Skocz do zawartości
RomF

Geforce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takie pytanie! Co moge zrobić z moją kartą graficzną żeby lepiej chodziła.

 

Mam :

 

Gainward GeForce 6800 Golden Sample (350;800) " Chłodzenie Standardowe "

 

Idle : 47-50 stopni

Stress : 56-59 stopni

 

Karta ma 12 potoków. Jak odblokuje potoki, to pierwszy test 3D Mark 03 idzie elegancko bez artefaktów. Drugi test , już zaczynją się pojawiać gdzie niegdzie zielone plamki. W trzecim teście na podłodze migaja zielone kropki, jest ich coraz więcej !! Dalej nie sprawdzałem bo nie chcem nic popsuć.

 

Da rade coś zrobić żeby odblokować te potoki bez tych zielonych plamek ?? Jakiś mod na zasilanie , lub coś takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj stalem sie szczesliwym (?) posiadaczem karty BFG 6800 GT OC (370/500). Caly dzien sie bawilem i teraz w zwiazku z tym mam pare obserwacj i kilka pytan. Otoz moja karta, jest rev2 i niestety zwiekszenie napiecia z 1,3 do 1,4 powoduje w wiekszosci aplikacji 3D zwiechy (ekran kolorowa szachownica), a szkoda, poniewaz karta dziala wtedy ( z testow przechodzi tylko 3Dmarka 2005 ) bez artefaktow z zegarami 425/550 na firmowym chlodzeniu. Niestety z tego co wyczytalem w sieci rozwiazania tego problemu nie ma i najprawdopodobniej nie bedzie ze wzgledu na uzyte slabe podzespoly przez co karta nie potrafi sobie poradzic z podwyzszonym napieciem. Bez artow przy napieciu 1,3 karta dziala z zegarami 390/550 co i tak jest niezle, ale oczywiscie chcialbym wiecej:).

Powolutku dochodze do pytan, ale jeszcze podam moj zestawik:

P4 3,2@3,84

1GB RAM

Tagan 480W

Karta podpieta do oddzielnego kabla, w RT ustawiona stala sprawnosc karty w 3D

i chyba tyle wystarczy, jeszcze tylko wyniki testow i zwiazane z nimi pytania:

1. 390/550

3DM2001 - 21079

2003 - 11553

2005 - 5529

Aquamark3 - 67,941

GFX - 10,493

CPU - 10,909

2. 370/500

2001 - 18481

2003 - 12057

2005 - 5330

A3 - 64,259

GFX - 9,461

CPU - 10,017

Pytania:

1. Dlaczego wynik w 2003 jest wyzszy przy sporo nizszych ustawieniach?

2. Dlaczego w 2005 roznica jest taka nieduza przy obu taktowaniach?

Wiem ze wyglada to na zasilke lub zmniejszenie taktowania GFX, ale sprawdzalem RT i jest ono stale we wszystkich testach. Co dziwniejsze, wyzsze wyniki uzyskiwalem na karcie Asus 6800LE@ GT 400/460 w 2003 i A3 choc moze wyniki by sie zrownaly gdybym pogasil czesc programow pracujacych w tle (te ktore pozostawaly bo wiekszosc wylaczylem, ale i tak chyba powinno byc teraz szybciej)

3. Czy warto zmieniac chlodzenie na silencera 5, gdy na karcie siedzi chlodzenie z 2 wiatraczkami (cichymi) i heatpipem? Moze wystarczy pozrywac silikonowe poduszeczki z pamieci i przesmarowac je i GPU jakas srebrna pasta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja w 3D Mark 03 mam ponad 10 000 pkt !! Maksymalnie co udało mi się uzyskać na mojej karcie to 380/870 ... jak dałem 390/880 to komputer jakby się zawiesił...ale kilka razy wcisnołem ESC i wyszło do Windowsa :/

 

Macie jakiegoś moda żeby karta poleciała na 400/900 ?? Jakieś napięcia czy co ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 pamięci znaczy sie 1000?

