Skocz do zawartości
Adam_TVS

Made in Home - Light Mod (FOTKI)

Rekomendowane odpowiedzi

Mój mod polega na tym że teraźniejszej obudowy zostanie tylko szkielet, cała reszta bedzie nowa można powiedzieć :) Przedni panel będzie podświetlany czterema listwami znatowionej pleksy i do tego przyjdzie właśnej roboty fanbus oraz podświetlane włączniki oświetlenia. Będzie także wyświetlacz LCD (podświetlany na niebiesko) i dwa wentyle za siatką tuningową. W bocznym skrzydle także zostanie zamontowana siatka a za nią dwa wentylatory powiewające na radiatory karty graficznej i do procesora :) Wszystko bęidze podświetlane supermocnymi diodami.

 

Pierwszy dzień pracy:

 

Wycięty został kawałek zaznaczony na czerwono, tak bedą znajdowały się wentylatory i LCD :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jeden z wentylatorów, które znajdą się za siatką, pomalowany srebrną farbą, dla efektu :P

Dołączona grafika

 

Siatka tuningowa 20 zł za dość duży kawałek :P Jeszcze nie wiem czy malować na czarno może :)

Dołączona grafika

 

A tutaj teraźniejsze mieszkanie komputera, poduszka przy monitorze :D

Dołączona grafika

 

Mam jeszcze oskubane z farby skrzydło obudowy ale nei zrobiłem foty:) Na następny raz zapodam zdjęcie starego panela frontowego i projekt z rozmieszczeniem jak to mniej więcej będize wyglądało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie boisz się pan presji ze strony tłikersów? ja wolałem nie umieszczać topiku z moim modem (czego też nie zobiłem :D ), który aktualnie leży na dywanie i "się robi" :lol:

Zawsze jedak można zobaczyć.. na mojej www.. aktualizacja codzienna :P.. postęp w pracach budowalnych...

 

AW1. Moze obali waćpan to pasmo niepowodzeń.. jakiś urok ktoś rzucił na tłikersów jak powiada BuBu z czym nie wyapda się nie zgodzić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć to pierwszy mój mod to spróbuję dotrwac do końca i jakoś go wykończyć :) Mam nadzieję że nic mi w tym nie przeszkodzi, choć ostatnio poznałem fajną dziewczynę... nigdy nic nie wiadomo :P

 

W ramach czekania na Alu, plekse i elektronike postanowiłem spróbować zmodować stary frontowy panel :) Troszke wiercenia itp. Tylko nastał jeden problem bo miałem tam naklejke Nvidia i myślałem że farba to zakryje ten ślad po niej bo ślad to było tylko jaśniejsze pole ale po malowaniu widac to pod pewnym kątem :/ Sprobuje dać druga warstwę i zobacze jak będzie. A jeśli znowu to samo :/ Co wtedy mam zrobić ?

 

I następna sprawa dotyczy farby na starych blachach obudowy. Jakim sposobem najlepiej je zdzierać ?:D

 

PS Wieczorkiem bedą foty z przebiegu dzisiejszego dnia :) Nawet dużo dziś się zrobi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień drugi :)

 

Z podowu oczekiwania na wyświetlacz LCD postanowiłem zmodować stary frontowy panel a do tego pomalować resztę budy która przed modem wyglądała oto tak:

Dołączona grafika

 

Wyszlifowałem blachy i pomalowałem na srebrno farbą Motip, a także wyciołem miejsce gdzie wcześniej były przyciski Power i Reset i wstawiłem tam siatkę tuningową... za nią jako atrapę położyłem pomalowany wczoraj wentylator :) Miałem pod ręką także pomarańczową żarówę więc zobaczyłem jak to się podświetla... efekty na zdjęciach poniżej :P

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jak na nieprzewidziany mod to i tak chyba nawet nieźle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nei było robione aparatem tylko kamera podłaczoną do karty TV :P A aparat mógłbym załatwić ale raczje nie na cały okres robienia moda :)

 

Nawet spoko wyszło to wczorajsze a teoretycznie to nawet nie było w planie próby modowania starego frontu :P Ale tak czy siak bede musiał robic nowy bo tu nie wejdzie to co chce tam umiescić czyli LCD, fanbus i regulator oświetlenia a do tego flop (musi byc bo ojciec używa) i jeszcze przyciski resetu itp. bo jak widac wyciołem je :D

 

Zastanawiam się właśnie czy nie zostawić czasem pomarańczowego oświetlenia :) Nawet spoko się to komponuje z srebrną obudową :) Co Wy o tym myślicie ?:)

 

Poza tym muszę jeszcze dziś jechac po farbę tym razem dużą puchę bo tamtej mi zabrakło na druga warstwę i jedne skrzydło a jak widać tez front ma plamy (oszczędzałem na nim bo i tak go w planie nie ma byc:D)

 

Dzisiaj jeśli dostane wyświetlacz to juz sprobuje go podłączyć mniej więcej a jak nie to zrobię już podstawę pod fanbusa :D Jakby co to wieczorkiem zamieszcze więcej fotek :)

 

PS Pewnei to zauważyliście ale widzicie jak przez plastik światło przechodzi?:D Troszke to w niektórych miejscach bardziewnie wygląda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka że nie pisałem ostatnio ale po pierwsze czas zajeła mi dziewczyna, a po drugie złamałem sobię noge :/ :P Prace jednak posuwały się do przodu, powoli ale jednak :) ale jakoś nie miałem czasu i ochoty wrzucić niczego na forum :)

 

Nie wiem z jakiego powodu ale spalił mi się LCD i troszke zmieniy się plany :/ Jednak przedni panel jak na razie nie bedzie robiony na nowo... ale za to kolosalnie przerobię ten co już jest... :)

 

Zrobiłem dwie podłużne otwory z obu stron tego miejsca gdzie ma być siatka tuningowa, ale po jakimś czasie wydał mi się to głupi pomysł i zaszpachlowałem je , więc na zdjeciu poniżej dziur tych już nie ma... ale za to troszke jeszcze muszę poprawić bo z jednej strony ubytki sie pojawiły :P

Dołączona grafika

 

Zrobiłem tez już miejsce na siatkę tuningową z boku obudowy, lecz w dwóch rogach lekko wyjechało mi się szlifierką kątową i troszke nieladnie to wyglada, a zależało mi na tym aby zakładać to bez uszczelki :/ Nie wiem czy to zaszpachlować... jak myslicie co z tym mozna by zrobic? Wcięcie jest rzędu 2 mm :)

Dołączona grafika

 

A poniżej macie fotke regulatorów. To co znajduje się dalej od kamery to regulator oświetlenia, będą tam też przyciski Power i Reset oraz po obu stronach po bokach diody informujące o stanie kompa :) Mysle tez nad potencjometrem do regulacji jasnością oświetlenia... :) Przyciski podśietlane na niebiesko...

 

To bliżej to podstawa fanbusa... mam juz zaślepkę z wyciętymi otworami, ale jakoś zapomniałem zrobić fotę. Jeszcze jakieś ładne gałki muszę załatwić :)

Dołączona grafika

 

To na razie tyle, jak mi sie zachce to coś jeszcze zrobie i wrzuce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...