Skocz do zawartości
RomF

Geforce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vadzior

Na obrazkach są oznaczone elementy które się grzeją, dodatkowo na przód i tył karty dmuchają wiatraki 50x50 ustawione na ok 5V

1881140[/snapback]

A wiec:

Wyłaczyłem 4 potoki (12/6) zapuściełem RT i odrazu 400 na GPU, noi 3Dmark05 !

Test przeszedł bez problemu, więc ustawiłem 405/1200 i właczyłem pętle x3 !!

Test znowu przeszedł bez problemu i bez żadnych artefaktów. Temp. stress 64.

 

Postanowiłem ustawic spowrotem 16/6 ale odłaczyłem wszystkie wentylatory (w sumie 5) oraz nagrywarke DVD.

Ustawiłem odrazu 400 na GPU, 3Dmarko 05, ale niestety ten sam efekt zwis !

Próbowałem podnieść napięcie w biosie na AGP +1 ale niestety też to nic nie dało.

 

Dziwne by to było jak by zasilacz nie wydalał, nawet po odłaczeniu prawie wszystkiego!

Ale dziwne że na 12/6 przechodzi bez problemu z ustawieniami 405/1200.

 

420W zasilacz i nie wydala. Podobno CHIEFTEC HPC-420-302-DF to dobre zasilacze.

Może nadal ma mało 1.4v ??

 

Nie wiem już wreszcie co mam myśleć. Zmienie zasilacz na mocniejszy i może się okazać że bedzie ten sam efekt....

Wtedy pieniądze wyrzucone w błoto.....

 

Wgram jeszcze ten 2 bios od Sideband :-)

Ale to jutro....... dzis mi sie juz nie chce !

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

P4 2.8@3.5Ghz Prescott 250x14/ 1.4125v

Thermalright SP-94 Intel Heatpipe + ZALMAN ZM-F2 92x92x25mm

Gigabyte 8IK1100 Rev2.0

Galaxy 6800 GT 350/1000

GEIL 2x512MB DUAL 500DDR ULTRA

Obud. CHIEFTEC DRAGON ATX FULL TOWER 3 x 80x80 nawiew + 2 x 80x80 wyciąganie

Zasilacz CHIEFTEC HPC-420-302-DF.

Seagate Barracuda 7200.7 120GB 8MB

DVD Plextor PX-716A

SB Live! Value

3DM03 - 11800 / 3DM05 - 5004 / FW 81.95

to nie wina zasilki masz gpu padalca nieraz arty dopiero sie pojawiaja po wlaczeniu aa anizo

warto tez sprawdzic gierke swat 4 ona od razu da znac jak bedzie cos nie tak

3dmark do artow jest kijowy najlepiej uruchomic kilka gierek wtedy ma sie pewnosc

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vadzior> teraz jade na bios mod@1.4 core i vmem 3.1V. Sam nawiew przy 1,4V wystarczy, wcześniej troche przesadzałem z tym grzaniem się scalaka. Radiatorki mam na dwuskładnikowym kleju zalmana, więc wrazie czego można je usunąć i oczyścić powierzchnie. Hard mod core nie wiele daje oprócz wysokiej temp, więc go zdjąłem. Orginalne chłodzenie rzeczywiście wyje, a wentylek jest za mały, podejrzewam jednak że jakieś 80 -90% użotkowników tej karty i tak jej nie podkręca...

 

Mam wyniki z taktowaniem 500/1020 ORB 2003 2005 W 3D marku 2005 wzrost raktowania z 480/1000 do 500/1020 dał ponad 100pkt.

 

...to miło ze strony Leadteka że projektując pcb umożliwił robienie h-modów bez wyciągania karty na stół operacyjny:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Vadzior> teraz jade na bios mod@1.4 core i vmem 3.1V. Sam nawiew przy 1,4V wystarczy, wcześniej troche przesadzałem z tym grzaniem się scalaka. Radiatorki mam na dwuskładnikowym kleju zalmana, więc wrazie czego można je usunąć i oczyścić powierzchnie. Hard mod core nie wiele daje oprócz wysokiej temp, więc go zdjąłem. Orginalne chłodzenie rzeczywiście wyje, a wentylek jest za mały, podejrzewam jednak że jakieś 80 -90% użotkowników tej karty i tak jej nie podkręca...

