Skocz do zawartości
RomF

Geforce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem zmiana napięcia rdzenia karty poprzez modyfikację biosu (np. NiBiTorv) jak najbardziej działa.

 

Dowód:

Moja karta miała domyślnie ustawione w biosie 1,3 V. W sterownikach jest klawisz "Detect Optimal Frequencies" który zwraca proponowane przez sterowniki wartości podkręcenia.

Po zmianie w biosie napięcia na 1,4 V wynik był wyraźnie różny - oczywiście w górę.

To chyba dowód że taka zmiana jednak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zmiana napięcia rdzenia karty poprzez modyfikację biosu (np. NiBiTorv) jak najbardziej działa.

 

Dowód:

Moja karta miała domyślnie ustawione w biosie 1,3 V. W sterownikach jest klawisz "Detect Optimal Frequencies" który zwraca proponowane przez sterowniki wartości podkręcenia.

Po zmianie w biosie napięcia na 1,4 V wynik był wyraźnie różny - oczywiście w górę.

To chyba dowód że taka zmiana jednak działa.

Moja odpowiedz dotyczyla asusa V9999Gt na ktorym modowanie biosa nie dziala. Na innych kartach jak najbardziej tak.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka piwa dla tego ktory rozwiaze ten problem :D (takiego problemu jeszcze nie bylo, ciekawe co na to odpowiecie)

Mam w posiadaniu GF6800LE od Gainwarda zainstalowalem go na czysty system, nie bede sie rozpisywal wszystkie stery ciach!ly poprawnie, reszta sprzetu tez, mocarna zasilka itd wlanczam 3dmarka05 wsio ok wlanczam obojetnie jaka gre 3D reset po 10 sek kazda gra od FarCry, Q3, po MoH.PA, Chlodzenie Abadon, Atman 306, BlackIcePro, itd nie bede sie rozpisywal, tem w stresie max 47C na pamieciach oczywiscie ogromne radiatorki Revolteka, wiec przegzanie odpada, mysle sobie za male napiecie no to daje bios do edycji przez NiBiTora i OmniExtreme Szok! standardowe napiecie juz jest 1.4v!!! DLA LE 1.4v standardowo w 3D! niemozliwe a jednak sprawdzalem kilka razy, no to dalem 1.5v max temp dla rdzenia 51C stres wiec loozik max dla rdzenia bez artow 445Mhz! i wtedy odkrylem dlaczego karta resetuje kompa, za wysokie taktowanie pamieci! nie idzie na standardowych 700Mhz! najwyzsze taktowanie pamieci w jakich dziala standardowo do 540Mhz DDR! czyli 270Mhz zeby ktos sie nie pomylil czytajac, dajac juz 541Mhz karta wywala sie po 10sek jakas paranoja bo na pamiatkach sa ogromne miedziane radiatory ktore sa lekkto cieple (przylegaja idealnie) pamieci swiruja tak niezaleznie od taktowania rdzenia czy jest to 445Mhz czy 200Mhz, wiec moje pytanie, mam karte z walnietymi pamieciami, czy moze da sie w jakis sposob zwiekszyc napiecie na pamieciach? zeby je jakos podciagnac, bo kupilem ja w ebuyerze i nie chce mi sie czekac 2 tyg na wymiane karty ;/ ;) potokami bawilem sie pozniej odblokowaly sie tylko 4ps i 2vs, 4 pozostale ps sa zepsute, ale to tylko tak dla ciekawostki, potoki odblokowywalem PO podkrecaniu i modyfikowaniu biosa. Ciekawe co wy na to ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj kartę na fabrycznych ustawieniach programem artifact tester 5.Jeżeli w testach directx i software testing bedziesz miał artefakty,to znaczy ,że trochę przesadziłeś z podkręcaniem.Dwa tygodnie to niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj kartę na fabrycznych ustawieniach programem artifact tester 5.Jeżeli w testach directx i software testing bedziesz miał artefakty,to znaczy ,że trochę przesadziłeś z podkręcaniem.Dwa tygodnie to niedługo.

niebardzo rozumiem co miales na mysli "troche przesadziles z podkrecaniem" karta od nowosci od wyjecia nie chciala chodzic na ustawieniach standardowych! czyli 700Mhz dla pamieci, czyli pamiec musi byc uszkodzona albo wmontowali tam kostki no nie wiem 4ns! ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałem się twoim stwierdzeniem:(ale to tylko tak dla ciekawostki, potoki odblokowywalem PO podkrecaniu i modyfikowaniu biosa. Ciekawe co wy na to ;] Jeżeli nie kręciłeś to sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .. :) Chciałem się pochwalić osiągiem mojej karty graficznej

Gainward 6800 GT :) GS :P na której osiągnołem 425/1200 :) niestety Experttool dalej nie sięga więc muszę biosik dać od ultry :) Pozdrawiam :) tak tylko wpadłem i napisałem :P

