Skocz do zawartości
RomF

Geforce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie chlodzenie polecacie na mojego Gainwarda tego co w podpisie, ciche i wydajne(bo te orginalne jest za glosne) tak zeby karta sie nie grzla za bardzo przy kreceniu.

1421252[/snapback]

 

ja ze swojej strony polecam zalmana vf700-cu u mnie pusczony na 5v jest naprawde nie slyszalny,jedynym mankamentem moga byc radiatorki na pamieci (ja akurat nie narzekam u mnie sa ledwo cieple tak samo jak pamieci z "drugiej"strony,ale ja akurat nie krece ani pamiatek ani rdzenia bo sie boje ,ze zasilacz moze nie wyrobic).Temperaturki mysle,ze sa niezle

 

idle :

-gpu : ~55*

-pcb : 36*

 

stres (pare godzin grania w cs 1.6) :

-gpu : ~65*

-pcb : 42/3*

 

 

tak jak napisalem wiatrak chodzi na 5v i wtedy jest naprawde nieslyszalny na 12v juz niestety tak

 

p.s z tyłu nad karta wentyl wyciagowy

Edytowane przez gib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oprocz tego zalmana i Silencera 4 sa jeszcze jakies chlodzenia na karte?? Ktory z nich jest lepszy?? Czy na tym zalmanie trzeba samemu przelaczac miedzy 5v a 12v bo te chlodzenie orginalne na karcie ma funkcje dynamicznego chlodzenia gdzie wentyl raz kreci sie wolniej raz szybciej w zaleznosci od obciazenia. Szkoda ze ten zalman na 12v juz nie jest tak cicy, silencer4 ma ten plus ze cieple powietrze wyprowadza bezposrednio za bude. Na orginalnym chlodzeniu na takim taktowaniu jak w podpisie mam w:

idle:

-gpu ~65

-pcb ~46

 

a w stresie, po 2godzinnej rozgrywce w Doom-a 3

-gpu ~74

-pcb ~56

 

Karte moge jeszcze podkrecic ale wtedy za bardzo sie grzeje i po zmianie chlodzenia pojdzie jeszcze wiecej, a poza tym bedzie o wiele ciszej, bo teraz to koszmar!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zalmanie niestety musisz recznie przelaczac,ale mozesz np kupic sobie cos takiego - klik i wyprowadzasz go poza obudowe i sobie krecisz jak chcesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że 6800 GT mozna zmodować na Quadro.... Porzebował bym akórat takiej karty.... Mam kilka pytań odnosnie tego zabiegu, czy to jest bezpieczne?? czy traci się gwarancję?? czy ingeruje się fizycznie w karte?? czy kazda karta poddaje się przeróbce?? Czy potem mozna przywrócić domyślne "ustawienia"?? No i na czym to tak naprawdę polega i jak to się robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że 6800 GT mozna zmodować na Quadro.... Porzebował bym akórat takiej karty.... Mam kilka pytań odnosnie tego zabiegu, czy to jest bezpieczne?? czy traci się gwarancję?? czy ingeruje się fizycznie w karte?? czy kazda karta poddaje się przeróbce?? Czy potem mozna przywrócić domyślne "ustawienia"?? No i na czym to tak naprawdę polega i jak to się robi

1435659[/snapback]

Przerobka na quadro pociaga za soba mechaniczna ingerencje w karcie, ale porzadnym sprzetem mozna to tak wykonac ze nie bedzie najmniejszych sladow po zabiegu - wiem to z doswiadczenia, kiedys robilem drut moda na nf7-s na tylnej czesci plyty :)

Jesli znasz jakis zaprzyjazniony serwis i nie boisz sie ryzyka (a zawsze jakies tam jest ) i jesli naprawde karta quadro pomogla by ci w pracy to imho warto sprobowac.

http://newbietech.net/eng/qtoq/nvidia/6800/6800mod.php

Edytowane przez KruK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Nie slyszalem o programowym, bo jezeli by był, już pewnie bym go testował:)

a to fakt.. o gwarancje to lepiej dbać.. taką kase co dalem za swoja karte pol roku temu to w sumie sie cieplo robi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 6800GT od Geinwarda.

Chcę zmienić jej bios by była nie GT tylko ULTRA.

Mogę prosić namiary na bios?

Tylko bios Geinwardowy a nie jakiś pisany przez amatora.

Jest to wykonalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji grać u mnie w Colina 5 :-( Jakoś brak czasu spowodował że nie miałem czasu go "zdobyć"

Aha i jedno pytanie.