 

Mam wyniki z taktowaniem 500/1020 ORB 2003 2005 W 3D marku 2005 wzrost raktowania z 480/1000 do 500/1020 dał ponad 100pkt.

 

...to miło ze strony Leadteka że projektując pcb umożliwił robienie h-modów bez wyciągania karty na stół operacyjny:D

biorac pod uwage wymiar technologiczny 0.13 i ddr to twoja karta bije 6800gs na zbity pysk

ale bez wc tyle bys nie ujechal 440gpu na ac to jeszcze ujechac mozna 450 na dobrym ac

jakie masz temp przy tych 500mhz gpu i otoczenia

wlacz gierke fear 10 minut on niezle grzeje

co prawda zywota karcie skrociles ale kogo obchodzi czy karta pociagnie 10 lat czy 5

zeby tylko jeszcze 256mb ale wtedy ram by ci sie tak napewno nie krecil ddr w koncu pradu troche zra

a w ogole w everescie mam pomiar temperatury gpu o 5 stopni nizsza niz w sterach i riva tunner temp

otoczenia ta sama wiec sam nie wiem ktoremu pomiarowi gpu temp mam wierzyc moze stery zawyzaja

 

z drugiej strony trafil ci sie niezly gpu w egzemplarzu ze tyle lata ale tez nie nalezy przesadzac bo ultra nie bez przyczyny

ma dwa gniazdka na molexy

walnij sobie swata4 pol godzinki online jak ci nie pokarze zadnej szachownicy to beda to stabilne takty

3dmarki slabo grzeja proca

battlefield 2 tez sprawdz

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 500/1020 to tylko do testów, komp stał z otwartą budą przy oknie. tepm gpu spadło do 37* load. Na codzień używam 480/1000, a dziś miałem wysoką temp w pokoju i rdzeń dochodził do 55*. Jak uda mi sie wyłączyć test po zmianie taktowania to jeszcze powalcze. Chłodnica zrobiła się troche za mała, żeby grać przy 480Mhz musze puszczać wiatraki na 12V. Nie mam narazie FEAR ani SWATA4, jutro może dociągne Q4 i tam potestuje. W most wanted gram na 1280/1024 anizo8, aa4 i jest stabilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 2005 raczej 256mb na karcie nie pomaga i nie uwierze ,

Pomaga i to dużo w 1 teście (Return to Proxycon), wiem, co piszę bo mam jeszcze 6800NU - 16x1 6vp 432/931MHz - 18.6 fps vs 23.3 fps z 6800GT 350/1000MHz, cpu pracował w obu testach z szybkością 3.8GHz (może w średnim fps tak tego nie widać, ale wizualna różnica w płynności testu Return to Proxycon, jest znaczna) I cały wynik 5202 na GF 6800 NU z podpisu i 5195 na GF 6800GT, ale bez o/c !!!.

 

jakim programem robi sie te screenshoty z pulpitu to dodatkowo zalacze bo tam mam bledne odczyty zegarow na stronce

HyperSnap DX 6.01, Screenshot Captor, SnagIt, MWSnap 3.0.0.74 itd., itp... oraz print screen + paint...

 

Mam wyniki z taktowaniem 500/1020 ORB 2003 2005 W 3D marku 2005 wzrost raktowania z 480/1000 do 500/1020 dał ponad 100pkt

Mała wydajność cpu dość znacznie cię ogranicza, bo chociażby w 3dm 03 na GF6800 NU 16/6 już przy 432/931MHz mam więcej pkt niż Ty... Ale twój wynik wynik o/c jest świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zalozylem tego silencera, wszystko ladnie na pascie Ceramique i co widze?

 

50-52*C!!!!!!!!

