Skocz do zawartości
RomF

Geforce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko czy mając karte gf 6800 gainward sprawne potoki 16/6 moge wgrać bios od 6800 GT gainward ze zwiększonymi napięciami i czy nie zaszkodzi to pamięciom 2,2 ns standardowo w tym gainwardzie 700 mgh co o tym sądzicie ,proszę o wszelkie porady związane z tą kartą. :mur:

Wgrywając biosa od GT nic nie wskórasz. Karta i tak będzie wykrywana jako zwykłe 6800 - potrzebny jest hardmod.

Timingi powinny być ok, bo GPU sam dobiera timingi z tabeli, w zależności od zastosowanych pamięci.

Ważne jest to że bios od GT ma podniesione napięcie rdzenia - co daje lepsze O/C ale i tak lepiej samemu wyedytować BIOSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywając biosa od GT nic nie wskórasz. Karta i tak będzie wykrywana jako zwykłe 6800 - potrzebny jest hardmod.

Timingi powinny być ok, bo GPU sam dobiera timingi z tabeli, w zależności od zastosowanych pamięci.

Ważne jest to że bios od GT ma podniesione napięcie rdzenia - co daje lepsze O/C ale i tak lepiej samemu wyedytować BIOSa.

 

no dobrze sam wyedytowałem bios mojej karty zmieniłem w programie Nibitor napięcie procka w 3 D na 1,4 volt i wgrałem do karty nvflashem karta poszła stabilnie na 425/830 w 3dmark03 mam teraz 11500 pkt ,czy to dobry wynik dla mojej grafy,i jeszcze jedno czy dużo zyskam podwyższając te napięcie na 1,5 volt czy raczej dalej lepiej nie ryzykować,dziwi mnie jeszcze jedna sprawa gdy edytuje ściągnięty bios od 6800 gt gainward to w Nibitorze jest też dostępne okienko 2D i tam jest napięcie również 14,volt w moim biosie to okno nie jest aktywne czy to coś złego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam dziwny problem z karta.Wszystko ladnie sie kreci.Nawet odblokowywuje sie 1 vertex.Gry smigaja pieknie (czasem sie wlaczy freez na nfsmw ale to tylko raz i wogole mi to nie przeszkadza) i jest pieknie.Pieknie - poza tym,ze jak ogladam film to widze dziwne niebieskie kropki.Nie ma to znaczenia,czy karta podkrecona czy nie,czy odblokowany vertex,jakie sterowniki ani jakie kodeki.Wszystko to probowalem.Te kropki wystepuja na kazdym playerze i sa one zazwyczaj widoczne tylko na czarnym tle.Jak ktos wie jak to usunac to bede bardzo wdzieczny za odpowiedz.Screena nie pokaze bo nie mam tymczasowo aparatu ani akamery a jak robie zrzutke albo pauze to kropek nie widac.Poprostu pelno malutkich niebieskich kropeczek na ekranie najczesciej w czarnym tle.Help

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zobacz playerem VLC tu masz link. Korzysta on ze swoich kodeków i jest nie wykorzystuje stream'ów mediaplayer. Najlepiej sprawdzić mplayer'em pod linuksa ;) (tzn ja tak zawsze robie :P). Może coś z filtrem na karcie... Jednak wydaje mi się, że to coś z kodekami, jak sam wiesz w windzie jak już zainstalujesz jakieś kodeki a później inne to się różne mixt'y robią :> Sprawdź dla pewności tym VLC... Jak tam nie będzie kropek, to wszystko jasne. Aha a w zakładce "color correction" od gfx masz wszystko All/All ?

 

BTW. To chyba nie ten temat co ? tu jest o/c i mod... :blink:

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zobacz playerem VLC tu masz link. Korzysta on ze swoich kodeków i jest nie wykorzystuje stream'ów mediaplayer. Najlepiej sprawdzić mplayer'em pod linuksa ;) (tzn ja tak zawsze robie :P). Może coś z filtrem na karcie... Jednak wydaje mi się, że to coś z kodekami, jak sam wiesz w windzie jak już zainstalujesz jakieś kodeki a później inne to się różne mixt'y robią :> Sprawdź dla pewności tym VLC... Jak tam nie będzie kropek, to wszystko jasne. Aha a w zakładce "color correction" od gfx masz wszystko All/All ?

