Skocz do zawartości
Sewer

LFS - Live For Speed

Rekomendowane odpowiedzi

No a dla mnie nie. Slaba kiera to kiera nieprecyzyjna, ktora ma jakies luzy, slaba czulosc. 100x wole na myszy, pozatym w LFS nie jest konieczna kiera jak w przypadku np. GTR'a. W live'ie mozna tak samo dobrze grac na kiero i myszy. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pogrywałem na myszce... ale od czasu przesiadki na kierownice to nawet o tym nie myślę.

 

Ja ostatnio wyrwałem MS z FF (czerwony) jak nówka za 160zł, a jakiś miesiąc temu MOMO (czarne) za 250zł - też igiełka.

Okazje się trafiają, wystarczy uzbroić się w cierpliwość i szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdze na myszcze z samsunga (kulka, 800 dpi 30 zł). Ma taki zbędny bajer(który juz i tak nie działa :) ), jak niebieska dioda podświetlająca rolkę :), ale w działaniu jest niezawodna :]

Dołączona grafika

 

przewaga myszki nad kierownicą tkwi w tym, o czym mówił ath: szybsza reakcja. Pełen zakres można zrobić w ułamku sekundy. Inna sprawa, że mało kto posługuje się myszką na tyle precyzyjnie, na ile wymaga tego LFS (Windows nie stawia wielkich wymagań :) ). Ja na początku jeżdziłem na klawiaturze (LFS S1 E), ale jak zainstalowałem wersję G klawiatura stała się mało wygodna. Musiałem się przesiąść na mysz, a przyzwyczajenie się do gryzonia trochę mi zajęło. Potem jednak, jak tylko poćwiczyłem trochę drifty na singlu wpadłem na serwer, zobaczyłem jak inni wymiatają i od tego momentu jeździłem po 3-4 godziny dziennie przez kilka miesięcy i w cale mi się to nie nudzło :]

 

ja osobićie jezdziłem tylko na tanich kierownicach, ale nie w LFS tylko inne gry, wiec cięzko mi się na ten temat wypowiadać

Edytowane przez XvX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wlasnie dlatego  LFS jest zjeb ... e. bo bez sensu jest ze  luzacko mozna na myszce grac zamiast na  dostosowanej do tego kierze :)

1626083[/snapback]

Bosz skoncz juz... <_<

Skoro w tej grze tak samo dobrze jezdzi sie na kierze i myszy (niektorzy mowia, ze lepiej w tym ja ;] ) to cos w tym chyba jest. Do klasy gtr i furmula jak napisal 'misiu_konin' kiera jest lepsza, ale do driftowania juz chyba nie (nie ta szybkosc co mouse B) ).

 

Przykladowo grajac w symulator samolotu mozna grac na myszy, ale gra bedzie malo efektywna. Tutaj bez joya sie w sumie nie obejdzie, inaczej jest w przypadku lfs, gdzie poziom zawodnika nie zalezy od uzywanego sprzetu tylko od zdolnosci manualnych (nazywa sie to talentem ;] ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz ze do driftowania nie, bo nie ta szybkosc??. to jestes w bledzie, pokaz mi takiego driftera, nie a'la drivtera co gra na myszy

1626914[/snapback]

Ja znam wielu takich ludzi. A przynajmniej znałem, jak jeżdziłem na serwerach S1. Podejżewam, że w S2 dużo się nie zmieniło.

Wejdz na jakiś serwer i zapytaj, kto driftuje na myszy. Albo spróbuj odróznić styl driftowania na myszy od kiery... powodzenia :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz ze do driftowania nie, bo nie ta szybkosc??. to jestes w bledzie, pokaz mi takiego driftera, nie a'la drivtera co gra na myszy

1626914[/snapback]

90% naszego teamu, jak masz wątpliwości do zapraszam do oglądnięcia filmu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz ze do driftowania nie, bo nie ta szybkosc??. to jestes w bledzie, pokaz mi takiego driftera, nie a'la drivtera co gra na myszy

1626914[/snapback]

:*

 

:lol:

 

 

Zassalem teraz filmiki DK, teaz bardzo fajne. ;]

Na 2gim filmie chyba sidewinderek w akcji ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90% naszego teamu, jak masz wątpliwości do zapraszam do oglądnięcia filmu :)

1627499[/snapback]

Chciałem kiedyś wstąpić do Was. Rozmawiałem nawet z kimś w sprawie ewentualnej rekturacji, ale niestety nagła utrata sprzętu uniemożliwiła mi to :(

 

Miałem przyjemnośc driftować wiele razy z Naru :]

 

DK to moim zdaniem najlepszy team jaki widzaiłem na serwerach demo S1.

