Skocz do zawartości
RomF

Geforce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Skad moge sciagnac bios do karty ktory zmienia napiecie na GPU? (tylko nie piczeszcie ze jest duzo i mam sobie poszukac, bo nawet nie wiem czego mam szukac i najwazniejsze co sciagnac zeby nie rozpi#$%* karty) :rolleyes:

 

 

Gigabyte Nv GF 6600GT [128MB DDR3 128bit]

Edytowane przez bati666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam przerób biosa! to najbardziej pewne i masz gwarancje że karta goprzyjmie. Bios przerabiaj np NiBiTorv25 to od razu poprawisz timingi w ramie. Masz tu linka gdzie jest opisane mniej wiecej to co Ci będzie potrzebne i do tego linki do programów potrzebnych.

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=85524&st=600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<lol2> jakie napiecie, a jakie najlepsze stery... ??? To chyba pytanie retoryczne...zalezy tez od sztuki. Jesli jedziesz na freonie to mozesz nawet ze 2V zapodac ;)

 

A tak powaznie to 1.4 mysle ze jest max przy dobrym chlodzeniu ,gdzie temp w stresie nie przechodzi 65-70 st,wprawdzie karta wytrzymuje wiecej,ale wątpie zeby pochodzila dluzej niz 2lata. Choc nie o temp gpu bym sie martwil, ale mosfety co go zasilają bo zwiekszanie napiecia powoduje ze te sie grzeją CHOLERNIE (sorki za slowko,ale jest adekwatne do temp)

 

ja bym nieprzekraczal 1.3 (domyslnie jest 1.1 wiec to i tak o 0.2 wiecej), jesli karta ciagle pracuje na obrotach (rendering (stale max obciazenie) imho gorsze niz giery,ale moze sie myle) to i tak jest duzo, ale jesli ma odpowiednie chlodzenie to niema sie czym martwic.

 

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy napięciu 1,6v ustawione w nVidia_BIOS_Modifier_v.3.0 nie wiem czy naprawde tyle jest i przy 430mhz i nawiewach na mostefy+miedziany radiator + pentagram XC80 Cu ma 53stopnie!! szkoda tylko że na 12/6vp myślałem żeby ustawić 1,65v heh i może są jakieś ostre timingi i latencje np. tak jak w FX5900Xt ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee...niezrozumiales 446 to na 1.4 szlo ,a 450 to arty byly wiec podnioslem na 1.5 ,ale to nic nie dalo-wlasciwie to zmniejszylo arty ,wiec 1.6 prawdopodobnie by je usunelo calkiem ,a jak nie to 1.7v ,ale na to to juz WC by musialobyc i pewnie vmod

 

ja na maxa to (446/946-1.4v) to w 2k5 4800 niecale mialem, a memki to niewiem jakie bo bym musial chlodzenie chyba siciagnąć zeby sie na 100% przekonac jakie wlasciwie,choc co to za roznica jakie,wazne ile idą.

ale jade na standardowym bartku z fsb 166 i 512ram w dualu,jak zmienie procka lub mobo/proc to pare pt podskoczy i bedzie te 5k.,bo

tesh bym chial >5k ,no ale coz.

 

a tak wogole jade na zasyfialym winshit'ie i to tez obniza pare pt.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koty jesteście... Ja bym się bał tak się bawić nap na rdzeniu... Na mojej karcie mam standardowo 1,3 i na 1,4 próbowałem, były arty i więcej nie będe się tym bawił. Cociaż za tydzień już na 100% woda bedzie... Więc to się jeszcze koaże...

Ma ktoś leadteka 6800gt? Bym się z chęcią skonsultował, porównał pare rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<lol2> jakie napiecie, a jakie najlepsze stery... ??? To chyba pytanie retoryczne...zalezy tez od sztuki. Jesli jedziesz na freonie to mozesz nawet ze 2V zapodac ;)

 

A tak powaznie to 1.4 mysle ze jest max przy dobrym chlodzeniu ,gdzie temp w stresie nie przechodzi 65-70 st,wprawdzie karta wytrzymuje wiecej,ale wątpie zeby pochodzila dluzej niz 2lata. Choc nie o temp gpu bym sie martwil, ale mosfety co go zasilają bo zwiekszanie napiecia powoduje ze te sie grzeją CHOLERNIE (sorki za slowko,ale jest adekwatne do temp)

 

ja bym nieprzekraczal 1.3 (domyslnie jest 1.1 wiec to i tak o 0.2 wiecej), jesli karta ciagle pracuje na obrotach (rendering (stale max obciazenie) imho gorsze niz giery,ale moze sie myle) to i tak jest duzo, ale jesli ma odpowiednie chlodzenie to niema sie czym martwic.

