Skocz do zawartości
RomF

Geforce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

galaxy jest spoko pratycznie wszystkie się modują na 16p/6v , tylko że piszczą cewki niektórym to przeszkadza jeżeli masz cichego kompa no to odpada , a ten pov raczej wątpie żeby się zmodował , co najwyżej odblokujesz vertexa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegos WYDAJNEGO i CICHEGO chłozenia na 6800LE Leadteka

Prosze zauwazyc, ze ta karta ma "KILO" Miedzy na sobie Smile

 

fotosy:

 

http://vgacentral.4ce.hu/gfx/leadtek_gf680...e_kimenetek.jpg

 

http://vgacentral.4ce.hu/gfx/leadtek_gf680...ek_gf6800le.jpg

dół:

 

http://vgacentral.4ce.hu/gfx/leadtek_gf680...le_hatulrol.jpg

 

Mam takze pentagrama XC-80 CU - leży teraz nieuzywany, pozostalosc po 6600GT :)

 

Jakie doradzcie?

Myslalem nad

ARCTIC COOLING - NV Silencer 5 rev. 3.0 GF 6800-7800

 

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1136

 

edit:

 

Teraz sprzedalem Pentagrama XC-80 CU

Kupić Silencera? CICHSZY od PENTAGRAM'a ????

pod to bedzie pasta Ceramique :)

 

prosilbym o odpowiedz!

 

PS. A dalo by sie zamonotwać tak, ze na gorze jest ta miedź a na dole

Silencer ??? i:) Jak sie trzyma ta miedz na gorze?

Edytowane przez S.W.A.T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepsze chłodzenie da , że będzie ciszej i mniejsza temp niż na orginalnym chłodzeniu , po pierwsze radiator(leadtkowy) kiepsko przylega do pamięci(ograniczone oc pamięci) , po drugie kiepsko wyszlifowana podstawa z miejsca kilka stopni do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki dziwny zonk, otóż mam grafe leadtek 6800 12/5 350/700. Chodzi o to że przy odblokowaniu 16/6 mam drobne arty w Game Test 3 w 3dmarku05. Myślłem że może potoki walnięte lekko, ale jednak nie (bo to sie żadko zdarza). Więc sprawdziłem, wyłączyłem wszystkie i włączyłem tylko te ukryte czyli niby te które powinny artować 4/1. puszczam ten test 3 w 05. I czysto, co oznacza że wszystkie potoki są sprawne. Czyli jest to kwestia zasilania. Podejrzewam mój zasilacz, mam modecom 350W, a nie mam skąd ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> silniejszej zasiłki żeby sprawdzić. Czy moje przypuszczenia są słuszne, jest to zasilacz ?? Jak ktoś sie spotkał z podobnym problemem prosze pisać. Jest to dla mnie ważne, bo nie wiem czy sprzedawać karte ze sprawnymi 16/6 czy nie. Acha dodam tylko, że grach nie zauważyłem żadnych artów, pojawiają się one tylko w 05 i są niewielkie. Z góry thx za pomoc. POZDRO ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przedewszystkim zalezy na CISZY! a temperaatura takze oczywiscie jest wazna! ale wydaje mi sie ze 47-50*C to i tak dobrze jak na standartowym chlodzeniu GF 6800LE @ 6800!

 

Sam na standarcie w 6600GT mialem kiedys 55-60*C w windowsie a po pentagramie 46-47 *C.

 

Wydaje mi sie, ze na 6800 z silencerem bedzie podobnie! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przedewszystkim zalezy na CISZY! a temperaatura takze oczywiscie jest wazna! ale wydaje mi sie ze 47-50*C to i tak dobrze jak na standartowym chlodzeniu GF 6800LE @ 6800!

 

Sam na standarcie w 6600GT mialem kiedys 55-60*C w windowsie a po pentagramie 46-47 *C.

