Skocz do zawartości
RomF

Geforce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawia mnie dlaczego wszystkiego programy typu everest( oraz sterowniki) zglaszaja mi ze grafa chodzi w trybie PCI - nie moge sobie z tym poradzic by wymusic agp8x -moze to tylko takie przeklamanie? - reinstalowalem wiele razy stery do nforce a takze sterowniki do karty:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam leadteka, niestety sie nie odblokowal calkowiecie, tylko jeden vertex. Kupujac w sklepie, malym, nie masz szans na to aby trafic na modowalny model, a jak trafisz, no to naprawde szczescie, myslisz skad sie biora na allegro modele z gwarancja modowalnosci? <_< Co do falaxy to bym nie ryzykowal, asus, niezla jakosc (mialem 5900, wykonanie perfekcyjne), jednak jezeli zalezy ci na o/c to leadtek, z asusem sa problemy z biosami. Jezeli zas masz zamiar ostro podkrecac, to modyfikacja chlodzeni na leadteku i lecisz.. Ja na standardowym chlodzeniu doszedlem do 420 na rdzeniu, niestety jak podkrece pamieci do 850 to temperatura sie klania... ale maly modzik i zapodajesz B)

 

 

EDIT: 12/6 ale i tak jestem zadowolony, zplacilem za niego tylko 138 euro razem z wysylka :razz: gdzie wysylka 20E

Edytowane przez mnap86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesko wyłącz w biosie opcje fastwrite, przeinstaluj sterowniki i wtedy kręć.

Niestety nie mam takiej opcji w biosie. Starałem Się w RIVATUNER wyłaczyć fastwrite ale niestety nic to nie dało, dalej tak samo !

Macie może jakiś inny pomysł ?? co do mojego problemu z O/C ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to sie komus przyda lae wg oficjalnej strony hynixa, pamieci zamontowane na moim leadteku a400tdh (6800zwykle):

 

HY5DU283222AF-22 VDD=2.8V VDDQ=2.8V 450MHz 900Mbps/pin

 

 

Jak widac czestotliwosc pamieci to 450mhz, czyli dla ddr 900. Nie wiem jakie jest napieci dla pamieci na karcie, ale skoro producent twierdzi ze prz 2.8v ich czestotliwosc to 900mhz, to przy voltmodzie pamieci (i dobrym chlodzeniu) mozna by sie pokusic na, powiedzmy 950. Dodam, ze u mnie na standardowym chlodzeniu i bez zmieniania napiec pamieci poszly stabilnie na 850mhz.

Edytowane przez mnap86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobne sie pod ten temat bo mam 6800 ;)

 

mam problem z nhancer'em - nie stosuje profili dla wszystkich gier. dla Q3 dziala ale np. juz dla Lineage2 czy NFS nie. w czym moze byc problem? BTW zniknely mi profile dla gier w ustawieniach sterownika :o detonatory najnowsze 82.xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Leadteka A400 6800 na AGP, kreci sie w miare niezle na GPU 430, Memki 850 efektywnie. Niestety dodatkowe 4 pipelajny mocno sypia artami, takze zostala na 12 potokach. Ostatnio naszlo mnie na zmiane chlodzenia (a wlasciwie zmiane tego buczydla) zainstalowanego standardowo przez Leadteka. Planuje zamiast tego wentyla fabrycznego przylozyc tam 92x92 Fandera, radiator zostawiam). No i problem, jak usunac to plastikowe ustrojstwo, ktore zalozone jest na radiator. Wszystko co mialo srubki odkrecilem (oslone gorna, ktora powoduje nawew na gorny radiator, oslone wentyla)...no ale do tego plastiku nigdzie srubek znalezc nie moge. Moze ktos zdejmowal i ma jakis pomysl :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze jeszcze raz bo nie dostałem odpowiedzi na poprzedniego posta na moze pytanie bylo za trudne :razz: potrzebuje ustawic napięcie na rdzeniu 1.3V na gf 6800 nibitorem, z 1.4 V nie ma problemu ale jak ustawic 1.3 V dla 3D ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Soldier666

 

