Skocz do zawartości
RomF

Geforce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Są dwa rodzaje Leadteków 6800GT. Normalna z taktowaniem 350/1000 pamięci 2ns i z obniżonym taktowaniem dla pamięci do 450Mhz (900DDR)

 

GT z niższym taktowaniem

 

Tak jak pisałem pełny GT ma pamięci 2ns.....wiem bo sprawdzałem/miałem. Natomiast wolniejszy może mieć gorsze pamięci np. 2.2ns

Edytowane przez VANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sie spytać czy wie ktos jak zdjać chłodzenie z 6800gt z gigabyta? Dokładnie chodzi mi o te rurki miedziane bo one sa bezposrednio przy rdzeniu a ja nigdzie nie widze zadnych srubek itp. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam duzy problem z 6800 GT ,karta przestała reagowac na zmiany zegarów ,caly czas mam 415Mhz na rdzeniu /tak mam ustalone w biosie dla trybu 3d/,próbowalem zmieniac rivatuner 15,6 oraz spod sterowników i lipa ,zegar sie zmienia na suwakach ale 3dmark i inne programy pokazuja caly czas 415 mhz oczywiscie wydajnosc tez jest stala niezaleznie od ustalonej predkosci rdzenia :(

 

a druga sprawa to czy karta przechodzi wam po graniu albi testowaniu w 3dmarku automatycznie to trubu pracy 2d ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sie o cos spytać! Chodzi mi oto ze mój gigabyte 6800gt całkiem ładnie sie krenci na standardowym chłodzeniu chodzi nawet na 420Mhz tylko mam mały problem po jakims czasie grania nawet przy 390Mhz powja sie pełno prostokątów na erkranie i obraz sie zawiesza?? Wiecie co moze sie przegrzewac ?? a ciekawe jest to ze nie mam zadnych artów!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale temperatóra w stresie to 76stopni to wątpie zeby procek i pamieci! bo zwis nastepuje momentalnie!! A czasmi sa to czrno-białe prostokąty Moze radiatorek na mosfery jest za mały i one sie przegrzewają??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale temperatóra w stresie to 76stopni to wątpie zeby procek i pamieci! bo zwis nastepuje momentalnie!! A czasmi sa to czrno-białe prostokąty Moze radiatorek na mosfery jest za mały i one sie przegrzewają??

1601065[/snapback]

76 stopni to dla tych kart nic wielkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dla wykręconej karty to może być już trochę. Wtedy jest bardziej wrażliwa na temperaturę.

Pozatym być może coś nie styka i np. jedna kostka RAM grzeje się dużo bardziej???

 

Można oczywiście też dmuchnąć na mosfety i insze elementy zasilania, ale w to akurat za bardzo nie wierzę żeby się sypało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja grafa nie przekracza w stresie 60 stopni..ma firmowe chlodzenie

dmucham na nia wiatrakiem nawiewajacym zimne powietrze, ktore jest zasysane przez wiatraczek na radiatorku i rozprowadzane po nim na boki

to rozwiazanie stosowalem takze przy x800 i sprawdzalo sie rowniez super

 

co do podkrecania 6800gt to zauwazylem, ze bardzo wazny jest zasilacz

gdy mam odpiety jeden dysk i dvd to grafa kreci mi sie wyzej..spokojnie do 420 i 1180 stabilnie.. z podpietymi dwoma dyskami stabilnie do 410 i 1160...wiec jasne sie staje , ze brakuje jej pradu i niestety przy jednej takiej grafie i sprzecie jak w podpisie 400W z markowego zasilacza to podstawa....ja mam 350 i pewnie przekroczylem juz jego mozliwosci.

 

uzyskuje takze rozne wyniki w 3dMarku2k3 w zaleznosci od uzywanego riva tunera...na 15.6 mam mniejszy wynik niz na 15.3 z tymi samymi mhz

 

pozdro

Edytowane przez Patrick Bateman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie stary RT miał inaczej trochę ustawioną podziałkę rzeczywistą.

Weź sprawdź na wykresie wydajności z RT jak wygląda naprawdę Twoje ustawienie dl 15.6 i 15.3

Wg 15.6 moje 1200 to 119Y.ZT a nie 1200MHz ;)

Może stary RT robił odwrotnie??