 

BTW. To chyba nie ten temat co ? tu jest o/c i mod... :blink:

 

pozdro.

Niestety - w tym playerze mam to samo a na dodatek w nim dzwiek mi trzeszczy (przynajmniej w lost'cie 2x07).Jednak nie tylko losta sprawdzalem ale w innych filmach mam to samo (z kropkami).Co prawda nie sa one az tak drazniace bo filmu nie zaslaniaja i spokojnie da sie go ogladac,ale jednak sa,a co do dzialu to faktycznie,moglem w tym 116stronnicowym-dopiero teraz go zauwazylem.BTW - w color correction jest all na default Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(czasem sie wlaczy freez na nfsmw ale to tylko raz i wogole mi to nie przeszkadza)

freez - chodzi Ci o zwieche czy chwilowe przystopowanie gierki?

 

BTW mam maly problem z 6800LE - po jakiejkolwiek zmianie taktowania (w gore czy w dol) wywala mi 'Warning: The driver failed to pass internal test with the clock frequencies you are about to set. Please decrease clock frequencies and try again.' na nieodblokowanych potokach takze. w czym problem? windows czy karta? dzis pewnie reinstall zrobie ale czy to pomoze? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny to się opłaca. Jak byś przeczytał parę stron to byś się dowiedział, że nikt nie powie ci na 100% do jakiej wartości się podkręcają u jednych jak np. Greg_1 pamięci lecą na ok. 960 MHz, a inni nie mogą przekroczyć 850 MHz, a nawet 800 MHz, jeśli chodzi o rdzeń to tak samo są karty które lecą powyżej 400 MHz, a inni mają problemy żeby osiągnąć 370 MHz bo powyżej lecą arty. Także wszystko zależy od karty jaką trafisz.

noo ja np mam słabo krecący sie rdzen:( za to pamiatki spox na 920-930 chodza:)

leadtek 6800@16/6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli OT to przepraszam, ale czy polaczone w SLI (sterownikami) 2xGF 6600GT PCI-E, beda tak wydajne jak jedna 6800 (12/5)? :unsure:

a jak to bedzie wygladac w przypadku zwyklych 2x6600?, co bardziej sie oplaci?

Edytowane przez inesian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freez - chodzi Ci o zwieche czy chwilowe przystopowanie gierki?

Chwilowe przystopowanie gierki.Na jakies 4 sekundy i tylko raz sie tak dzieje.Czasem od zadka mam to w innej grze,ale wysteouje to tok zadko i na chwilke doslownie (i tylko raz na gre) ze wogole mi to nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freez - chodzi Ci o zwieche czy chwilowe przystopowanie gierki?

 

BTW mam maly problem z 6800LE - po jakiejkolwiek zmianie taktowania (w gore czy w dol) wywala mi 'Warning: The driver failed to pass internal test with the clock frequencies you are about to set. Please decrease clock frequencies and try again.' na nieodblokowanych potokach takze. w czym problem? windows czy karta? dzis pewnie reinstall zrobie ale czy to pomoze? :>

 

Mam ten sam problem na karcie gf 6800 PoV 16/6 "GX" karta ma w standardzie 360/850 i nie moge podkrecic nawet 1mhz, odrazu wyskakuje taki sam error. Niby udalo sie cos podkrecic w expertool na 400/900 nawet sterowniki nvidi i everest pokazuje zmiane taktowania ale zaden benchmark i gra nie notuje wzrostu wydajnosci, wrecz przeciwnie spada o kilka fps..

 

Karta oczywiscie AGp 128mb, barton-M 2500mhz, 2x256 mb 400mHz.. dobra zasilka ~450W Aerocool....