 

pzd

1663080[/snapback]

orginalny bios leadteka ma napiecie 1.2v , ja jeszcze nie bralem 1.4v , ale juz 430mhz leci na 1.2v , powiem jedno chcecie lepsze wyniki trzeba schlodzic mosfety zasilajace gpu i inne bardziej grzejace sie elementy karty mi to dalo 20mhz wiecej , tak jak mowil jurek mosfety sie cholernie grzeja z radiatorem na oko bedzie 60s stopni radiator parzy , no to bez radiatora napewno okolo 100 stopni , taka temp powoduje gorsza wydajnosc pradowa i mniejsza zywotnosc, mosfety zasijacego gpu to seria irf(hexfety) przy wyzszych temp nastepuje samoograniczenie pradu(dodatni wspolczynnik temperaturowy) i to wlasnie powoduje gorsza wydajnosc zasilania gpu

ps sorki za brak polskich liter , winxp64bit

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. ja kiedy pierwszy raz edytowalem biosa sciagnietego z le to voltage bylo ustawione tylko 3d i to na 1.1 v

 

tera jade na 1.2 , bo w sumie to po co jechac na max oc jesli tego sie nie wykorzystuje, jak bede gral na max'a to sobie podciagne karte (jesli bedzie chaczyc)

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. ja kiedy pierwszy raz edytowalem biosa sciagnietego z le to voltage bylo ustawione tylko 3d i to na 1.1 v

 

tera jade na 1.2 , bo w sumie to po co jechac na max oc jesli tego sie nie wykorzystuje, jak bede gral na max'a to sobie podciagne karte (jesli bedzie chaczyc)

 

pzd

1666475[/snapback]

Zgadzam się. Moje LE też domyślnie mialo 1.1V w 3D. Teraz mam 1.2V i karta chodzi bez problemu na 400/900 16p6v. Myślę, że jakby ustawić 1.4V to można kręcić jeszcze bardziej, ale raczej już tak mocno karty katować nie będę. Wynik w 3dmarku05 - 4760 - w zupełności wystraczy B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehm, powiedzcie mi czy to ze pamiec idzie mi max 780MHz(efektywnie) to wina zasilki chieftec 360W DF (do tego dysk, nagrywara, 2x512RAM NF7 procek 10x220FSB Vcore 1.85V) czy poprostu takie lipne mi sie kosci trafily :?: Na poczatku chodzily niby na 850MHz w 3dmarkach ale pozniej jak zaczalem grac w gry to musialem obnizyc do 780MHz zeby pozbyc sie malych migalacych kropeczek w doomie3. Ustawienia karty to rdzen 410MHz (1.4V) Karta to winfast 6800 modowalny na 16p/6v 128MB pamiec. Jakie to kostki to nie wiem bo nie sciaglem chlodznia. Czekam na wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orginalny bios leadteka ma napiecie 1.2v , ja jeszcze nie bralem  1.4v  , ale juz 430mhz leci na 1.2v , powiem jedno  chcecie lepsze wyniki  trzeba schlodzic mosfety zasilajace gpu i inne bardziej grzejace sie elementy karty mi to dalo 20mhz wiecej  , tak jak mowil jurek mosfety sie cholernie grzeja  z radiatorem na oko bedzie 60s stopni  radiator parzy , no to bez radiatora napewno okolo 100 stopni  , taka temp powoduje  gorsza wydajnosc pradowa i mniejsza zywotnosc, mosfety zasijacego gpu to seria irf(hexfety) przy wyzszych temp nastepuje samoograniczenie pradu(dodatni wspolczynnik temperaturowy) i to wlasnie powoduje gorsza wydajnosc zasilania gpu

ps sorki za brak polskich liter , winxp64bit

1665523[/snapback]

gdzie dokladnie leza te mosfety?

moglbys je zaznaczyc na tym zdjeciu?

http://www.ixbt.com/video2/images/nv40-3/l...-scan-front.jpg

 

btw czy ktos spotkal sie z tym ze karty 6800 lepiej kreca sie przy wyzszym taktowaniu szyny agp? NA forum XS pisza o tym ze te karty rozwijaja skrzydla dopiero przy 81MHz na szynie agp

 

Jak najprosciej zmienic napiecie gpu w winfascie 6800?

