Skocz do zawartości
by -=Merlin=-

Abit NF7 bios moded by Merlin

Rekomendowane odpowiedzi

Cro - NIESAMOWITE. Tyle czasu kombinowałem z tą płytą aż ją spisałem na straty, aż tu nagle, mój wybawca- Ty ;)

 

Zrobiłem to co pośrednio opisałeś i wysłałeś mnie do topicu o NF7 i...CUD!

Plyta przechodzi 3dmarka 2001 z FSB 250, wcześniej nawet pierwszego testu nie odpalała!

 

WIELKIE Dzięki! :)))))

a cos ty zrobil bo jestem ciekawy ???

 

by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiłem nic szczególnego :)

Po prostu sflashowałem bios awdflashem spod DOSa (z dyskietki startowej) z tymi parametrami : /py /sn /cd /cp /cc /cks /r /f

Wszystko było opisane w tym topicu :http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=81124

 

Wcześniej próbowałem winflashe, flash menu, awdflash za pomocą alt+f2, naróżniejszych biosów...

Nic nie pomagało, powyżej FSB 242 była zerowa stabilność (niezależnie od pamięci), a tu nagle mi pomogła taka bzdura :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiłem nic szczególnego :)

Po prostu sflashowałem bios awdflashem spod DOSa (z dyskietki startowej) z tymi parametrami : /py /sn /cd /cp /cc /cks /r /f  

Wszystko było opisane w tym topicu :http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=81124

 

Wcześniej próbowałem winflashe, flash menu, awdflash za pomocą ALT+F2, naróżniejszych biosów...

Nic nie pomagało, powyżej FSB 242 była zerowa stabilność (niezależnie od pamięci), a tu nagle mi pomogła taka bzdura :D

z dyskietki "Dos" laduje z tymi parametrami : /py /sn /cd /cp /cc /cks /r /f wszystko do koscie , natomiast

winflashe , ALT+F2 ..... zawsze byle jakies problemy dlatego ja miegdy nie testuje z winflashe, ja na poczatku topic opisalem jak flash robic pod dos allbo z dyskietki albo z dysku twardego albo ze CD

 

by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cro - NIESAMOWITE. Tyle czasu kombinowałem z tą płytą aż ją spisałem na straty, aż tu nagle, mój wybawca- Ty ;)

 

Zrobiłem to co pośrednio opisałeś i wysłałeś mnie do topicu o NF7 i...CUD!

Plyta przechodzi 3dmarka 2001 z FSB 250, wcześniej nawet pierwszego testu nie odpalała!

 

WIELKIE Dzięki! :)))))

No dobra już bez takich :P Po prostu podzieliłem się moimi doświadczeniami. Ot co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-=Merlin=- oraz inni z D27 TaiPan v0.2: do udanym flashu spod DOSa, standardowymi przełącznikami (j.w.), komp wstaje, wszystko ładnie i pięknie.. ino po pewnym czasie (mniej więcej po dwóch, trzech dniach) nagle nie mogę wejść do BIOSu :( jedyne co sie pojawia to czarny ekran z niebieskim paskiem na dole :? na szczęście F1 działa i można spokojnie zbootkować kompa z dyskietki i flashowac ponownie.

Czy ktoś też miał takie objawy?

-=Merlin=- możesz coś na to zaradzić?

dodam, że na innych BIOSach nie mam tego problemu. prozdrowionka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-=Merlin=- oraz inni z D27 TaiPan v0.2: do udanym flashu spod DOSa, standardowymi przełącznikami (j.w.), komp wstaje, wszystko ładnie i pięknie.. ino po pewnym czasie (mniej więcej po dwóch, trzech dniach) nagle nie mogę wejść do BIOSu :( jedyne co sie pojawia to czarny ekran z niebieskim paskiem na dole :? na szczęście F1 działa i można spokojnie zbootkować kompa z dyskietki i flashowac ponownie.

Czy ktoś też miał takie objawy?

