Skocz do zawartości
RomF

Geforce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

przeflashowałem biosy w kartach, najpierw próbowałem aopena (nowszy był) do gigabyte'a później przeflashowałm oba na biosa gigabyte'a

przeinstalowywałem setry ale dalej nic nie pomaga ikony dalej poobcinane (losowo) :mur:

udało mi sie rozwiązać problem "rwania" poprzez ustawienie jako głównego podrzędnego slotu PCIe, przy wgranych biosach aopena

na gigabyte'ach 3dmark 2k05 resetował losowo kompa... :blink:

jakieś inne sugestie? :sad:

edit, oczywiście osobno karty działały bezproblemowo na obu biosach

Edytowane przez noe9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od kilku dni mam grafe na PCIe, wczesniej mialem taka sama na AGP. Zastanawiam sie co moglem w biosie ustawic zle?

Gdy CPU mam ustawiony na 2600MHz wszystko jest OK, ale gdy ustawie na 2650MHz lub wyzej to ekran przygasa mi na

okolo 0,5s co kilka minut a w grach mam przeklamania. Dodam tylko ze karta graficzna nie jest podkrecona - pracuje

z nominalnymi ustawieniami. Moze tak byc ze szyna PCIe jest przetaktowana? Prosze o jakies podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! ja w sprawie biosa jakim programem najlepiej "bawic" sie w zamiany biosa mam pov 6800gx (360/850) riva tunerem podkrecilem juz ja troszeczke na 399/860 ale i odblokowalem 12/5 na 16/6 problem w tym ze wynik w 3dmark05 przed kreceniem jest wyzszy niz po kreceniu skorzystalem z linka jaki dal eladrianq a ze jestem zielony to bym prosil o pomoc dzieki o to ten link trut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem i potrzebuje pomocy

 

Moja konfiguracja :

GF 6800 LE 128MB (MSI)

Athlon 64' 3000

GIGABYTE K8 Tritron

1024 MB RAM DDR

 

Po kupienu MSI GF 6800 LE.....

Jak wlaczam CS:Sa prawie na najwyzszych detalach (bez wygladzania i HDR) to po paru sekundach reeeeees . I tak all the time . Na starych sterach to samo, na sterach omegi to samo i na najnowzych nvidii tez . Need backup !

Z gory dzieki....a i jak na razie dzieje sie to tylko przy CS:Sie

Edytowane przez myhas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem duży z Kartą grafiki na obrazie wyskakują mi paski tzw krzaki mam kartę 6800 GT Leadteka jest to droga karta a szkoda mi ją tracic nie wiecie co jest przyczyną wystepowania takiej rzeczy na monitorze

 

Acha czasami Windows nie chce sie wczytywać

 

POzro Gacek1_TY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem duży z Kartą grafiki na obrazie wyskakują mi paski tzw krzaki mam kartę 6800 GT Leadteka jest to droga karta a szkoda mi ją tracic nie wiecie co jest przyczyną wystepowania takiej rzeczy na monitorze

 

Acha czasami Windows nie chce sie wczytywać

 

POzro Gacek1_TY

Ja miałem identyczną kartę (też Leadtek) i następujące objawy: kilka razy podczas grania system się wieszał i na ekranie pojawiała się śliczna wielokolorowa kaszka, ale objawy znikały po restarcie. Jakieś 3 tygodnie temu po kolejnym restarcie karta nie wstała - Windows'y startowały tylko w trybi e awaryjnym. Karta trafiła do serwisu (była jeszcze na gwarancji) i w piątek wróciła do mnie nówka 7800GS B)

 

Jak możesz to sprawdź czy to samo się dzieje po włożeniu jej do innego kompa, jeśli tak to kwestia karty - jak masz gwarancję, którą uznają to powinieneś dostać 7800GS, a jak nie masz gwarancji...cóż...

 

PS. Moja karta była (i nowa też jest) na AGP

Edytowane przez yello(PL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni śledze tematykę i chyba sobie kupie tę karte, tylko wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem od osławionego leadteka bedzie karta z ramami gddr3 teoretycznie powinny się lepiej kręcić ale widze ze jest wielka loteria z tymni kartami. Gdyby nie to ze już sprzedałem mojego radeonka poczekał bym az spadną ceny 7800. troche się boje o mojego taganka 330 nie wiem czy da sobie radę z tą kartą. Czy zwykłe 6800 też wymagają dodatkowego zasilania 12V tak jak wersje GT?

