Skocz do zawartości
marek_0011

Problem z instalatorem pilnie !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Chcąc zainstalować w systemie Windows XP grę The Sims wyświetla mi się komunikat 16 - bitowy podsystem Windows " D:WINDOWSSYSTEM32AUTOEXEC.NT. Ten plik systemowy nie nadaje się do uruchomiania aplikacji systemu MS - DOS lub Microsoft Windows. Wybierz przycisk Zamknij, aby zakończyć działanie aplikacji." Nie pomaga uruchomienie aplikacji w trybie zgodności z Windows 98. Czy może być to spowodowane aktualizacjami Windows XP. Jak sobie z tym poradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wiem czy przyda Ci sie juz ta rada, ale ja poradzilem sobie z tym w taki sposob:

Za cale zamieszanie odpowiada plik autoexec.nt, ktory powinien byc (domyslnie) w:

 

C:WINDOWSSystem32

 

prawdopodobnie Ty go tam nie masz (nie wyczailem jeszcze z jakiej przyczyny sie z tamtad usunal - ja tak mialem), albo jest uszkodzony. Odpowiada on za NTVDM (Windows Virtual DOS Machine) ktory jest potrzebnydo uruchamiania programow DOS-owych. Aby sie upewnic wpisz w uruchamianiu (START->Uruchom) "command.com", jezeli nie odpali to znaczy ze to to.

A teraz co robic:

 

1. W folderze Repair (domyslnie)

 

C:WINDOWSrepair

 

powinien byc ten sam plik o tej samej nazwie "autoexec.nt", skopiowanie go do folderu System32 powinno zalatwic sprawe, w przeciwnym wypadku:

 

2. Wklej do notatnika ponizsza sekwencje:

 

REM Instaluj rozszerzenia CD ROM

lh %SystemRoot%system32mscdexnt.exe

REM Instaluj readresator sieci (ładuj przed dosx.exe)

lh %SystemRoot%system32redir

REM Instaluj obsługę DPMI

lh %SystemRoot%system32dosx

 

i zapisz pod nazwa "autoexec.nt", a nastepnie przekopiuj go do folderu System32 i to napewno juz zadziala.

 

U mnie zadzialalo i teraz juz wszystkie programy DOS-owe chodza mi pod WinXP (zastosowalem 2 krok). Mimo wszystko za jakiekolwiek szkody powstale w wyniku tego opisu, nie biore odpowiedzialnosci, u mnie dziala w 100% i bez zadnych niespodzianek.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...