 

ma ktos jakis pomysl czy to wina systemu, karty, biosu moze sterow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem na karcie gf 6800 PoV 16/6 "GX" karta ma w standardzie 360/850 i nie moge podkrecic nawet 1mhz, odrazu wyskakuje taki sam error. Niby udalo sie cos podkrecic w expertool na 400/900 nawet sterowniki nvidi i everest pokazuje zmiane taktowania ale zaden benchmark i gra nie notuje wzrostu wydajnosci, wrecz przeciwnie spada o kilka fps..

 

Karta oczywiscie AGp 128mb, barton-M 2500mhz, 2x256 mb 400mHz.. dobra zasilka ~450W Aerocool....

 

ma ktos jakis pomysl czy to wina systemu, karty, biosu moze sterow?

HEhe, miałem ten sam problem i mi pomogli więc i ja pomogę ;)

 

No to tak, to że w sterach się nie da to normalne :) Po odblokowaniu tak zawsze jest (w przypadku 6800le, 6800 @16/6 itd....). Ja podkręcam WinFoxem bo mam najlepsze rezultaty wtedy. A co do Twojego podkręcania to poprostu przekręciłeś, dlatego masz spadek wydajności... Próbuj leciutko kręcić i sprawdzaj, wtedy znajdziesz punkt krytyczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobija mnie juz ta NVidia. na ATI podkrecalo sie latwo i przyjemnie. a tu porazka. zmienie czestotliwosc RivaTunerem, zagladam na Graphics subsystem diagnostic report i jest ok. podkrecam troszke wiecej, znow sprawdzam a tam stara czestotliwosc. zmniejszam na default a tam dalej czestotliwosc pierwszego podkrecenia. dopiero po resecie jest normalnie. czy to wina WinXP? najnowszych detonatorow NGO? na GF2MX dzialalo normalnie czemu wiec na 6800 nie chce????????????? chcialem dojsc do optymalnej czestotliwosci i zmodyfikowac bios ale jak za kazda zmiana o 5MHz mam robic restet kompa to mnie szlag trafi :(

To fakt... Ogólnie na ATi przyjemniej się podkręca, jest porządne oprogramowanie (ATi Tray Tools) no i nie ma głupich freezów... Tutaj nie jest tak łatwo granicę znaleźć, u ATI są artefakty i jest fajnie, a tutaj, freezy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem na karcie gf 6800 PoV 16/6 "GX" karta ma w standardzie 360/850 i nie moge podkrecic nawet 1mhz, odrazu wyskakuje taki sam error. Niby udalo sie cos podkrecic w expertool na 400/900 nawet sterowniki nvidi i everest pokazuje zmiane taktowania ale zaden benchmark i gra nie notuje wzrostu wydajnosci, wrecz przeciwnie spada o kilka fps..

 

Karta oczywiscie AGp 128mb, barton-M 2500mhz, 2x256 mb 400mHz.. dobra zasilka ~450W Aerocool....

 

ma ktos jakis pomysl czy to wina systemu, karty, biosu moze sterow?

Masz karte PoV.To nie masz czasem tych niebieskich kropek o ktorych ja mowie?? Wystepuja one tylko w filamach.W grach jest ok i to napewno nie wina podkrecania,sterownikow czy kodekow bo patrzalem wszystko.Wiem,ze to ten dzial ale juz tu napisalem wczesniej i mw wiecie juz w czym rzecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie jest najważniejsze w wyborze karty ale, która będzie cichsza :wink: , no i która wydajniejsza: Galaxy czy PoV , a może inne propozycje cichej i wydajnej karty z allegro. :blink:

zdecydowanie bardziej ciche i wydajne chlodzenie ma Galaxy. co do wydajnosci to zalezy na ile sie podkreci. a najcichszy bedzie Gigabyte ;)

Edytowane przez _Dugi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze miałem NVIDIE [choć ATI też miałem/mam] i nigdy nie miałem problemów z podkręcaniem i zawsze podkręcałem w sterach, albo Riva Tuner, moje doświadczenia są z 6800LE @ 16p takie -> w riva tunerze trzeba wyłączyć funkcje testu i będzie wszystko ok :wink:

 

p.s. tutaj macie odpowiednik ATT - link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze miałem NVIDIE [choć ATI też miałem/mam] i nigdy nie miałem problemów z podkręcaniem i zawsze podkręcałem w sterach, albo Riva Tuner, moje doświadczenia są z 6800LE @ 16p takie -> w riva tunerze trzeba wyłączyć funkcje testu i będzie wszystko ok :wink:

wiesz, podkrecac sie podkreca ale i ile trzeba sie nakombinowac. na starszych kartach nvidii takich problemow nie mialem. najgorzej mnie denerwuje jak nie moge stwierdzic czy karta sie podkrecila czy nie. w steroenikach pokazuje, ze tak a np info w rivatuner i everest, ze czestotliwosci sa takie same jak byly. np. taki motyw: podkrecam pamieci na 900MHz i artefakty sa. obnizam do 800 gdzie normalnie chodzi a tu dalej artefakty jak na 900 (i w/w progamy pokazuja 900 pomimo, ze jest 800 ustawione). szkoda, ze nie ma takiej opcji jak na GF3 - bodajze low level overclocking - tam bylo bezproblemowo a przez sterowniki jakos mi sie nie podoba ;)

 

p.s. tutaj macie odpowiednik ATT - link

oj, duuuuzo czasu uplynie zaczym ten program nabedzie funkcjonalnosci ATT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do speców Jak zwiększyc napięcie na rdzeń karty Leadtek 6800@16/6. problem polega na tym ze chce dac napięcie z 1.2V w 3D na 1.3V niestety Nibitor oferuje skok do 1.4V takie zasilanie jest w wersjach Ultra a mnie interesuje 1.3V gdyz takie napięcie posiada 6800GT. Artefakty się nie pojawiaja przy 400Mhz na rdzeniu jedynie sporadyczne freezy sadze ze to wina małego napięcia na rdzeniu. Coz sprzet mam troche stary dlatego tylko 10,5 tyś 3dsmarków :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na ile na początku podkręcić GF 6800 LE A400 LE TDH 12 pot. 5 ver. przy standardowym chłodziwie?? Myślałem o 325 i 725 tylko czy będzię jakaś różnica?? Temp. teraz dochodzi góra do 55C

o tyle to nie ma IMO sensu. przyrost wydajnosci bedzie marginalny. mam taka sama i na razie chodzi na 350@800 tylko dlatego, ze nie mam czasu sie bawic i znalezc stabilne max wartosci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przesiadłem się tydzien temu z Asusa FX5900 (400/850) na Galaxy GF 6800 GT Glacier (350/1000).

Nie miałem wcześniej czasu bawić się w podkręcanie. Dzisiaj siadłem (a dokładnie przed chwila) i zaczołem podkrecać kartę......... Ha.... i co się okazało GPU max idzie na 370 przy 380 drobne artefakty, a przy 400 to już nawet szkoda pisać :mur: Zawiodłem się na całej lini. Z teo co wyczytałem to wyciągacie tu przynajmniej średnio 400-425Mhz. To już trzeba mieć pecha............... :mur:

Co do pamięci idą spokojnie na 1150 bez artefaktów. B) Więcej narazie nie dawałem.. bo dobija mnie te GPU!! :angry:

 

Wcześniej miałem FX59000 (bios by Luks__PL) i było całkowicie na odwrót !! GPU szło 400@525 a pamięci 850@910 Max, chłodzenie także było zrobione do karty takie jak miał Luks__PL :->

 

Na standartowych ustawieniach w 3D05 -> 5004pkt / 3D03 -> 11800pkt

 

Sterowniki w oby dwuch przypadkach to 81.95

Hmmm... Temp w idle 43-45 (temp. otoczenia 34) / Stres nie przekracza 60 stopni.

 

Po podkręceniu 370/1150 temp praktycznie się nie zmienia. Podkręcałem i monitorowałem temp. programem RivaTuner 15.7:->

 

Co do sprzętu na którym karta chodzi to poniżej :->

 

Widocznie musiałem trafić na taka felerna karte............. Jezuuuuuuuuu ale jestem zły.......