Dlaczego tak duzo?

na standarcie w iddle mialem nawet 46-47*C! :(

czego to wina?

zamocno skrecone? to troche poluzowalem...

teraz to nawet nie ma jak poprawic bo tam są te tasmy na ram samo-przylepne i nie chce zrywac! :o

 

RATUNKU!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

te 500/1020 to tylko do testów, komp stał z otwartą budą przy oknie. tepm gpu spadło do 37* load. Na codzień używam 480/1000, a dziś miałem wysoką temp w pokoju i rdzeń dochodził do 55*. Jak uda mi sie wyłączyć test po zmianie taktowania to jeszcze powalcze. Chłodnica zrobiła się troche za mała, żeby grać przy 480Mhz musze puszczać wiatraki na 12V. Nie mam narazie FEAR ani SWATA4, jutro może dociągne Q4 i tam potestuje. W most wanted gram na 1280/1024 anizo8, aa4 i jest stabilna.

to sciagnij fear grzeje nawet 10 stopni wiecej gpu niz 3dmark

jesli przecietnie w grach mam 60-62 to w fear po 15 min 70 z zamknieta buda 68 z otwarta

twoj sukces w kreceniu upatruje poczesci w gpu z niezlej serii i niskiej temperaturze uzyskanej dzieki wc

byc moze trafila ci sie perelka szkoda ze nie ma 256ramu bo wkrotce to da o sobie znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zalozylem tego silencera, wszystko ladnie na pascie Ceramique i co widze?

50-52*C!!!!!!!!

Dlaczego tak duzo?

na standarcie w iddle mialem nawet 46-47*C! :(

czego to wina?

zamocno skrecone? to troche poluzowalem...

RATUNKU!

No to ciekawie, ja na GT mam teraz 47 w iddle... Zmienialeś może FW, bo część z nich dość różnie odczytuje temperaturę gpu.

to sciagnij fear grzeje nawet 10 stopni wiecej gpu niz 3dmark

jesli przecietnie w grach mam 60-62 to w fear po 15 min 70 z zamknieta buda 68 z otwarta

Niech jeszcze sobie zassie (oprócz gier) rthdribl i w nim jeszcze potestuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Wlasnie zalozylem tego silencera, wszystko ladnie na pascie Ceramique i co widze?

 

50-52*C!!!!!!!!

Dlaczego tak duzo?

na standarcie w iddle mialem nawet 46-47*C! :(

czego to wina?

zamocno skrecone? to troche poluzowalem...

teraz to nawet nie ma jak poprawic bo tam są te tasmy na ram samo-przylepne i nie chce zrywac! :o

 

RATUNKU!

w rivatunner daj 200mhz w 2d to bedziesz mial mniejsza temp

 

jesli chcesz pogadac o temperaturach to wlacz fear na 15 minut wlacz hardware monitoring i wtedy mozemy pogadac o temperaturach

otworz bude zmierz temp i zamknij bude i zmierz temp

jesli roznica wynosi wiecej niz 2 stopnie to masz zla wentylacje pod karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zalozylem tego silencera, wszystko ladnie na pascie Ceramique i co widze?

 

50-52*C!!!!!!!!

Dlaczego tak duzo?

na standarcie w iddle mialem nawet 46-47*C! :(

czego to wina?

zamocno skrecone? to troche poluzowalem...

teraz to nawet nie ma jak poprawic bo tam są te tasmy na ram samo-przylepne i nie chce zrywac! :o

 

RATUNKU!

za lekko dokrecony silencer....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadzilem gf na 30 minut do zamrazalnika (-21*C) Ta cholerna taśma na ramach nie chce zejsc!!!, potem go wysuszylem.

mocniej dokrecilem i mam w iddle 42*C.... na standart. taktowaniach

duzo czy malo ? ;/

podobno jakis kosciu ma na kreconej 40 w iddlu.......

z boku mam 80tke z tylu 12cm... powinno byc mniej...

 

 

2. Dlaczego w 3dmarku 2003 mam tylko 8870pkt? :/

AA/AF = off / vsnych off / Wysoka wydajnosc itd...

nie wiem dlaczego tak jest, moze poprostu syf na hdd?

chociaz miecha temu na 6600GT mialem zblizone wyniki

 

3. Dlaczego jak chce dac w riva tunere 380mhz / 850mhz to on mi nie pozwala tylko jakas inf. sie wyswietla?

 

4. Dzieki za wszystkie odp. jestescie kochani! :*

Edytowane przez S.W.A.T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy jakim taktowaniu masz 8870? Masz odblokowane dodatkowe potoki?

