Skocz do zawartości
s@jmon

6800 & wydajność rzeczywista

Rekomendowane odpowiedzi

1024-760 i jak masz wszystko na maksa + aa x6 i anizo x16 - to naprawde dobry wynik . ja przy takich ustawieniach na radku 9700pro moglem tylko pomazyc o 50 klatkach . na abit nf7 2.3 ghz athlon xp. 1024-760 i jak masz wszystko na maksa + aa x6 i anizo x16 - to naprawde dobry wynik . ja przy takich ustawieniach na radku 9700pro moglem tylko pomazyc o 50 klatkach . na abit nf7 2.3 ghz athlon xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory za te kilka postów ale miałem jakis problem z netem i prosze moderatora o skasowanie tych postaów i zostawieniw tylko tego 1 :P.

 

A wiedze że ejsteś z Poznania ja tesh jestem z Poznania z Orła Białego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testuje różne ustawienia i stwierdzam że chyba jest coś nie tak bo po 1. dołożenie do 1 Gb nic wzasadzie nie wniosło po 2. Czasami drzewa są w kolorze tęczy a czasami ok ? już naprawde nie wiem co myśleć wyciągnołem nawet k.dzwiękową i nic to nie przyspieszyło ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm

zaintasluj dx 90c

najnwsze sery grafy

i płyty

przy tym sprzecie to powinno wszystko altac jak malinka na 1600-1200 a nie 1xxx-7xx to ja bez aa grałem na 9500pro .

 

cos musisz miec nie tak a moze grafa jest uszkodazona popatrz w innych grach kture maja wymagania w 3d Unrealu 2003-2004 i w Doom3 jak bedzie wszedzie cieła to nie mozliwe na tym spzecie to moze grafa jest wadliwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do spiderman6666 te A400 kreciłeś do takich częstotliwości na orginalnym chłodzeniu ?? jeżeli tak to nie masz problemów ze stabilnością i artami w grafice ??

ile masz w 3dmarku 2k3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się userowi Wrześni@k, że gada bzdury bo świeży jest jeszcze na forum ale yotomeczek-owi już tak. Sporo postów na forum i co i pieprzy jak po grzybkach.

O wymaganiach pod względem ramu w grze FARCRY było już dawno dawno temu.

Wiadomo przecież i dużo osób tu wie żeby pograć sobie płynnie na wysokich ustawieniach trzeba mieć na pokładzie 1GB ramu.

Jak ktoś sie nadal upiera, że nie to niech sobie po wyjsciu z gry zobaczy ile windows w szczycie zabrał mu pamieci ( mi czasami zabierało 800MB), albo wyłączy swapa ciekawe czy mu gra pojdzie :).

Dobra karta graficzna to nie wszystko, jak chcesz grac w nowe gierki i cieszyć się płynnością kup sobie następną kostę 512MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fogle jak masz srednia 50fps to pewno spadlo i do 30fps, jak dla mnie w FPP 30 klatek to juz haczy ;d

 

Do szybkiego fpp'ka trza for me MINIMUM 60fps+ czyli ze ma ponizej no niech bedzie 50fps... nie spadac.

 

W q3 60fps to dla mnie haczy ;d 125 must be, kiedys byly wojny o to ze tego nie wiadac. Phi! Widac widac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli niektorym chodzi ok przy 512 ramu (pomijajac przycinki zwiazane z doczytywaniem z hdd) to i Tobie powinno chodzic ok....

Stawiam na jakies smieci w systemie, syf w driverach(jakis niefortunny strap etc...) jak tez i bios (np fastwrite on, czy tez keszowanie biosu karty itp)

 

Proponuje zrewidowac te sprawy ;]

 

Postawic nowy sys i to najlepiej prof nie home...

 

najnowsze drivery sciagnac plyta/grafa/dzwiek/etc...

 

ladnie ustawic swapik - najlepiej zrobic dla niego wlasna partycje (zeby nie szatkowal sie z innymi danymi ) bo mozliwe ze poprostu masz niezle posztakowany hdd (zfragementowany)

 

zdefragmentowac partycje z systemem po instalacji wszystkiego jak tez i ta gdzie zainstalowana jest gra

 

ustawic driverki zgrabnie, wylaczyc vsync itp

 

i dopiero stestowac jak to chodzi

 

nie mieszac ludziom w glowach ze GF jest kiepski a ja na ati mialem lepiej itp ;]

 

wykluczyc wszystkie mozliwosci dopiero marudzic ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli niektorym chodzi ok przy 512 ramu (pomijajac przycinki zwiazane z doczytywaniem z hdd) to i Tobie powinno chodzic ok.... 

Stawiam na jakies smieci  w systemie, syf w driverach(jakis niefortunny strap etc...) jak tez i bios (np fastwrite on, czy tez keszowanie biosu karty itp)

 

Proponuje zrewidowac te sprawy ;] 

 

Postawic nowy sys i to najlepiej prof nie home...

 

najnowsze drivery sciagnac plyta/grafa/dzwiek/etc...

 

ladnie ustawic swapik - najlepiej zrobic dla niego wlasna partycje (zeby nie szatkowal sie z innymi danymi ) bo mozliwe ze poprostu masz niezle posztakowany hdd (zfragementowany)

 

zdefragmentowac partycje z systemem po instalacji wszystkiego jak tez i ta gdzie zainstalowana jest gra 

 

ustawic driverki  zgrabnie, wylaczyc vsync itp

 

i dopiero stestowac jak to chodzi 

 

nie mieszac ludziom w glowach ze GF jest kiepski a ja na ati mialem lepiej itp ;]

 

wykluczyc wszystkie mozliwosci dopiero marudzic ;]

 

powiedz drogi kolego mi jedną rzecz.