1478540[/snapback]

Tak

 

Edit: Dorzuce cos jeszcze

Nie moge w Nvidii uruchomic TV-out'u niby wykrywa mi TV, ale obraz na nim lata. Kabelek zostal mi po asus v9999LE i z jednej strony jest przyciety a wiazki rozgalezione. Jak wykryje TV to i tak nie da sie zmienic ani formatu nadawania ani niczego innego. Moze to wina rozdzialki pulpiyu, bo jest 1280x1024 a max dla TV to chyba 1024x768 (tzn do wyswietlania przez skalowanie). Kabel dzialal wczesniej z karta ATI i wszystko bylo git. Moze ktos mi poleci jakis kabel z allegro,ktory na 100% bedzie dzialal, albo wie gdzie moge odszukac shemat pinow w wyjsciu TV karty

Edytowane przez koven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze zamiast sie klocic ktos odpowie mi na moje pytania?

Chlodzenie zdjete i przesmarowane. Na rdzen pacnalem srebrna paste Cooler Master Premium a na pamiatki AC Ceramiq. Nie wiem jak na pamiatkach, ale na rdzeniu temp spadla o ok 8st. Dostalem dodatkowo 5MHz na rdzen. Na pamieciach nie bylo poduszeczek, byla zato grubsza tasma przylepiona do coolera w miejscach stycznosci z pamiatkami. Nie zrywalem tego ustrojstwa,, poniewaz nie byloby kontaktu miedzy radiatorem a pamiecia

 

Edit: Problem z TV outem odpada. ze 2 h zajelo mi uruchomienie tego, ale za to obraz na tych samych kablach jest lepszy niz na Radeonie 9800Pro

 

Edit2: To chociaz moze ktos mi powie co ustawic zeby obraz na TV byl na calym ekranie i nie trzeba bylo myszka go przewijac? (nie chodzi mi o filmy tylko o pulpit)

Edytowane przez koven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram..juz Pan Kobrowisko mi "sie narazil"...a moze tak by Sznaowny Pan Kobrowisko zmienil forum (bo mi tak mowil niedawno - ze mam zmienic forum jak mi sie nie podoba jego osoba)...bo widac ze urzadza sobie chata z forum...

1478745[/snapback]

wykasowano...

PEACE...

Edytowane przez Kobrowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nieco inny problem ,ale myslę że to nie karta. Poczytajcie:

 

Mam problem z DOOM3 jak wyżej. Karta jak w podpisie. Gram sobie w DOOM3 na ustawieniach ULTRA i w pewnym momencie... ekran znika zero, robi się czarny. Gra niby działa dalej komp się nie zawiesza, dzwięk jest etc.

Jedyne wyjście to ALT+CTRL+DEL i zamknięcie gry :mur: :blink:

 

Czy ktoś się spotkał z takim problemem? Dodam,że to zjawisko występuje tylko i wyłącznie w tej grze.

Myślę ,że podkręcony CPU nie ma tu nic do rzeczy, bo się nie przegrzewa, ani nie wiesza systemu, a wszystko inne działa stabilnie - benchmarki , gry etc.

 

 

Czyżby za mało RAMu na karcie graficznej na tryb ULTRA? Jak się go włączy jest info ,że wymaga co najmniej 512 MB miejsca na tekstury...

 

Acha: rozdzielczość ekranu to 1280x1024.

 

Konfig jak w podpisie. Będę wdzięczny za wskazówki. Moje GG: 4590757

 

Próbowałem też innych trybów. W tej chwili gram na ustawieniach high i gdzieś po godzinie grania to samo: czarny ekran, a komp działa nadal.

Skończyły mi się już pomysły.

 

Znalazłem też taki link:

 

http://www.oc-forum.org/pokaz_temat-555-60.html

 

Może coś w tym jest...

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nieco inny problem ,ale myslę że to nie karta. Poczytajcie:

 

Mam problem z DOOM3 jak wyżej. Karta jak w podpisie. Gram sobie w DOOM3 na ustawieniach ULTRA i w pewnym momencie... ekran znika zero, robi się czarny. Gra niby działa dalej komp się nie zawiesza, dzwięk jest etc.

Jedyne wyjście to ALT+CTRL+DEL i zamknięcie gry  :mur:  :blink:

 

Czy ktoś się spotkał z takim problemem? Dodam,że to zjawisko występuje tylko i wyłącznie w tej grze.

Myślę ,że podkręcony CPU nie ma tu nic do rzeczy, bo się nie przegrzewa, ani nie wiesza systemu, a wszystko inne działa stabilnie - benchmarki , gry etc.

