Skocz do zawartości
RomF

Geforce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

@ Kipek

 

Daje nie daje, ważne czy po zmanie programy wykrywają wyższe napięcie czy nie!

A może wówczas karta Ci się już za bardzo grzeje???

1560380[/snapback]

yyyy??? chyba wazne czy podniesienie NAPIĘCIA COŚ DAJE IMHO, a nie czy glupi program poprawnie napisze jakąś cyferkę..sam próbowałem nowego Nibitora i NADAL DAJE ZŁE WPISY..więc narazie "moje biosy" są nie do przebicia :rolleyes: :rolleyes: i potwierdzić może to juz pare osób z tego forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zmienic chlodzenie na Leadteku GT z orginalnego miedziaka na Arctic Cooling VGA Silencer NVidia 5 R.2 (no chyba ze jest cos lepszego dla mojego 6800)??????? I jaki to bedzie mialo wplyw na w O/C karty i jej temp.??? Odrazu mowie ze z powodu halasu chcialbym dokonac tej wymiany.

pozdrawiam  B)

1558187[/snapback]

Ta zmiana nic Ci nie da, wiem bo miałem silencera :)

 

Możesz zmienić tylko na wyższe skoro masz 1.4V - próbuj - karcie nic sie nie stanie - zawsze mozesz wrócić do oryginalnego biosu

1559011[/snapback]

Nie był bym taki pewien czy się nie stanie, moja nie wstała na 1,5V :razz:

 

moze nie masz jakis sterowników od chipa lub czegos tam jeszcze.......

 

@

u mnie nowy NiBiToR jednak nic nie daje pozytywnego... po zmiane z 1,3 na 1,4 zmniejsza sie OC, wzrasta temp i nawet bez OC wyskakują kolorowe krzaki? kwadraty?

@Thoom

jakich firm to były karty (te 3)

1560169[/snapback]

U mnie to samo z tym 1,4V :/

 

yyyy??? chyba wazne czy podniesienie NAPIĘCIA COŚ DAJE IMHO, a nie czy glupi program poprawnie napisze jakąś cyferkę..sam próbowałem nowego Nibitora i NADAL DAJE ZŁE WPISY..więc narazie "moje biosy" są nie do przebicia :rolleyes:  :rolleyes: i potwierdzić może to juz pare osób z tego forum :D

1560585[/snapback]

musimy pogadać na GG B) Bo coś mam problemy z tymi biosami od 6800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyyy??? chyba wazne czy podniesienie NAPIĘCIA COŚ DAJE IMHO, a nie czy glupi program poprawnie napisze jakąś cyferkę..sam próbowałem nowego Nibitora i NADAL DAJE ZŁE WPISY..więc narazie "moje biosy" są nie do przebicia :rolleyes:  :rolleyes: i potwierdzić może to juz pare osób z tego forum :D

1560585[/snapback]

Tylko powiedz, kto Tobie pierwszy raz pomógł w modach bios'ów......, co do złych wpisów to potwierdzam, bo sprawdzałem tego NiBiTora 2.3... Wiesz, jak już robić mody na 6800GT?. Bo z tego co pamiętam to tylko 6800NU i LE... co było wałkowane tochę wcześniej na poprzdnich stronach...... Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyyy??? chyba wazne czy podniesienie NAPIĘCIA COŚ DAJE IMHO, a nie czy glupi program poprawnie napisze jakąś cyferkę..sam próbowałem nowego Nibitora i NADAL DAJE ZŁE WPISY..więc narazie "moje biosy" są nie do przebicia :rolleyes:  :rolleyes: i potwierdzić może to juz pare osób z tego forum :D

1560585[/snapback]

np ja :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to 1 tryb ma właśnie ASUS i do tego od razu nastawiony na 1.4V => ale WG BIOSu, gdzie nie ma innych Trybów wpisanych. Tylko, że pod Windą już wsterach i w RT można nastawiać 2 Tryby... 2D i 3D osobno.

Nie bardzo wiem o co chodzi...

 

Czy ktoś umie poprawnie edytować BIOSy do GT i Ultra??? Ultra ma 2 tryby w BIOSie 2D i 3D a nie ma Throttlingu. GT ma 1 Tryb w BIOSie, ale później ma niby 2. A może programy źle odczytują BIOS GT???

 

Jeśli ktoś chce pogadać to walcie na GG 580071

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to 1 tryb ma właśnie ASUS i do tego od razu nastawiony na 1.4V => ale WG BIOSu, gdzie nie ma innych Trybów wpisanych. Tylko, że pod Windą już wsterach i w RT można nastawiać 2 Tryby... 2D i 3D osobno.

Nie bardzo wiem o co chodzi...

 

Czy ktoś umie poprawnie edytować BIOSy do GT i Ultra??? Ultra ma 2 tryby w BIOSie 2D i 3D a nie ma Throttlingu. GT ma 1 Tryb w BIOSie, ale później ma niby 2. A może programy źle odczytują BIOS GT???

1561184[/snapback]

GT ma 3 zresztą ultra też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma 3, bo nawet w RT nie da się ustawić zegarów do Low3D=Throttling... Można zmieniać tylko 3D i 2D.

Natomiast w BIOSie V9999GT 256DDR3 nie ma ZEGARÓW i NAPIĘĆ dla 2D i Throttling!!! A w V9999Ultra jest dla 3D i 2D a nie ma dla Throttling.

Mogę BIOSy podrzucić...

Są tylko 3 napięcia w zakładce z VID

1.1V VID 0

1.3V VID 2

1.4V VID 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma 3, bo nawet w RT nie da się ustawić zegarów do Low3D=Throttling... Można zmieniać tylko 3D i 2D.