 

Wydaje mi sie, ze na 6800 z silencerem bedzie podobnie! :)

tutaj luknij , przekonasz się co daje zmiana chłodzenia na nv5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze napisalem tak ogolnie. Co do radiatora leadteka, nie zauwazylem zeby zle przylegal, zreszta szlif radiatora to u mnie standard, stad te niejasnosci. O/C pamieci? Pamieci sa BGA i same z siebie nie grzeja sie tak strasznie wiec jezeli wymiana na nvsilencer da te 10 czy 20mhz wiecej, to i tak roznica w 3dmarku bedzie rzedu kilku pkt. Co do glosnosci "zestawu", to zalezy tylko do tego jaki wentylator sobie wybierzesz, bo miedzy 40@5Krpm a 80@2Krpm jest roznica, i jak go zamontujesz, jakie ma lozysko etc... I z punktu finansowego, nvsilencer!=wiatrak+krawatki :)

 

P.S I teraz z grubej rury. Moim zdaniem kupienie gotowego zestawu chlodzacego to pojscie na latwizne, a wszystkie argumenty przedstawione to kit na kolkach. Jezeli ktos sie zabiera za oc, i nie jest w stanie/nie chce mu sie przeszlifowac radiatora to, ze tak to okresle jest d*pa. A szlifowania radiatora i tak nie uniknie bo nawet taki nvsilencer nie ma lustra pod spodem :)

 

 

Pozdrawiam wszytkich moderow i cala reszte leniwcow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, pomocy. Mam problem na radku 9800 se mialem piekny obraz w grze tzn. czcionke np. w CS'ie wszystko bylo idelnie, ostre i w ogole. A teraz przy zmianie grafy jest ona bardziej rozmazana :/

Co mam zrobic LCD to Fujitsu Simens P-19 i gram na 1280x1024 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przedewszystkim zalezy na CISZY! a temperaatura takze oczywiscie jest wazna! ale wydaje mi sie ze 47-50*C to i tak dobrze jak na standartowym chlodzeniu GF 6800LE @ 6800!

 

Sam na standarcie w 6600GT mialem kiedys 55-60*C w windowsie a po pentagramie 46-47 *C.

 

Wydaje mi sie, ze na 6800 z silencerem bedzie podobnie! :)

tutaj luknij , przekonasz się co daje zmiana chłodzenia na nv5

Albo zaczekać na takie coś.... AC Accelero

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to włącz wygładzanie czcionek "clear type"

 

Albo zaczekać na takie coś.... AC Accelero

no to chłodzenie jest super , ale cena troszke wysoka , tak na oko to w Polsce min kosztować będzie 140zł Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jak wlacze clear type to czcionkajest jeszcze bardziej dzika taka wiekszai rozmazana, bez clear type w windzie jest super czcionka ale w grach juz nie :(

 

jest wlasnie taka rozmazana dzika, na 9800 tego nie było :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziel sie wynikami ze smarków 03 i 05:D

jestem ciekawy jak to u ciebie wygląda:)

Około 6000 szmarkow w 05, 03 musze se sciagnac :)

 

zarjestrujesie etc. i podam linka do www w 05 ;]

 

 

btw.

 

Juz wiem czemu mam rozmazan czcionke w grach. Wszystko powoduje antyaliasing 2xQ lub 8xS :/ głupota :(

To wina driverow, karty czy w ogole nvidi ? :D

Edytowane przez tramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest roznica miedzy NV Silencer 5 rev1 a rev.3 ? :/

niby w rev3 mocowanie jest na takim "X" po 2giej strony karty.

Ale jezeli zaloze na ten X to nie zaloze radiatorka z góry.... :(

czy daje cos ten radiator na górze?

da rade zainstalowac bez tego X-a ? i kazdą srube oddzielnie przykrecac???

 

 

 

 

PISSSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Mam możliwość kupna karty Gainward PowerPack! Ultra/2100 GS , używanej, na gwarancji z zamontowanym Zalmanem VF700Cu (przez właściciela) na standartowych ustawieniach.Nie wiem czy można pomyślnie odblokowac pozostałe potoki i vertexy. Cena 750 zł. Warto?

Aha. I czy jest sens do mojego wolnego procesora? Czy raczej wybrać jakiegoś 6600GT?