Ten plastik jest przykrecony od spodu, musialbys zdjac radiator z gornej czesci karty(tj. gpu i mem), okazja aby przeslifowac radiator i nalozy AS5 :). Jest tylko jeden problem. Wiatrak 92x92 nie zakrywa finow calkowicie, jest za maly. Z kolei 120 nie ma jak zamocowac, tak jak i dwuch 60. TZN. ja do montazu uzylem krawatek (takie tasemki zaciskowe) i umiescilem je w dziurach po srubkach od tego plastiku, w radiatorze. Nie spodziewaj sie odrazu WIELKIEGO spadku temperatury...

Edytowane przez mnap86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Soldier666

 

Ten plastik jest przykrecony od spodu, musialbys zdjac radiator z gornej czesci karty(tj. gpu i mem), okazja aby przeslifowac radiator i nalozy AS5 :). Jest tylko jeden problem. Wiatrak 92x92 nie zakrywa finow calkowicie, jest za maly. Z kolei 120 nie ma jak zamocowac, tak jak i dwuch 60. TZN. ja do montazu uzylem krawatek (takie tasemki zaciskowe) i umiescilem je w dziurach po srubkach od tego plastiku, w radiatorze. Nie spodziewaj sie odrazu WIELKIEGO spadku temperatury...

Wielkie dzieki za odpowiedz. W sumie bardziej zalezy mi na ciszy, a teraz przy wykreconej grafie mam jakies 58*C w stresie. Nawet jak dzieki zmianie chlodzenia temp pojdzie do 70*C to no problem, wazne, ze bedzie mozna popracowac i pograc w nocy bez narazania domownikow na utrate sluchu. Ten AS przewodzi prad ? bo myslalem raczej o Ceramique.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przewodzi czy nie, wg producenta nie, jednak ja bym nie ryzykowal testowania tego mazajac po karcie gdzie sie da :). Ja walnalem polerke radiatora i posmarowalem AS% i jakos dziala, wazne zeby nie zamazac sciezek, nozek czy innych czesci. Z reszta to i tak praktycznie niemozliwe, nie wiem jaka ilosc bys musial tej pasty nalozyc :) U mnie temp spadla o kilka stopni, STOCK 43>>41 Idle i jakos 68>>63 Stress przy podkreceniu do 420/840. Mi 6tam standardowy wentyl glosnoscia nie przeszkadzal, skutecznie go zagluszala cala reszta wiatraczkow jakie mam, a jest tego troche :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zalezy ci na oc to nie patrz na pamcieci tylko na rdzen, bo to od niego zalezy duzoooo wiecej. Na leadteku pamieci spokojnie robia 850, wiecej nie dawalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam za kika dni bede mial ok 900zl do dyspozycji na nowa grafe. Co mi polecicie?? Jak myslicie 6800gs bedzie dobrym wyborem?? podobno po podkeceniu jest wydajniejszy od 6800gt!!??

Zakupiłem prawie 2 tyg temu Leadteka 6800GS. Wydałem na nią 916pln w emarkecie (przesyłka free - Servisco). Karta ze standardowych 425/1000 poszła na 521/1260. Temp w full stresie po OC dochodzi do 68C.

 

Wyniki: (stery 81.95 Quality, config w podpisie)

 

Mark 01: 27569

 

Mark 03: 14164

 

Mark 05: 6285

 

AquaMark3: 80,320

 

Codecreatures: 81,7

(1280x1024)

 

Uważam, że za te pieniądze to bardzo dobry zakup - dodatkowo dostajemy gry Splinter Cell: Chaos Theory i Prince of Persia: Warrior Within.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam za kika dni bede mial ok 900zl do dyspozycji na nowa grafe. Co mi polecicie?? Jak myslicie 6800gs bedzie dobrym wyborem?? podobno po podkeceniu jest wydajniejszy od 6800gt!!??

Może i będzie wydajniejszy od 6800GT ale nie podkręconego, ale jak podkręcisz 6800GT to ten 6800GS(podkręcony) nawet nie dorośnie mu do pięt... Takie jest moje zdanie ;) chociaż moge się mylić...

