Skocz do zawartości
RomF

Geforce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zmieniał napięcie programem nVidia_BIOS_Modifier_v.1.1 ?

Teoretycznie jest mozliwość zmiany napięcia o 0.01V.Praktycznie u mnie podnosiłem z 1.3 na 1.4 i na 1.45  bez zmian wykrywanie optymalnych ustawień identyczne jak 1.3 ale ciekawe jest to że RivaTuner pokazuje że napięcie jest podniesione.

 

Pozdrawiam.

1545896[/snapback]

jejka ileż to można wałkować :mur: :mur: :mur: NIE DA SIĘ ZMIENIĆ POPRAWNIE NAPIĘĆ PROGRAMAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!! trzeba edytowac recznie BIOS do karty graf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jejka ileż to można wałkować :mur:  :mur:  :mur: NIE DA SIĘ ZMIENIĆ POPRAWNIE NAPIĘĆ PROGRAMAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!! trzeba edytowac recznie BIOS do karty graf.

1545975[/snapback]

Ja w przeciwieństwie do Ciebie wiem co pisze.Jeżeli pisze że akurat nVidia_BIOS_Modifier_v.1.1.exe nie zmienia to można wywnioskować że jakimś zmieniem a dokładnie OmniExtremeEditFX.exe.Więc nie wprowadzaj ludzi w błąd ! Nie wiem czy można każdy bios do każdej karty zmieniać natomiast moge się wypowiedzieć na temat MSI NX6800GT TD256 gdzie moge to robić.Więc z łaski swojej albo wypowiadaj się na temat danego segmentu/modelu karty albo wogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chmm - co znaczy "prawie" odmiana ultra?? Po podkręceniu GT do 400/1100 masz po prostu ultrę (a nawet wiecej, bo masz lepsze tumingi pamięci). Tak więc żeby sobie z GT zrobic ultrę wystarczy z poziomu sterowników przestawić zegary na 400/1100 i już (wcześniej jednak należy odblokować w rejestrach możliwość podkręcania za pomocą patcha "nvidia coolbits" albo poodblokowywać niektóre zakładki (m.in odnosnie podkręcania) za pomocą programiku NVTweak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no powiedział Ci.. podkręć do poziomu 400/1100 np w RivaTuner.. i już.

a jak nie wiesz jak podkręcac, to proponuje sie najpierw zapoznac z opisami dostepnymi na forum.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś też ma problem po zmianie napięcia ? U mnie po podniesieniu karta się wiesza co jakiś czas wywalając kolorowe wzorki na cały ekran.

1547824[/snapback]

Ja mam to samo..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma pomysłu na mój problem?? W końcu jak odblokowałem 16 potoków zaczeło wszystko działać poprawnie.Potem znów to samo.W biosie wyłaczyłem również RAM cacheable. Działało. Teraz znowu jest o samo i odblokowanie potoków nic nie daje.... HELP!!! Co może być przyczyną. Płyta główna czy gf??:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś też ma problem po zmianie napięcia ? U mnie po podniesieniu karta się wiesza co jakiś czas wywalając kolorowe wzorki na cały ekran.

1547824[/snapback]

Witam.U mnie ten problem wystepuje 3dmark01 pierwsze demo zwis (kolorowe kwadraciki) ale powyżej około 400 mhz do tej pory myślałem że tylko po zminie napięcia na 1.4.Program nVidia_BIOS_Modifier_v121.exe (This tool (NBM) is intended for modification of BIOSes of nVidia 6x00 and 7x00 cards ONLY!!!) zmienia napięcia o 0.01V więc schodziłem w dół co 0.01 1.4,13.9...1.30 i co ciekawego, wykrywanie ustawień oczywiście wraz z malejacym napieciem melaje, ale zawsze ten zwis w 3dmark01, cała reszta benhmark'ów idealnie.Więc dałem 1.30 (tyle co w oryginale) co się okazuje także zwis ! Tylko na nie modowanym biosie jest ok.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo..........

