Skocz do zawartości
Crazy_Ivan

Ile zajmuje Win XP?

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście miejsca na HDD. Mam taki problem, że zawsze mam za mało właśnie wolnego miejsca na dysku i przeliczam każdy giga a nawet megabye :wink: Z Win 98 mieszczę się na 300-400Mb a jak to jest z XP :?: Podajcie ile zajmuje w Was folder windowsa ew. jak jest minimalna instalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dużo, jakby można zmieścić się do ok. >500 to może bym się skusił :wink:

zostan lepiej przy poczciwym SE. Poprzez instalacje Xpeka sciagasz sobie instalacje całego stosu patchy poprawek ulepszen itd itp. i i tak nie wszystko dziala jak powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w firmie, po pół roku używania (programy użytkowe) zajmuje 1,7GB (wersja prof) z zainstalowanymi wszystkimi update-ami, to jedno ale drugie to na ile ustawisz rozmiar page file. Nie wspominam o program files.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar: 834MB

Rozmiar na dysku: 596MB

 

,czyli właściwie ile?

Nie czasem odwrotnie? Na dysku wiecej?

To jest spowodowane systemem FAT i jego klastrami, juz bylo tlumaczone na forum, poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdżcie najpierw (poza oczywiście wyczyszczeniem katalogów temp, temporary internet files) czy w katalogu windows nie ma tempów. winda lubi sobie robić takie po np. 300MB i tego nie kosić. po drugie (powtórzę) to wielkość pliku wymiany (page file, katalog główny), podobnie jak w w2k to poważna pozycja i można ją sobie ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdżcie najpierw (poza oczywiście wyczyszczeniem katalogów temp, temporary internet files) czy w katalogu windows nie ma tempów. winda lubi sobie robić takie po np. 300MB i tego nie kosić. po drugie (powtórzę) to wielkość pliku wymiany (page file, katalog główny), podobnie jak w w2k to poważna pozycja i można ją sobie ustawić.

Oj Arkady

Wszystkie tempy możesz wywalić do całkiem innego odrębnego katalogu:

 

>>mój komputer >> właściwości >> zaawansowane >> zmienne środowiskowe >>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdżcie najpierw (poza oczywiście wyczyszczeniem katalogów temp, temporary internet files) czy w katalogu windows nie ma tempów. winda lubi sobie robić takie po np. 300MB i tego nie kosić. po drugie (powtórzę) to wielkość pliku wymiany (page file, katalog główny), podobnie jak w w2k to poważna pozycja i można ją sobie ustawić.

Oj Arkady

Wszystkie tempy możesz wywalić do całkiem innego odrębnego katalogu:

 

>>mój komputer >> właściwości >> zaawansowane >> zmienne środowiskowe >>

niby tak ale windows oprócz tempu w docsach i w windows/temp , ma też zmienną windir wskazujacą na katalog windows i co? przekierować ją gdzieś indziej? :wink: a niestety tam też winda lubi sobie "przytempić"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, to wszystko to są zmienne środowiskowe i systemowe, należy przekierować tylko zmienne temp, jest ich 4, dwie w zmiennych środowiskowych i dwie w zmiennych systemowych, natomiast zmienna windir służy do czego innego (większość programów ma zaimplementowane w swoim kodzie że windows znajduje się nie w c:windows lecz w %windir, odwołuje sie do zmiennej systemowej, ta mu odpowiada i finito)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, to wszystko to są zmienne środowiskowe i systemowe, należy przekierować tylko zmienne temp, jest ich 4, dwie w zmiennych środowiskowych i dwie w zmiennych systemowych, natomiast zmienna windir służy do czego innego (większość programów ma zaimplementowane w swoim kodzie że windows znajduje się nie w c:windows lecz w %windir, odwołuje sie do zmiennej systemowej, ta mu odpowiada i finito)

no i właśnie o to mi chodziło -> nie wszystkie miejsca "tempotwórcze" można przekierować do odrębnego katalogu, aczkolwiek to bardzo ułatwia życie gdy chociaż te cztery ścieżki opisują jeden katalog :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Rozmiar: 834MB

Rozmiar na dysku: 596MB

 

,czyli właściwie ile?

Nie czasem odwrotnie? Na dysku wiecej?

To jest spowodowane systemem FAT i jego klastrami, juz bylo tlumaczone na forum, poszukaj.

Sprawdziłem i nie odwrotnie, systemem FAT jest to spowodowane dobra dobra, czyli przed koleżankami mam się chwalić, że winda zajmuje mi ponad 800 czy prawie 600 MB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partyjcę na sam czysty system powinienieś przekazać około 1.500 MB. Jeżeli będziesz instalował programy to jakieś 6.000 MB.

ja nie wiem skad wy bierzecie te magiczne liczby?

o ile pamietam, to ja po naprawde intensywnym uzwaniu mialem ok. 1 GB Program Files i 900 MB Windows, ktore po przeinstalowaniu (z kilku miesiecy) zmniejszylo sie do ok 450 MB, a ty potrzebujesz 6 GB? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partyjcę na sam czysty system powinienieś przekazać około 1.500 MB. Jeżeli będziesz instalował programy to jakieś 6.000 MB.

ja nie wiem skad wy bierzecie te magiczne liczby?

o ile pamietam, to ja po naprawde intensywnym uzwaniu mialem ok. 1 GB Program Files i 900 MB Windows, ktore po przeinstalowaniu (z kilku miesiecy) zmniejszylo sie do ok 450 MB, a ty potrzebujesz 6 GB? :?

:? Wgraj 5 GB programów to zobaczysz. I tak dla mnie Windows XP to nieporozumienie :!:

Zbyt skomplikowany dla ciebie, co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...