Skocz do zawartości
Sewer

LFS - Live For Speed

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Wy nie rozumiecie ze to sa GRY nie majace nic raczej wspolnego z rzeczewistosica? Jesli uwazacie za teki GTR czy LFS to symulacja to ja z domu sie boje wyjechac samochodem. Poprostu kazda gra jest inna. Jesli uwazacie to za symulator (draak i GTR) to trzeba sie leczyc. Pisze powaznie bo to jest zachwianie poczucia rzeczywistosci..

Wypowiedzi kogos? w necie kazdy moze pisac co chce i przewaznie pisze bzdury.

Dla mnie EOT. Taka sama gra jak gtr to lotus tylko trzeba inaczej sie nauczyc zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli uwazacie to za symulator to trzeba sie leczyc[

A więc starzy wyjadacze od lat upalający GPL'a uważający, że to sim(sim - simulation/simulator) nie mieli racji ? Czy NFS i GTR można stawiać na tym samym poziomie ? Czy ciągle tkwili w tym błędzie ?

Nigdy żadna gra czy symulator nie odworuje prawdziwej jazdy samochodem! To wiemy wszyscy, wystarczy porównać czasy z torów w GTR czy GPL z tym w rzeczywiscotści.. Jednak jak sama nazwa mówi sim to symulacja coś co stara się symulować czynniki wpływające na jazde, wielu ludzi potwierdzi Ci, że grając albo raczej jeżdząc ja kierownicy w symulatory, startując w ligach itd. nieraz to uratowało im d... w realu.

Ważna jest fizyka, w simie nie ma przeciążen, nie czuć tego co się dzieje z wozem na trasie, dlatego nadal to 'tylko' gra, jednak taka która potrafi zasymulować chociażby transfer mas, siły poprzeczne/podłużne działające na oponę aerodynamikę, dynamiczną zmianę temperatury opon i hamulców itd.

Grałeś w chociażby w netKar PRO ? Już same setupy doprowadzają do bólu głowy, natomiast sama symulacja przedewszystkim opony(chociaż do poprawy jest duużo) wychodzi mu 'w miare' dobrze(np. możliwośc zrobienia flat spotów).

Cieszmy się, że są ludzie, którzy nie boją się robic gier nie dla mas, jak Warthog(RBR) Papy(GPL Nascar) czy Simbin i ISI(GTR). Cieszmy się, że to wszystko każdy z nas może mieć, zagrać w to na kierownicy. Rzadko kto z nas będzie miał okazje przejechać się takim DTM'emem czy F1, a simy to okazja by móc zasmakować tego czegoś na torze...

Simy od zawsze dawały frajde z jazdy przede wszystkim, oto tu chodzi. Nikt(no prawie ;) ) nie jest obłąkany na punkcie tego jak np. GPL jest super realistyczny.

W zasadzie rozumiem Cię, jak ktoś woli np. pograć sobie w jakąś strzelanke to uważa że takie tekstu jakie tu padły są bezsensu.

Jednak większość fanów simów zazwyczaj trafia na jedno forum - Race Sim Central. Tam jest wymiana doświadczeń, poglądów jakie simy są dobre, a jakie zasługują na miano arcade a nie symulatorów.. Gdyby ktoś tam podniósł rękę na GPL to stawiam moją DFP ;) , że by mu ją ucieli :P .

Edytowane przez skorpio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buahaha co mnie chlopak rozwalil. Tak to mozesz pisac do przedszkolakow uwazajacych NFSMW za super hiper blasterowy symulator ,a co najwyzej nadawal by sie na odwzorowania fizyki u polerki do parkietu. A co do tych nierealnych Symulatorow napisze jedno. Symulatory (GPL, GTR, RBR itp) nauczyly mnie pewnych odruchow i wyobrazni co czasami moze stac sie z samochodem w danych sytuacjach. Oczywiscie zaden symulator byc moze nigdy nie zdola oddac w 100% tego co sie dzieje w realu. Byc moze kiedys za kilkadziesiac lat kto wie. Ale dzieki tym odruchom i wiedzy jak zapanowac nad samochodem nawet w grze, uniknalem kiedys na trasie powaznego wypadku. Tak ten odruch czesto stosuje w simach, aby wyjsc z opresji (gleboki slide) i o dziwo sprawdzil sie w rzeczywistych warunkach jadac normalnym drogowym samochodem. I kwitujac to mysle ,ze gdybym nie spedzil tyle czasu nad Symulatorami, setupami itp moglbym byc teraz inwalida lub jeszcze gorzej. Wiec nie pisz mi tu bzdur, a jak nie masz pojecia o czym piszesz to lepiej nie pisz wcale. A jak chcesz wywolac dyskusje to znajdz argumenty, ale na poziomie przynajmniej licealnym. EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz mowilem, panowie karas i sewer za simy uwazaja tylko i wylacznie gtr, gtl i rbr, reszta jest blee i ochyda. Oczywiscie tylko te wczesniej wymienione gry sa ultra symulatorami, ba nawet sa lepsze od rzeczywistosci. Tyle mozna odczytac z waszych opini panowie. A te wasze przechwalki "co to nie wy, wy wszystko wiecie" zostawcie sobie dla siebie.

