Skocz do zawartości
Kwazor

Uszkodzenia Zasilaczy z wyższej pólki.

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie jak przedstawia sie ranking uszkodzen zasilaczy typu:

FORTRON

MODECOM ( nie wiem czy zaliczyć)

CHIEFTEC

ANTEC

TAGAN

ENERMAX

TOPOWER

 

Komu co padło i co zabrało(albo i nie) jeśli jest to wogóle możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogło by się wydawać ze skoro zasilacz jest z najwyższej półki to niema prawa nic sie stać ale niestety to jest tylko troche elementow elektronicznych i zdarzyc sie moze wszystko...

 

:arrow: Tagan 480W po podłączeniu jak sie pozniej okazało sfajczonego hdd'ka po burzy wywalił klapkowe kroki w domciu (10A) i w listwie (2*6A) w samym zasilaczu bezpiecznik niewywalił 8O . Uszkodzenia powstały jedynie w samym zasilaczu - po stronie pierwotnej dwa tranzystor (typ 2SC3320).

 

Albo trafił mi się jakaś wybrakowany egzemplarz albo miał złe skalibrowane zabespieczenie. W kazdym razie po wymianie smiga jak smigał przed awaria.

 

 

Do listy HIGH-END zasilek mozna dodać ENERMAX'a / ToPower (pierwowzor TAGAN'a) / ZALMAN'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogło by się wydawać ze skoro zasilacz jest z najwyższej półki to niema prawa nic sie stać ale niestety to jest tylko troche elementow elektronicznych i zdarzyc sie moze wszystko...

 

:arrow: Tagan 480W po podłączeniu jak sie pozniej okazało sfajczonego hdd'ka po burzy wywalił klapkowe kroki w domciu (10A) i w listwie (2*6A) w samym zasilaczu bezpiecznik niewywalił  8O  . Uszkodzenia powstały jedynie w samym zasilaczu - po stronie pierwotnej dwa tranzystor (typ 2SC3320). 

 

Albo trafił mi się jakaś wybrakowany egzemplarz albo miał złe skalibrowane zabespieczenie. W kazdym razie po wymianie smiga jak smigał przed awaria.

 

 

Do listy HIGH-END zasilek mozna dodać ENERMAX'a / ToPower (pierwowzor TAGAN'a) / ZALMAN'a

zalman to fortron ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wywalic modecoma, bo to albo pheel, albo phortron, a ze to lista mid-hi-end, to feel nie ma prawa bytu, a fortron jest, wiec czeba wywalic modecoma :D Clear? :D Wracając do tematu: szef 360sf kumpla, pewnego dnia wylaczyl sie komp i cisza, zero uszkodzen zewn. i zewn. Reklamowal i upolował nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz sprawa napraw po grawrancyjnych.

madmax57 napisał ze wymienił 2 tranzki i naprawiony (dobrze że pierwotna strona a nie wtórna) chociaż jedno i drugie do bani lepiej by chodziły bez awarii :)

 

Jak na przykład ktoś naprawiał takie zasialcze to też niech się odezwie.

Ja naprawiłem Pronoxa ale po 3 tygodnich zrobił buuum ale to był zasialcz echh juz nic nie mówie. :?

 

UPDATE: Jaka maksymalna temperature wytrzymuje zasilacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antec TP 480, wysiadlo sterowanie wiatrakami. Sam zasilacz sie nie spalil, nie zdazyl, niemniej chodzil bez wentylacji ponad godzine - akurat nikogo w domu nie bylo, jak wrocilem, to juz w przedpokojku bylo czuc cieple powietrze tak sie nagrzal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwazor gwarancje miałem niestety w PC-Hardware24 wiec to tak jakbym jej niemiał

 

a co do max temp to wszystko zalezy od uzytych podzespolowKwazor gwarancje miałem niestety w PC-Hardware24 wiec to tak jakbym jej niemiał

 

a co do max temp to wszystko zalezy od uzytych podzespolow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja. Jestem posiadaczem Antka 550Watt i Neoteca 4202V. Bawiłem sie w malowanie antka. Urwałem kabelki z włacznika zasiłki [ale to niec] i sobie wisza. W trakcie malowania farba sie dostała do elektroniki, do takiego zwoju miedzianego. Jeszcze zasiłki nie uruchamiałem ale jak poszła sie je*** no to jestem do tyłu pare stow:(.

 

Powiem ze anteca nie da sie z obudowy wyjac, jest taka masa elektroniki ze szkoda gada:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc odnośnie Taganów - dwa miesiące sprzedaży, ponad 700 szt sprzedanych i 5 zwalonych wiec procentowo niewiele (biorac pod uwage naszedoswiadczenia np z Chieftekiem) - dodatkowo jesli chodzi o zwalasy to jestesmy tak dogadani z producentem, że wymieniamy wymieniamy na nowe (w każdym przypadku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antec TruePower 430W po 8 miesiacach uzytkowania padl uklad zasilania/sterowania wentylatorow, zasilacz pogrzal sie ze dwie godzinki bez przewiewu podczas gdy mnie nie bylo w domu, po powrocie smierdzialo smazona elektronika ;) ale dalej chodzil, nagrzany byl strasznie. Jednak po krotkiej reanimacji i podlaczneiu wentylatorow na sztywno do linii 5V(zakup w USA wiec niestety gwarancja tez tam...), chodzi sobie dalej bez zadnych widocznych negatywnych skutkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antec TruePower 430W po 8 miesiacach uzytkowania padl uklad zasilania/sterowania wentylatorow, zasilacz pogrzal sie ze dwie godzinki bez przewiewu podczas gdy mnie nie bylo w domu, po powrocie smierdzialo smazona elektronika ;) ale dalej chodzil, nagrzany byl strasznie. Jednak po krotkiej reanimacji i podlaczneiu wentylatorow na sztywno do linii 5V(zakup w USA wiec niestety gwarancja tez tam...), chodzi sobie dalej bez zadnych widocznych negatywnych skutkow.