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie stary RT miał inaczej trochę ustawioną podziałkę rzeczywistą.

Weź sprawdź na wykresie wydajności z RT jak wygląda naprawdę Twoje ustawienie dl 15.6 i 15.3

Wg 15.6 moje 1200 to 119Y.ZT a nie 1200MHz ;)

Może stary RT robił odwrotnie??

1602476[/snapback]

 

ciekawa uwaga...sprawdze....czy mozesz zrobic dla mnie pewien test?

o ile rosnie ci wydajnosc gdy z ustawien 410/1160 przechodzisz na te co masz obecnie...jak mozesz to zrob test na 410/1160 i z obecnymi i podaj wynik :-)

 

pytam sie dlatego , ze gdy z 410/1160 wchodze na 420/1180 to nie ma praktycznie zadnego wzrostu wydajnosci..no kilka malo waznych punktow.

natomiast duzy skok mam z 400/1150 na 410/1160 ..dziwne ale tak jest

 

inna sprawa, ze moze karcie zasilki nie starcza i przy wiekszym oc pobor zapewne znacznie sie zwieksza

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK zrobiłem przy włączonych wszystkich moich aplikacjach i na sterkach NGO 71.89 bez żadnych kombinacji.

 

410/1160 => 5422

420/1180 => 5517

425/1100 => 5505

425/1200 => 5593

 

Te sterki wziłąme na próbę i już widzę, że ich nie chcę.

Na prawdziwych 71.89 WHQL miałem ponad 5700 w takich samych warunkach jak teraz (bo nie robię testów w Specjalnych Lightowych warunkach dla Wielkiego wyniku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK zrobiłem przy włączonych wszystkich moich aplikacjach i na sterkach NGO 71.89 bez żadnych kombinacji.

 

410/1160 => 5422

420/1180 => 5517

425/1100 => 5505

425/1200 => 5593

 

Te sterki wziłąme na próbę i już widzę, że ich nie chcę.

Na prawdziwych 71.89 WHQL miałem ponad 5700 w takich samych warunkach jak teraz (bo nie robię testów w Specjalnych Lightowych warunkach dla Wielkiego wyniku)

1602667[/snapback]

 

wielkie dzieki za testy .....biorac pod uwage, ze robisz testy w 2005 to jednak troche wydajnosci doszlo

mi najbardziej pasuja 78.10

 

jeszcze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko:

 

Kupilem chlodzenie zalman vf700-cu na gf 6800. Zamontowalem je, ale potem zdjalem. Radiatorki po odklejeniu sa troche brudne, i klej juz nie tak mocny, czy jak nakleje takie"brudne" radiatory to beda gorzej chlodzily karte, czy moge takie nakleic i bedzie wszystko oki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko:

 

Kupilem chlodzenie zalman vf700-cu na gf 6800. Zamontowalem je, ale potem zdjalem. Radiatorki po odklejeniu sa troche brudne, i klej juz nie tak mocny, czy jak nakleje takie"brudne" radiatory to beda gorzej chlodzily karte, czy moge takie nakleic i bedzie wszystko oki?

1606256[/snapback]

na to jest rada....

bierzesz rozp nitro... wacik co uszu, moczysz delikatnie w nitro po czym delikatnie czyscisz nim powierzchnie radiatora - klej na nich znow mocniej chwyta - przynajmniej tak bylo w moim przypadku...na jakis czas to starcza..a jak nie to z allegro tasme 3M mozna kupic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój leadtek 6800gt przechodzi 3dmarka 03 bez artow na ustawieniach [jak narazie] 434 MHz GPU oraz 1184 MHz mem..., wszystko na standardowym chłodzeniu + nawiew :wink: a mam akurat je dość słabe [wersja jednoslotowa :lol: ]

 

jak tylko uzyskam ładny wynik [ponad 14k] to dam screen'a :wink:

 

EDIT ORB

 

P.S. ORB 05

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pomóżcie... jak przeflashowac bios na 6800gt [jakie komendy wydac] i trzeba flashowac z karty pci?