A tak na marginesie karte kupiłem w arche.net.pl -> i też miałem niezłą historie z tą firmą...... szkoda gadać :-/

 

Zastanawiałem się że może żeby podnieść napięcie do 1.5v ??

Tylko nie wiem czy to coś pomoże.....

Chyba że macie jakieś inne sugestie w związku z tym problemem ??

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

P4 2.8@3.5Ghz Prescott 250x14 Napięcie 1.4125v

Wnent. Thermalright SP-94 Intel Heatpipe + ZALMAN ZM-F2 92x92x25mm

Gigabyte 8IK1100 Rev2.0

Galaxy 6800 GT 350/1000

GEIL 2x512MB DUAL 500DDR ULTRA

Obud. CHIEFTEC DRAGON ATX FULL TOWER 3 x 80x80 nawiew + 2 x 80x80 wyciąganie

Zasilacz CHIEFTEC HPC-420-302-DF.

Seagate Barracuda 7200.7 120GB 8MB

SB Live! Value :-P (Do wymiany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jestem tu nowy ,

zamierzam kupic sobie Leadtek Winfast GF PX6800 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74589998

myslicie ze bedzie to dobry zakup ? czy mozna kupic cos lep[szego w tej cenie z mozliwoscia OC

 

Aha , dodam ze przeczytalem ten caly watek , i jeszcze mam takie pytanie czy kazda taka karte

Leadtek Winfast GF PX6800 mozna podkrecac , czy sa tez takie wersje niemodowalne ? do ilu okolo bede mogl ja podkrecic ? zasilke mam 350W , P4 3,06Ghz HT , Maxtor 80GB Sata, Intel 915Gev ,

 

 

Pozdrawiam!

ps. umyslem sobie ta 6800 PCi-E bo po podkreceniu wygrywa gdzieniegdzie z x800 , i mam takie jakies dziwne zaufanie do gf,

Edytowane przez gregor10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mimo przeszukiwania wątku i kilku recenzji w necie nie mogłem znaleść odpowiedzi na moje pytania :).

 

Mam GF 6800 Leadteka na AGP... Chłodzenie mimo ustawienia wiatraczka na 25% w trybie 2d nocą jest dla mnie nie do zniesienia, więc postanowiłem je zmienić. Do wyboru mam 2 chłodzenia i nie mogę sie zdecydować Pentagram XC-80 Cu czy Zalman VF700-Cu... a oto kilka pytań dot. obu coolerów:

1. Czy któreś z nich da rade założyć bez zdejmowania tylnego radiatora z karty graficznej?

2. Czy nie ma problemu z założeniem radiatorków na pamięci? Tj. czy radiator nie będzie w tym przeszkadzał?

3. Jakie są końcówki do podłączania zasilania wiatraczków? Takie jak do płyty głównej?

 

Teraz troche z innej bajki...

4. W tym wątku przeczytałem o zdejmowaniu chłodzenia z Leadteków... pozbycie się tylnego radiatora wydaje się zwykłą operacją odkręcenia i zdjęcia, jednak u mnie zdaje sie on byc przyklejony na takie białe "termal pady". Da sie je poprostu odczepić siłą czy trzeba podgrzewać? Jak sądzę po podgrzaniu częśt i tak zostanie przylepiona do karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mimo przeszukiwania wątku i kilku recenzji w necie nie mogłem znaleść odpowiedzi na moje pytania :).

 

Mam GF 6800 Leadteka na AGP... Chłodzenie mimo ustawienia wiatraczka na 25% w trybie 2d nocą jest dla mnie nie do zniesienia, więc postanowiłem je zmienić. Do wyboru mam 2 chłodzenia i nie mogę sie zdecydować Pentagram XC-80 Cu czy Zalman VF700-Cu... a oto kilka pytań dot. obu coolerów:

1. Czy któreś z nich da rade założyć bez zdejmowania tylnego radiatora z karty graficznej?

2. Czy nie ma problemu z założeniem radiatorków na pamięci? Tj. czy radiator nie będzie w tym przeszkadzał?

3. Jakie są końcówki do podłączania zasilania wiatraczków? Takie jak do płyty głównej?

 

Teraz troche z innej bajki...