 

 

Istna glupota...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta ja też się włączę do dyskusji, choć może na symulatory nie jestem wstanie poświęcić tyle czasu ile bym chciał ;)

 

W symulatorach niestety nieraz nieco przeginają z odwzorowaniem rzeczywistości w drugą stronę np. jak dla mnie w LFS jest nieco zbyt mała przyczepność opon do asfaltu, do tego ciężko wyczuć strefę graniczną, a samochód ma tendencje do driftu, który na dodatek jest zbyt prosty do opanowania. Wynika to pewnie ze zbyt małej różnicy pomiędzy odwzorowaniem tarcia statycznego i dynamicznego opony na asfalcie. Wrażenie jest trochę takie jak w czasie jazdy na luźnej nawierzchni. Znowu w GTR jest sytuacja diametralnie odwrotna, samochód jeździ jak przyspawany, jednak w momencie poślizgu nie ma zmiłuj się, spawy puszczają i wylatuje się z trasy, tyle, że z wyścigowych czterokołowców prowadziłem jedynie gokarty i mogę się mylić :|

RBR i GTL mają jak dla mnie bardzo zbliżoną do ideału fizykę i faktycznie umiejętności w nich nabyte przydają się w codziennej jeździe, może d..y mi jeszcze nie ratowały, ale zderzaki owszem :D

 

Co do odwzorowania rzeczywistości to można porównać gry z malarstwem, nigdy nie osiągnie się odwzorowania jak na fotografii, jednak różnica pomiędzy GTL/RBR/GTR/LFS a NFS/Juiced/Maluch racerem itp. jest taka jak pomiędzy portretami zawodowych malarzy, a bazgrołami trzylatka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz mowilem, panowie karas i sewer za simy uwazaja tylko i wylacznie gtr, gtl i rbr, reszta jest blee i ochyda. Oczywiscie tylko te wczesniej wymienione gry sa ultra symulatorami, ba nawet sa lepsze od rzeczywistosci. Tyle mozna odczytac z waszych opini panowie. A te wasze przechwalki "co to nie wy, wy wszystko wiecie" zostawcie sobie dla siebie.

Istna glupota...

A gdzie Ty to widzisz co ? w czyjej wypowiedzi ? piszą, że jest zbliżony a nie lepszy. Proponuję nauczyć się czytać, tyle nie zdanych matur w tym roku, podobno z braku umiejętności czytania ze zrozumieniem :lol: albo spokojnie przeczytaj to jeszcze raz.

 

Nie mówią, że reszta jest blee i ochyda!! (pewnie masz tu na myśli lfs). Grają jak i ja gram tylko w gtr/gtl (bardziej to pierwsze) bo dla nas są bardziej hardcorowymi simami (czyli zbliżonymi do rzeczywistości). Graj sobie w LFS nikt Ci nie broni. Ale nie twierdź, że LFS jest lepszym sim'em niż gtr bo to absurd totalny. Już Ci nie raz tutaj koledzy wyjaśniali, co nie zmienia faktu, że niektórym gra sie przyjemniej w LFS, przede wszystkim drifterom [;

 