 

Edit :

Albo nie .. inaczej ... ma ktoś pod ręką 100% pewny bios od Gainwarda 6800 Ultra ? :) mówię pod ręką żeby nikt sobie trudu szukaniem nie sprawiał :) z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz do rejestru, szukasz klucza z expertoola i recznie modyfikujesz wartosci

 

[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREGAINWARDPANEL10de00410801]

"mclk"="850" -> tutaj taktowanie pamieci

"mclkdef"="700"

"cclk"="400" -> tutaj taktowanie gpu

"cclkdef"="325"

"ClockInit"="0"

"MaxClock"="0"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, postanowilem ze tez napisze kilka rzeczy ;)))

 

wiec tak:

 

@rivatuner 15.3 - szacują, ze wyjdzie 30.12 albo 31.12, poniewaz autor (autorzy) robia jakis tajemniczy projekt dla dostawcow chipsetow (nvidia ?) - i tamto jest priorytetem, wiec nie ma co liczyc ze przed swietami odblokujemy leadteki

 

@podkrecanie - 410/850 wydaje mi sie najstabilniejsze, jedyna niestabilnosc jaka zauwazylem na 420 core byly malutkie biale kropki w counter strike: source na zielonych elementach De_aztec (glony ? ;) - 3d03 przechodzil bez problemu. Moze to byc tez kwestia sterownikow Vstudios Extreme G 71.20 , bo efekt ten zauwazylem po ich zmianie

 

@temparatury - zaraz zmierze rivatunerem to zrobie update, ale jak pamietam byly ok :) polecam mierzenie temperatur rivatunerem z odczytem historii z trwania 3dmarka np, dlatego ze to co mamy w zakladce to jest juz tak naprawde "po stresie" - zanim wyjdziecie z tego dooma3 i pamiec sie oprozni i wroci Wam pulpit to juz sie ochlodzi o 10-15 o C (bardzo szybko stygnie w idle).

 

@3dmark03: obrazek ponizej (screen, ale nie jest to tez taki demon zeby musialo byc z orba):

Dołączona grafika

 

@3dmark05: obrazek ponizej (nie testowalem zbytnio 3dmarka, nie bylo czasu :)

Dołączona grafika

 

 

prosze o komentarze :)

 

update: update bedzie zaraz bo trwa final CPL WINTER Noa vs eye :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leadteki mozna przed pojawieniem sie oficjalnego RT 15.3 odblokowac - chocby sprawdzic czy ma sie dobre potoki : ).

 

lepiej za czesto tego nie robic, najlepiej raz z ciekawosci; ja w sumie z 20 razy zrobilem, ale.. ; )

 

wystarczy zrobic /write w kilku bitach, o czympisal autor riva tunera:

 

RivaTuner.exe /wrc020,0 /wrc024,0 /wrc028,0 /wrc02c,0 /wr1540,13f0f /rr1540

 

po tej operacji komp moze zwisnac na chwile - a dokladniej procesor graficzny (nie koniecnznie musi), nastepnie odwisnie (wbudowane mechanizmy zabezpieczen zarowno ati jak i nvidia to maja) i pojawi si eokienko ile w tej chwili jest wlaczonych potokow.

 

nastepnie jakies 3dmarki i doom3y czy nie ma artefaktow i gotowe:)

 

happy leadtek A400 6800NU @ 16/6 user:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość szala18

nawet po wpisaniu tej komendy na moim 6800 Winfast sa ogrome ARTY :(

 

czyli juz nic nie da sie zrobic z moim WINFASTEM by odblokowac potoki :( ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam Gigabyte GeForce 6800GT. Standartowo działa na 350/1000. Na podkrecaniu się nie znam zupełnie więc prosiłbym o rade. Jak zwiększyć wydajnośc tej płyty graficznej? :D (Apetyt rośnie w miare jedzenia)

 

Na sprzecie:

P4 3.0Ghz HT

ASUS P4P800-E Deluxe

2x 512ddr/400

GeForce 6800GT

 

w 3dMark03 mam wynik 93xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylacz automatyczna regulacje obrotow, nastaw 2d 50%, a 3d 80% i bedzie zajebiscie  8)

1116966[/snapback]

Takie pytanko w którym miejscu ustawia się tą regulacje obrotów - bardzo mi to by sie przydało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam karte bfg 6800gt i chcialem ja zflashowac bios do szybkosci ultra, czy to dobry poysl czylepiej tylko podciagnac czestotliwosci rivatunerem, a i gdzie moge dostac bios ijak to zrobic z gory dzienki i sry za styl i bledy dawno nie poisalem po polsku ale i tak mi doibrze idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam karte bfg 6800gt i chcialem ja zflashowac bios do szybkosci ultra, czy to dobry poysl czylepiej tylko podciagnac czestotliwosci rivatunerem, a i gdzie moge dostac bios ijak to zrobic z gory dzienki i sry za styl i bledy dawno nie poisalem po polsku ale i tak mi doibrze idzie