Czyżby za mało RAMu na karcie graficznej na tryb ULTRA? Jak się go włączy jest info ,że wymaga co najmniej 512 MB miejsca na tekstury...

 

Acha: rozdzielczość ekranu to 1280x1024.

 

Konfig jak w podpisie. Będę wdzięczny za wskazówki. Moje GG: 4590757

 

Próbowałem też innych trybów. W tej chwili gram na ustawieniach high i gdzieś po godzinie grania to samo: czarny ekran, a komp działa nadal.

Skończyły mi się już pomysły.

 

Znalazłem też taki link:

 

1490337[/snapback]

 

 

 

Ja bym szukał pomocy w dziale gry:doom3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S.

 

Wreszcie ostatecznie rozwiązałem problem!!! :D

Straszny banał :-P

 

A było tak: wszedłem do sterowników wiedziony instynktem, zajrzałem do jakości obrazu.

 

Okazało się,że miałem na stałe wyłączoną pionową synchronizację. Przełączyłem na sterowane przez aplikację(czyli standardowo).

No i pomogło jak ręką odjął. Przeszedłem pare poziomów i nic.

 

Jak ktoś będzie miał kiedykolwiek kłopoty z DOOM3 to niech zrobi tak samo! B)

Większość pewnie ma standardowo, ale niektórzy wyłączają.

 

 

 

 

Pozdrawiam i dzięki za porady :)

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorka za glupie pytanie ale prosze o odpowiedz - czy 6800 da sie odblokowac z 12/5 na 16/6? czy tylko w LE mozna odblokowac?

1504830[/snapback]

a dlaczego mialoby sie nie dac?? :blink: :blink:

 

jesli LE mozna to tym bardziej pelne 6800 mozna :D

 

chyba tylko wersji na PCIE sie nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe ..czy moglby ktos krok po kroku dokladnie podac metodę flashowania biosu dla mojego Asusa le? Chodzi mi o taki przepis dla kompletnego laika!(full) Sorry ale za bardzo sie boje ,zeby wziac sie za to nie wiedząc wszystkiego icon_cry.gif . Powiedzcie jeszcze jak duze są zagrozenia wiazace sie z tym.. i czy strace na mur beton gwarancje.

 

P.S Prosze o wyrozumiełosc i opis oczywiscie.. icon_neutral2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe ..czy moglby ktos krok po kroku dokladnie podac metodę flashowania biosu dla mojego Asusa le? Chodzi mi o taki przepis dla kompletnego laika!(full) Sorry ale za bardzo sie boje ,zeby wziac sie za to nie wiedząc wszystkiego icon_cry.gif . Powiedzcie jeszcze jak duze są zagrozenia wiazace sie z tym.. i czy strace na mur beton gwarancje.

 

P.S Prosze o wyrozumiełosc i opis oczywiscie.. icon_neutral2.gif

1507931[/snapback]

 

 

 

Idiot's guide to Flashing a nVidia card to oryginalna nazwa :D

Samo używanie komputera niesie ze sobą pewne ryzyko.

Zawsze (no prawie) można wrócić do starego.

Co do gwarancji, to poczytaj instrukcje i przejrzyj płytki dołączone do karty i jeśli jest tam program do flashowania to pewnie do czegoś służy...

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe ..czy moglby ktos krok po kroku dokladnie podac metodę flashowania biosu dla mojego Asusa le? Chodzi mi o taki przepis dla kompletnego laika!(full) Sorry ale za bardzo sie boje ,zeby wziac sie za to nie wiedząc wszystkiego icon_cry.gif . Powiedzcie jeszcze jak duze są zagrozenia wiazace sie z tym.. i czy strace na mur beton gwarancje.

 

P.S Prosze o wyrozumiełosc i opis oczywiscie.. icon_neutral2.gif

1507931[/snapback]

A co? Nie działa ci karta tak jak powinna? Chciałeś więcej ja podkrecić? Czy po prostu chcesz zmienić bios , bo akurat jest "trendy" zmienianie biosu we wszystkim co się rusza :D

 

Ja próbowałem na swoim winfascie i nic mi nie wniósł nowy bios. Co więcej popsuł: komp się restartował, a temp. w idle wzrosła o dobre 10 stopni.