1552906[/snapback]

Proponuję skorzystac z progarmu Nibitor (najnowsza wersja z 17 lipca 2005).

Program zmienia poprawnie napięcia w biosie. Wczoraj sprawdzane na 6800LE, dzisiaj na 6600GT oraz 6800GT. W każdym przypadku po modyfikacji biosu, karty lepiej się kręcą i co najwazniejsze działają stabilnie.

 

Sama zmiana napięcia i wgranie biosu jest bardzo proste więc każdy może spróbować.

 

Edit: Trzeba pamiętać o dobry chłodzeniu, gdyż po podniesieniu napięcia karty mocniej się grzeją.

Edytowane przez Thoom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie po podkreceniu GT na Ultrę (425/110), komp po jakims czasie sie resetuje i windows mowi mi o zlym dzialaniu sprzetu (mowi cos o sterach). Podkrecalem za pomoca RivaTuner. Wie ktos czego to jest przyczyną.

 

 

P.S. Obudowa chlodzona 4 wentylami i zasilacz 420 W Chieftec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to za dużo MHz na rdzeniu i przegrzewa Ci się.... Ultra ma 400MHz a nie 425... Spróbuj najpierw 400, a potem jedź powolutku do góry i testuj. Sprawdzaj też temperaturki (w Riva Tunerze jest fajny monitor który pozwala Ci zapisywać w sposób ciągły wskazania czujników - odpalasz to - potem wrzucasz 3Dmarka lub jakąś wymagającą gierkę - a potem sprawdzasz ile stopni najwięcej miałeś)

Edytowane przez SikohR78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nowy NiBiToR na prawdę działał???

1557386[/snapback]

Działa na pewno - tak jak napisałem sprawdzałem na trzech róznych kartach - w każdym przypadku efekt jest pozytywny, czyli pojawiają się większe możliwości podkręcania, a karty są jak najbardziej stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana tych 3 pozycji Voltage-VID na jednakowe zawsze 1.4V - VID 1 daje coś???

ASUS w swoich 6800GT ma tylko 1 tryb graficzny (zawsze 3D) i dla tego tryby jest włączone 1.4V VID 1. W drugiej zakładce są jeszcze 1.1V VID 2 i 1.3V VID 0, ale nie widać żeby gdzieś były wykorzystywane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zmienic chlodzenie na Leadteku GT z orginalnego miedziaka na Arctic Cooling VGA Silencer NVidia 5 R.2 (no chyba ze jest cos lepszego dla mojego 6800)??????? I jaki to bedzie mialo wplyw na w O/C karty i jej temp.??? Odrazu mowie ze z powodu halasu chcialbym dokonac tej wymiany.

pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze masz Zalmana VF700 i Pentagrama XQ-80Cu => do nich można dokupić radiatorki na ram do 15mm i najlepiej Aluminiaki bo szybciej oddają ciepło. (Miedziaki wymagają lepszego nawiewu na siebie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze masz Zalmana VF700 i Pentagrama XQ-80Cu => do nich można dokupić radiatorki na ram do 15mm i najlepiej Aluminiaki bo szybciej oddają ciepło. (Miedziaki wymagają lepszego nawiewu na siebie)

1558192[/snapback]

Tak, tak, tylko mi chodzi raczej o szczeguly tego zestawu Arctic(50PLN) czy bedzie on lepszy od tego orginalnego co jest na karcie, bo Zalman kosztuje prawie 3 razy wiecej(140), a Pentagram prawie 2 razy wiecej (90PLN). Powiem jeszcze tak ze zalezy mi na ciszy, jednoczesnie nie tracac mozliwosci krecenia na Ultra. Obecnie temp przy ostrym graniu mojej karty nie przekracza 65 stopni, takze to chcialbym zachowac lub tez poprawic.

 

 

PS. Przeciez radiatory na RAM sa dodawane odrazu i do Penta i do Zalmana Aluminiowe

Edytowane przez [eM]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana tych 3 pozycji Voltage-VID na jednakowe zawsze 1.4V - VID 1 daje coś???