4. W tym wątku przeczytałem o zdejmowaniu chłodzenia z Leadteków... pozbycie się tylnego radiatora wydaje się zwykłą operacją odkręcenia i zdjęcia, jednak u mnie zdaje sie on byc przyklejony na takie białe "termal pady". Da sie je poprostu odczepić siłą czy trzeba podgrzewać? Jak sądzę po podgrzaniu częśt i tak zostanie przylepiona do karty?

najpierw odkreć siatke przeciwkurzową i zobacz , czy wtedy ci pasuje głośność zdjecie tego powoduje obniżenie temp i cichcszą prace wentyla (lepiej zassysa powietrza) lub wogóle zdejmij wszystkie plastiki ale by to zrobić musisz rozebrać cały radiator(jest w całości rozbieralny przód i tył) , tylny odprowadza ciepło za pomocą silikonowych podkładek , aby zamontować pentagrama albo zalmana bedziesz musiał zdjąć tylny radiator , wentyl w pent. i zalm. mają końcówke jak dobrze pamiętam taką jak do płyty i zestawie też jest przejściówka do zasilania z molexa , z radiatorami na pamieci nie ma problemu najpierw czyścisz kości z postałości pasty itp , potem mocujesz radiatory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam leadteka 6800 nie zaden gt czy ulta. Jednak ostatnio zaczalem krecic, i na rdzeniu do 420, jednak co jakies 5 minut atitool informuje o artach, w 10-12 pixelach, w 3dmarku nie widac. Wiem, ze problemem jest temperatura, bo po obnizeniu taktowania i zmniejszenia szybkosci wentyla (do 25% :D) tez wysptepuja. Tak przy okazji, pamieci stabilne do 850 (dalej nie sprawdzalem). I tak siedze i kombinuje jak tu ulepszyc chlodzenie. AS5 bedzie napewno, i tu zaczynaja sie schody, wstawic na radiator wiatrak sunona 92x92x25 czy moze 2 wiatraczki sunona 60x60x15, czy moze raczej rozejzec sie za chlodzeniem od wersji gt/ultra? Jakies ciekawsze pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bierz atitoola pod uwage , bo mi wogóle się wiesza ten atitool , lepiej zapodaj duży wentyl bedzie ciszej i wydajniej

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw odkreć siatke przeciwkurzową i zobacz , czy wtedy ci pasuje głośność zdjecie tego powoduje obniżenie temp i cichcszą prace wentyla (lepiej zassysa powietrza) lub wogóle zdejmij wszystkie plastiki ale by to zrobić musisz rozebrać cały radiator(jest w całości rozbieralny przód i tył) , tylny odprowadza ciepło za pomocą silikonowych podkładek , aby zamontować pentagrama albo zalmana bedziesz musiał zdjąć tylny radiator , wentyl w pent. i zalm. mają końcówke jak dobrze pamiętam taką jak do płyty i zestawie też jest przejściówka do zasilania z molexa , z radiatorami na pamieci nie ma problemu najpierw czyścisz kości z postałości pasty itp , potem mocujesz radiatory

Dzieki za odpowiedź. Już przechodziłem całe zdejmowanie i rozbieranie przedniego radiatora (tylnego nie ruszałem) łącznie z zakładaniem wentylatora Arctic Cooling, ale efekt nie był taki jaki chciałem... owszem było ciszej, ale właściwości chłodzące (odziwo?) się pogorszyły. Mógłbym kupić inny wentylator, którego obroty mógłbym sterować z płyty, ale postanowiłem, że kupie pożądne dedykowane chłodzenie :). Tym bardziej, że mam wrażenie, że obecny radiator niezbyt dobrze przylega do pamięci... nie mówiąc o ubogiej ilości pasty termoprzewodzącej jaka na nich była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...