Skocz do zawartości
RomF

Geforce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mój Winfast jedzie obecnie na ustawieniach 425\1180 przy czym chłodzenie jest w 100% niegrzebane (2 dniowa karta)mam pytanie odnosnie elementów nie chłodzonych niczym na pcb-czy mogą one aż tak się nagrzewać czy czeba je również po OC jakoś chłodzić??Chodzi dokładnie o te metalowe "paski" po stronie mem. podczas grania można powiedzieć że aż parzą.

Edytowane przez wróbel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mój Winfast jedzie obecnie na ustawieniach 425\1180 przy czym chłodzenie jest w 100% niegrzebane (2 dniowa karta)mam pytanie odnosnie elementów nie chłodzonych niczym na pcb-czy mogą one aż tak się nagrzewać czy czeba je również po OC jakoś chłodzić??Chodzi dokładnie o te metalowe "paski" po stronie mem. podczas grania można powiedzieć że aż parzą.

1565029[/snapback]

Mógł byś zaznaczyć to na zdjeciu bo nie bardzo wiem o co Ci chodzi :?

 

Hmmm...

Zauważyłem, że zmiana z 1100MHz na 1200MHz daje tylko 300pkt w 3DMarku2005.

Nie za mało???

1565052[/snapback]

Patrząc na twój konfig sądze, że procek Cię ogranicza. U mnie podniesienie z 3,2GHz na 4,3GHz dało +500pkt Edytowane przez luks__pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ze tak wyskakuje, ale nie moge znalezc na necie zadnego biosa do mojego leadteka. Moze ktos z was cos o nim wie i czy wogole jakis bios moze mu poprawic O/C... Dzieki z gory. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ze tak wyskakuje, ale nie moge znalezc na necie zadnego biosa do mojego leadteka. Moze ktos z was cos o nim wie i czy wogole jakis bios moze mu poprawic O/C... Dzieki z gory. Pozdrawiam.

Masz na zwykłym 6800 zegary ustawione na 450/950 i jeszcze ci mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luks_pl ale Ty mówisz o Procku a ja o Pamięciach karty.

1565873[/snapback]

Luksowi chodzi ze masz za slaby CPU i to wlasnie on jest ograniczeniem dla karty. Nie chodzi mu o GPU ale o CPU :) a to duza roznica :).

Jeszcze dlubo poczekamy az GPU beda pracowac z takimi zegarami jak podal Luks(piszac o CPU :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Ktora 6800 najlepiej wybrac ?

leadtek

msi

gb z pasywnym chlodzeniem ?

Chodzi mi glownie o mozliwosc odblokowania dodatkowych

4 potokow.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktora 6800 najlepiej wybrac ?

leadtek

msi

gb z pasywnym chlodzeniem ?

Chodzi mi glownie o mozliwosc odblokowania dodatkowych

4 potokow.

Pzdr

1571702[/snapback]

kazdy z modeli moze miec inne podatność na podkrecanie, dla przykladu moj pasywny gb 6800 bez problemu sie odblokowuje (temp wzrasta o ok 5-10 st C)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie Gigabyta 6800 bawie sie w O/C. Trafilem chyba na dobrze podkrecalna karte. Osiagnalem jak narazie 410/922 bez artow, stabilne.

 

Po zakonczeniu testow postaram sie dac linki do Markow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Wielkie help.

 

Mam konkretnego dylemata! (końcówka by Walduś kiepski)

 

Mianowicie moja fajna karteczka GF6800GT na PCIe by Winfast juz mnie centralnie wqkurfikukuje mnie :)

 

Chce kupić zalamana vf700 i jestem zdecydowany. Co mnie meczy?

 

na gorze karty mojej (nie tam gdzie wiatrak tylko po drugiej stronie) zauwazylem ze oryginalnie jest dość spory radiator i czesto jest on cholernie ciepły. Pytanie. czy on tam coś chłodzi? Czy jak go zdejme (i tym samym po tej stronie nie ebdzie zadnego radiatora) to sie nic z kartą nie stanie? A moze jesli coś tam chlodzi przez swoje przywieranie do czegoś tam, to moge założyć vf700 i go zostawić mimo to? Poprostu zamiast uzyc zapinki zalmana, przykrecić wiatrak vf700 wlasnie do tej radiatorowej duzej zapinki winfasta? W koncu otwory są takie same.

