Skocz do zawartości
RomF

Geforce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

mam WINFASTA 6800GT podczas próby "wgrania" :P nowego biosu wyskakuję mi takie coś:

 

The following file is missing or corrupted: DISPLAY.SYS

 

There is an error in your CONFIG.SYS file on line 1

 

Wie ktoś o co w tym chodzi i co na to poradzić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam WINFASTA 6800GT podczas próby "wgrania" :P nowego biosu wyskakuję mi takie coś:

 

The following file is missing or corrupted: DISPLAY.SYS

 

There is an error in your CONFIG.SYS file on line 1

 

Wie ktoś o co w tym chodzi i co na to poradzić??

1576752[/snapback]

Tak, pierw trzeba utworzyć dyskietkę startową zanim się na nią da nvflash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OmniExtremeEditFX jednak zmienia poprawnie napiecia (tak twierdzi RT).... zmienilem z 1,3 na 1,4 .... nie wiem tylko czy chlodzenie mi pozwoli potestowac OC bo w spoczynku mam 68C a w grach ponad 100C .......

1574847[/snapback]

Tak jak pisałem wcześniej - sprawdzałem na trzech kartach Gainwarda i zmiana napięcia gpu w najnowszej wersji działa na pewno poprawnie - po zmianie od razu widać większe możliwości podkręciania kart.

Edytowane przez Thoom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak dotyczy to zwyklych 6800 czy GT i Ultra też??? One mają nieco inne BIOSy i programy do tej pory nie radziły sobie z nimi. I OmniFX nawet w najnowszej wersji (1.5) nie robi tego poprawnie... Nawet NiBiToR najnowszy też (wg Luks'a) ma problemy...

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak dotyczy to zwyklych 6800 czy GT i Ultra też??? One mają nieco inne BIOSy i programy do tej pory nie radziły sobie z nimi. I OmniFX nawet w najnowszej wersji (1.5) nie robi tego poprawnie... Nawet NiBiToR najnowszy też (wg Luks'a) ma problemy...

1584306[/snapback]

Ja to robie tak pierw nVidia_BIOS_Modifier i tam daje 3 tryby i zmieniam napięcia, potem NiBiTor i reszte badziewia zminiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalasz RivaTuner tam gdzie masz

1. ForceWare Detected Customize klikasz trójkącik i wybierasz pierwszą zakładkę.

2. zaznaczasz Overclockowanie

3. robisz zastosuj, po czym być może będzie potrzebny restart.

4. następnie w tym samym miejscu zmieniasz taktowania dla 2D i dla 3D,

5. robisz test,

6. i 7. klikasz by tak ustawiał przy starcie kompa

8. robisz zastosuj.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:

 

Wie ktos, jak wylaczyc testowanie ustawien w Riva Tunerze?

 

Czy istnieje jakis BIOS do mojego Gigabyta 6800, po wgraniu ktorego pokazywaloby mi oprocz temperatury GPU temperature pamieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no po to aby nie flashować karty zmodyfikowanym biosem tylko wypróbować go na 'sucho' jeszcze jedno pytanko po co wyłączać fastwrites, przecież jak pamiętam ta opcja dopala grafe

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może jak to jest z ostatnimi seriami kart 6800GT firmy Leadtek?

Słyszałem że mają zaniżone pamięci a wydajność jak zwykłe 6800. :?

Edytowane przez Corso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leadtek robi 2 wersje GT. Jedna na Stockowych ustawieniach i pamięciach 2.0ns i druga HighEndowa z wyższymi taktowaniami i pamiątkami 1.6ns.

1589659[/snapback]

Pewnie jedynym sposobem na sprawdzenie tego jest zdjęcie radiatora.

Szkoda że w sklepach nie oferują takiej możliwości. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leadtek robi 2 wersje GT. Jedna na Stockowych ustawieniach i pamięciach 2.0ns i druga HighEndowa z wyższymi taktowaniami i pamiątkami 1.6ns.

 

mam pytanie Hirotaro czy ten gf bedzie dobry i czy sie go podkreci do 400 i 1100 lub 1150 jak myslisz (myslicie) http://sklep.benchmark.pl/pelny_12673.html

a i jescze bardzo prosze jesli moglibsycie mi poweidzec bo mam zamiar kupic sobie tez Zalmana VF700 jak mam go zamontowac , nie chce niczego uszkodzic z gory dzieki

Edytowane przez RauloS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leadtek robi 2 wersje GT. Jedna na Stockowych ustawieniach i pamięciach 2.0ns i druga HighEndowa z wyższymi taktowaniami i pamiątkami 1.6ns.

 

mam pytanie Hirotaro czy ten gf bedzie dobry i czy sie go podkreci do 400 i 1100 lub 1150 jak myslisz (myslicie) 1591695[/snapback]

wg instrukcji B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta się podkręcić na Ultrę??? Na 99% da się jak każdego GT.

Później nawyżej możesz nie móc mieć więcej niż 1150MHz czy 430MHztów :D ale to chyba i tak wystarczy???

Być może musiałbyś zwiększyć napięcie do 1.4V bo zdaje mi się, że Leadtek do GT robi 1.3V a nie 1.4V jak ASUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co oznacza wpis w dzienniku zdarzeń??

 

Silent Running: Stress test transition: L2 -> L1

 

związany jest z NV i nosi numerek 160

 

W internecie nic konkretnego nie znalazłem. Problem pojawił się u mnie wraz ze sterkami 77.76 i 77.77 tyle, że nie wiem co on oznacza.

 

 

 

Update:

 

Pewnie już wiecie, że są nowe Modowane XG 77.77 HD

oraz że jest też nowy nVidia_BIOS_Modifier_v.3.0 już dostępny????

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sie spytać ostatnio kupiłem sobie 6800gt od gigabyte. I chciałem sie spytać pewnej rzeczy jak zmieniam napięcie w biosie na 1,4v to podskakuje mi napiecie pamieci takze chciałem sie dowiedzieć czy to normalne? A i przy napieciu 1,4v pamieci chodzą bez artów powyzej 1200Mhz , i czy trzeba bedzie zmienic chłodzenie karty jak bym chciał ustawic napiecie na 1,5v,bo chłodzenie standardowe nie jest za fajne?? Dodam ze przy ustawnieniach ultra tem. w stresie to 76 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Dymcio

 

Napięcie 1.5V czasami już bardzije bruździ niż pomaga.

Tak należałoby zmienić chłodzenie już nawet przy ustawieniach rzędu 420/1200 bo w maxymalnym stresie dojedziesz do około 80*C RAM. Tutaj powinieneś celować w Zalmana lub Pentagrama, ale dodatkowo w lepsze niż zawarte w zestawie radiatorki na pamięci. Ja ze swojej strony poleciłbym Revoltec RS006 Aluminium.

 

@ Soltys

 

Stery XG są ogólnie dla niektórych najlepsze. Ale tej wersji osobiście nie testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...