Skocz do zawartości
Yeti

:INFO: Pojedynek Foobar 2K VS Winamp na PCWK :INFO:

Rekomendowane odpowiedzi

IMO to osobista sprawa kazdego usera, ja jednak mam charakter ze staram sie nakłaniac i przekonywac innych na lepsze, nieznane im alternatywy. (Miranda, Opera, Foobar, ostatnio SubEdit Player). Ale jesli ktos chce sie meczyc i obywac bez tego co bez problemu mógłby miec to jego sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze Foobar jest lepszy od Winampa. Co do subedita to sobie przetestujcie bsplayer pro z pluginami z Winampa np. Dee. Co do dzwięku na Linux'owej ALSA to dzwięk nie różni się od tego w Foobarze a nawet mozna go lepiej skonfigurować albo podkręcić :lol: Tylko jak można dzwięk podkręcić w Windowsie?? AC97 i stery Vinyl Audio 5.70a :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze Foobar jest lepszy od Winampa. Co do subedita to sobie przetestujcie bsplayer pro z pluginami z Winampa np. Dee. Co do dzwięku na Linux'owej ALSA to dzwięk nie różni się od tego w Foobarze a nawet mozna go lepiej skonfigurować albo podkręcić  :lol: Tylko jak można dzwięk podkręcić w Windowsie?? AC97 i stery Vinyl Audio 5.70a  :?:

Mozna zrobic wiele :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jestale nie dziła te ASIO4ALL. Moje sterowniki prawdopodobnie nie maja mozliwości zmiany sample rate tak twierdzi ASIO4ALL, a Foobar z kolei wyswietla ze mam nieprawidlowe sample rate :[ Prawdopodobnie moja karta dzwiekowa nie odtwarza Dynamic DMA :[ Próbowalem na sterach orginalnych i na vinyl combo. Do Mr_Gizmo - ja co prawda mam athlon2000+ ale razem z efektomi Foobar zajmuje mi procesora 0% a czesami zdazy się 1% a ramu 2.1MB 8) Są jakieś alternatywy dla VIA VT8233A (np. edycja plikow konfiguracyjnych czy coś tam :wink: )?

 

-------

W dodatku zauwarzyłem że już nie działa Kernel Striming w Foobarze :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jestale nie dziła te ASIO4ALL. Moje sterowniki prawdopodobnie nie maja mozliwości zmiany sample rate tak twierdzi ASIO4ALL, a Foobar z kolei wyswietla ze mam nieprawidlowe sample rate :[ Prawdopodobnie moja karta dzwiekowa nie odtwarza Dynamic DMA :[ Próbowalem na sterach orginalnych i na vinyl combo. Do Mr_Gizmo - ja co prawda mam athlon2000+ ale razem z efektomi Foobar zajmuje mi procesora 0% a czesami zdazy się 1% a ramu 2.1MB 8) Są jakieś alternatywy dla VIA VT8233A (np. edycja plikow konfiguracyjnych czy coś tam :wink: )?

 

-------

W dodatku zauwarzyłem że już nie działa Kernel Striming w Foobarze :evil:

przeliczając na twoje taktowanie procesora - bo AMD XP 2000+ to chyba coś koło 1700Mhz? mnie zajmuję winamp 0,5-1,5% procesora :) naprawdę wielka różnica biorąc pod uwagę rozbudowaną srtonę graficzną interfejsów Winampa szczególnie skóry "modern" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budowe Winampa? :? To tylko skóry i nic więcej! :lol: Skonfiguruj se Foobara i umieść w Tray wraz z odtwarzającą się muzyką i miej gdzieś odtwarzacz (gdzie nie powiem :P ) :idea: Foobar odtwarzać ma i robi to lepiej od Winampa jak na to nie patrzeć :wink: Zminimalizowany Foobar do tray'a odchudza się 8) Co do procka to wiesz że Athlon XP przeprowadza kilka operacji na raz w rdzeniu (czy w czymś tam jak znajde strone to poprawie bo skleroza :roll: ), a pentiumy tylko jedna co powoduje że athlon xp 2000+ = pentium 4 2000 :evil: Pod względem wydajności a nie taktowania :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką budowę? gdzie kto mówił o jakiejkolwiek budowie winampa? a moze to był komentarz do wypowiedzi kogoś innego?