ASUS w swoich 6800GT ma tylko 1 tryb graficzny (zawsze 3D) i dla tego tryby jest włączone  1.4V VID 1. W drugiej zakładce są jeszcze 1.1V VID 2 i 1.3V VID 0, ale nie widać żeby gdzieś były wykorzystywane...

1558048[/snapback]

Nic nie zmieniasz w trybach VID, bo nie jest to potrzebne - napięcie zmieniasz w zakładce "Exact mode" 3D i to wystarczy.

 

Riva Tunerem możesz natomiast zweryfikować jakich napięć w danym momencie używa karta - robisz to w sekcji info - po wygenerowaniu raportu możesz sprawdzić dostępne tryby (napięcia) - a także w raporcie jest string, który pokazuje akualnie wykorzystywane Vcore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ eM

 

Są w zestawie ale za małe jeśli chesz osiągać wyniki rzędu 12XX Mhz.

 

No i są ciche = czyli też to czego szukasz

I temperaturę trzymają na poziomie do 55*C

 

@ Thoom

 

No to ja nie mam czego zmieniać, bo mam tylko 3D 1.4V

A ludzie mówią, że wszystkie 3 napięcia zmieniają na 1.4V i kręcą do 440MHz...

 

Ja mam tak:

$1100000000 Title : VGA BIOS Version 5.40.02.32.AS01

$1100000002 Version : 5.40.02.32

$1100000100 BIT version : 1.00

$1100000200 Core clock : 200MHz

$1100000201 Memory clock : 600MHz

$1100010000 Perf. level 0 : 350MHz/500MHz/1.40V/100%

$1100020000 VID bitmask : 00000011b

$1100020100 Voltage level 0 : 1.10V, VID 00000000b

$1100020101 Voltage level 1 : 1.30V, VID 00000010b

$1100020102 Voltage level 2 : 1.40V, VID 00000001b

$1100000003 SW masked units : none

wg RivaTuner co zgadza się z NiBiToRem 2.3 i innymi

Wykorzystywany jest tylko Voltage Level 2 = 1.4V ale po co jest reszta???

I dlaczego Performance Level nie jest równy Voltage Level???

Nie mogłob być tak, że PL=VL

 

Tyle, że odczyt RT jest bzdurny. CoreClock 200?? MemoryClock 600?? Gdzie to niby ma być???

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ eM

*C

 

@ Thoom

 

No to ja nie mam czego zmieniać, bo mam tylko 3D 1.4V

A ludzie mówią, że wszystkie 3 napięcia zmieniają na 1.4V i kręcą do 440MHz...

 

$1100010000 Perf. level 0  : 350MHz/500MHz/1.40V/100%

$1100020000 VID bitmask    : 00000011b

$1100020100 Voltage level 0 : 1.10V, VID 00000000b

$1100020101 Voltage level 1 : 1.30V, VID 00000010b

$1100020102 Voltage level 2 : 1.40V, VID 00000001b

$1100000003 SW masked units : none

wg RivaTuner co zgadza się z NiBiToRem 2.3 i innymi

Wykorzystywany jest tylko Voltage Level 2 = 1.4V ale po co jest reszta???

I dlaczego Performance Level nie jest równy Voltage Level???

Nie mogłob być tak, że PL=VL

 

Tyle, że odczyt RT jest bzdurny. CoreClock 200?? MemoryClock 600?? Gdzie to niby ma być???

1558621[/snapback]

W tym miejscu nie patrz na clock.

Ciebie interesuje string:

$1100010000 Perf. level 0 : 350MHz/500MHz/1.40V/100%

 

Czyli tak jak mowisz masz 1.4V - dlatego musisz zmienić na wyższe - zauwazyłeś że pokazują się znaki zapytania - dlatego ręcznie spróbój to zmienić. 6800 GT którą ja sprawdzałem miała napiecie 1.3V więc mogełm bez problemu zmienić na 1.4V - z takim napieciem idzie bez artów na 445Mhz - wyżej pojawiają się już artefakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wyższe???

