Skocz do zawartości
RomF

Geforce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie głupieje na 1.5 to znaczy zwisy, czasami pod windą artyfekty.Na 1.4 wszystko śmiga ale np. wszystkie testy przechodzi na 440/1180 oprócz 3d01mark01 tam jest zwis po obnizeniu taktowania na 405/1180 przechodzi.Wróciłem do 1.3 na tym 3dmark01 przechodzi na zegarze 425.Ciekawe czy można by podnieść o 0.05 V ?

 

Pozdrawiam.

1523089[/snapback]

Można ale ręcznie, biosem się nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jesli chodzi o zmiane napiecia, moze ktos bedzie w stanie pomoc. moja karta to Poin Of View 6800LE. udalo mi sie odblokowac potoki i vertexy jednak przy ustawienu 16/6 na pulpicie mam czasem male czarne kropki. Pomyslalem ze to moze napiecie jest za niskie bo w 3d jest ok. zgralem oryginalny bios i chcialem go wyedytowac i pojawily sie problemy. w riva tuner mam taka informacje

Voltage level 0 : 1.10V

Voltage level 1 : 1.20V

Voltage level 2 : 1.40V

Po wgraniu biosu do nibitor w zakladce Exaxt Mode mam dostepna zakladke tylko 3d i pokazuje 1.1v. w Vid Mode mam tak samo jak w RT. I teraz jest pytanko dlaczego nie mam opcji zmiany napiecia 2d i throtle? czy jak zmienie napiecia w tej drugiej to wystarczy i bedzie to rownoznaczne ze zmiana 2d i throtle? bylbym wdzieczy jakby ktos pomogl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ten bios NV68LE.zip - moja karta - MSI NX6800LE 300/700 chodzi na nim na ponad 400 (16/6) bez artefaktów. W sumie nawet udało mi się ją do 450 dowindować - ale wzrostu wydajności nie ma, czekam na NV silencera. Bios ma jeszcze troszke poluźniony TIMINGSET_6 (używany przy pamięciach 700Mhz) przez co mogą się kręcić lepiej (u mnie niestety nie :mur: )

Edytowane przez xan123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

Mam pytanko jesli chodzi o zmiane napiecia, moze ktos bedzie w stanie pomoc. moja karta to Poin Of View 6800LE. udalo mi sie odblokowac potoki i vertexy jednak przy ustawienu 16/6 na pulpicie mam czasem male czarne kropki. Pomyslalem ze to moze napiecie jest za niskie bo w 3d jest ok. zgralem oryginalny bios i chcialem go wyedytowac i pojawily sie problemy. w riva tuner mam taka informacje

Voltage level 0 : 1.10V

Voltage level 1 : 1.20V

Voltage level 2 : 1.40V

Po wgraniu biosu do nibitor w zakladce Exaxt Mode mam dostepna zakladke tylko 3d i pokazuje 1.1v. w Vid Mode mam tak samo jak w RT. I teraz jest pytanko dlaczego nie mam opcji zmiany napiecia 2d i throtle? czy jak zmienie napiecia w tej drugiej to wystarczy i bedzie to rownoznaczne ze zmiana 2d i throtle? bylbym wdzieczy jakby ktos pomogl

1533659[/snapback]

6315875

jak chcesz to się odezwij..moze coś poradzimy <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jesli chodzi o zmiane napiecia, moze ktos bedzie w stanie pomoc. moja karta to Poin Of View 6800LE. udalo mi sie odblokowac potoki i vertexy jednak przy ustawienu 16/6 na pulpicie mam czasem male czarne kropki. Pomyslalem ze to moze napiecie jest za niskie bo w 3d jest ok. zgralem oryginalny bios i chcialem go wyedytowac i pojawily sie problemy. w riva tuner mam taka informacje

Voltage level 0 : 1.10V

Voltage level 1 : 1.20V

Voltage level 2 : 1.40V

1533659[/snapback]