 

u mnie wygląda to tak:

 

3d2003

CPU 1.58G 8p4v 350/800 - 6075 omegi

CPU 2.3G 8p4v 350/800 - 7676 omegi

CPU 1.58G 16p6v 350/800 - 9462 omegi

CPU 2.3G 16p6v 350/800 - 10234 omegi

CPU 2.3G 16p6v 420/920 - 11700 omegi

CPU 2.3G 16p6v 480/1000 - 13050 81.98

3d2005

CPU 2.3G 16p6v 480/1000 - 5600 81.98

Edytowane przez Maxim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

wsadzilem gf na 30 minut do zamrazalnika (-21*C) Ta cholerna taśma na ramach nie chce zejsc!!!, potem go wysuszylem.

mocniej dokrecilem i mam w iddle 42*C.... na standart. taktowaniach

duzo czy malo ? ;/

podobno jakis kosciu ma na kreconej 40 w iddlu.......

z boku mam 80tke z tylu 12cm... powinno byc mniej...

2. Dlaczego w 3dmarku 2003 mam tylko 8870pkt? :/

AA/AF = off / vsnych off / Wysoka wydajnosc itd...

nie wiem dlaczego tak jest, moze poprostu syf na hdd?

chociaz miecha temu na 6600GT mialem zblizone wyniki

 

3. Dlaczego jak chce dac w riva tunere 380mhz / 850mhz to on mi nie pozwala tylko jakas inf. sie wyswietla?

 

4. Dzieki za wszystkie odp. jestescie kochani! :*

masz przekrecone i niedowoltowane pamiatki ze zamiast zwiekszac wydajnosc to zmniejsza

walnij sobie biosik z 1.3v na gpu albo 1.4 v

w le masz 1.1v

przy 12p spokojnie na 1.3v polecisz 430

js pawie tyle lece przt 16p

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, moj pierwszy post na tym forum.

 

po 1: kapitalny temat - kupe ciekawych informacji z niego wyciagnalem, dziekuje wszystkim bioracym udzial w tej dyskusji.

 

po 2: oczywiscie, jak kazdy nowo rejestrujacy sie, mam problem (a w zasadzie nie jestem pewien czy jest to problem).

 

mam gf 6800 na agp leadtek'a (a400 tdh), nie udalo mi sie go odblokowac (sypal artami), dal sie wzglednie ladnie podkrecic (smigal w okolicach 400/800), ale dzisiaj zabralem sie za edycje biosu, co by zwiekszyc napiecie do 1.4v. dodam od razu, ze chlodzenie jest stockowe, jednakze zdjalem je niedawno i przesmarowalem pamieci i rdzen pasta arctic silver 5. a teraz do rzeczy: po zmianie napiecia (zastosowalem metode wczesniej opisana na forum: recznie zmienilem kilka wpisow w biosie) karta dala sie odblokowac (przestala sypac artami), do tego pieknie sie kreci (400/850 bezproblemowo i pewnie moze wiecej), lecz podczas generowania grafiki 3d (np. podczas 3dmarka 2001) wydobywa sie mocno irytujacy (i, nie bede ukrywal, stresujacy) pisk z przetwornicy na karcie. moje pytania brzmia:

1.czy ktorys z uzytkownikow tez tego doswiadczyl PO dovoltowaniu karty?

2.czy u kogos doprowadzilo to do trwalych uszkodzen?

3.jezeli ktos to (tzn. pisk przetwornicy) napotkal na swojej drodze i olal sprawe, jak dlugo karta dziala w taki sposob i czy nic sie nie pogorszylo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszczy rezystor 0.47ohm (drutowy najpewniej) , piszczy ci na 2001 bo karta wyświetla bardzo dużo klatek , włącz marka 2005 i zobacz czy piszczy lub jakąś gre , umnie da się uszłyszeć ledwo co , tylko wtedy jeżeli na ekranie jest bardzo dużo klatek , leciutkie piszczenie usłyszałem na pierwszym teście w marku 2003 kiedy pokazywało 500fps oraz 1500fps

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam lekture tego tematu na xtremesystems:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=59391