 

O kurde, to idento przypadek jak u mnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak a jak wygladaja uszkodzenia Chiefteców ?? Już zdążyłem plomby zerwac :) echh myślałem że będzie lepiej w środku wygladać a tu radiatory jak w codegenie :( ale i tak moda zrobie im. Już niedługo...

 

Czyli te zasilacze maja tendencje do wywalania korków w domu a nie komputera w powietrze i dobrze ale niepokój jednak zostaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nalezy jeszcze dorzucic bezmyslnosc uzytkownikow :P

kreca kreca i konca nie widac - pozniej sa pretensje ze zasilka rasowa padla - jak sie nie ma umiaru to kazda padnie od przeciazenia :P

jak ma zabezpieczenia przeciwprzeciarzeniowe to nie padnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAkt ze OC wyciska z PSU 7th poty, ale po to OverClockerzy płaca gruba kase za markowe produkty zeby nie obawiac sie tym... Choc przecie nic na tym swiecie nie jest idealne ani nie do zajechanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja. Jestem posiadaczem Antka 550Watt i Neoteca 4202V. Bawiłem sie w malowanie antka. Urwałem kabelki z włacznika zasiłki [ale to niec] i sobie wisza. W trakcie malowania farba sie dostała do elektroniki, do takiego zwoju miedzianego. Jeszcze zasiłki nie uruchamiałem ale jak poszła sie je*** no to jestem do tyłu pare stow:(.  

 

Powiem ze anteca nie da sie z obudowy wyjac, jest taka masa elektroniki ze szkoda gada:/

Jak chciałeś malować to sie nie dziw, że ci wywaliło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAA jeszcze jedno. Sparawa może pomijana ale jak te zasilacze radzą sobie ze zwarciami ?? Na moim nie bede tego testował ....

Zabezpieczenie przeciwprzeciązeniowe powinno sobie poradzic ale nawet tagany padają.

ja miałem niedawno chiefa 360SF, kilka razy udalo mi sie zrobic zwarcie na molexie, poza tym ze komp sie wylaczyl to wszystko bylo okej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pół roku eksploatacji Chieftec 360-302 reklamowany i wymieniony na nowy. Powodem reklamacji był dźwię wysokiej częstotliwości generowany przez zasilacz podczas rozruchu. Najprawdopodobniej to przetwornica napięcia.

 

Zwarcie moleksa spowodowało wyłączenie zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAA jeszcze jedno. Sparawa może pomijana ale jak te zasilacze radzą sobie ze zwarciami ?? Na moim nie bede tego testował ....

Zabezpieczenie przeciwprzeciązeniowe powinno sobie poradzic ale nawet tagany padają.

ja miałem niedawno chiefa 360SF, kilka razy udalo mi sie zrobic zwarcie na molexie, poza tym ze komp sie wylaczyl to wszystko bylo okej

No ja to samo odwaliłem , i to już kilka razy przy włączonym kompie podłanczałem HDD ale trochę krzywo molexy ułożyłem no i zrobiło się ciemno :) tzn. komp mi się wyłączył. na szczęście kopmp bez problemu się za chwilkę włączył i działa bez problemu. Już kilka razy tak zrobiłem i narazie wszystko działa. A dla zabawy to powiem iż mam zasilacz Rubikon 300W a ciągne z niego w maksymalnych momentach 380W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj... TOPOWER...

podłączyłem źle wtyczke zasilającą do stacji dyskietek, przesunełem wtyczke o jedną pozycję w stosunku do wejścia (sprawdziłem czy dobrze, ale mam w tym miejsu mało miejsca i wydawało mi się że dobrze podłączyłem). Tak, że w sumie zwarło się +5V z masą(nie z obudową, od razu poszło z +5V na mase bo tak się przesuneło, że tam gdzie w środku są dwie masy, tam było +5V i masa).

Zaśmierdziało, szybko wyłączyłem komputer. Okazało się że upalił się jeden z PIN'ów w gnieździe flopp'a (odpadł i został w środku we wtyczce).

Nie wiem czy upaliło się to szybciej niż zasilacz zareagował, czy ja szybciej wyłączyłem (byłem w takim szoku, że nie pamietam).

Upaliła się jeszcze izolacja na kablu +5V od wtyczki, od flopp'a do molex'a dalej nie poszło (grubsza izolacja).

Nie przewidzieli chyba ze ktoś będzie pobierał z wtyczki od stacji dyskietek z +5V 33 Ampery, bo tyle wytrzymuje ten zasilacz przez 30 sekund.

 

Ale dlaczego nie wyłączył się ze względu na zwarcie ??

Jak myślicie, mogło się coś jeszcz stać ??

 

Dziękuje,

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAA jeszcze jedno. Sparawa może pomijana ale jak te zasilacze radzą sobie ze zwarciami ?? Na moim nie bede tego testował ....

Zabezpieczenie przeciwprzeciązeniowe powinno sobie poradzic ale nawet tagany padają.

Fortron jak w podpisie. Parę razy zdarzyło mi się doprowadzić do zwarcia przy kombinacjach z wentlami pod napięciem :) . Skończyło sie jedynie na wyłaczeniu kompa. Działa dalej bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...