Wejdź sobie na stronę www.fiagt.com , i zobacz co tam na dole za loga są. Chyba nie bez przyczyny co ? Nie mówię, że to jest wyznacznikiem sim'a żeby nie było takich głupich odpowiedzi.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Bobson jakbys nie zauwazyl to zboczylismy troche z tematu i pisalismy ogolnie o simach i ich realnosci ,a ty znowu wyjezdzasz z jakas wojna LFS kontra inne simy. Proponuje dokladnie przeczytac post kolegi Ojejku i zrozumiec o czym pisze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie twierdź, że LFS jest lepszym sim'em niż gtr bo to absurd totalny. Już Ci nie raz tutaj koledzy wyjaśniali, co nie zmienia faktu, że niektórym gra sie przyjemniej w LFS, przede wszystkim drifterom [;

 

Sam jesteś jak aburd, pisałem wcześniej że fizyki w tych grach są na podobnym poziomie. GTR jak i LFS ma wiele nie dociągnieć. Post na który odpisywałeś napisałem dlatego, iż wcześniej wymienieni panowie są bardzo ślepi i widzą oraz faworyzują tylko GTR, RBR. Co by tutaj ktoś nie napisał nowego względem fizyki w LFS to zaraz jest ich odzywka typu "buauahahaha jak zobaczyłem f1 w lfs to mało z krzesła nei spadłem".

 

Poprosze jeszcze raz, by gtrowcy przestali pisać swoje jakże miłe posty bo wybucha tylko wojna.

 

 

BTW z czytaniem problemów nie mam, może ty je masz...

 

 

Karas - tak widze, że piszecie o simach, ale nadal opisujecie tylko GTR, RBR. A mianowicie jakie to wy nie wyciagneliscie wnioski w zyciu z tych wlasnie gier. Maraton usmiechu....

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziales tam znaczek itp?? Nie napisalem LFS ,bo w niego nie gram i z taka fizyka opon w najblizszym czasie nie zamierzam. I bobson zgodze sie ze GTR i LFS maja niedociagniecia ,bo nie ma sima ,ktory by ich nie mial. Tylko wytlumacz mi dlaczego w LFS gdzie czucie samochodu jest tak prawidlowe grip i uslizg opon jest tak nierealistyczny?? Tyle czasu ,a nadal tego nie poprawili i kto wie czy w ogole zamierzaja... Zalatwili by sprawe raz a porzadnie i nikt by sie nie czepial. A Maraton Usmiechu to ty urzadzasz za kazdym razem piszac ciagle o tym samym, ze jaki to ty jestes pokrzywdzony ,bo nikt o LFS nie wspomina. Parodia... a mialem w tym watku juz nie pisac :lol:

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu w GTR jest sytuacja diametralnie odwrotna, samochód jeździ jak przyspawany, jednak w momencie poślizgu nie ma zmiłuj się, spawy puszczają i wylatuje się z trasy

Ja akurat naoglądałem się troche relacji/filmików DTM, GT czy F1 i szczególnie w tym ostatnim utrata spoilera(zdarza się) czy błąd kierowcy(przy 2-3G na zakrętach) powodują właśnie takie puszczenie spawów :P . Tu jednak Simbin to chyba dobrze zrobił, ale wozem GT nie jechałem więc nie wiem jak to dokładnie jest.

 

A tu taki bonus, F1 w LFS...(wygrzebane na lfsforum) i F1 w GTR :) .

 

Teraz już bez dyskusji widać co jest do poprawienia, więc myśle że nie będzie żadnych wątpliwości i nastąpi ten EOT :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy nie rozumiecie ze to sa GRY nie majace nic raczej wspolnego z rzeczewistosica? Jesli uwazacie za teki GTR czy LFS to symulacja to ja z domu sie boje wyjechac samochodem. Poprostu kazda gra jest inna. Jesli uwazacie to za symulator (draak i GTR) to trzeba sie leczyc. Pisze powaznie bo to jest zachwianie poczucia rzeczywistosci..

Wypowiedzi kogos? w necie kazdy moze pisac co chce i przewaznie pisze bzdury.

Dla mnie EOT. Taka sama gra jak gtr to lotus tylko trzeba inaczej sie nauczyc zabawy.

Kiepski dzień w kiepskiej pracy, kiepska noc (niespełnienie?) itp? Uderz mistrzu do kogoś innego, szczekać możesz na swoich bliskich i ich wysłać po lekarzach. Mam przejechane bezwypadkowo ponad 100.000km autami >200PS, jak i miejskimi wozidelkami (100PS), starty w KJS, przejazdy po kilku niemieckich torach i jestem fanem motosportu. Dla mnie jako kierowcy ze stażem taki GTR to jest symulator właśnie.

