Skocz do zawartości
[cahe]

Testowanie cisnieniowe ukladu? Patent :P

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem cięzko jest znaleść odpowiedni wąż. Sam nie mam jeszcze super węza bo ten moj się strasznie łamie :( macko55 nie radze kupować pompy od CO. Niedługo w Polsce pewnie bedą bloki do których wystarczy spokojnie mj1000 jak nie aquaszut600 a to z tego względu ze nie potrzebny jest duży przepływ a szybki :) Wszystkie najlepsze bloki na zachodzie mają krucce 1/4 cala ba nawet 1/8 ( jush nie bede wspominał ze na złaczkach zakręcanych). Sam na aquaszucie 600 pociągnełem 2 bloki z finami 0,5 mm i nagrzewnice od łady  :lol:

Wedlug testow im wiekszy przeplyw tym mniejsze C/W (szczegolnie na blokach typu WW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sprawdzania szczelności... Szczerze mówiąc nie wyuobrażam sobie, że miałbym montować już złożony układ do kompa. Podczas zakładania 3 bloków już ze sobą połączonych wraz z chłodnicą i ciężką pompką pewnie więcej bym szkód narobił niż pożytku. Poza tym dopiero jak blok jest założony można dobrać optymalną długość węża... poza kompem nie jestem w stanie tego zrobić.

Bo niby jak jak chłodnice mam na stałe przykręconą do kompa ;-)

Miałem kilka wycieków ale wszystkie albo z mojej głupoty albo z winy producenta bloku.

 

Liquidboy: Szybkozłączki skręcane jakoś mnie nie przekonują a już na pewno nie 1/8 cala ;-) Miałem szybkozłączki wtykowe (to właśnie ta głupota o której pisze wyżej)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misyo, zgodzę sie z tobą. Ja montowałem złożony układ, ale się tyle namęczyłem z kumplem, który mi pomagał, że szkoda gadać. A jakby przyszło 3 bloki zakładać to tylko w cyrku. I mam do ciebie pytanie: rozumiem, że masz choinki i jeżeli zaciskasz cybantami wąż na króćcu, to powiedz jak go skręcasz, bo w srodku w komputerze to ciężko by było zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]

Owszem cięzko jest znaleść odpowiedni wąż. Sam nie mam jeszcze super węza bo ten moj się strasznie łamie :( macko55 nie radze kupować pompy od CO. Niedługo w Polsce pewnie bedą bloki do których wystarczy spokojnie mj1000 jak nie aquaszut600 a to z tego względu ze nie potrzebny jest duży przepływ a szybki :) Wszystkie najlepsze bloki na zachodzie mają krucce 1/4 cala ba nawet 1/8 ( jush nie bede wspominał ze na złaczkach zakręcanych). Sam na aquaszucie 600 pociągnełem 2 bloki z finami 0,5 mm i nagrzewnice od łady  :lol:

Wedlug testow im wiekszy przeplyw tym mniejsze C/W (szczegolnie na blokach typu WW)

Nie zupełnie. Każda konstrukcja potrzebuje innego przepływu. A wszystko z tego powodu, ponieważ zadaniem wody nie jest przepływać w "dużych" ilościach (względem porównania do innych bloków) natomiast jak najbliżej jądra i jak najszybciej. Konstrukcje typu WW (nukleon, uriel, frost) to konstrukcje gdzie woda ma bardzo wiele wolnego miejsca miedzy finami i ma "gdzie" płynać. Najlepsze konstrukcje mają finy grubości ok. 0,5 mm (i cieńsze)a wysokości ok. 2;3 mm (i niższe). Przy tego typu blokach nie uzyska się przepływu na poziomie konstrukcji WW ale wydajność jest o wiele lepsza.

 

Link do testów: http://www.watercoolplanet.de/index.php?open=4&show=1

 

Misyo, złączki wtykane nie powinny być sprzedawane w blokach wodnych. Sa to złaczki do powietrza o bardzo dużym ciśnieniu, a nie do układów wodnych o małym ciśnieniu. Owszem można ich używać we własnym zakresie, ale przy komercyjnych układach osobiscie bałbym się sprzedawać blok wodny z takimi złączkami. Wszystko z tego powodu, ponieważ zaciskają sie przy wysokim ciśnieniu a małe ciśnienie wody, może spowodować rozszczelnienie się takiej złączki.

 

Choinki wg. są dobrym rozwiązaniem ponieważ można używać węża z grubszymi ściankami. Natomiast wszystko inne dla mnie przemawia za szybkozłączkami skręcanymi. A to z tego powodu, że montuję sie je szybko i bezproblemowo (żadnych cybantów) i nie trzeba testować sczelności przed zakładaniem ( o ile inne rzeczy są szczelne np. gwinty ). I nie boję się o wyciek, ponieważ tam nie ma siły żeby wąż sue zsunął sam. Osobiscie jestem za szybkozłaczkami skręcanymi ponieważ mogę spać spokojnie o nic się nie martwiąc. Ot takie moje zdanie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zupełnie. Każda konstrukcja potrzebuje innego przepływu. A wszystko z tego powodu, ponieważ zadaniem wody nie jest przepływać w "dużych" ilościach (względem porównania do innych bloków)  natomiast jak najbliżej jądra i jak najszybciej. Konstrukcje typu WW (nukleon, uriel, frost) to konstrukcje gdzie woda ma bardzo wiele wolnego miejsca miedzy finami i ma "gdzie" płynać. Najlepsze konstrukcje mają finy grubości ok. 0,5 mm (i cieńsze)a wysokości ok. 2;3 mm (i niższe). Przy tego typu blokach nie uzyska się przepływu na poziomie konstrukcji WW ale wydajność jest o wiele lepsza.

Nie zrozumielismy sie. Nie twierdze ze blok Orbital po podpieciu 2 razy wydajniejszej pompki pobije Uriela, ktory jest podlaczony do pompki o 2 razy mniejszym przeplywie. Chodzi mi o to, ze porownanie w obrebie tego samego bloku wiekszego i mniejszego przeplywu pokazuje, ze im on wiekszy tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[cahe] zgadza się, ale wykres przepływ do temp. procka nie jest wykresem liniowym. Od pewnego momentu temp. procka do przepłuwu bedzie maleć o bardzo małe, praktycznie niezmierzalne wartość np. dla 4k l/h bedzie 45 C a dla 8k l/h temp. procka 44,7 C. Jush nie pamietam linka do wykresu :(

 

zembol przy węzu silikonowym o ściance 2 mm gdzie wymagana scianka przy złaczce 1/4 cala 8/10 mm to 1 mm bardzo możliwe ze w koncu waż pękł przy zakręcaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...