Skocz do zawartości
roboty2

Radiator na chipsecie ani drgnie, co jest????

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały śmieszny problem, otóż mam ołytkę epox 8RDA+ rev 2.2 i chchiałem z niej zdjąć radiator z chipsetu ponieważ trochę się grzeje i przesmarować go jakąś porządną pastą ale on ani drgnie, wypiąłem te czopy ze sprężynkami a on jest jakby przyklejony na super gluta. Trochę boję się nim wykręcać żeby czegoś nie uszkodzić. Go gdzyby on się trochę ruszał to bym go jakoś ściągnął ale on trzyma się ostro.

prosze o jakieś dobre rady i dzięki za ewentualne odpowiedzi.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biezesz jakas rekawice pozadna zebys sie nie opazyl czasem, suszarka do wlosow i grzejesz go i powoli przekrecaj go delikatnie na boki az calkiem go ukrecisz, tylko musisz uwazac na dwie sprawy, zebys nie przegrzal mobo w tej okolicy a druga sprawa poczekaj az ten wielki rozowy glut po radiatorkiem sie nagrzeje i nie rwij nic na chama, chyba ze lubisz bryloczki z NB :P polecil bym ci rowniez zmiane chlodznia ze standardowego EPoX'a na ZALMANA moze byc ten zolty ale imho niebieski bedzie leprzy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chce dać lepszą paste pod radiator a mam AUSA A7V880 i nie wiem,ile pasty walnać?bo jedni piszą ze dużo drudzy ze mało.Mam Arctc Ceramique -nie przewodzi prądu to będze w sam raz,pozosataje pytanie czy zmienić radator na zalmana czy zostawić ten duży od ASUSA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chce dać lepszą paste pod radiator a mam AUSA A7V880 i nie wiem,ile pasty walnać?bo jedni piszą ze dużo drudzy ze mało.Mam Arctc Ceramique -nie przewodzi prądu to będze w sam raz,pozosataje pytanie czy zmienić radator na zalmana czy zostawić ten duży od ASUSA ?

Im mniej pasty tym lepiej. Pasta ma przewodzić ciepło z mostka do radiatora. Rozprowadź ją równomiernie i dokładnie. Za dużo pasty może spowodować, że ciepło będzie zbyt słabo przeowodzone i ugotujesz mostek ....

 

Obejrzyj spód radiatora, jeśli jest krzywy, musisz go przeszlifować, wyrównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady i chyba spróbuję go rozgrzać i potem "odkręcić' a jak to nie pomoże to w rękę pójdzie szuszarka (1600W) i będę smażyć. A i jeszcze jedno ile powinna wynosić temperatura chisetu na mojej mobo bo u mnie na takich ustawieniach jak w podpisie jest 36~38*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to jest dużo :-( może to dlatego że jest teraz tak gorąco, ale ja i tak mam otwartą budę (1 ścianka). Załączę screena i powiedzczie co jest nie tak.

 

Dołączona grafika

 

A w dodatku teraz nie chodzi na 2100 tylko na 200x10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem paste pdo radaitorem na chipsecie na Arctic Ceramique ,zmienilem bude wlanlem tunel powetrzny,i temp na chipsecie masx 39 stopni na procu (2200 mhz) masx 42 :)

Kurcze no to ładnie sie zniżyło, tylko to raczej przez brak upałów a przez pastę to moż 1*C bo ja teraz mam na chipsecie 32~33* a na CPU 42*C a pasty wcale nie zmieniałem (używam zwykłej srebrnej w małej tubce za 2 zł "silver creme" :-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh chodzi o to ze zmienilem bude,zmienlem paste,zrobilem tunel powetrzny.I raz ze lepiej mi sie kreci,to dwa mam niskie temp teraz mam na procku 38,na plycie 37 ;) dzis byl upal mialem 41-23

39-40 :) wiec tak czy owak temp spadla mi ponizej 1o stopni:)Co bedze zima,kurde :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...