 

Chyba kminie o co mi biega? Dzieki za odpowiedzi.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Wielkie help.

 

Mam konkretnego dylemata! (końcówka by Walduś kiepski)

 

Mianowicie moja fajna karteczka GF6800GT na PCIe by Winfast juz mnie centralnie wqkurfikukuje mnie :)

 

Chce kupić zalamana vf700 i jestem zdecydowany. Co mnie meczy?

 

na gorze karty mojej (nie tam gdzie wiatrak tylko po drugiej stronie) zauwazylem ze oryginalnie jest dość spory radiator i czesto jest on cholernie ciepły. Pytanie. czy on tam coś chłodzi? Czy jak go zdejme (i tym samym po tej stronie nie ebdzie zadnego radiatora) to sie nic z kartą nie stanie? A moze jesli coś tam chlodzi przez swoje przywieranie do czegoś tam, to moge założyć vf700 i go zostawić mimo to? Poprostu zamiast uzyc zapinki zalmana, przykrecić wiatrak vf700 wlasnie do tej radiatorowej duzej zapinki winfasta? W koncu otwory są takie same.

 

Chyba kminie o co mi biega? Dzieki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

1572177[/snapback]

"plecki" w winfascie prawie niz nie daja - sa zrobione z aluminium jakiegos jak je sciagniesz to karcie niz sie nie stanie - plecki odbieraja cieplo glownie z 2 strony rdzenia..

sam mam vf700cu i jade na zapieciach od zalmana a plecki juz niepotrzebne leza sobie na polce...

sam zalmanik duuuzo obnizy temperature wiec nie ma sie co martwic o karte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"plecki" w winfascie prawie niz nie daja - sa zrobione z aluminium jakiegos jak je sciagniesz to karcie niz sie nie stanie - plecki odbieraja cieplo glownie z 2 strony rdzenia..

sam mam vf700cu i jade na zapieciach od zalmana a plecki juz niepotrzebne leza sobie na polce...

sam zalmanik duuuzo obnizy temperature wiec nie ma sie co martwic o karte

1572355[/snapback]

Chyba jaja sobie robisz :mur: Wlasnie dzieki temu Winfasyty sie tak fajnie kreca, bo maja dobrze rozwiazane chlodzenie !!! "Plecy" daja bardzo duzo - odbieraja cieplo z drugiej strony karty - tym samym nie nagrzewa sie tak mocno PCB (a wiec i pamieci i rdzen) - o rozwiazanie to jedna z najwiekszych zalet tej karty a ty piszesz, ze na polke ja odstawiles - :kijem:

 

Mialem ta karte i "plecki" byly zamontowane nawet gdy po drugiej stronie byly spore radiatory na pamieciach i blok na GPU - efekty to bezproblemowe OC 440/1190 i nawet wiecej przy wlaczonym nadmuchu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Po zakupie Gigabyta 6800 bawie sie w O/C. Trafilem chyba na dobrze podkrecalna karte. Osiagnalem jak narazie 410/922 bez artow, stabilne.

 

Po zakonczeniu testow postaram sie dac linki do Markow

1571907[/snapback]

eeee :-)) nie chce mi sie wierzyc ze na pasywny chlodzeniu gb

masz na rdzeniu 410 :-)) ludzie maja temp przekraczajace grubo 80 przy

stadanrdowych 325 :-)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee :-)) nie chce mi sie wierzyc ze na pasywny chlodzeniu gb

masz na rdzeniu 410 :-)) ludzie maja temp przekraczajace grubo 80 przy

stadanrdowych 325 :-)

pzdr

1572490[/snapback]

 

Zamontowalem na plecy karty wiatrak 80x80 Zalman, ktorego podlaczylem pod regulator obrotow Fan Mate II

 

Temperatury w czasie grania - ok 50 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Zamontowalem na plecy karty wiatrak 80x80 Zalman, ktorego podlaczylem pod regulator obrotow Fan Mate II

 

Temperatury w czasie grania - ok 50 C

1572697[/snapback]

niezly wyniczek :-)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa w ogole jakies 6800/GT bez radiatora na plecach, tzn. 'gołe' ?

chyba nie ... ?

ja mialem w tym miejscu taki czarny 'krzyzak', pewnie troche ciepla odprowadzal. teraz po instalce zalmana nic tam nie ma - no i sie zastanawiam czy czegos nie zapodac.

