Skocz do zawartości
RomF

Geforce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Co do ceny to się opłaca. Jak byś przeczytał parę stron to byś się dowiedział, że nikt nie powie ci na 100% do jakiej wartości się podkręcają u jednych jak np. Greg_1 pamięci lecą na ok. 960 MHz, a inni nie mogą przekroczyć 850 MHz, a nawet 800 MHz, jeśli chodzi o rdzeń to tak samo są karty które lecą powyżej 400 MHz, a inni mają problemy żeby osiągnąć 370 MHz bo powyżej lecą arty. Także wszystko zależy od karty jaką trafisz.

Dzięki za odpowiedź :) Wątek czytałem cały, i sens mojego pytania nie był taki "Do jakiej wartości podkręcę", bo doskonale wiem że każda karta kręci się inaczej. Może zapytam inaczej: "Jakie maksymalne częstotliwości rdzenia/pamięci są bezpieczne, przy braku chłodzenia na tych ostatnich?". To, czy do takich wartości dojdę to już zupełnie inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zasilke Chieftec 360W (HPC-360-202DF)

 

czy da radce pociagnac gf 6800 powiedzmy ze zmodowane do 16/6 i lekko o/c?

 

mam w kompie

2xhdd (80 i 40 gb)

dvd-rom i dvd-rw

athlon xp 1700+@2100(1,8v)

512mb ram

mobo a7n8x-x

snd: audigy ls

Edytowane przez inesian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zasilke Chieftec 360W (HPC-360-202DF)

 

czy da radce pociagnac gf 6800 powiedzmy ze zmodowane do 16/6 i lekko o/c?

Tak, nie będzie raczej żadnych problemów.

 

Tylko czy taki GF 6800 rozwinie skrzydła przy takiej konfiguracji.... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy taki GF 6800 rozwinie skrzydła przy takiej konfiguracji.... ?

jak na razie bedzie dzialal tak jak da rade :]

nie mam za bardzo kasy na jakies wieksze modernizacje, co najwyzej na drugie 512 ramca

 

ale mysle ze i tak bedzie grafa lepsza niz na moim radku 9500pro

 

edit:

 

OT: po co ja wlasciwie podawalem ta konfiguracje w post'cie skoro mam s sigu ;] skleroza nie boli EOT

Edytowane przez inesian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ssound ja tez najpierw chcialem kupic ta tansza wersje 128mb ale patrze a tuy 256mb w cenie na ktora juz wczesniej przygotowalem swoj portfel........co do roznicy miedzy 128mb a 256 to zawsze myslalem ze sie nie oplaca doplacac kasiorki bo roznica jest mala....no ale przeczytalem ostatnio artykul na temat kart do Quake4 i z teco co pisza to jest widoczna roznica...bo jak wchodzisz do pomieszczenia gdzie detale zajmuja ponad 200 a nawet 500mb to ktora karta mniej przytnie? 128 czy 256mb?.... w kazdym badz razie prosze o wypowiedz ekspertow.No i mysle ze 100zl roznicy to nie jest jednak duzo....miedzy wersjami 128 a 256mb ta roznica cenowa jest zazwyczaj znaczaco widoczna....takze poczekam na jakies wypowiedzi i ZAMAWIAM...

 

p.s.jesli ktos wie gdzie kupie dobra i nie za drogo pamiec 1gb w jednej kosci na 400mhh to bylbym wdzieczny bo kurzcze to jakis towar deficytowy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ta karta nie jest podjerzanie tania?? to 256mb a w

prawdopodobnie karta jest po selekcji i nie bedzie mozna odblokowac dodatkowych

4 potokow i 1 vertexa (dlatego jest tansza)

 

co do pamieci, to im wiecej tym lepiej, wiecej tekstur przechowywanych jest pamieci karty,

nie trzeba korzystac z RAMu wiec jest szybciej :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wie ktoś gdzie mogę kupić kondensatory serii "UNITED CHEMI-CON NPCAP™ PXA SERIES" Dokładniej chodzi mi o model 1200uF / 4V Potrzebne mi są 2 do uleczenia mojego biednego LE który był katowany pracą 16/6 @ 1.3v 300/460 & 700/1000 @ 2.8v...