Jeżeli chcesz uzyskać prawdziwe 1.4V (programy sobie z tym nie radzą prawidłowo) na gpu to musisz odnaleść za pomocą Hex Editora (zawartego np. w OmnieExtremeEdit FX 1.5 lub NiBiTorze 2.1) w pliku z bios'em karty ciąg znaków 0003 6E00 7801 8C02

i tak 6E00 odpowiada za napięcie 1.1V, 7801 za 1,2V, 8C02 za 1.3V (a nie tak jak miejscami pisali 1.4V) oraz 8C03 za 1,4V. Nic innego jak zostaje przeprowadzić pewną modyfikację ciągu na 0003 8C03 8C03 8C03. Tak jak widać wszystkie napięcia są ustawione na 1.4V, Niezależnie od tego czy to jest 2D,3D,czy throtling. Powinieneś dzięki temu wyeliminować kłopoty z przełączaniem napięć oraz uzyskać większą stabilność. Nie zostaje już nic, jak zapisanie dokonanych zmian i wgranie nowego bios'u. :wink:

 

Gdzieś kiedyś widziałem porównanie różnych zestawień timingów ale nie mogę tego za nic znaleźć.

Tutaj jest porównanie :wink:

to idz na łatwizne i odblokuj sobie w opcjach sterow USTAWIENIA CZESTOTLIWOSCI ZEGARA i kliknij WYKRYJ OPTYMALNE CZESTOTLIWOSCI

jednym słowem to szajs, nie dość że działa w zależności "od pogody za oknem", to jeszcze dla jednych kart potafi wykryć takie "optymalne" częstotliwości, przy których w testach jest pełno artefaktów, a w przypadku mojej to działa jak mu się chce... :wink: Nie ma to jak PowerStrip lub RivaTuner i uważne przyglądanie się w generowaną grafikę. :wink: Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przesiadlem sie z R9800 na 6800GT. Nie przywiazuje uwagi do 'markow', ale odpalilem 3D Mark'a 05 glownie zeby zobaczyc jaka temp.bedzie mial w stresie GPU, no i bylo nawet 85 st.C. Jesli chodzi o pkt w 'marku', to poprzedniego wyniku na R9800 nawet nie pamietam. Na 6800GT 3358 pkt 3w D Marku 05 przy standardowych ustawieniach 1024x768 - moze byc ? Nie robilem re-instalki Windy, bo mam za duzo rzeczy poinstalowane i gdybym chcial instalowac wszystko od nowa to ehhh... szkoda gadac... 'przelecialem' tylko pare razy Driver Cleaner-em i juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przesiadlem sie z R9800 na 6800GT. Nie przywiazuje uwagi do 'markow', ale odpalilem 3D Mark'a 05 glownie zeby zobaczyc jaka temp.bedzie mial w stresie GPU, no i bylo nawet 85 st.C. Jesli chodzi o pkt w 'marku', to poprzedniego wyniku na R9800 nawet nie pamietam. Na 6800GT 3358 pkt 3w D Marku 05 przy standardowych ustawieniach 1024x768 - moze byc ? Nie robilem re-instalki Windy, bo mam za duzo rzeczy poinstalowane i gdybym chcial instalowac wszystko od nowa to ehhh... szkoda gadac... 'przelecialem' tylko pare razy Driver Cleaner-em i juz.

1535674[/snapback]

rowniez mialem przesiadke z 9800pro tyle ze na ver 128 mb bez gt ;) i jednak za malo masz, powienienes mniec ok 4200-4600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przesiadlem sie z R9800 na 6800GT. Nie przywiazuje uwagi do 'markow', ale odpalilem 3D Mark'a 05 glownie zeby zobaczyc jaka temp.bedzie mial w stresie GPU, no i bylo nawet 85 st.C. Jesli chodzi o pkt w 'marku', to poprzedniego wyniku na R9800 nawet nie pamietam. Na 6800GT 3358 pkt 3w D Marku 05 przy standardowych ustawieniach 1024x768 - moze byc ? Nie robilem re-instalki Windy, bo mam za duzo rzeczy poinstalowane i gdybym chcial instalowac wszystko od nowa to ehhh... szkoda gadac... 'przelecialem' tylko pare razy Driver Cleaner-em i juz.