Edytowane przez marantz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam szybkie pytanko - szukałem po forum prawie godzinke i nie znalazłem stąd moja prośba :) Mam Leadteka 6800 256MB 16/6 - zależy mi na cichej pracy kompa i troszke mnie drażni ten jego wentyl, niby cichy ale dla mnie za głośny - jest jakiś soft do regulacji obrotów tego ustroństwa, Asus coś takiego miał, lub jakiś inny sposób żeby np w windzie kręcił sie wolno a w 3d przyspieszał? z góry dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowym rivatunerem mozna regulowac predkosc obrotow wiatraczka na grafie... u mnie chodzi cały czas na minimum i mam w stresie kolo 60 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey!!

mam 6800GT xfx, z zaladowanym na to wszystko nf silencerem5. bardzo jest toto teraz cichutkie i w ogole przyjemnie sie kreci (425-1100). nie krece wiecaj, bo pojawil sie problem, maly, albo duzy nie wiem. gdzy wlaczam kompa win pokazuje jakichs zakichany blad serownikow. reszta na oko wyglada w porzadku. najczesciej gram w cs i hl2 i cs:s. w soursie przed podkrecaniem (wtedy blad nie wystepowal) wszystko bylo wporzadku. jak wyswietlalem parametry polaczenia (net_graph 3) latency bylo w okolicach 0-15ms. bylo pieknie. zamontowalem silencerka, i zaczalem krecic karteczke. ponizej 400 dzialalo tak samo. jak przekroczylem ta bariere w cs:s latency nagle skoczylo do 30-45ms. to troszke dziwne po fps pozostal ten sam (zwiekszylem filtrowania itd.). myslalem ze to sprawka nowego swicha (netgear 10/100/1000), ale to raczej nie to bo na zwyklym cs latency pozostalo 0-15ms.

w ogole nie mam talentu co sie dzieje.

i jeszcze jeden fakt. mam w obudowie zamontowny wiatraczek do wydmuchiwania powietrza (z czujka termiczna) ktory jest w bardzo cichy, lecz zamontowany w obudowie zaczal mi chalasowac, wiec go wylaczylem. spowodowalo to wzrost temperatury (podczas kilkugodzinnej batalii w soursie) z 60(max co riva tuner pokazywal) do 65C(tez max z rivy tunera).

jaka moze byc przyczyna tego ze w cs:s mam takie latency.

czy ktos moze probowal jak bardzo jest bezpieczny nvsilencer (ile mozna na nim 6800gt podkrecic). przegladalem caly temat, ale albo przegapilem cos takiego, albo nikt nic o tym nie mowil.

za wszystkie rozsadne odpowiedzi dziekuje, a nierozsadne mozecie.... no wiecie....

 

tutaj jest jeszcze link dla ciekawskich, do zdjec ktore zrobilem podczas zmiany chlodzenia http://btnet.tk:81/~iro11/6800gt%20&%20nvs...cer5%20800x600/

 

a tutaj zdjecia chlodzienia na procku http://btnet.tk:81/~iro11/zalman%2080mm/

 

a tutaj jak sie nudzilem to sie starym hdd bawilem http://btnet.tk:81/~iro11/hdd/

 

procesor to p4 2.4 zasilacz nie wiem jaki, ale zmienilem mu chlodzenie na cichsze. 1G pamieci. dysk 80 (chyba :)

 

jeszce sproboje sterowniki pozmieniac, ale to dopiero jutro. pozdrowienia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehm, powiedzcie mi czy to ze pamiec idzie mi max 780MHz(efektywnie) to wina zasilki chieftec 360W DF (do tego dysk, nagrywara, 2x512RAM NF7 procek 10x220FSB Vcore 1.85V) czy poprostu takie lipne mi sie kosci trafily :?: Na poczatku chodzily niby na 850MHz w 3dmarkach ale pozniej jak zaczalem grac w gry to musialem obnizyc do 780MHz zeby pozbyc sie malych migalacych kropeczek w doomie3. Ustawienia karty to rdzen 410MHz (1.4V) Karta to winfast 6800 modowalny na 16p/6v 128MB pamiec. Jakie to kostki to nie wiem bo nie sciaglem chlodznia. Czekam na wasze opinie.

1667696[/snapback]

Ponawiam pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie.

1675359[/snapback]

Nie sądze żeby to była wina zasiłki.

Po pierwsze odblokowałeś wszystko co sie dało - a sam ten fakt powoduje już że kręcenie nie jest tak łatwe jak na zablokowanych potokach.Po drugie piszesz że dawało rade na 850(mem) - to też jest dość dobry wynik.Jak sam zauważyłeś zaczęły ci sie pojawiać artefakciki - czyli prawdopodobnie już ci sie coś zaczęło wtedy przegrzewać (ew. za niskie napięcie na GPU).Po trzecie - jak chcesz mieć pewność jakie masz kości to jednak zaryzykuj i ściągnij chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@peseq .... mysle ze to nie ma najmniejszego znaczenia który program pokazuje prawde a ktory nie......

post-5812-1128121642_thumb.jpg

ja sie tam nie martwie....... bo niby czym....

Edytowane przez Kipek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewnien problem:

 

Wczesniej posiadalem Gigabyta 6800, ktory niestety umarl...

 

Obecnie jestem posiadaczem Winfasta 6800, odblokowlalem w Riva Tunerze potoki verteksa(16/6). Po restarcie nadal w glownym oknie programu widnieje 12/5... Ktos wie o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...