Natomiast w BIOSie V9999GT 256DDR3 nie ma ZEGARÓW i NAPIĘĆ dla 2D i Throttling!!! A w V9999Ultra jest dla 3D i 2D a nie ma dla Throttling.

Mogę BIOSy podrzucić...

Są tylko 3 napięcia w zakładce z VID

1.1V VID 0

1.3V VID 2

1.4V VID 1

1561219[/snapback]

a jeśli mowa o asusach to masz racje, inne GT i Ultry mają normalnie 2D, throtling, 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dlaczego ASUS GT mimo, że w BIOSie nie ma trybów innych niż 3D uaktywnionych mimo to pod Windą może i musi mieć 2 tryby (2D i 3D???)

Chodź na GG bo mi Tweak strasznie wolno chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli mowa o asusach to masz racje, inne GT i Ultry mają normalnie 2D, throtling, 3D

1561262[/snapback]

Ja mam Leadteka 6800GT i niestety;) ma tylko 2d i 3d:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy się:) może i ma, ale zegarów się nie przestawi w tym środkowym trybie:)

Dobrze zrozumialem?:)

1561665[/snapback]

Jak się chce to się i tam przestawi ;> ale raczej nie sterownikami. Riva tuner da się to zrobić tylko pierw trzeba sobie ją odpowiednio skonfigurować aby odczytywała i dawała możliwć edycji tego trybu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee... Skoro w BIOSie nie ma, to nie ma. Chyba że softowo.

Mam BIOS Leadteka z 6800GT taki:

nv40 p201 sku7 GeForce 6800 GT VGA BIOS

I tam też nie ma Aktywnych trybów 2D i Throttling...

Mogę BIOSik podesłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee... Skoro w BIOSie nie ma, to nie ma. Chyba że softowo.

Mam BIOS Leadteka z 6800GT taki:

nv40 p201 sku7 GeForce 6800 GT VGA BIOS

I tam też nie ma Aktywnych trybów 2D i Throttling...

Mogę BIOSik podesłać.

1562050[/snapback]

Czym odczytujesz bios ?

W nVidia_BIOS_Modifier_v.1.1 można ustawiać ilosć trybów ale nie zawsze to to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczytuje wszystkimi które mam w tym i nVidia_BIOS_Modifier_v.1.2.1

 

Wiem że można tryby włączyć, ale ja mówię o tym że ORYGINALNIE ich NIE MA!!!

1562785[/snapback]

Teraz widze, ze w biose Leadteka ver.5 są zapisane inaczej dlatego programy nie potrafią ich odczytać, we wcześniejszych da się normalnie odczytywać i edytować nibitorem. Wiem na 100% bo zmieniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie kicha z BIOSami.

Być może i BIOSy ASUSa są źle odczytywane.

Jednym słowem trzeba byłoby edytować tylko Hexalnie (znając konkretne klucze) albo napisać program Inteligentny który sam wyszukiwałby odpowiednich offsetów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa biosiki do testowania :-P

 

LINK

 

6800GT - do 6800GT, zmieniona tablica napięć, wyłączone fast-writes, taktowania domyśle 400/1000, i inne [ciach!]ły

 

6800U - do 6800U, poprawione timingi dla pamięci = większa wydajność, wyłączone fast-writes, taktowania domyślne 400/1000, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa biosiki do testowania  :-P

 

1562896[/snapback]

luks__pl wyedytował byś mi bios do MSI te od Ladateka mi nie wschodzą nawet po zminie ID.Z TĄD możesz pobrać.

 

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luks__pl wyedytował byś mi bios do MSI te od Ladateka mi nie wschodzą nawet po zminie ID.Z 1562935[/snapback]

Tu masz: LINK

 

powie mi ktoś jak ominąc BOARD ID ?? Chip id, vendor id,device id, subvendor id, sub device id potrafię zmieniać ale tego Board id za nic :/

Edytowane przez luks__pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydownie najlepszy jest ten bios od Ciebie.Wystepuje zwis w 3dmark01 ale od 415 na rdzeniu (w cześniej od 400 na 1.4, odziwo na 1.3 przechodzi nawet 420) reszta śmiga na 440.Jak narazie gram GTA SA i kilka rundek w Colina05,3d03,3d05 wszystko stabilnie.

 

Pozdrawiam.

 

EDIT: na sterach 77.72 3dm03 , 3dm05 na zegarach 440/1180 powyżej 440 wynik mniejszy chyba włącza się thrtl..

Edytowane przez eclip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydownie najlepszy jest ten bios od Ciebie.Wystepuje zwis w 3dmark01 ale od 415 na rdzeniu (w cześniej od 400 na 1.4, odziwo na 1.3 przechodzi nawet 420) reszta śmiga na 440.Jak narazie gram GTA SA i kilka rundek w Colina05,3d03,3d05 wszystko stabilnie.

 

Pozdrawiam.

 

EDIT: na sterach 77.72 1563657[/snapback]

Tu masz nowszą rewizje :-P Może pomoże :)

 

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za fatyge.Bios oceniam za gorszy od pierwszego, pamięci kręcą się gorzej (1175), 3d01 zwis a powyrzej 440 np 442 na rdzeńu blue screen.Wracem do pierwszej wersji.Jeszcze raz dzięki.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX

Sprawdzę go niebawem

Widzę, że wszystkie 3 tryby nastawiłeś jednakowo :D

1564402[/snapback]

Tak, jak ją podkręcisz wyrzej i karta nie bedize dawać rady to przy throtlingu nie zjedzie do 350/1000 tylko do 400/1100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...