 

pisałem o rozbudowanej w stosunku do Foobara stronie graficznej interfejsu Winampa :) używam standardowej skóry obecnej w instalce WinAmpa z serii 5.xxx, sątam dwie classic - wg procesu instalacji przeznaczona dla starszych i mniej wydajnych komputerów i modern z różnymi bajerami i usprawnieniami - wg instalki (takie napisy siepokazują podczas procesu instalacji) dla komputerów nowszych ... styl - modern "podobno" w większym stopniu obciąża komputer niż prosta skóra classic :)

 

to sam do wyjaśnień na temat szczegułów budowy AMD XP - wyjaśnienia że: "czy w czymś tam jak znajde strone to poprawie bo skleroza" to prosze dzieciom a nie tutaj jeśli chce siębyć poważnie traktowanym :)

 

poza ytm co kto mówił o jakimkolwiek pentiumie? ja tylko porównywałem taktowanie mojego procka na którym teraz siedzę z twoim :) 850 do chyba 1700Mhz :) nie można powiedzieć, zeby to była różnica niezauważalna :) skoro twój procek to athlon dwa razy wyzej taktowany poza tym z pewnymi usprawnieniami w konstrukcji to musi być conajmniej dwa razy bardziej wydajny :) a wniosek jest taki z tego, ze obciązenie mojego minimum dwa razy mniej wydajnego procka powinno być minimum dwa raz wyższe :) dlatego dokonałem tzw. extrapolacji do taktowania twojego procesora zresztłą i tak z dużym marginesem na twoją korzyść :) teoretyzując gdyby mój procesor miał takie samo taktowanie jak twój, lub inaczej gdybym używał poprostu twojego sprzętu - obciązenie procesora wg prostej matematyki nie powinno dla skóry modern przekraczać w WinAmpie 0,5 - 1,5% i jak dla mnie to żadna różnica w porównaniu do Foobara :)

 

oczywiście nie twierdzę, że WinAmp jest lepszy bo jest gorszy :) dużo gorszy nie zgadzam siętylko, że tak abrdzo zzera zasoby komputera :)

 

nadal analizuje twojąwypowiedź i nie mogę skumać do czego t oprzypiąć:

 

"Co do procka to wiesz że Athlon XP przeprowadza kilka operacji na raz w rdzeniu (czy w czymś tam jak znajde strone to poprawie bo skleroza Rolling Eyes ), a pentiumy tylko jedna co powoduje że athlon xp 2000+ = pentium 4 2000 Evil or Very Mad Pod względem wydajności a nie taktowania Razz"

 

przecież ja porównywałem wydajność dwóch tylko, że inaczej taktowanych athlonów ... to tak jakby wziąć mobilka XP2500+ iraz go usawić na 800 Mhz, potem na 1600 a na końcu na 2400 :) teoretycznie w czasie pracy winampa czy jakiegokolwiek innego progsa obciążenie jednym procesem (np. WinAmp, ten sam utwór, to samo bitrate, te same ustawienia) takiego procesora powinno się zmieniać liniowo ... jeśli dla 2400Mhz wynosiłoby 1% to dla 800Mhz powinno 3% a dla 1600Mhz 2% ... tym bardziej więc jeśli mój procesor jest oparty na starym bo minimum 4 letnim rdzeniu AMD Athlon Classic (bodajże nazwanym Pluto) 850Mhz (wersja SLotA), jego taktowanie jest o połowe niższe w dodatku ma cache działająca z 2/3 prędkości rdzenia, jest też pozbawiony wszelkich unowocześnień w postaci instrukcji SEE (wszystkich itd.) to jego wydajność musi być minimum 2x mniejsza jeśli nie dużo więcej niż wydajnośc twojego procesora .... gdyby więc odpalić foobara na moil sprzęcie to powinien obciążać system w 0 - 2 % (z tym, że trzeba pamiętać iż zazwyczaj obciążenie procesora poniżej 1% jest nienotowane przez system lub zaokrąglane w dół lub górę) więc nawet jeśli pokazuje ci obciązenie 0% to moze być tak ze jest np. 0,3% ale że t omniej niż pół więc system zaokrągla to do zera :) więc gdyby rzeczywiste obciążenie procka przez foobara wynosiło powiedzmy na twojej maszynie 0,3% - 1% t oextrapolując ten wynik na moją musiałoby wahać się w granicach od 0,6% do 2 % ... ale to tylko teoretyzowanie które sprawdzę za chwilę instalując foobara :)