 

Dzięki Bogu udało mi się wrócić do poprzedniego - patrz mój post TU

 

Po prostu jak ci działa wszystko to nie zaprzątaj sobie tym głowy. Często dana karta działa dobrze z danym biosem, a przy nowszym moga być jajca.

Uważaj B)

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mi flashowanie biosu pytacie...Wyczytałem w necie ze edytując bios(podnaszac w nim napiecie do 1.5v) mozna ustabilizowac prace pozostalych potoków> a ja niestety trafilem na egzemplarz, na którym odblokowanie czy to 12 czy 16stu potokow prowadzi do wyswietlania artefaktów na monitorze. Odbokowaly sie tylko wszystkie vertexy:/ Co do pytania czy na dołaczonej plytce mialem program do flashowania>niewidzialem zeby taki byl. http://hslab.pl/index.php?module=subjects&...page&pageid=228 > to link do podobno ostatniej deski ratunku..napiszcie co otym sadzicie.

 

 

P.S. Jestem laikiem jezeli chodzi o sprawy biosu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wyskocze z moze jush poruszanym (z gory sorki) ale dla mnie wazkim problemem...

 

Zapodalem sobie Galaxy Glaciera 6800GT. Wyladowal w kompie, reinstall sys'a, stery 71.89, suwaki intuicyjnie na 400/1100, pierwsze odpalenie 3DMarka03 (Game Tests) i... 12500pkt... A to Ci... B)

 

Ale coz... Na tym moja radocha sie skonczyla... Kolejne, pelne przejscia 3DMarkow (pomimo braku jakichkolwiek artow) konczyly sie black screenem ('out of range', 'no signal' itp.) i palcem na resecie... Czy rzeczywiscie nie wycisne tych magicznych 400/1100? Po bios-modzie na 1.4V nic sie nie zmienilo, pomimo tego ze Detect Optimal Frequencies pokazuje mi 432/1180MHz :blink:

 

Jakis pomysl... koncepcja... idea... z Waszej strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wyskocze z moze jush poruszanym (z gory sorki) ale dla mnie wazkim problemem...

 

Zapodalem sobie Galaxy Glaciera 6800GT. Wyladowal w kompie, reinstall sys'a, stery 71.89, suwaki intuicyjnie na 400/1100, pierwsze odpalenie 3DMarka03 (Game Tests) i... 12500pkt... A to Ci...  B)

 

Ale coz... Na tym moja radocha sie skonczyla... Kolejne, pelne przejscia 3DMarkow (pomimo braku jakichkolwiek artow) konczyly sie black screenem ('out of range', 'no signal' itp.) i palcem na resecie... Czy rzeczywiscie nie wycisne tych magicznych 400/1100? Po bios-modzie na 1.4V nic sie nie zmienilo, pomimo tego ze Detect Optimal Frequencies pokazuje mi 432/1180MHz  :blink:

 

Jakis pomysl... koncepcja... idea... z Waszej strony?

1517823[/snapback]

Może ci pozostałem komponenty nie wyrabiaja?Np zasiłka.

Nie widze w podpisie co masz w kompie a to by troszke ułatwiło sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ci pozostałem komponenty nie wyrabiaja?Np zasiłka.

Nie widze w podpisie co masz w kompie a to by troszke ułatwiło sprawe.

1520338[/snapback]

Z tym Glacierem to wogole podejrzana sprawa... O ile zasilke juz znasz TAGAN 480W (karta zasilana jest osobnym molexem/linia), to wqrza mnie jeszcze jedna sprawa... Wszedzie gdzie czytam karta powinna byc taktowana na rdzeniu 370-375MHz. Tymczasem po instalce moja karta ma domyslne 350MHz :huh:

 

Inna rzecz to taka, ze nawet na domyslnym (350MHz) taktowaniu karta wczoraj nie chciala mi przejsc 3DMarka'05 (zwiecha i blank screen w czasie 2 testu). Tylko reset pomogl...