To już Extended VID i napięcie 1.6V...

ASUS standardowo daje 1.4V dla 3D i robi tylko 1 tryb. Dlatego nie wiem co ja mogę więcej zmienić.

 

Poza tym nie rozumiem jednej rzeczy.

W sterownikach w zakładce podkręcania (jak i w RT) mam do wyboru tryb 2D i 3D.

I jeśli podkręcę tylko 3D to wyższe zegary włączają się dopiero po uruchomieniu czegoś na 3D (choćby 3DMarka...) a po wyjściu wracają na te z 2D. Z tego wynika, że jednak mam 2 Tryby jeśli nie 3 (throttling) tylko dlaczego w BIOSie ich nie ma???

I dlaczego RT inaczej nieco odczytuje MHz-ty niż sterownik i SmartDoctor ASUS'a???

Dlaczego podkręcanie karty za pomocą SmartDoctor działa tylko na tryb 3D??? Mimo, że wydaje się iż działa na całość??? => tu RT pokazuje że wcale nie na całość...

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wyższe???

To już Extended VID i napięcie 1.6V...

ASUS standardowo daje 1.4V dla 3D i robi tylko 1 tryb. Dlatego nie wiem co ja mogę więcej zmienić.

1558954[/snapback]

Możesz zmienić tylko na wyższe skoro masz 1.4V - próbuj - karcie nic sie nie stanie - zawsze mozesz wrócić do oryginalnego biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyższe niż 1.4 jest już złe, bo w zasadzie nic nie daje a czasem tylko pogarsza sprawę.

Interesuje mnie najbardziej to co dodałem.

 

MHz => wg steronika i SD jest np równe 1100 a dla RT jest 1096.XY

A gdy dla RT jest 1100 to dla SD i sterownika jest 1103.XY

 

LowPower3D jest Disabled całkowicie. Z tego wynika, że mam 2 tryby (2D i 3D) z czego w BIOSie zaprogramowany jest tylko 1 a drugi jest robiony SOFTOWO z poziomu Systemu już.

 

A już kolejny BUG

Gdy nastawię w RT choćby 1200MHz to na wykresie pokazuje i tak zaniżone. Zatem sam RT nie potrafi dobrze ustawić albo ma zły odczyt.

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ eM

 

Są w zestawie ale za małe jeśli chesz osiągać wyniki rzędu 12XX Mhz.

 

No i są ciche = czyli też to czego szukasz

I temperaturę trzymają na poziomie do 55*C

 

Czyli jak mnie stac to kupic Zalmana, a jak mam troche mniej kasy pentagrama? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :D

Zależy co lubisz

Snobistyczne Zalmany czy Zgapiarskie Pentagramy ;)

1559063[/snapback]

No jak wydajanosc i jakosc wykonania sa zblizone to wezme Pentagrama :D

 

Wkazdym badz razie dzieki za pomoc B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Jak odpale se jakąś gierkę to po załadowniau planszy czasami wyłącza mi się monitor i komp w ogóle nie reaguje. Dopiero po wyłaczeniu i właczeniu listwy zasilającej komp sie odpala czy to wina mojego monitora, karty (MSI 6800 LE) czy jakiegoś innego elementu kompa. Dodam jeszce że potoki odblokowywałem ale zpowrtem je zablokowałem i mam artefakty w grach dopóki monitor nie zgasnie. Pomocy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie masz jakis sterowników od chipa lub czegos tam jeszcze.......

 

@

u mnie nowy NiBiToR jednak nic nie daje pozytywnego... po zmiane z 1,3 na 1,4 zmniejsza sie OC, wzrasta temp i nawet bez OC wyskakują kolorowe krzaki? kwadraty?

@Thoom

jakich firm to były karty (te 3)

Edytowane przez Kipek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...