 

Jeżeli intelektualnie nie jesteś na tyle rozwinięty, by pojąć czym symulator na pc jest (nie jest to idealne odwzorowanie rzeczywistości, co nam tu starasz sie insynuować), to nie zabieraj głosu. Wracaj do swojej konsoli, GT4 granego na padzie i bądź mniejszym frustratem, nikomu nie chce się tu czytać twoich nietrafionych uwag.

 

PS. Dobrze, że masz odrobinę samokrytycyzmu "w necie kazdy moze pisac co chce i przewaznie pisze bzdury". Jeżeli odniosłeś to do swojego posta, to wypada mi się z tobą zgodzić.

 

PPS. Po co ten atak na mnie? Czy znów zbyt mało neuronów, by zapamiętać więcej niż 1 ksywkę (np Sewer też jest orędownikiem racesimów)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak delej bedziecie sie klocic, to powstanie nowy termin - racesizm. [;

 

i ktos dostanie z zidana [;

 

 

ale mnie duzo przyjemniej sie gra w GTR czy GT Legends niz w LFS. jest to subiektywne odczucie, w LFS wozki jakos sie slizgaja a jakims tam maniakiem nie jestem i preferuje TRD2/3, ale na momo a nie na klawie czy padzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co tu do klocenia? kazdy kto interesuje sie F1 wie i widzil jak sie zachowuja bolidy- wystarczy looknac jak to jest w LFS i GTR-, widac co jest lepsze. Nikt tu nie mowi ze GTR jest idealne ale ktos mowi ze LFS jest idealne.. Bobson czekamy na konkrety w sprawie LFS !

Edytowane przez Sewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie by ktokolwiek mowil o idealnsoci LFS. Wyciagasz wnioski po obejrzeniu filmiku? Hmm bardzo ciekawe bo jedyne co tam bylo takie same to samochod. Tory sa zupelnie inne, ten z gtra jest przygotowany na wyscigi nie ma zadnych dziwnych zakretow i uskokow. Jakby nie patrzec ten z lfsa to trudny tor miejski, z pewnymi uskokami ktorych nie powinno byc

 

Jako ze do lfs nie mozna wrzucac dodatkow, mozna by skontruowac do gtra tor, naprzyklad Westhil Internationa, i tam porownac prowadzenie ale... kto sie tego podejmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze do lfs nie mozna wrzucac dodatkow, mozna by skontruowac do gtra tor, naprzyklad Westhil Internationa, i tam porownac prowadzenie ale... kto sie tego podejmie?

Pomysł może i dobry tylko albo nie jestem na bieżąco albo nie ma importera modeli 3D torów np. do 3ds'a. A tworzyć podobny tor od nowa to troche bezsens ;) .

Najlepiej by taki tor wczytać, zapisać do jakiegoś znośnego formatu np. .max lub .3ds i potem łatwym sposobem umieścić w GTR.

Jednak mi sie wydaje, że zachowanie bolidu na filmiku nie zależało aż tak od toru jak od samej fizyki jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje temacik, żeby zapodać imo fajnie zrobiony filmik ;] (inspiracja na 90% czerpana z f&f tokyo drift :) Zresztą podkład w filmiku przypomina ww film )

http://www.youtube.com/watch?v=Y_BMchnWRsY

Kev mi to zarzucił na gg, jak wiadomo ma tutaj bana także sam nie może dać tego linka ;)

Pozdro

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny filmik - jeszzce lepsza muzyka, mółbyś załatwić tutuł tego kawałka co jest w podkładzie?

grits - ooh ahh (f. tobymac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześc, gracie jeszcze w tą gre? Ja gram najczesciej na serwerze Zion Racing Serwer, moj nick Mateusz, zapraszam do grania, sie poscigamy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukazała się następna wersja LFS S2 V. KLIK Moim zdaniem zmiany są ogromne i to in plus. Bardzo poprawiła się fizyka jazdy, a dźwięki są dużo lepsze. Szczególnie tym, którzy do tej pory jechali po LFS za to, że jeździ się w nim jak po lodzie zachęcam do sprawdzenia nowej wersji. Polecam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...