętam, że głownie starałem się podkręcić procka i dawałem mu niemałe napiecia (na taipanie jakoś nie szlo mojemu t-bredowi się kręcić).

Bo kręcenia FSB na tym Discovery to nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hamil, a zauwazyles, ze bez tych rytualow bios ma takie same ustawienia w wiekszosci jak przed resetem ? Poza tym pamietaj ze to jest uzytkownik, ktory dopiero zaczyna z biosami - jak Mu na discovery pojdzie to 220 (chociaz mi szlo 230 spokojnie) - i bedzie Mu malo to sobie poprobuje z taipanami, natomiast taipan jest o tyle nieregularny, ze Tobie dziala duzo lepiej, a Jemu moze nie wstac plyta, discovery dziala raczej wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hamil, a zauwazyles, ze bez tych rytualow bios ma takie same ustawienia w wiekszosci jak przed resetem ?

Niestety, nie zrozumiałem o co Ci chodzi...

 Poza tym pamietaj ze to jest uzytkownik, ktory dopiero zaczyna z biosami - jak Mu na discovery pojdzie to 220 (chociaz mi szlo 230 spokojnie) - i bedzie Mu malo to sobie poprobuje z taipanami, natomiast taipan jest o tyle nieregularny, ze Tobie dziala duzo lepiej, a Jemu moze nie wstac plyta, discovery dziala raczej wszystkim

Całkiem możliwe, to ja zawsze jestem ten inny...ech :)

U mnie domyślny bios szedł na FSB 240, choć wydajność chyba nie była zachwycająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) chodzilo o to, ze tak naprawde dobrze jest jednak odczekac az sie wszystko wyresetuje, bo jak tego nie zrobisz to zostaja ustawienia ze starego biosu jeszcze (przynajmniej ja tak to odbieram) i jest sytuacja jak bys w ogole nie resetowal cmosu. A z tym biosem to na poczatek lepsze jest bezpieczniejsze rozwiazanie, niz bardziej wydajne. Bo moze sie okazac, ze discovery Mu starczy, a jak nie - > to sobie poeksperymentuje z taipanami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli discovery na początek, a taipan do zabawy z wyższym FSB.

Cociaż 220 to wyciągałem na poprzedniej płycie MSI kt6 delta, więc chciałbym wycisnąć troche więcej z abita :) więc zaczne chyba odrazy od taipan-a . Czy te wszystkie nowe biosy moją poprawke dla mnożników 10 > ?

Po zmianie z MSI zauważułęm polepszenie napięcia 12v / z 11.60 dla msi na 11.96 dla abita - na obydwu jest wtyczka dla dodatkowych 12v. Co do fsb to też lepiej bo przy 230 MSI nie chciała nawet wystartować - według dbarket (taki wyświetlacz post od MSI) wina pamięci, ale na abicie spokojnie śmigają :). Z prockiem podobnie dla MSI skal kończyła się dla 2300 Mhz przy 2,1 - 2,3v, a abit chodzi na 2400 przy 1,95-2V. Jak narazie jestem cholernie zadowolony :) z nowej płytki. No i nareszcie nie musz za każdym razem jak coś żle ustawie kasować ustawień biosa - zmora MSI :( .

 

Gdzie moge znalężć jakiś większy zbiór z biosami. Wiem że było ale siedze na modemie :( , więc nie za bardzo mam jak przeglądnąć te 41 stron od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dziś ta płyta miała u mnie dzień "ostatniej szansy", skoro wciąż nie chciała pracować na FSB 250 (myślałem, że najnowszy bios Merlina uratuje sytuacje) to mówie jej "pa!", niech wraca do sklepu :)

 

Na niektórych mnożnikach tak psioczy się ona na napięcia, że po prostu brakuje mi siły by to wszystko testować dla każdeg biosu i mnożniku z osobna.

 

Przykład - na większości biosów mam zdrowo upośledzony mnożnik 9x, ale na jednym z biosów właśnie na tym mnożniku osiągnołem najwyższe taktowanie dla mojego procka ( gdzieś między 2160 a 2170 w systemie, w biosie oczywiście mniej), ale już na mnożniku 10x nawet się do tego taktowania nie zbliże...

 

Pozatym ma upierdliwy zwyczaj by krzyczeć przy uruchamianiu, że nie podłączyłem kabla zasilania do grafiki.

 

Pewnie miałem po prostu pecha do tej płyty, jak do wszystkiego innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hamil :))) probowales tego d27 ? a zasilanie od grafiki to mi sie dopiero odzywa w windowsie jak uruchamiam a nie z biosu ?!

Pisząc "myślałem, że najnowszy bios Merlina uratuje sytuacje" miałem na myśli oczywiście ten oparty na D27 :) Na orginalnym D27 nawet nie mam co próbować kręcić, ponieważ musiał bym teraz robić L12 mod drucikami (kręce A1700+ :|), a jak nie chce mi się nawet procka przełożyć z powrotem do DFI, to tego tymbardziej ;)

 

Odnośnie zasilania grafiki - na moim radku 9800 bez podlączenia kabelka nie dochodzi nawet do postu biosu :)

Dlatego gdy coś może niedziałać to odłaczam ten kabelek i od razu słysze, czy mobo żyje :P

(na DFI inaczej musiał bym czekać na uruchomienie się monitora, na Abicie chyba to samo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hamil :)))

 

Odnośnie zasilania grafiki - na moim radku 9800 bez podlączenia kabelka nie dochodzi nawet do postu biosu :)

Dlatego gdy coś może niedziałać to odłaczam ten kabelek i od razu słysze, czy mobo żyje :P

(na DFI inaczej musiał bym czekać na uruchomienie się monitora, na Abicie chyba to samo).