Edytowane przez Greg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy warto kupić 6800LE modowalnego na 16/6 ale nie wiem czy cena jest rozsądna. Załączam linka i proszę o opinie ponieważ nie siedzę w temacie kart wcale.

http://www.arche.home.pl/sklep/product_inf...bc9a31e4552c17e

Jeżeli ktoś ma lepsze propozycje to proszę o linki.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soul Train> Też mam taką grafe i jak na LE to świetny wybór, przy okazji świetnie sie kręci z 300/700 na 465/940 oczywiście po zmianie chłodzenia i podniesieniu namięcia przez zmiane w biosie. Tak więc kupuj tą grafe albo dołóż troche kasiory na wersje 256MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soul Train> Też mam taką grafe i jak na LE to świetny wybór, przy okazji świetnie sie kręci z 300/700 na 465/940 oczywiście po zmianie chłodzenia i podniesieniu namięcia przez zmiane w biosie. Tak więc kupuj tą grafe albo dołóż troche kasiory na wersje 256MB.

kurcze, ladnie Ci rdzen poszedl, u mnie 435mhz po zmianie chlodzenia i podniesieniu napiecia...jakies porady? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tu doradzić. Napięcie zmianiłem w biosie programem NiBiTor, biosik miałem rev2 inne programy nie działały. Napięcie na rdzeniu 1.6. Sporo za to zmieniłem w chłodzeniu, na rdzeniu jest bloczek przesmarowany pastą ceramique (myśle że dobre AC spokojnie dałyby rade), na pamięciach mam Revolteki z cienkimi i długimi finami (pamięci słabo się grzeją na tej grafie). Oprócz chłodzenia rdzenia i pamięci przykleiłem radiatorki na mosfety i na scalaka - odpowiedzialny jest chyba za napięcie dla rdzenia grzeje sie niemiłosiernie. Dodatkowo na karte dmuchają dwa wentyle 50x50(na mosfety i kondensatory) i 40x40(radiarirek na scalaku). Przy takim taktowaniu nie wyrabia mi zasiłka, napięcie +12 spada na 11,70V

I jeszcze jedno, zmieniając napięcie postępowałem tak jak to opisują przy zmianie napięcia dla 7800:

 

1.Odpalamy program Nibitor

 

2.Zeby zczytac bios z karty wchodzimy w zakladke TOOLS ->READ BIOS ->SELECT DEVICE ->OK po tym wykonujemy jeszce raz te same czynnosci co przed chwila tylko ze zamiast SELECT DEVICE klikamy na READ INTO NIBITOR nasz biosik zostanie zczytan mozna go wtedy rowniez zapisac bez koniecznosci robienia tegoz spod dosa icon_smile3.gif

 

3.Wchodzimy w zakladke TOOLS ->VOLTAGE TABLE EDITOR w niej zmieniamy wartosc Entry 3 na napiecie jakie nas interesuje dla standardowego chlodzonka nie zalecam dawania napiecia powyzej 1,5v ustawiamy napiecie Parametr VID zmieniamy z 2 na 3 i klikamy OK

 

4.Teraz jesze wchodzimy w zakladke VOLTAGES ustawiamy napiecie 3D jakie wybralismy przedchwila dla pewnosci sprawdzamy w zakladce VID MODE czy w VOLTAGE 3 napewno jest ustawione VID 3 oraz VOLTAGE FOR VID 1,5V

 

5.Po takiej modyfikacji trzeba jeszce ustawi obroty wentylatora w 3d proponuje ustawic ja na 100%

zakladka TEMPERATURES - > 3D

 

6.Po upewnieniu sie ze wszystko jest poustawiane tak jak chcielismy zapisujemy bios i flasciach!emy za pomoca programiku nvflash

 

Testuje dalej, teraz 470/940 albo 470/950.

 

Już potestowałem, 480/940 przechodzi 3d03 ale w 2 teście są małe arty.

 

Pozodzenia, grafa ma potencjał tylko układ zasilania nie wyrabia.

Edytowane przez Maxim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soul Train> Też mam taką grafe i jak na LE to świetny wybór, przy okazji świetnie sie kręci z 300/700 na 465/940 oczywiście po zmianie chłodzenia i podniesieniu namięcia przez zmiane w biosie. Tak więc kupuj tą grafe albo dołóż troche kasiory na wersje 256MB.

Dzięki za poradę. Mam jeszcze szansę na Asusa 6800LE ale jeszcze nie dostałem oferty za jaką cenę mogę kupić.

LEADTEK jest ok czy lepiej o Asusie pomyśleć??? No i czy cena za tego Leadtek'a 820zł to dużo, mało czy normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...