 

i jak w biosie zmienić napięcie dla rdzenia na 1,4v [mam wersje pci-e]

najlepiej zapodajcie linka bo jak na złość nie mogę znaleźć :(

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sie o cos spytać! Chodzi mi oto ze mój gigabyte 6800gt całkiem ładnie sie krenci na standardowym chłodzeniu chodzi nawet na 420Mhz tylko mam mały problem po jakims czasie grania nawet przy 390Mhz powja sie pełno prostokątów na erkranie i obraz sie zawiesza?? Wiecie co moze sie przegrzewac ?? a ciekawe jest to ze nie mam zadnych artów!!

1600770[/snapback]

mialem podobnie

to co piszesz spowodowane jest temperatura (nie patrz na wskazania sterow, ze niby jest ok) ..podczas grania temp gpu i ramu rosnie az nastepuje przekroczenie jakiegos progu i wysyp artow na ekran :-)

masz dwa wyjscia ...zdjac radiatory , posmarowac pasta jak nalezy, i rowno skrecic (wyglada na to ze masz zle skrecony radiator i nie ma odpowiedniej powierzchni styku do kosci lub jest nie rowna ..gdzies mocniej przywiera a gdzies slabiej)

 

albo kupic bardziej wydajne chlodzenie...np Zalman VF700-Cu i male radiatorki

tego Zalmana wlasnie testuje i pomimo, ze winfast 6800gt ma swietne fabryczne chlodzenie to ten Zalman jest sporo lepszy

podczas normalnej pracy na ustawieniach 410/1180 mam 47 stopni, tam gdzie po kilku h grania mialem arty to teraz jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo kupic bardziej wydajne chlodzenie...np Zalman VF700-Cu i male radiatorki

tego Zalmana wlasnie testuje i pomimo, ze winfast 6800gt ma swietne fabryczne chlodzenie to ten Zalman jest sporo lepszy

1612651[/snapback]

No właśnie mam pytanko czy jest gdzieś opis jak bezpiecznie zdemontować fabryczne chłodzenie z Winfasta 6800GT (wersja jednoslotowa) i jaki to ma wpływ na ew. gwarancję?

Edytowane przez Dimson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam pytanko czy jest gdzieś opis jak bezpiecznie zdemontować fabryczne chłodzenie z Winfasta 6800GT (wersja jednoslotowa) i jaki to ma wpływ na ew. gwarancję?

1613373[/snapback]

to jest prosta operacja....

jesli chodzi o gwarancje to nie mialem problemu z jej uwzglednieniem przy poprzedniej karcie gdzie modyfikowalem chlodzenie..oczywiscie oddalem karte na gwarancji z oryginalnym chlodzeniem ale naprawde duzo nie trzeba zeby stwierdzic, iz ktos je zdejmowal....z tego co czytalem na sieci to ludzie takze nie maja problemow...nawet po nieudanym modzie biosow serwisy wymieniaja karty :-)

 

uwaga

 

srubki maja niestandardowe wciecia ale mimo to mozna je bez niszczenia odkrecic srubokretem krzyzakowym

 

-odepnij zasilanie wiatraka

-odkrec dwie srubki z plastikowej oslony nad napisem LEADTEK

-musisz odpowiednio przygotowac te dwa plastikowe kolki ktore na zatrzask/wcisk lacza dwie strony radiatorow...mi sie udalo odpowiednio scisnac je malymi szczypcami i od gory pchajac wycisnac z radiatora i plytki

-odkrec 4 srubki pod ktorymi sa sprezynki

-teraz zdejmij jeden radiator-najpierw ten bez wiatraka a potem drugi

 

jak popatrzysz na pamieci to bedziesz widzial gdzie najlepiej przywieraly

 

jesli bedziesz chcial skrecac calosc ponownie to pamietaj, ze jak mocno bedziesz dokrecal srubki to sprezynki porysuja radiator i bedzie widac po ponownym odkreceniu, ze juz byl zdejmowany

jak bedziesz mocno tarl radiator zeby usunac paste to w tych miejscach powstanie czarne miejsce i bedzie widac, ze ktos cos majstrowal

 

przy rozbieraniu chlodzenia winfasta nie ma mozliwosci uszkodzenia czegos

 

wazne

 

jesli bedziesz chcial montowac radiatory na pamieci na tasme samoklejaca przewodzaca cieplo to musisz dobrze oczyscic pamieci ze starej pasty

po starciu jej wierzchniej warstwy np papierem toaletowym polecam uzyc gabki, ktora swietnie usunie reszte pasty

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...