1535674[/snapback]

Vincent de Marco, mi sie aż tak karta nie grzeje, może masz kiepską wentylacje obudowy? Temp karty tylko raz przekroczyła 80 stopni ale to jak grałem kilka godzin w Battlefield 2 na High w upalny dzień. Przy obecnej temp (w pokoju ok 30 stopni) karta ma 59-60 stopni w spoczynku i w markach nie przekracza 70 stopni.

 

Też nie przywiązuję za bardzo uwagi do marków ale miałem '01 i '05 na płytce to zainstalowałem i sprawdziłem. W '01 nie pamiętam dokładnie ale blisko 20k w '05 5368. Dobre są te wyniki jak na moją kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

Też nie przywiązuję za bardzo uwagi do marków ale miałem '01 i '05 na płytce to zainstalowałem i sprawdziłem. W '01 nie pamiętam dokładnie ale blisko 20k w '05 5368. Dobre są te wyniki jak na moją kartę?

1535860[/snapback]

zalezy czy sprzęt kręcony czy nie...jesli nie krecony to w miare dobre..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3D Mark'a 05 glownie zeby zobaczyc jaka temp.bedzie mial w stresie GPU, no i bylo nawet 85 st.C.

1535674[/snapback]

Tak o 10-20 st. C za dużo...

Na 6800GT 3358 pkt 3w D Marku 05 przy standardowych ustawieniach 1024x768 - moze byc ? Nie robilem re-instalki Windy, bo mam za duzo rzeczy poinstalowane i gdybym chcial instalowac wszystko od nowa to ehhh... szkoda gadac... 'przelecialem' tylko pare razy Driver Cleaner-em i juz.

3358 w 05 - tyle to ja mam z zablokowanymi potokami (12x1 5vp) i grafie niekręconej (325/700 MHz) i z cpu 2.8C, więc ty jak na GT masz stanowczo za mało !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przesiadlem sie z R9800 na 6800GT. Nie przywiazuje uwagi do 'markow', ale odpalilem 3D Mark'a 05 glownie zeby zobaczyc jaka temp.bedzie mial w stresie GPU, no i bylo nawet 85 st.C. Jesli chodzi o pkt w 'marku', to poprzedniego wyniku na R9800 nawet nie pamietam. Na 6800GT 3358 pkt 3w D Marku 05 przy standardowych ustawieniach 1024x768 - moze byc ? Nie robilem re-instalki Windy, bo mam za duzo rzeczy poinstalowane i gdybym chcial instalowac wszystko od nowa to ehhh... szkoda gadac... 'przelecialem' tylko pare razy Driver Cleaner-em i juz.

1535674[/snapback]

Coś bardzo mało tych marków :blink: Ja mam ok. 6100 w 05. Bez żadnego o/c powienieneś miec z 5300-5500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vincent de Marco, mi sie aż tak karta nie grzeje, może masz kiepską wentylacje obudowy?

Obudowe mam dobrze wentylowana, ale ten moj 6800GT to taki model z pasywnym chlodzeniem (heatpipe), niby jest malutki wiatraczek firmowy ale i tak nic nie daje. Musze jakis wiekszy wiatrak dodac to bedzie na pewno lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś bardzo mało tych marków  :blink:  Ja mam ok. 6100 w 05. Bez żadnego o/c powienieneś miec z 5300-5500.

1536085[/snapback]

Wyczyscilem jeszcze raz stery i zainstalowalem najnowsze jakie byly ForceWare 77.72.