Edytowane przez xan123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kit z tym ze moga byc selekcjonowane...i tak jest prawie ze zerowa szansa na zakup takiej co sie da odblokowac wiec po co przeplacac??...martwi mnie tylko ten sklep bo nie odpowiedzial mi na maila....hmmm

 

Ponawiam pytanie gdzie dostane kosci 1gb w przystepnej cenie...najchetniej twinmosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSOUND nie moge do ciebie odpisac bo masz zablokowane przychodzace.....no ja nei dzwonilem bo nie mialem czasu w pracy i jesszcze dzis pralke kupowalem...ale jutro zadzwonie bo kurd enie odpisali mi na maila i juz mam jakies podejrzenia ale sie zobaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Mam mały problemik, zapewne było napisane w tym temacie już o tym ale tyle stron to... No nie ważne, może ktoś mi pomoże... Moduję 6800 na 16/6potoków, ale nie mogę zmienić wtedy zegarów bo zawsze są nie takie... Widać że zmodowało bo na defaultowych zegarach jest odpowiednio więcej... Nie ma artefaktów, ale nie mogę wogóle kręcić :( Pomożecie? O co może chodzić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym krecisz jak riva tuner ,o to nie dawno pisałem jak odblokować blokade

 

riva tuner wchodzisz power user-nvidia over.-internal clock test zmieniasz wartość 1 zapala się żarówka i blokada zdjęta kręcisz dalej

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym krecisz jak riva tuner ,o to nie dawno pisałem jak odblokować blokade

 

riva tuner wchodzisz power user-nvidia over.-internal clock test zmieniasz wartość 1 zapala się żarówka i blokada zdjęta kręcisz dalej

Hehe, nie no sorry że nie napisałem, to co napisałeś to wiem od urodzenia ;P (ale i tak dzięki za radę). Już przedstawiam dokładnie sytuację ;)

 

Na podstawie marka 2003:

 

12/5 default ~9900marków

12/5 OC (400/855) ~12000(niecałe)

16/6 non oc (nie pamiętam, bodajże pod 11tys) :P)

16/6 OC (400/855) ~11300 :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wynik troche za niski 410/730 mam 11.5tyś pkt

No najdziwniejsze jest to że na 16/6 przy tych samych zegarach i OC mam mniej niż na 12/5 :mur: :mur: WTF?? I freezów nie ma żadnych! Nie wiem już co robić, nigdy nie miałem modowalnego GFa, to mój pierwszy raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są spadki klatek , to jest odmiana freeza tzn że grafa przekrecona

Hmm, zaraz posprawdzam co 10mhz od defaulta przy 16/6 :) Zapewne coś źle robię ;) Pierwszy raz jak wspomniałem mam modowalnego GFa ;) Przedtem radki i normalny GF (jak z podpisu, swoją drogą fajne wyniki dzisiaj na nim wykręciłem :P).

 

Mak 777 gdzie zakupiles tego swojego potforka ??? i za ile ;] Wlasnie sie czaje na jakas grafe do 800-900 zeta :D i kompletnie nie wiem co i gdzie kupic ...

Od znajomego :) Ale mam rok gwarancji :) Jeśli jesteś zainteresowany to wal na priv :)

 

Ty Vault a ty chcesz grafe na agp czy pci bo ja na agp szukam w tym samym przedialem kasowym i cos takiego wymyslilem.......zreszt apodawalem wyzej LEADTEK

 

a jak sam masz cos innego na oku to powiedz bo ja juz jutro chce to zamowic........i kurde pomozcie jak mozecie..szukam pameici 1gb w 1 kosci za przystepna cene

Jak wyżej ;) Te się nie modują co podałeś :(... AGP mam ;) Jak jesteście zainteresowani to piszcie :)

 

Ogólnie zastanawiam się którego sobie zostawić, czy 6600GT z podpisu (dzisiaj wykręciłem na 629/1243mhz i fajne wyniczki :D), bo ogólnie wiadomo że słabszy od 6800, ale mam sentyment do niego i do OC na nim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.2k @ 2005 wyciągnąłes na tym 6600GT? - ostro - nie wiem czy ci się opłaca na 6800LE/NU przechodzić - ewnetualnie na GT/U

chociaż możesz wyciągnąć przy tej konfiguracji do 5.8-6.0k na LE - przy ostrym oc 300/460 700/900 ale wtedy padają kondensatory na wielu kartach - zobacz temat z podpisu. Chyba że nie jest to dla ciebie problemem - to wtedy bierz i korzystaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.2k @ 2005 wyciągnąłes na tym 6600GT? - ostro - nie wiem czy ci się opłaca na 6800LE/NU przechodzić - ewnetualnie na GT/U

chociaż możesz wyciągnąć przy tej konfiguracji do 5.8-6.0k na LE - przy ostrym oc 300/460 700/900 ale wtedy padają kondensatory na wielu kartach - zobacz temat z podpisu. Chyba że nie jest to dla ciebie problemem - to wtedy bierz i korzystaj :)