 

A demko własnie zasysam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm możliwe choć to chyba nie byłem ja, nie będę zresztą ukrywał że do naszego teamu dostać się raczej trudno, mamy komplet uczestników więc jeśli ktoś jeszcze ma dołączyć to musi być wyjątkowo dobry : :lol2:

Czy sidewinderek to nie wiem bo to nie ja go tam obsługuję ale mogę się dowiedzieć :) ja póki co uczę się grać na myszy (dotąd grałem jojstikiem :oops: )

Jeszcze moja opinia co do kontrolerów.. to że używając kierownicy ma się dłuższy czas reakcji ma też swoje zalety bo dzięki temu uczymy się jeździć płynnie, nie wykonywać niepotrzebnych ruchów i szarpnięć. Myszką dość łatwo skręcić "za bardzo", trzeba zyskać bardzo dużego wyczucia (takie jest moje odczucie jako osoby uczącej się jeździć na myszy). No a niezaprzeczalną przewagą kierownicy są pedały :D tzn analogowy gaz i hamulec, tego żadna klawiatura nie zastąpi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)No a niezaprzeczalną przewagą kierownicy są pedały :D tzn analogowy gaz i hamulec, tego żadna klawiatura nie zastąpi :/

1628144[/snapback]

Oj tak... Nie ma nic bardziej denerwującego niż pulsacyjne naciskanie/gazu hamulca w autach tylnonapędowych. A gdy trzeba to robić na przemian (np. wychodząc z zakrętu) to już w ogóle można sobie paluchy połamać. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem pół roku na myszce, tania a4, na początku było tragicznie ale o wiele lepiej niż na klawce. Po pól roku kupiłem Mante compresor supreme, tani shit krótko mówiąc ale na niej zacząłem sie uczyć grac na kierach, po niecałym roku (kiera przez rok poprostu sie rozleciala :D ) kupiłem za 50 zl z allegro MS Precision Wheel. Super sprzet, kiera bardzo precyzyjna, bardziej niz momo i dfp, jedyny minus to brak ff, ale nie stac mnie na sprzet taki jak momo czy dfp.

 

PS co do myszki to ma ona lepsza reakcje, to oczywiste bo kiera trzeba pokrecic, jednak mysz najbardziej zdaje sie na fwd, ja osobiscie zrobie lepszy czas na gti na bl gp przykladowo niz na kierce, jednnak juz cala reszta to kiera wygrywa.

Trzeba byc niezle obcykanym by zasuwac na kierze gtrami, fo8 itd ;]. BTW Corras na s2 popierdyla na myszce i ma kilka wr.

 

PS2 Coś dla panów zakochanych po uszy w GTR, twierdzacych ze LFS to jazda po lodzie http://don.vn.cz/s2/ISO3888.avi

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, nic nie pobije kierownicy jeśli chodzi o płynną regulacje gazu i hamulca. Jednak, aby takowa była płynna (a kierownica precyzyjna) trzeba wybulić pare groszy :( a tu takie maleństwo za 30 zł :] i przy windowsie sie przyda :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bobson37

Z tym porównaniem MS do DFP to lekko poleciałeś po całości... Sprzęt jak za 50zł to b. dobry, ale zdecydowanie gorszy od DFP, gorzej DFP robi zniego miazgę (!). Jeśli chodzi o precyzję to czarne MOMO jest porównywalne do kierownicy MS z FF, jak jest ze zwykłą wersją MS... ciężko mi powiedzieć. Mam tylko MOMO i MS z FF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MS bez ff jest bardziej precyzyjny od tego z ff, nie ma tutaj duzych roznic miedzy dfp a momo, ale zaznaczam chodzi tylko o precyzje, cala reszta jest oczywista. Jednak Logi ma jedna wkurzajaca rzecz, pedaly, wole swoje ms niz udreczanie sie z pedalami logi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MS bez ff jest bardziej precyzyjny od tego z ff, nie ma tutaj duzych roznic miedzy dfp a momo.

1630838[/snapback]

a pisze to człowiek, który ma do czynienia tylko z jedną z tych 4 wymienionych kierownic, a reszte na zdjęciach oglądał :wink: dzięki za te rzetelne porównanie

:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O moj boshe. Bobson nie pisz wiecej prosze. Jak MS z FF moze byc mniej precyzyjne niz MS bez FF jak obie maja te same potencjometry optyczne i te sam bug po kilku miechach uzytkowania. Nie wiem czy moze myslisz ze optyczny potencjometr jest lepszy ,ale tak nie jest!! Jest moze i trwalszy o wiele, ale zwykly analogowy potencjometr jest z 4 razy bardziej dokladny niz optyczny!!! Dajac przyklad pktow odniesienia przy pocie optycznym jest chyba 80-100 a przy Momo Racing jest ich 256 a przy DFP z katem 900 jest ich jeszcze wiecej!!. Wiec nie wiem czy przeczytales na opakowaniu od pudelka wyraz Precision, ale to nie znaczy ,ze jest MS najprecyzyjniejsza kiera wogole. I co do recek u TOMA to ona byla robiona tak dawno temu ,ze jeszcze o MOMO Racing i DFP nawet nie slyszeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O moj boshe. Bobson nie pisz wiecej prosze. Jak MS z FF moze byc mniej precyzyjne niz MS bez FF jak obie maja te same potencjometry optyczne i te sam bug po kilku miechach uzytkowania. Nie wiem czy moze myslisz ze optyczny potencjometr jest lepszy ,ale tak nie jest!! Jest moze i trwalszy o wiele, ale zwykly analogowy potencjometr jest z 4 razy bardziej dokladny niz optyczny!!! Dajac przyklad pktow odniesienia przy pocie optycznym jest chyba 80-100 a przy Momo Racing jest ich 256 a przy DFP z katem 900 jest ich jeszcze wiecej!!. Wiec nie wiem czy przeczytales na opakowaniu od pudelka wyraz Precision, ale to nie znaczy ,ze jest MS najprecyzyjniejsza kiera wogole. I co do recek u TOMA to ona byla robiona tak dawno temu ,ze jeszcze o MOMO Racing i DFP nawet nie slyszeli.