Wynik podskoczyl do 4989 pkt. Ale pytanie brzmi: jakiej wersji sterownikow najlepiej uzyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0003 6E00 7801 8C02

i tak 6E00 odpowiada za napięcie 1.1V, 7801 za 1,2V, 8C02 za 1.3V (a nie tak jak miejscami pisali 1.4V) oraz 8C03 za 1,4V. Nic innego jak zostaje przeprowadzić pewną modyfikację ciągu na 0003 8C03 8C03 8C03.

Jak to co piszesz ma się do tego (załącznik)?? :? Omni extreme edit podaje napięcia wg tego co mam w załączniku.

 

 

BTW. Moja karta to MSI 6800 LE (16/6). JAKIM PROGRAMEM MOŻNA ODCZYTAĆ NAPIĘCIE GPU (oprócz Hex edit'ów ;) )?????????

post-2952-1120853382_thumb.jpg

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piaskoon - czy masz backup swojego biosa?? Otwierając go w programie NiBiTor.Czy mógłbyś przy okazji Twój oryginalny bios udostępnić? - Najlepiej załącz tutaj - na forum. Byłbym naprawdę wdzięczny!

Edytowane przez xan123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się kombinować z udostępnianiem, więc powiem tak: to jest ten bios, aczkolwiek nie wgrywałem go (jakby co, proponuję sprawdzić "na sucho", vgabios'em):

 

http://www.mvktech.net/index.php?option=co...r&filecatid=413

 

Zrobiłem compare za pomocą hexworkshop'a z biosem zrzuconym z mojej karty i nie wykazał żadnych różnic. Więc to musi być to. Jakby co, mogę na maila wysłać swój, żeby nie było wątpliwości.

 

NO I PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA PYTANIE Z POPRZEDNIEGO POST'A! :)

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że za pomocą programu NiBiTor. Otwierasz backup i masz wszystko jak na dłoni. Napięcie na standardowym biosie LE masz 1.1v w 3d.

 

Edit: Karty nie testuj raczej 3DMarkiem 2005 - u mnie pracuje stabilnie(~4600 16/6 @380Mhz), włączę UT2004 albo DM3 i zwis za zwisem.

Edytowane przez xan123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to co piszesz ma się do tego (załącznik)?? :? Omni extreme edit podaje napięcia wg tego co mam w załączniku.

[...]

NO I PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA PYTANIE Z POPRZEDNIEGO POST'A!

1537239[/snapback]

A com... myślałeś, że ci nie odpiszę??? " Jak to co piszesz ma się do tego (załącznik)?? :? " - a jak to, co ty przedstawiasz ma się do tego??? Omni również dobrze podaje napięcia wg mojej terorii, tylko nie rozróżnia 8C02 i 03.

Oexefx mod z 1.4V

przykład z V ustawionym na 1.1V

orginalny bios

NiBiTor

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A com... myślałeś, że ci nie odpiszę??? " Jak to co piszesz ma się do tego (załącznik)?? :? " - a jak to, co ty przedstawiasz ma się do tego??? Omni również dobrze podaje napięcia wg mojej terorii, tylko nie rozróżnia 8C02 i 03.

1537499[/snapback]

OK. Dzięki za wyjaśnienie. :-P

Zrobiłem na moim biosie 8C02 8C02 8C02 i vgabios pisze checksum error przy próbie załadowania. Strach flashować! Inne biosy bez problemu łapie. Co może być przyczyną??