Ta, tak jak w podpisie wsio jest, dzisiaj dobiłem do 4296pkt :D :)

 

 

Ja nie mam LE... Ja mam pełnego 6800... Nie mam kasy na taką grafę... Pozatym jakbym przechodził na coś ~1tys. zł to bym odrazu wskoczył spowrotem na PCI-Express... Ale z tym się wiąże wymiana proca na LGA775 (i już zapewne dwurdzeniowy), nowe mobo, DDR II, itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.2k @ 2005 wyciągnąłes na tym 6600GT? - ostro - nie wiem czy ci się opłaca na 6800LE/NU przechodzić - ewnetualnie na GT/U

chociaż możesz wyciągnąć przy tej konfiguracji do 5.8-6.0k na LE - przy ostrym oc 300/460 700/900 ale wtedy padają kondensatory na wielu kartach - zobacz temat z podpisu. Chyba że nie jest to dla ciebie problemem - to wtedy bierz i korzystaj :)

najpierw poczytaj artykuł dokładnie , bo gadasz głupoty , black screeny są spowodowane kiepskimi kondesatorami filtrującymi napiecie na pamieci(napiecie przysiada , brak filtracji itd, kondesatory mają zbyt dużą rezystancje wew ) , bardzo dużo osób od nowości ma black screeny Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw poczytaj artykuł dokładnie , bo gadasz głupoty , black screeny są spowodowane kiepskimi kondesatorami filtrującymi napiecie na pamieci(napiecie przysiada , brak filtracji itd, kondesatory mają zbyt dużą rezystancje wew ) , bardzo dużo osób od nowości ma black screeny

Ciekawe w którym miejscu głupoty gadam? - I prosze - nie tym tonem.

Nie wiem czy wiesz ale żywotność tych kondensatorów - zależy w dużym stopniu od OC pamięci.

Inaczej mówiąc - im mniejsza częstotliwość pamięci tym miniejsze zużycie tych kondensatorów, a i także układ ISL6534 dopuszcza większe wartości ESR ( w uproszczeniu)

Wiele osób ma bs od nowości, a niektórzy po podkręceniu karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zastosowane są dobre kondesatory firmowe( o niskiej rez. wew i odpowiednio wysokim napieciu znam obydwa parametry są ściśle ze sobą związane) to nawet po oc pamieci( pamieci pobierają mało energii) przez kilka lat nie stracą swoich właściwości , tylko że producenci stosują [ciach!]ianie elementy(oszczędności) albo siadają w krótkim okresie lub odrazu nie spełniają warunków , raczej oc pamieci nie ma zwiazku z żywotnością kondesatorów , ponieważ black screeny występują też po jakimś tam okresie użytkowania nawet bez oc , można powiedzieć tyle , że producenci stosują oszczedności na każdym kroku na pózniej to się odbija na jakości produktu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, wiecie co jest rozwiązaniem mojego problmeu... Podkręcanie WinFoxem ;) Śmiga aż miło karta :) Prawie 13tys. w 2003 robię :) Na procu 3.8ghz ;)

 

 

EDIT

Mam pytanko, zmienić w biosie napięcie dla AGP na wyższe niż 1.5V? Poprzedni właściciel mówi żebym dał 1.8V, ale nie wiem w sumie co robić, żeby nie zjarać karty. Any suggestions?

Edytowane przez mak777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można powiedzieć tyle , że producenci stosują oszczedności na każdym kroku na pózniej to się odbija na jakości produktu

Prawda. Oszczędzają na każdym elemencie, ale teraz wymieniono mi na gwarancji te 2 kondensatory na Sanyo SVP 1200uF 4V podobno niezłej jakości - i po 2 tygodniach mam to samo.....

 

Może to i rzeczywiście nie zależy od oc. Teraz mam tylko problem z zakupem Chemi-con'ów PXA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz zastosować kondesatory o jak najwyższym napieciu znamionowym min 16v(im wyższe napiecie tym miejsza rez. wew.) i wyższą pojemność , podłacz też dodatkowy kondesator miedzy tp1(nap pamieci) a tp9(masa)

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy mając karte gf 6800 gainward sprawne potoki 16/6 moge wgrać bios od 6800 GT gainward ze zwiększonymi napięciami i czy nie zaszkodzi to pamięciom 2,2 ns standardowo w tym gainwardzie 700 mgh co o tym sądzicie ,proszę o wszelkie porady związane z tą kartą. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...