-=Merlin=- możesz coś na to zaradzić?

dodam, że na innych BIOSach nie mam tego problemu. prozdrowionka :wink:

sprubuj zrobic jeszcze raz flash !!!

 

by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-=Merlin=- oraz inni z D27 TaiPan v0.2: do udanym flashu spod DOSa, standardowymi przełącznikami (j.w.), komp wstaje, wszystko ładnie i pięknie.. ino po pewnym czasie (mniej więcej po dwóch, trzech dniach) nagle nie mogę wejść do BIOSu :( jedyne co sie pojawia to czarny ekran z niebieskim paskiem na dole :? na szczęście F1 działa i można spokojnie zbootkować kompa z dyskietki i flashowac ponownie.

Czy ktoś też miał takie objawy?

-=Merlin=- możesz coś na to zaradzić?

dodam, że na innych BIOSach nie mam tego problemu. prozdrowionka :wink:

Za niskie obroty wentylatora? Też tak mam... muszę zwiększyć, żeby wejść do biosu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-=Merlin=- oraz inni z D27 TaiPan v0.2: do udanym flashu spod DOSa, standardowymi przełącznikami (j.w.), komp wstaje, wszystko ładnie i pięknie.. ino po pewnym czasie (mniej więcej po dwóch, trzech dniach) nagle nie mogę wejść do BIOSu :( jedyne co sie pojawia to czarny ekran z niebieskim paskiem na dole :? na szczęście F1 działa i można spokojnie zbootkować kompa z dyskietki i flashowac ponownie.

Czy ktoś też miał takie objawy?

-=Merlin=- możesz coś na to zaradzić?

dodam, że na innych BIOSach nie mam tego problemu. prozdrowionka :wink:

Za niskie obroty wentylatora? Też tak mam... muszę zwiększyć, żeby wejść do biosu :/
faktycznie :) ale numer :lol: -=Merlin=- "hydraulicy" i wielbiciele ciszy proszą o poprawkę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od okolo 2 miesiecy jestem posiadaczem NF7-S rev.2.0 i jestem z niej bardzo zadowolony . Bylem tylko obserwatorem a dzis sie zarejestrowalem i chce oficjalnie podziekowac MERLINOWI za jego biosy - kawal dobrej roboty Merlin . Dzieki .

Teraz mam procka 2315 (220 x 10,5) Vcore 1,75 , pamiatki 2 x 256 w dualu , bios D27 0.3 z CPC on i wszystko stabilnie . Temperatura 42-43 stopnie a w stresie 48-49 . Najwyzej udalo mi sie na tym biosie uruchomic winde na 2645(230 x 11.5) ale mialem problemy z chlodzeniem i ze stabilnoscia wiec zrezygnowalem . Na standardowym biosie o fsb powyzej 200 moglem tylko pomarzyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od okolo 2 miesiecy jestem posiadaczem NF7-S rev.2.0 i jestem z niej bardzo zadowolony . Bylem tylko obserwatorem a dzis sie zarejestrowalem i chce oficjalnie podziekowac MERLINOWI za jego biosy - kawal dobrej roboty Merlin . Dzieki .

Teraz mam procka 2315 (220 x 10,5) Vcore 1,75  , pamiatki 2 x 256 w dualu , bios D27 0.3 z CPC on i wszystko stabilnie . Temperatura 42-43 stopnie a w stresie 48-49 . Najwyzej udalo mi sie na tym biosie uruchomic winde na 2645(230 x 11.5) ale mialem problemy z chlodzeniem i ze stabilnoscia wiec zrezygnowalem . Na standardowym biosie o fsb powyzej 200 moglem tylko pomarzyc...

dziekuje za feedback !!!

 

by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak już się zwierzamy ;) to ja też niedawnymi czasy pobiłem swój mały rekord:

http://members.lycos.co.uk/disabledman/inne/pi.jpg

Stabline fsb 250 z tym że na biosie d26 beta3, max 255 tylko że pamięci już sypią (3-4-4 :( ) Miałem wgywać nowy, tylko teraz się wacham, i chyba troszkę poczekam...