Edytowane przez biolmol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy 6800 i 7800 wymaga dodaktowego zasilania poprzez molexa lub 6pin złącze pci-express , twój zasilacz spokojnie utrzyma nawet 7800gtx-a

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on ma zajebisty zasilacz a ty jakies masz firmy?? jak Codegen albo jakis inny shit to nie pociagnie :/

Ja mam tagana 330PFC mysle ze da rade, kupiłem już karte Asusa 6800TD za 650 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale czy sie oplaca ???

Ja juz mam w kompie asusa, w porównaniu do mojego radeonka 9550 to niebo a ziemia. Jezeli za 450 karta bedzie z odblokowanymi potokami 100% działającymi to sie opłaci, po odblokowaniu i podkręceniu smiga o wiele szybciej jak inne karty z tego przedziału cenowego. Jezeli nic nie da sie odblokować to kicha, jest wtedy jest najwolniejsza w tym segmencie. Edytowane przez biolmol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem i potrzebuje pomocy

 

Moja konfiguracja :

GF 6800 LE 128MB (MSI)

Athlon 64' 3000

GIGABYTE K8 Tritron

1024 MB RAM DDR

 

Po kupienu MSI GF 6800 LE.....

Jak wlaczam CS:Sa prawie na najwyzszych detalach (bez wygladzania i HDR) to po paru sekundach reeeeees . I tak all the time . Na starych sterach to samo, na sterach omegi to samo i na najnowzych nvidii tez . Need backup !

Z gory dzieki....a i jak na razie dzieje sie to tylko przy CS:Sie

kurde mam taka sama akcje - zmienili mi uszkodzonego 6800 winfast na 6800 msi - mam pad w kazdej aplikacji 3d , wyjalem wszystko z kompa ( wszystkie karty rozszerzen) zrobilem rotacje kosciami pamieci , oczywisciw nowy system i ciagle to samo

 

konfig z podpisu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde , ale co to moze byc ,doslownie nowiutka karta- selekt - chodzi mi o przyczyne bo moze mi sie jakos mobo z nia kloci czy cos, i co z tego ze dostane 2ga taka sama ? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde , ale co to moze byc ,doslownie nowiutka karta- selekt - chodzi mi o przyczyne bo moze mi sie jakos mobo z nia kloci czy cos, i co z tego ze dostane 2ga taka sama ? :/

u mnie był problem nie związany z kartą ale wpływający na jej prace. Komp mi źle chodził przy asynchronicznym ustawieniu pamięci, dopoiero jak ustawiłem FSB 1:1 to wszystko było o.k. Zciągnij program superPI i zrób testy, to będziesz mógł wykluczyć wine procka i pamięci. Wystarczy zrobić testy do 4m.

Moze być też inna przyczyna jezeli odblokowałeś potoki, to może karta nie jest modowalna?

Jeszcze jedmo przeinstalowałeś stery po wymianie karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej , mam synchronicznie fsb , superpi robilem wiele razy jak podkrecalem proca , wiec to mam za soba a sterowniki oczywiscie ze przeinstalowalem , nawet postawilem caly system od nowa , karta jest modowalna , ale jej nie modowalem , po prostu na nowym nawet systemie odpalam dajmy na to 3dmarka 10 sekund leci i bach zwiecha - nie typowy restart tylko wylacza sie monitor i wyszstko staje ( klawiatura itp) , jesli nacisne reset to bedzie pipczec pyta glowna ze blad grafiki , msuze wylaczyc zasilacz i wlaczyc ponownie - wtedy startuje

 

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

 

kurcze zagadka jest to ze juz u mnie chodzil 6800 tylko leadtek'a teraz to jest MSI - nie mam pojecia co jest grane ale pachnie jakims konfliktem , moze jakies IRQ zmienic czy cos? nie znam sie na tym akurat , myslalem ze moze zasilacz pada ale 350 gtf to nie taki zlom i ciagnal poprzedniego 6800 , dla pewnosci obnizylem napiecie na procesorze , odpialem napedy optyczne i 2gi hdd- ale zero zmian , ma ktos jakis pomysl??

 

/////////////////////////////////////////////////////

 

 

wogole teraz po rozmowie z kumplem mnie naszlo coby moze z innym biosem do mobo poeksperymetnowac , mam tak czy siak modowany bios , nie chcialbym oryginalnego , moze stestuje inna wersje czy cos??