1289552[/snapback]

Podkręcenie karty do zegarów Ultry da Ci lepsze rezultaty niż flash biosem od Ultry ponieważ GT ma niższe, a zatem bardziej wydajne timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz pytanie z innej beczki, nie wiem czy ktos juz tutaj probowal wymienic ten maly radiator (wogole od czego on jest?) na karcie tuz obok zasilania, na cos wiekszego, albo zmienienie tego smiesznego paska poduszki termoprzewodzacej na paste (ale czy tak wogole mozna?). co by dalo jego wymiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz pytanie z innej beczki, nie wiem czy ktos juz tutaj probowal wymienic ten maly radiator (wogole od czego on jest?) na karcie tuz obok zasilania, na cos wiekszego, albo zmienienie tego smiesznego paska poduszki termoprzewodzacej na paste (ale czy tak wogole mozna?). co by dalo jego wymiana?

1290563[/snapback]

Na Leadtekach ten radiatorek jest standartowo :D 2x większy niż na innych 6800GT, Ultra.

Co Ci da wymiana - przy katowaniu karty wyższym napięciem jest mniejsza szansa na jej śmierć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema! jestem tu nowy..mniej wiecej przegldale poprzednie posty ale szczerze mowiac wogole sie nie znam na tym.. chcialbym sie dowiedziec jak bardzo moglbym podkrecic moja karte - microstar nx6800 - td128 .. wyniki bez podkrecania i dane o sprzecie tutaj - http://service.futuremark.com/compare?2k3=3745112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam karte PNY 6800GT, od niedawna zaczęła sie mocno grzać przy 400/1100 w stresie osiąga 70-72C wczesniej 59-61C..............dziwne<lol>(ciekawe czym moze byc spowodowany ten nagły wzrost temperatury) nawet nieźle sie kręci maks bez artefaktów to 445/1170

Edytowane przez lysy747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam GF 6800 GT Winfasta i karta dzwnie się kręci - bez problemowo ustawiam 400/1100 przelatuję w 3D Markach (2001, 2003, 2005) i wszystko super - cały dzień katuję i jest super. Zostawiam na noc zapętlonego marka i rano dalej pięknie działa. ALE ODPALAM MOHPA i dziwne rzeczy się z grafiką dzieją - obiekty dostają jakichś smug które z różnych kątów są widoczne lub nie - mogę wokół nich chodzić lub przez nie przechodzić i w zależności od tego z której strony na nie patrzę to albo są albo ich nie ma. Ogólnie kaszana. Karta przechodzi testy w 3D Markach do częstotliwości 425/1250 no ale w MOHPA "stablinie"(nie smuży) działa tylko na ustawieniach fabrycznych 350/1000. Poradźcie.

 

ps. próbowałem tylko sam rdzeń podkręcić - to samo w MOHPA błędy, samą pamięć - też błędy w MOHPA. Bez podkręcania błędów nie ma żadnych - ale gra trochę się tnie. Wogóle dziwna ta gra procek 2400 Mhz 1 GB RAM, niby super grafa a karta się tnie... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam Gigabyte GeForce 6800GT. Standartowo działa na 350/1000. Na podkrecaniu się nie znam zupełnie więc prosiłbym o rade. Jak zwiększyć wydajnośc tej płyty graficznej? :D (Apetyt rośnie w miare jedzenia)

 

Na sprzecie:

P4 3.0Ghz HT

ASUS P4P800-E Deluxe

2x 512ddr/400

GeForce 6800GT

 

w 3dMark03 mam wynik 93xx

1208700[/snapback]

Hmm... To nie plyta tylko karta ;)

Wynik dosc niski, powinienes miec ~12000pkt. Chyba testowales z wlaczonym AA lub Anizo.

Krec RivaTunerem, a od biedy nawet z poziomu sterownikow po zainstalowaniu CoolBits'a :)

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... To nie plyta tylko karta ;)

Wynik dosc niski, powinienes miec ~12000pkt. Chyba testowales z wlaczonym AA lub Anizo.

Krec RivaTunerem, a od biedy nawet z poziomu sterownikow po zainstalowaniu CoolBits'a :)

Pozdro!

1302550[/snapback]

no wlasnie a jak wylaczyc te funkcje w 3dmarku 03? ja tam moge tylko kliknac na run 3dmarka ale nie moge nic ustawiac..

 

EDIT: JUZ NIC..

Edytowane przez piotrek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... To nie plyta tylko karta ;)

Wynik dosc niski, powinienes miec ~12000pkt. Chyba testowales z wlaczonym AA lub Anizo.

Krec RivaTunerem, a od biedy nawet z poziomu sterownikow po zainstalowaniu CoolBits'a :)

Pozdro!

1302550[/snapback]

lol? 12k na 350/1000? wynik powinien być ok 10.5k chyba raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...