 

Wczesniej mialem 9800Pro@XT i nie mialem zadnych problemow, a tutaj... :mur:

 

Zachcialo mi sie qr** karty do Battlefielda 2 :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Glacierem to wogole podejrzana sprawa... O ile zasilke juz znasz TAGAN 480W (karta zasilana jest osobnym molexem/linia), to wqrza mnie jeszcze jedna sprawa... Wszedzie gdzie czytam karta powinna byc taktowana na rdzeniu 370-375MHz. Tymczasem po instalce moja karta ma domyslne 350MHz  :huh:

 

Inna rzecz to taka, ze nawet na domyslnym (350MHz) taktowaniu karta wczoraj nie chciala mi przejsc 3DMarka'05 (zwiecha i blank screen w czasie 2 testu). Tylko reset pomogl...

 

Wczesniej mialem 9800Pro@XT i nie mialem zadnych problemow, a tutaj... :mur:

 

Zachcialo mi sie qr** karty do Battlefielda 2  :angry:

1520470[/snapback]

zasilatr

p4 swojwe ciagnie ten 6800gt tez wiec sie nie dziw ze na taganiku moga byc problemy :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@genghiskhan

 

Zamiast pisac bzdety, wqr***c ludzi i bic statsy, moglbys lepiej napisac cos madrego... albo nic nie pisac... :angry:

 

W obciazeniu na FULL zestaw bierze 360W - sprawdzone, zmierzone (inz. elektrotechnik przemyslowy jestem jakby kto pytal)... Do tego zasilka ma bardzo silna linie 12V - 28A, wiec nie opowiadaj mi bzdetow, ze to jej wina... :angry:

Edytowane przez Murdoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz ja sie spytam

dzisiaj doszla do mnie karta ta co w podpisie

leadtek - 6800 - faktycznie wszystkie potoki dzialaja mam 16p/6v:))

teraz tylko problem bo karty nie moge podkrecic:(((

stery mam 71.89 i jak chce podkrecic to pisze ze nie mozna przetestowac ustawien a co za tym idzie ich zatwierdzic:( co robic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja również posiadam od dzisiaj Gigabyte GeForce 6800 GT i chciałbym się dowiedzieć na ile ją mogę bezpiecznie podkręcić?? Chodzi mi tak mniej więcej, gdyż wiem że nie każda karta kręci się tak samo...

1479309[/snapback]

 

czesc

 

jeśli jestes niedoswiadczony i nie chcesz szukac 'recznie' najoptymalniejszych stabilnych maxymalnych ustawien to idz na łatwizne i odblokuj sobie w opcjach sterow USTAWIENIA CZESTOTLIWOSCI ZEGARA i kliknij WYKRYJ OPTYMALNE CZESTOTLIWOSCI poczekaj, az sobie sam wykryje i do tych ustawien co Ci wybierze mozesz jeszcze troche pamieci podciagnac, GPU powinno byc ustawione na 'maxa' przy stabilnym dzialaniu bez artefaktow. teraz sobie to zapisz i daj zeby automatycznie podkrecal przy uruchamianiu. ot cala filozofia 'bezpiecznego' kręcenia... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierw smutne wieści :( kart mi głupieje po podniesieniu napięcie na 1,4V - wiesza się, wali artefaktami, na 1,5V nie wstaje :-| Ktoś miał podobne problemy ?

 

Teraz mam pytanie czy ktoś się bawił timingami pamięci w 6800GT ? Gdzieś kiedyś widziałem porównanie różnych zestawień timingów ale nie mogę tego za nic znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie głupieje na 1.5 to znaczy zwisy, czasami pod windą artyfekty.Na 1.4 wszystko śmiga ale np. wszystkie testy przechodzi na 440/1180 oprócz 3d01mark01 tam jest zwis po obnizeniu taktowania na 405/1180 przechodzi.Wróciłem do 1.3 na tym 3dmark01 przechodzi na zegarze 425.Ciekawe czy można by podnieść o 0.05 V ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie głupieje na 1.5 to znaczy zwisy, czasami pod windą artyfekty.Na 1.4 wszystko śmiga ale np. wszystkie testy przechodzi na 440/1180 oprócz 3d01mark01 tam jest zwis po obnizeniu taktowania na 405/1180 przechodzi.Wróciłem do 1.3 na tym 3dmark01 przechodzi na zegarze 425.Ciekawe czy można by podnieść o 0.05 V ?

 

Pozdrawiam.

1523089[/snapback]

Wydaje mi sie że raczej aż tak doakładnie to bios nie będzie regulował napięcia.Nawet taki zmodyfikowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...