 

 

///////////////////////////////////////////////

 

 

ok wrzucilem zupelnie inny bios do mobo i zero poprawy - skonczyly mi sie opcje

Edytowane przez pyrko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej , mam synchronicznie fsb , superpi robilem wiele razy jak podkrecalem proca , wiec to mam za soba a sterowniki oczywiscie ze przeinstalowalem , nawet postawilem caly system od nowa , karta jest modowalna , ale jej nie modowalem , po prostu na nowym nawet systemie odpalam dajmy na to 3dmarka 10 sekund leci i bach zwiecha - nie typowy restart tylko wylacza sie monitor i wyszstko staje ( klawiatura itp) , jesli nacisne reset to bedzie pipczec pyta glowna ze blad grafiki , msuze wylaczyc zasilacz i wlaczyc ponownie - wtedy startuje

 

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

 

kurcze zagadka jest to ze juz u mnie chodzil 6800 tylko leadtek'a teraz to jest MSI - nie mam pojecia co jest grane ale pachnie jakims konfliktem , moze jakies IRQ zmienic czy cos? nie znam sie na tym akurat , myslalem ze moze zasilacz pada ale 350 gtf to nie taki zlom i ciagnal poprzedniego 6800 , dla pewnosci obnizylem napiecie na procesorze , odpialem napedy optyczne i 2gi hdd- ale zero zmian , ma ktos jakis pomysl??

 

/////////////////////////////////////////////////////

wogole teraz po rozmowie z kumplem mnie naszlo coby moze z innym biosem do mobo poeksperymetnowac , mam tak czy siak modowany bios , nie chcialbym oryginalnego , moze stestuje inna wersje czy cos??

///////////////////////////////////////////////

ok wrzucilem zupelnie inny bios do mobo i zero poprawy - skonczyly mi sie opcje

zmniejsz taktowanie pamieci powiedzmy do 500mhz lub niżej jak znikną problemy tzn że masz doczynienia z black screenami , wtedy musisz zrobić prosty mod ,dolutować jeden kondesator , narazie więcej szczegółów nie podaje , praktycznie wszystkie msi i gaiwardy takie defekt mają - tzn kiepskiej jakości kondesatory filtrujące nap pamięci(potrzebną o niskiej rez. wew )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mam nastepujący problem. Zakupiłem ostatnio kartę winfast 6800xt 128mb modowalną na 16/6. Według sprzedawcy i ogólnie dostępnych informacji wiem, że powinna mieć osiągi na poziomie 10-11tys 3dmark03. I tu jest problem...

Karta odblokowała się do rzeczonych 16/6 ale wynik mnie przeraził - 5600 pkt.

Mój konfig to

asus K8N nforce3 250gb,

sempron 64 2800 @2200 mhz

1024 kingmax

win xp sp2

zasiłka 350wat ze specjalnie zostawioną wolną linią dla grafy

Próbowałem 3 biosów do mobo, 2 sterów do mobo oraz 4 forcewarów łącznie z najnowszymi 84..

W biosie wyłączałem też fast write ale niestety nic nie pomogło.

Jeśli macie jakiś pomysł to proszzę o pomoc bo chyba ją jutro odeślę do serwisu.

Oczywiście wszystko na riva tunerze rc 15.8.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz taktowanie pamieci powiedzmy do 500mhz lub niżej jak znikną problemy tzn że masz doczynienia z black screenami , wtedy musisz zrobić prosty mod ,dolutować jeden kondesator , narazie więcej szczegółów nie podaje , praktycznie wszystkie msi i gaiwardy takie defekt mają - tzn kiepskiej jakości kondesatory filtrujące nap pamięci(potrzebną o niskiej rez. wew )

 

hmm , zrobie tak - tylko raczej wolalbym nic nie lutowac bo karte moge odeslac do gwarancji - moj problem w ostatecznosci polega na ustaleniu czy nastepna taka sama karta nie bedzie sprawiala problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo, fabryczne chłodzenie Gigabyte'a nie jest zbyt dobra... i chciałbym zmienić je na jakieś lepsze i tutaj moja prośba do użytkowników tego forum.

Jakie polecacie chłodzenie do tej karty ? czyli poprostu jakie jest najlepsze... zależy mi na wypowiedziach osób które testowały chłodzenia na tej karcie, a nie osób która mają 'suche' wiadomości.

 

na 'siłe' zostałem 'poproszony' aby tutaj napisać... wiec sie dostosowuje...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...