 

brzmi co najmniej ciekawie, doslownie przed chwila to znalazlem. wspominaja tam takze o tym dziwnym pisku. w kazdym badz razie co do tych klatek zdecydowanie mozesz miec racje: w 3dm2001 faktycznie mam ogromna ilosc fps, sprawdze dzialanie karty w call of duty 2 albo w 3dm05... ale najpierw trzeba obejrzec pare odcinkow stargate sg-1 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie cos wyskakuje jak chce podkrecic:

w rivie tuner wchodzisz w zakładke power user - overclocking disable internal clock test zmieniasz wartość z 0 na 1 zapali się żaróweczka i możesz kręcić ile dusza zapragnie

Albo zainstaluj sobie PowerStrip'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

witam, moj pierwszy post na tym forum.

 

po 1: kapitalny temat - kupe ciekawych informacji z niego wyciagnalem, dziekuje wszystkim bioracym udzial w tej dyskusji.

 

po 2: oczywiscie, jak kazdy nowo rejestrujacy sie, mam problem (a w zasadzie nie jestem pewien czy jest to problem).

 

mam gf 6800 na agp leadtek'a (a400 tdh), nie udalo mi sie go odblokowac (sypal artami), dal sie wzglednie ladnie podkrecic (smigal w okolicach 400/800), ale dzisiaj zabralem sie za edycje biosu, co by zwiekszyc napiecie do 1.4v. dodam od razu, ze chlodzenie jest stockowe, jednakze zdjalem je niedawno i przesmarowalem pamieci i rdzen pasta arctic silver 5. a teraz do rzeczy: po zmianie napiecia (zastosowalem metode wczesniej opisana na forum: recznie zmienilem kilka wpisow w biosie) karta dala sie odblokowac (przestala sypac artami), do tego pieknie sie kreci (400/850 bezproblemowo i pewnie moze wiecej), lecz podczas generowania grafiki 3d (np. podczas 3dmarka 2001) wydobywa sie mocno irytujacy (i, nie bede ukrywal, stresujacy) pisk z przetwornicy na karcie. moje pytania brzmia:

1.czy ktorys z uzytkownikow tez tego doswiadczyl PO dovoltowaniu karty?

2.czy u kogos doprowadzilo to do trwalych uszkodzen?

3.jezeli ktos to (tzn. pisk przetwornicy) napotkal na swojej drodze i olal sprawe, jak dlugo karta dziala w taki sposob i czy nic sie nie pogorszylo?

pisk w leadtekach to normalka

ale to skoro dales 1.4v na gpu to czemu teraz nie podkrecasz skoro ci lecial 400

430 dawaj

edytowales swoj bios zmieniales timingi moze hardmoda robiles ze nagle ci pamiatki 50 mhz wiecej poszly albo wczesniej sie bales wiecej dac

no bo miedzy napieciem na gpu a vmem nie ma korelacji

pewnie flashowales winfoxem

ten test lepiej nie wylaczac bo on pokazuje ze dochodzisz do pewnych granic dla danego napiecia

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatrzymalem sie w swoich "eksperymentach" po uslyszeniu tegoz dziwnego pisku - preferuje najpierw sie dowiedziec co jest nie tak a pozniej grzebac :)

 

doslownie w tej chwili gdy pisze posta na komputerze w ktorym siedzi sobie leadtek leci 3dm05 na odblokowanych potokach, w o/c bede sie bawic za chwile ;)

 

sideband - faktycznie, w 3dm05 pisku zadnego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w rivie tuner wchodzisz w zakładke power user - overclocking disable internal clock test zmieniasz wartość z 0 na 1 zapali się żaróweczka i możesz kręcić ile dusza zapragnie

nie ma tam tego --.--

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nie zauwazylem, dziekuje!

 

ps. dlaczego jak daje 380mhz core clock to pokazuje sie obok czipsetu taki

wykrzyknij? to oznacza cos zlego? moze tyle nie ustawiac!?

 

edit:

 

Dokrecilem na maxa tego silencera (tak aż sruby nie daly sie mocniej dokrecic) nie wiem czy to dobrze czy źle,

czekam na odpowiedź!

ale temperatura jak stala tak stoi... czyli niesmiertnelne 41-42*C.... :[

jestem wkurzony ;/

Edytowane przez S.W.A.T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

przy jakim taktowaniu masz 8870? Masz odblokowane dodatkowe potoki?