1631168[/snapback]

Optyczny ma to do siebie, ze niegdy nie traci precyzji. Przyklad moze troche inny, bo joy. Mam kilkuletniego joy'a MS sidewinder2 i nie wymaga zadnej kalibracji, zawsze jest ustawiony idealnie. Wczesniej jechalem na takze dobrym joy'u, ale analogowym i niestety po jakims czasie nie dalo sie juz go idealnie skalibrowac, wycieraja sie jakies napylone badziewia. To samo robi sie z kierami wiec slowo PRECISION nie jest na wyrost. Produkty MS takie jak kiery i joy'e sa bardzo poszukiwane, poniewaz MS zrobil ich kilka modeli (2 modele kiery i 4 modele joy'a) i niestety dla MS okazalo sie , ze sa one niezniszczalne i nie daja sie wyeksploatowac, dlatego nie wprowadzil juz nowej serii.

 

Napisales, ze analogowy jest dokladniejszy. No i co mi z tego, jak po intensywnym uzytkowaniu stanie sie niedokladny... a kiera MS zawsze bedzie idealnie wykalibrowana, precyzyjna.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ath

W sumie to Microsoft wyprodukował trzy rodzaje "kółek". Jedna zwykła bez FF i dwie wersje z FF: ciemna szara i czerwona (nowsza), fakt że róznią się tylko detalami, ale myślę że warto i wypada o tym wspomnieć.

 

Praktycznie jedyną wadą kierownic od Billa to "strzelające" sprężyny w pedałach, ale na szczęście są firmy które takie detale dorabiają. Karas może to potwierdzić jeśli uważnie śledzi forum FFS. :wink:

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pisze to człowiek, który ma do czynienia tylko z jedną z tych 4 wymienionych kierownic, a reszte na zdjęciach oglądał :wink:  dzięki za te rzetelne porównanie

:mrgreen:

1631061[/snapback]

Dla twojej informacji, miałem do czynienia z ms non ff, ms ff i dfp, nie miałem okazji widziec tylko momo, tak więc nie cwaniakuj, powiedzcie może coś na temat pedałow jak już tak na mnie jedziecie.

 

 

@Karas jak coś Ci nie pasuje to ty nie pisz w tym temacie, masz przecież swoje GTR więc tam się udzielaj, ja nie opisuje teraz nic o GTR a ty masz jakiś problem znowu. Byłbym zapomniał, opowiedz o bugu MS, pierwsze słysze.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Ath co ma niezawodnosc to samej w sobie precyzji. Bobson napisal "...kiera bardzo precyzyjna, bardziej niz momo i dfp..." co jest bzdura w drugiej czesci zdania. Dlatego tak napisalem i Bobson pisze tylko dlatego, ze piszesz glupoty i probuje ci pewne rzeczy uswiadomic. A co do buga to wystapuje on na centrze. Mimo ze wycentrujemy i np damy minimalnie w prawo i potem znowu na 0 wskaznik, ze kiera skreca w prawo zostaje i podczas jazdy na wprost trzeba robic lekka kolyske kiera. A pisze ,bo wiem. Sam zaczynalem od MS bez FF i jezdzilem u kumpla na MS z FF, ktory mial ta sama przypadlosc.

 

BTW ja nic do was nie mam. Probuje tylko pokazac, ze czasami glupoty i nie prawde szerzycie. Sama kiera jest wedlug mnie baaardzo dobra zwlaszcza za ta kase, ale twierdzenie ,ze jest precyzyjniejsza niz DFP lub MOMO Racing to juz lekka przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie ma rzeczy idealnych (a szkoda;] ).

Kazda kiera ma jakies zonki, przyklad Logitech Driving Force Steering Wheel Braking Problem

 

Czyli kiery sie uzupelniaja, jadna ma klopoty z kolem, druga z pedalami. ;]

Pozatym najwazniejszy atut MS to jak juz ktos napisal: cena. Za kwote kilkukrotnie nizsza od momo mozemy sie cieszyc wspaniala jakoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...