 

A i jeszcze jedno: na płycie nie mam *żadnych* fizycznych modów :>

 

 

Thx -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,mam to co w podpisie wersja 2.0 płyty i po jakimkolwiek podkręcaniu proca mam blue screeny.Myślicie że bios Merlina zmieniłby coś w tej kwestii? Bo nie wiem czy się opłaca flashować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]u mnie bez roznicy czy najnowszego taipana flaszuje spod windy czy awdflaszem z parametrami, w goldmemory sie powyzej 242 i tak wywala nawet na 3-4-4-11 2.9V 1.7V.

 

pc juice a w goldmemory masz stabilne cyz tylko superpi testujesz?

ten problem tez mialem wszystko bylo ok... alle goldmem pokazywal blendy czy to bylo 2.5 czy 3.0 i nawet 3.2 V_dimm nic niepomoglo ramy byly juz wydupczone , sprzedaj rammy kup inne albo je odaj reklamuj.

 

by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceiakwi mnie jak to u innych wygląda...

Chodzi o maksymalne v-core na mnożnikach poniżej 10x.

U mnie to wygląda tak :

8x - ?

8,5x - 1,8V ;(

9x - 1,8 (czasami 1,875)V :(

9,5x - 1,93V

 

No i ktoś z takim procesorem jak mój, czyli kręcym się w wielkich bólach do 2170mhz przy 1,925V to jest sytuacja tragiczna :(

Już nawet nie źle by było z 9x242, dobrzy by mi było na 8,5x256, ale przy napięciu 1,93V, a na to nie pozwala mnożnik...

 

Czy ktoś miał podobne problemy? Jakoś sobie z nimi poradził?

 

Edit - Pytam w tym topicku ponieważ :

1 - Jest najczęsciej odwiedzanym o Abicie NF7 ;)

2 - Nie testowałem uważnie wszystkich Merlinowych biosów, a jeśli to jest kwestia biosu to na pewno komuś wpadł w oko taki który pozwala na wyższe napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]pc juice a w goldmemory masz stabilne cyz tylko superpi testujesz?

Dokładnie - najpierw leci goldmemory, dla pewności, a potem pi. Jeśli w gold memory będzie sypało to super pi napewno wywali.

Jedynie co mi teraz przychodzi do głowy, to spróbuj pokombinować z różnymi gniazadami. U mnie w każdym kręci się inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]u mnie bez roznicy czy najnowszego taipana flaszuje spod windy czy awdflaszem z parametrami, w goldmemory sie powyzej 242 i tak wywala nawet na 3-4-4-11 2.9V 1.7V.

 

pc juice a w goldmemory masz stabilne cyz tylko superpi testujesz?

ten problem tez mialem wszystko bylo ok... alle goldmem pokazywal blendy czy to bylo 2.5 czy 3.0 i nawet 3.2 V_dimm nic niepomoglo ramy byly juz wydupczone , sprzedaj rammy kup inne albo je odaj reklamuj.

 

by -=Merlin=-

U mnie jest ten sam problem z goldmem nawet już przy fsb 225 3 3 3 11 wywala mi błędy a pamięci mam nowe Geil UltraX 2x512 i nie mam już na to żadnego pomysłu podnoszenie napięcia też nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@centy - napięcie na 2.9V a timingi przestaw na 3-4-4-11

Mam takie Geile tyle, że 2x256 i na takich ustawieniach spokojnie jadą do 250/260MHz. Tyle, że z braku własnego BW nie mogę tak jechać i mam na 233MHz - z tym, że na D26 TaiPan 0.1 - bo te z serii D27 u mnie freezują nawet przy FSB 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@centy - napięcie na 2.9V a timingi przestaw na 3-4-4-11

Mam takie Geile tyle, że 2x256 i na takich ustawieniach spokojnie jadą do 250/260MHz. Tyle, że z braku własnego BW nie mogę tak jechać i mam na 233MHz - z tym, że na D26 TaiPan 0.1 - bo te z serii D27 u mnie freezują nawet przy FSB 200.