 

Foobar:

 

Republika - Lawa.mp3 bitrate 256 kbits - obciążenie procesora nie spada poniżej 8% dochodząc nawet momentami do 27 % tj. kiedy powiększam z minimalizacji do okienka :) - wskazania wg programu WinTop :)

 

Zbigniew Preisner.Sztuka latania.mp3 fortepian w wykonaniu Leszka Możdżera - bitrate 128kbits - mniej więcej jak wyzej :)

 

 

WinAmp:

 

Republika - 02 - Lawa.mp3 bitrate 256 kbits - identycznie

 

Zbigniew Preisner.Sztuka latania.mp3 fortepian w wykonaniu Leszka Możdżera - bitrate 128kbits - mniej więcej jak wyzej :)

 

 

Podsumowanie: różnice w obciążalności systemu są niezauważalne :) średnio ok 8% podczas gdyz w tle chodziło jeszcze kilka innych programów :) najbardziej dziwi mnie to, ze jak je wyłączałem to WinTop pokazywał i dla WinAmpai dla Foobara spadki obciążenie Cpu a przecież nie powinno tak być skoro pokazuje on % użytego procesora przez daną aplikację .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo ja tylko zwrocilem uwage ze muj procesor jest szybszy od twojego i dla tego ma mniejsze zurzycie w całościach tak jak pokazuje taskman w winxp. Być moze zuzywa 0.3% ale u mnie nie widać w częściach dziesiętnych. Co do Winampa to być może on zajmuje tyle samo zasobów ale w moim przypadku i tak wolniej się uruchamia na skinie modern. Ktoś napisał gdzieś że Foobar powstał w wyniku pokłucenia się ekipy winampa, miał być Winamp4. Jeśli napisałem niezrozumiale to przepraszam bardzo bo widze ze kogos urazilem :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikogo nie uraziłeś 3ED ... a co do tego, ze masz szybszy procesor to przecież ja właśnie cały czas prubuje to powiedzieć :) ze jest szybszy ponad dwa razy dlatego, zeby można było porównać nasze użycie procesora przez oba progsy należałoby twoje użycie pomnożyc przez conajmniej dwa :) przeciez oboje wiemy, że procentowe użycie procesorw można porównywać na procesorach o podobnej wydajności (właściwie identycznej) jeśli chcemy wykazać różnice między programami (obciążalność) .... chyba, ze zależy nam na zademonstrowaniu różnic w wydajności różnych procesorów dla tego samego programu :) ale tego tu nie omawialiśmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Foobar uzywa okolo 20 % Athlona 2000 + , czasem ma chec wiecej . Ale to przez to, ze uzywam wyjscia cyfrowego i mocnego resamplingu programowaego na 48 khz .

Po wylaczeniu wszystkiego co potrzeebuje tyle obliczen, uyzcie spada do 2% .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet mniej :] ale nie o to chodzi - rożnica jest w jakości dzwięku! Dla tych co lubią Skiny oglądać polecam skin do foobara np. foopilotOne link jest w temacie kx+foobar+asio na 22 lub 23 stroniei przy okazji niech przeczytają co nieco wcześniej :] Ja np. mam takie pytanie czy na kazdym AC97 chodzą stery te od Realtek :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...