 

u mnie wygląda to tak:

 

3d2003

CPU 1.58G 8p4v 350/800 - 6075 omegi

CPU 2.3G 8p4v 350/800 - 7676 omegi

CPU 1.58G 16p6v 350/800 - 9462 omegi

CPU 2.3G 16p6v 350/800 - 10234 omegi

CPU 2.3G 16p6v 420/920 - 11700 omegi

CPU 2.3G 16p6v 480/1000 - 13050 81.98

3d2005

CPU 2.3G 16p6v 480/1000 - 5600 81.98

u mnie 5507 peklo zalaczam screenshota dla niedowiarkow

 

http://img475.imageshack.us/my.php?image=55077ds.jpg

 

3d Mark 2005 score

 

 

no ale 256mb ramu pokazuje zabki w wyzszych rozdzielczosciach

o ile w 2005 jeszcze z 128mb ramu mozna bylo przezyc bez wiekszej straty ktora mozna nadrobic

lepiej krecacymy sie 128mb na karcie

to w 3dmark 2006 z tymi hdr'ami i innymi [ciach!]lami to bedzie juz roznica wyrazna

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madgard > to napięcie i o/c robisz na stockowym coolerze? Bo jak tak to balansujesz na krawędzi:) Troche przesadzam, jakie masz temp w idle/load? Pamięci na 6800le leadteka mają 2,2ns, przy lepszym chłodzeniu latają na 900-930. Proponuje zmienić napięcie rdzenia na 1.3 powinno wystarczyć do puszczania karty na 400Mhz.

 

S.W.A.T > ten wykrzyknik to zwyczajne ostrzeżenie, tak jak w samochodzie RedLine na obrotomierzu:) Możesz śmiało kręcić, ja też mam te ostrzeżenia.

IMHO masz bardzo poprawną temperature, napisz jeszcze przy jakim napięciu i taktowaniu oraz ile wzrasta w stresie?

 

Vadzior> o jakim czasie dostępu masz pamięci na karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynik nadrobiłeś prockiem( czyli wzrosły max fps w każdym teście i przez to avg fps wzrosło , a min fps zabardzo nie nadrobisz tylko więcej mhz na gpu może pomóc) a hdr , soft shadows nie mają nic do pamięci ważna jest moc gpu włącz sobie fear , far cry z hdr i pkt z marka 2005 nie odzwierciedlą wydajności w tych grach

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

wynik nadrobiłeś prockiem( czyli wzrosły max fps w każdym teście i przez to avg fps wzrosło , a min fps zabardzo nie nadrobisz tylko więcej mhz na gpu może pomóc) a hdr , soft shadows nie mają nic do pamięci ważna jest moc gpu włącz sobie fear , far cry z hdr i pkt z marka 2005 nie odzwierciedlą wydajności w tych grach

to co mam plakac ze mam lepszy procek

miedzy venicem 1800 a 2500 jest kolo 60 pk w 3dmark2005 roznicy wiec o czym my tu gadamy

roznica jest tym wieksza i bardziej glodna jest karta ale to typu 1800xt albo 7800gtx

venice 3200 takiego 6800 to obsloguje z nawiazka

co innego sli czy mocniejsze karty

 

mam wrazenie ze czaly czas chcesz mi wmowic ze 128 mb jest lepsze niz 256 :)

troche daty ci sie pomylily 128 mb na katcie to bylo 3lata temu na topie

ustaw sobie textury na high w fear z tym 128mb

dywagacje zostawmy do momentu wyjscia marka 2006 a to zdaje sie niedlugo bedzie

a tak to wrozenie z fusow

jezeli roznice juz wystepuja w marku w rozdzialce 1024 to co dopiero w natywnej lcd 1280x1024

 

natomiast jezeli w marku 2003 256 niewiele dawalo w 2005 dawalo wiecej

to tymbardziej w 2006 bedzie dawac jeszcze wiecej

w koncu karty 512 mb musza dostaac jakies ekstra punkty

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...