 

 

ahahaha - to troche masz sposob na diagnostyke mobo :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie zasilanie od Grafiki??? Ja nic nigdy takiego nie miałem...

 

A tak dla chętnych sa 2 nowe BIOSy

 

D27 TaiPan 0.2 [EB][ED] Bpl 3.19 16.12.04

 

D27 TaiPan 0.2 [EB][ED] Bpl 3.19C 16.12.04

 

Mają patch dla Windowsów XP/NT/2000 by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie zasilanie od Grafiki??? Ja nic nigdy takiego nie miałem...

 

A tak dla chętnych sa 2 nowe BIOSy

 

D27 TaiPan 0.2 [EB][ED] Bpl 3.19 16.12.04

 

D27 TaiPan 0.2 [EB][ED] Bpl 3.19C 16.12.04

 

Mają patch dla Windowsów XP/NT/2000 by -=Merlin=-

Ma ktoś jakieś konkretne linki? Bo Merlin już do nas nie zagląda :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sorry ze nie na temat ale nie moge znalezs forum o 1,7xp :(

Jak ktos byl by tak laskaw to prosil bym o linka.

 

A tu moje pytanie jakie mozna miec max napiecie na tej plycie przy ww. procku ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten bios i pacht mnie zaskoczyl po zainstalowaniu windows uruchamia mi sie po 1 pasku.boshe szoooookkkkk 8O 8O 8O

Ja nie zauwazylem szybszego uruchamiania (ale fakt, ze mam bardzo zasmiecony system nadajacy sie do reinstalacji), ale zauwazylem o wiele wieksza stabilnosc noiwego biosa i to z CPC ON :!:

Majac 2x512MB Hynixow (11-3-4-2,5cl 2,8Vddr) mam stabilnie na razie FSB=235 bez zwisow i freezow, ktore byly na pierwszym modowanym D27... testy trwaja, ale na razie :gitara:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

w paczkach z biosami które podał Hirotaro jest bios n27.. i jest osobny folder romsip&.. itam oryginal i jeszzcze dwa pliki. wgrywać ten n27.. czy ten co nazywa się oryginal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!!! USE AT YOUR OWN RISK!!!

!!! USE AT YOUR OWN RISK!!!

 

~~~~~~~~~~~~~~~ !!! ALPHA !!! ~~~~~~~~~~~~~~~

 

- Indifikation Mobeil AMD Athlon XP-M

- Romsip Bios Tables Cpu Interface 133 & 166 & 200 MHz (Romsip Modded by -=Merlin=-)

-- TaiPan 0.2 [EB][ED]

-- TaiPan 0.2 Optimization Petch WinXp/Win2000 Pro

- L12 mod built-in

- Bpl 3.19 Cpc On (T1)

- Bpl 3.19 Cpc Off (T2)

 

!!! Please they form system re-establishment before Install !!!

 

 

D27 TaiPan 0.2 [EB][ED] Bpl 3.19 16.12.04

 

D27 TaiPan 0.2 [EB][ED] Bpl 3.19C 16.12.04

 

~~~~~~~~~~~~~~~ !!! ALPHA !!! ~~~~~~~~~~~~~~~

 

 

D27 TaiPan 0.2 [EB][ED] Bpl 3.19 16.12.04 Alpha testet:

Bhaarth

 

 

by -=Merlin=- :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

ciekawe gdzie się przeniesiesz, no chyba że znasz dobrze język naszych wschodnich sąsiadów. w Polsce nie ma lepszego forum, sam próbowałem się gdzieś jeszcze zaczepić ale wszędzie nędza, chociaż zauważyłem, że i tutaj moderatorzy chyba przysypiają. codziennie pojawiają sie posty typu : " mam kopa za 5000 PLN- dobry jest ?" :) potzrbna jest szybsza reakcja na takie rzeczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze merlin dal rade znow :)) zaraz potestuje. Swoja droga ciekawe za co mam 2 punkty kary, zaraz sie przejde po tematach i sprawdze, moze fakt, ze pora juz olac to forum

2 pukty kary *gg* *lol* niezle

 

@Hirotaro

jak masz czas to moze zrub na nowo Winxp Install to sie przekonasz co sie dzieje , moze twoj win robi po installaci tych wszystkih rzeczy problemmy , niemusie byc blond biosu niekiedy jest tak ze bios chodzie bardzo ladnie alle we windose jest z rombany Memory Management i to robi problemmy

 

by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

@ Merlin : siedzę przy kompie, piję czwartego browara- "twoje zdrowie" bracie. twoje biosy to kawał dobrego rzemiosła 8)

 

 

 

że co ? że tak wcześnie ? miałem ciężki tydzień na uczelni.......... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...