 

mam 4 partycje FAT 32:

C: system (5GB

d:programy ( 4GB)

e:Gry (16GB)

F: reszta śmieci (13GB)

 

jakiej wielkości najlepiej utwożyć partycje na swap i czy ma znaczenie czy to np. by była partycja nowa G czy też swap mogłby być na partycji D?

 

acha i w jakim systemie plików zrobić partycje na SWAPIK ?

 

wyjaśnij mi to prosze cię..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh a po co Ci tyle partycji ??

na kazdej zostanie Ci troche miejsca i nie bedzie to uzywane :)

Ja mam dwie partycje

 

C: 3GB

D: reszta

 

Na pierwszej jest goły system i zrobiony mam obrazik tej pierwszej partycji na plytce dvd :) jak cos to nie musze reinstalki robic tylko poprostu przywracam system i zajmuje to jedna minutke :P a w dodatku oszczedzam sporo czasu bo nie instaluje ponownie dodatkowego softu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu robienie osobnej partycji na tym samym dysku fizycznym. Ustaw poprostu stały SWAP np. 1024MB. Najpierw przenieś swapa na partycje D , zdefragmentuj C i znów przenieś swap na C. To wsio. Jak sie mylę to i tak mnie nie dogonicie....hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz drogi kolego mi jedną rzecz. 

 

mam 4 partycje FAT 32: 

C: system (5GB 

d:programy ( 4GB) 

e:Gry (16GB) 

F: reszta śmieci (13GB) 

 

jakiej wielkości najlepiej utwożyć partycje na swap i czy ma znaczenie czy to np. by była partycja nowa G czy też swap mogłby być na partycji D? 

 

acha i w jakim systemie plików zrobić partycje na SWAPIK ? 

 

wyjaśnij mi to prosze cię..

generalnie to wyglada tak partycje na swap wg badan, testow i innych glupt najlepiej miec na srodku - zakladajac pokolei - nie po literakach tylko fizycznie na dysku... upraszczajac kopiujac dane z systemowej i z grami do swp glowice maja "blizej" taka przynajmniej jest najbardziej prawdopodobna srednia teorii... a sa rozne ;]

 

co jest pewne to ze FAT jest szybszy o bezpieczenstwo danych w swapie w razie awarii jest raczej malo istotne wiec FAT jest zalwcany dodam jeszcze ze warto sie pokusic o dosc duzy rozmiar klastra :DDD

 

jesli chodzi o rozmiar to uzaleznione jest to od ilosci ramu powiadaja ze max swp powinien byc 2.5 razy wiekszy niz ram etc ale to juz szczegooly dla 512 RAM-u mysle ze ustawienia 500min 2000max czy cos podobnego bedzie dobrze... a rozmiar partycji.... no taki zeby sie zmiescil swp ;]

 

generalnie idea polega na tym zeby ciagle rosnacy i malejacy swp nie mieszal sie z innymi plikami, nie zmuszal to zapisywania w roznych miejscach plikow ktore powinny byc razem etc... ktos powie ze mozna swapa zablokowac na jednym wystarczajaco duzym rozmiarze... otoorz jak wielu donosi z blizej niewyjasnionych przyczyn powoduje to zamoolke i bardziej intensywne rycie po dysku... czyzby jakis seek ? adresy ? don't know...

 

w przypadku 1gb ramu i normalnej, codziennej pracy - zadnych progsow wpierdzielajacych terrabajty keszu milo sie pracuje z wylaczonym swapem i czestym fluszem pamieci ;]

 

dodam jeszcze ze dysk zawsze jest szybszy blizej krawedzi talerza ;]

 

np ja mam zorganizowane tak:

c:sys,programy itp

d:download(ftp,torrenty,emule,blablabla) - zawsze sieczka ;]

e:swp

f:gry,filmy,instalki(stery itp)

 

swietnie sprawdza sie, defragmentacja to zadkosc a jak juz robie to trwa to chwile, d:np olewam i tak momentalnie sie siepie...

 

to tyle moich wywodow offtopic ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu robienie osobnej partycji na tym samym dysku fizycznym. Ustaw poprostu stały SWAP np. 1024MB. Najpierw przenieś swapa na partycje D , zdefragmentuj C i znów przenieś swap na C. To wsio. Jak sie mylę to i tak mnie nie dogonicie....hehe

 

To Ci podam np 2 argumenty ktore przemawiaja za oddzielna partycja dla swapa ;]

1. Mozesz umiescic ja na koncu dysku gdzie jest nawieksza predkosc odczyt/zapis czy tez pomiedzy partycja systemowa a ta z grami/programami - sa to 2 szkoly ;] kazda mowi ze tak jest wydajniej ;]

2. Robisz ta partycje na FAT z duzymiklastrami co jest znacznie wydajniejsze ;] niz ntfs ;] czy tez fat z malym klastrem(co sie lepiej sprawdza na partycjach systemowych itp gdzie jest duzo malych pliczkow)

 

A skotro i tak z pow dysku ma ci wsiorbac iles MB pod swp ;] to czemu nie zrobic na oddzielnej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...