 

BTW. Karta jednak jest 12/6 <_< W FarCry trochę podłoże się rusza na 16 potokach :lol: I nie bardzo chce się kręcić, mimo, że w nibitorze na fabrycznym biosie jest 1,4V w 3D :angry: Na szczęście chłodzenie ma duże i miedziane (ciężka trochę), więc 1,5V chyba mi nie straszne?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za wyjaśnienie.  :-P

1537516[/snapback]

:-P

Zrobiłem na moim biosie 8C02 8C02 8C02 i vgabios pisze checksum error przy próbie załadowania. Strach flashować! Inne biosy bez problemu łapie. Co może być przyczyną??

hmm.... pojęcia nie mam, może sprawadź jeszcze raz czy wszystko wykonałeś tak jak należy - lepiej spawdzić 20 razy, bo o błąd w edycji jest dość łatwo :wink:. I ustaw wszystko może na - 0003 8C03 8C03 8C03 (jest to prawdziwe 1.4V, 8C02-to w rzeczywistości 1.3V mimo iż programy podają inaczej - czyli 1.4V :?, sprawdzić tego dokładnie się nie da, ale karta dostaje wyraźnego kopa w o/c właśnie przy 8C03) - jadę tak od 0,5 roku i na razie z kartą wszystko jest ok :wink:. A kiedy znajdę trochę czasu to poeksperymentuję z timingami pamięci. :)

BTW. Karta jednak jest 12/6  <_< W FarCry trochę podłoże się rusza na 16 potokach  :lol: I nie bardzo chce się kręcić, mimo, że w nibitorze na fabrycznym biosie jest 1,4V w 3D  :angry:  Na szczęście chłodzenie ma duże i miedziane (ciężka trochę), więc 1,5V chyba mi nie straszne?

Pozdrawiam.

Niestety nie każda karta działa poprawnie z napięciem na gpu ustawionym na 1.5V :sad: (artefakty, restarty), mimo iż tmp. gpu może być niska. Wiem że GF6800GT b. rzadko działają poprawnie z 1.5V, 6800NU trochę częściej, co do LE to niestety nie wiem. Spróbować możesz jeżeli chcesz małe extreme. :-P Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam wielki problem . Ostatnio nie wiem co się stało... Podczas uruchomiania kompa po przejściu paska niebieskigo podczas ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>nia windowsa zamiast pojawić się pulpit dioda w monitorze zamiast na zielono sie świeciźć zapaliła się na pomarańczowo. Jakby monitor był nie aktywny. Nic się potem nie dzieje. Zainstalowałem ponownie windowsa. ALe ten sam problem pojawia się po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej. Zainstalowałem do płyty głównej i dźwięku.. Jak ich nie ma Win się normalnie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>. (tryb awaryjny, ostatnie działające ustawienie) Instalowałem najnowsze.77,18. Karty dawno nie podkręcałem bo za gorąco. Oprócz włączenie dodatkowych 4 potoków razem 16 i 6 vertexów. Proszę o jakąś pomoc bo długo nie pociągne w takiej rozdzielce i z takim odświerzaniem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moje 4989 pkt w 3D Marku 2005 na najnowszych 77.72 jest w normie czy mam cos dalej kombinowac ?

1538591[/snapback]

Wynik ok jeśli karta nie jest kręcona.

Na moim 6800LE mam 4651

ORB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;( Jako nowośc powiem, że bez sterów właczm 1024x768 i działa. ALe tylko doinstaluje stery i wezme ustawienie zaawansowane to sie na ekranie pojawiają się te same literki na całym ekranie:( qwa... i reset ;( HELP!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moje 4989 pkt w 3D Marku 2005 na najnowszych 77.72 jest w normie czy mam cos dalej kombinowac ?

1538591[/snapback]

napisz może czy kręcona czy nie?? ja tam sądząc po moich wynikach (w podpisie) gdybym posiadał 6800GT to celowałbym bardziej w okolice 6000 w 2005...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zmieniał napięcie programem nVidia_BIOS_Modifier_v.1.1 ?

Teoretycznie jest mozliwość zmiany napięcia o 0.01V.Praktycznie u mnie podnosiłem z 1.3 na 1.4 i na 1.45 bez zmian wykrywanie optymalnych ustawień identyczne jak 1.3 ale ciekawe jest to że RivaTuner pokazuje że napięcie jest podniesione.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...