Edytowane przez Vincent de Marco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jaja sobie robisz  :mur:  Wlasnie dzieki temu Winfasyty sie tak fajnie kreca, bo maja dobrze rozwiazane chlodzenie !!!  "Plecy" daja bardzo duzo - odbieraja cieplo z drugiej strony karty - tym samym nie nagrzewa sie tak mocno PCB (a wiec i pamieci i rdzen) - o rozwiazanie to jedna z najwiekszych zalet tej karty a ty piszesz, ze na polke ja odstawiles -  :kijem:

 

Mialem ta karte i "plecki" byly zamontowane nawet gdy po drugiej stronie byly spore radiatory na pamieciach i blok na GPU - efekty to bezproblemowe OC 440/1190 i nawet wiecej przy wlaczonym nadmuchu... [edit ode mnie;] - mowisz o GT a ja o zwyklym 6800]

1572414[/snapback]

sorry ale co mi po pleckach jesli mam duzo wydajniejszego coolerka niz fabryczny???

lepsze chlodzenie =mniej ciepla na pleckach = nie trzeba montowac tego zelaztwa

sorka ale zalmanik jest o wieeeele wydajniejszy niz fabryczne chlodznie leadteka na 6800 czy na GT

a czemu leadteki sie dobrze kreca?;] nie wiem moze dlatego ze duzo modeli na dobrych steppingach sie trafia? i karty sa dobrze wykonane..... :mur: :mur: :mur:

pozatym i tak chyba zalmanka sprzedam i zamontuje WC;] zrobi sie vmody i bedzie full wypas:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jaja sobie robisz  :mur:  Wlasnie dzieki temu Winfasyty sie tak fajnie kreca, bo maja dobrze rozwiazane chlodzenie !!!  "Plecy" daja bardzo duzo - odbieraja cieplo z drugiej strony karty - tym samym nie nagrzewa sie tak mocno PCB (a wiec i pamieci i rdzen) - o rozwiazanie to jedna z najwiekszych zalet tej karty a ty piszesz, ze na polke ja odstawiles -  :kijem:

 

Mialem ta karte i "plecki" byly zamontowane nawet gdy po drugiej stronie byly spore radiatory na pamieciach i blok na GPU - efekty to bezproblemowe OC 440/1190 i nawet wiecej przy wlaczonym nadmuchu...

1572414[/snapback]

Winfsty wcale się tak dobrze nie kręcą dzięki temu :-P Dla mnie te "placy" mają za dużo wad więc ich nie używam. Gdy są założone to pod nimi gotuje się trochę elementów, które przy zdjętych plecach mają niższe temp.

 

dobra, inaczej. Da sie miec plecki i vf400 ?

1572525[/snapback]

Da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OmniExtremeEditFX jednak zmienia poprawnie napiecia (tak twierdzi RT).... zmienilem z 1,3 na 1,4 .... nie wiem tylko czy chlodzenie mi pozwoli potestowac OC bo w spoczynku mam 68C a w grach ponad 100C .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem dzisiaj GF6800 gigabyte, probowałem odblokować potoki z 12/5 na 16/6 i juz po restarcie w windozach prawie same krzaki, ledwo udało mi się po omacku wejsc do rivytunera i przywrocic 12/5.

 

Czy to oznacza ze karta jest niemodowalna ?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem dzisiaj GF6800 gigabyte, probowałem odblokować potoki z 12/5 na 16/6 i juz po restarcie w windozach prawie same krzaki, ledwo udało mi się po omacku wejsc do rivytunera i przywrocic 12/5.

 

Czy to oznacza ze karta jest niemodowalna ?

 

pozdro

1575950[/snapback]

podnies napiecie Gpu a potem sie pobaw potokami................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnies napiecie Gpu a potem sie pobaw potokami................

1576431[/snapback]

Czyli jezeli to jest wina napięcia gpu to gdy zablokuje sprawny potok a odblokuje ten fabrycznie zablokowany (czyli dalej będzie 12/5) to tym sposobem tez przetestuje ten potok ?

 

Na razie działa tylko dodatkowy vertex.

 

Czy zeby odblokowac wskazanie temperatury GPU w sterownikach nvidia to trzeba flaszować bios ? (podobnie jak w GF6600)

 

Jezeli karta wogule nie wstanie przy odblokowaniu 16/6 to co mam zrobić? Jak przywrocic 12/5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...