Podnosiłem napięcie, zwiększałem timingi i lipa goldmemory wywala spróbuje jutro na d26 Discovery ale mam zainstalowany petch od Merlina i nie wiem czy nie będzie przeszkadzał na d26 a nie chce mi sie robić reinstala bo Win jest świeży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@centy - napięcie na 2.9V a timingi przestaw na 3-4-4-11

Mam takie Geile tyle, że 2x256 i na takich ustawieniach spokojnie jadą do 250/260MHz. Tyle, że z braku własnego BW nie mogę tak jechać i mam na 233MHz - z tym, że na D26 TaiPan 0.1 - bo te z serii D27 u mnie freezują nawet przy FSB 200.

Podnosiłem napięcie, zwiększałem timingi i lipa goldmemory wywala spróbuje jutro na d26 Discovery ale mam zainstalowany petch od Merlina i nie wiem czy nie będzie przeszkadzał na d26 a nie chce mi sie robić reinstala bo Win jest świeży.

nie bedzie, ja mam d23-fire i dziala z patchem :D hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze do 2x512 masz cpcoff...

 

pc juice fakt gniazd jeszcze nie zmienialem na razie mam w tym osobnym. ale pobawie sie jeszcze chwilke tym bo kupuje jeszcze jedna 512 hynixa jak nie pojdzie na 250 na pierwszym z brzegu to sobie daje spokoj i biore za testowanie w kosci naraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]mam nadzieje ze do 2x512 masz cpcoff    

Jeżeli to do mnie to oczywiście że z CPC OFF, też bawiłem się w przekładanie pamięci i kicha :(

 

edit:

Wgrałem d26 Discovery i to samo, ręce mi opadły i brak pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dosyc zabawy... jak nie moglem 242 przeskoczyc ani na 1.6V ani na 1.7V to przeskoczylem na 1.5V i to az do 243 i jeszcze moge sobie obnizyc timingi do 3-3-3-11 ale juz przy 2.8V. jak dla mnie to z tego sie robi za duza loteria i zeby sprawdzic czy dane fsb jest stabilne trzeba sprawdzic od **** mozliwosci i u mnie sie juz to logiki wogole nie trzyma.

 

ktos tu mi podsuwal pomysl zabawy z bankami pamieci i mial racje w kazdym kreci sie inaczej. w 2 pozostalych idzie jeszcze gorzej:]

 

merlin ja dalej twierdze ze masz blad w tych biosach. w oficjalnych, tictaca, mantaraysxt, 3dfire i nwaet w instrukcji w menu " PnP/ Pci Configuration jest pole: PCI Latency Timer w ktorym sie ustawia ile "clocks" ma byc. a w twoich biosach jest napisane AGP Latency. w sumie to zadna roznica komu potrzebne to wie o co chodzi ale tylko wspominam:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to jest potrzebne bo moja karta nie wstaje na AGP Latency Clocks 32, dziala mi tylko na 64 a tak ma tylko seria biosow D 27 od merlina. Karta(Radeon 9550) nei wstaje mi na orginalnych biosach od abita bo tam jest AGP Latency 32, i nie wiem jak to edytowac zebym mogl odpalic karte na kazdym biosie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oryginalnych BIOSach jest PCI Latendy a nie AGP... A AGP zawsze ma 2xPCI... Tak jak z magistralą... Masz 33 dla PCI i 66 dla AGP.

Zatem AGP Latency 64 = PCI Latency 32

 

 

A może mi ktoś wytłumaczyć do czego konkretnie służy parametr F w AWDFLASH???

Jest napisane: Flashuj z tymi parametrami - /py /sn /cd /cp /cc /cks /r /f

Ale kiedy ja mam F to cale mi ie flasciach!e, tylko stoi w miejscu i nic się nie dzieje.

Zawsze flashowałem bez F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...