Na karcie mam pamięci o czasie dostepu 2.0ns czy jak wtłukę bios z karty która ma 1.6ns (GS) bedzie działać? Jest szansa? Czy raczej nie?

No i jeszcze jedno. Jakiego progsa uzyć do podmiany biosu? Mile widziany namiar.

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tal-Rash biosy 1441315[/snapback]

Colin jest uczulony na timmingi pamieci.. na 3.0 czasem sie zdarzylo.. ze chrupnal.. podkrecilem memory z cl3.0 na cl2.5 dalem napiecia i hula az milo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!! WITAM !!

Zwiekszal ktos moze AGP OverCloock ? Deflautowo jest na 66MHz ja dzisiaj dalem 68 i zauwazylem dosyc znaczny wzrost wydajnosci !!! Np w Doomie w timedemo przyrst FPS-ow wyniosl 8 klatek czyli calkeim niezle. Karta niegrzeje sie bardzej po tym zabiegu wiec mam pytanie: czy to jest bezpieczne ?Z gory dzieki.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

peseq ja mam cl 2.5 i próbowałem różnych kombinacji odkręcać/podkręcać Proca,pamięć,szyne,karte graficzną i ogólnie nie ma reguły czym bardziej wszystko podkręcone jest niby lepiej ale dokładnie tak jak napisałeś czasem chrupnie.Więc myśle sobie czy to nie za sprawą AMD więc dlatego pytam kogoś ze stajni INTEL'a.

 

Tal-Rash do wgrania biosu ja używam nvflash.

http://www.mvktech.net/index.php?option=co...der&filecatid=6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!! WITAM !!

Zwiekszal ktos moze AGP OverCloock ? Deflautowo jest na 66MHz ja dzisiaj dalem 68 i zauwazylem dosyc znaczny wzrost wydajnosci !!! Np w Doomie w timedemo przyrst FPS-ow wyniosl 8 klatek czyli calkeim niezle. Karta niegrzeje sie bardzej po tym zabiegu wiec mam pytanie: czy to jest bezpieczne ?Z gory dzieki.

pozdro

1441614[/snapback]

Ja mam od zawsze ustawione na 80MHz i chodziły tak spokojnie u mnie GF2MX, GF4Ti4200, Gainward 5900XT (3 sztuki), Galaxy5900ZE, Leadtek 6800GT, Inno3D 6200, Inno3D 6600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe co tam....... :lol: Nie no skoro u mnie nic sie nie dzieje a dosyc katowalem karte to u Ciebie tez powinno byc ok. Ja przez moment na 74MHz puscilem ale nic to w rezultacie nie dalo wiec obnizylem do 68 i jest milo..... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luks__pl z niecierpliwością czekam na wyniki oc.

Na jakim napięciu karta pracuje ?

 

Pozdrawiam.

1443624[/snapback]

1,3V nie mam jak zmienić bo stacja dyskietek mi padła i nie mam jak wgrać innego. Co do O/C to dziś nie będzie bo izolacja nie starcza :( po karcie leje się woda. Cały tył karty pokryłem lakierem, i z przodu dokoła rdzenia. Teraz karta schnie po lakierowaniu B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem takie same zegary w Throtlingh i 3D za pomocą RivaTuner.

1443809[/snapback]

A gdzie znajduje się throtling w Riva Tuner bo ja znów mam inny problem - gdy podkręce rdzeń do powiedzmy 410MHz a memki do 1100MHz to wyniki mam niższe niż przed OC :mur: Nie wiem czy dobrze myślę ale wyczytałem gdzieś na forum guru3d że to wina uaktywniania throtlingu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajduje się throtling w Riva Tuner bo ja znów mam inny problem - gdy podkręce rdzeń do powiedzmy 410MHz a memki do 1100MHz to wyniki mam niższe niż przed OC  :mur: Nie wiem czy dobrze myślę ale wyczytałem gdzieś na forum guru3d że to wina uaktywniania throtlingu

1443863[/snapback]

I dobrze przeczytałeś ;)

Możliwość manipulacji zegarami throtlingu włącza się w "Power user" ---> Nvidia\Overclocking ---> EnableLowPower3DControl ---> 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi moze cos przybliżyć o tym throtlingu??

1444010[/snapback]

ja rowniez prosze o krotkie streszczenie ;)

1444018[/snapback]

Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie przed uszkodzeniem karty, które obniża zegary i napięcie w przypadku:

a) za wysokiej temperatury (i przez pewien błąd również w przypadku za niskiej).

B) w przypadku gdy karta zaczyna generować błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...