Edytowane przez wilku23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wilku23 ....myslisz sie chyba ze chodziło ci o to ze GT nie siegnie mu .... popatrz na wyniki ludzi z GT/U mają mniej i w grach bedzie podobnie.... za taka kase to całkiiem spoko furka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh nie ma co kłócić się... Prawda jest oczywista, GS na PCX jest lepszym a zarazem ekonomiczniejszym wyborem. Dlaczego ? same potoki sie nie licza jak już nie raz to zostało udowodnione (zresztą to z teorii wynika, liczy się także architektura( organizacja oraz przetwarzanie ) jak i taktowanie( czyli mniejszy czas cyklu procesora ) ). Jako że architektura ta sama to w tym przypadku liczy się ilość potoków i taktowanie.GS po o/c robi na rdzeniu nawet 540 ... i przy tym taktowaniu nawet 16 potokowe GT nie ma szans. Koniec Kropka. Natomiast w wersji AGP narazie nic nie wiadomo... Mają one być na nv40 więc jest duże prawdopodobieństwo że będą się kręciły jak wersje GT czyli 420-50 w porywach i to dobry egzemplarz. Więc GT tutaj będzie górą. Czekam z niecierpliwością na wersję AGP i pierwszym testem bo przed świętami biorę GTO lub tego GS'a. I sam jestem w kropce.

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym teraz kupywał karte, a mialbymdo wyboru GT i GS brałbym GS:) oczywiscie jezeli mialbym PCX plyte:) hehe. Ja na swoim GT siedze roczek i jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paseq a jakie masz wyniki w markach?

3dmark01 - nie testowalem:)

3dmark03 - około 12k na wykręconej

3dmark05 - 5,6k na wykręconej

w hall of fame masz orba...

 

Jeszcze potrzymam karte z 9 miesiecy i wymieniam caly komp :)

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh nie ma co kłócić się... Prawda jest oczywista, GS na PCX jest lepszym a zarazem ekonomiczniejszym wyborem. Dlaczego ? same potoki sie nie licza jak już nie raz to zostało udowodnione (zresztą to z teorii wynika, liczy się także architektura( organizacja oraz przetwarzanie ) jak i taktowanie( czyli mniejszy czas cyklu procesora ) ). Jako że architektura ta sama to w tym przypadku liczy się ilość potoków i taktowanie.GS po o/c robi na rdzeniu nawet 540 ... i przy tym taktowaniu nawet 16 potokowe GT nie ma szans. Koniec Kropka. Natomiast w wersji AGP narazie nic nie wiadomo... Mają one być na nv40 więc jest duże prawdopodobieństwo że będą się kręciły jak wersje GT czyli 420-50 w porywach i to dobry egzemplarz. Więc GT tutaj będzie górą. Czekam z niecierpliwością na wersję AGP i pierwszym testem bo przed świętami biorę GTO lub tego GS'a. I sam jestem w kropce.

 

pozdro.

Pisząc mojego posta chodziło mi o wersje AGP, z tego co wiem w przyszłości będą się liczyć już nie taktowania ale właśnie ilość potoków zauważ starsze karty Nvidi a nowe, stare mają wyższe taktowania ale co z tego jeśli mają mniej potoków i przegrywają na całej lini, dlatego zmienili architekture i organizację nowych układów zwiększając liczbe potoków i tym samym spadło taktowanie. Więc ja uważam że większa ilość potoków = lepsza wydajność. Nie wiem jak będzie w przypadku GS na AGP ale przeczuwam że nie będzie wielkiej rewolucji. 6800 GS jest wyselekcjonowanym zwykłym 6800 z lepszym taktowaniem, bo napewno nie zmieniali całej architektóry NV40 aby wprowadzić tylko jedną karte ;)

 

ojejku poprawiłem ;)

Edytowane przez wilku23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc mojego posta chodziło mi o wersje AGP, z tego co wiem w przyszłości będą się liczyć już nie taktowania ale właśnie ilość potoków zauważ starsze karty Nvidi a nowe, stare mają wyższe taktowania ale co z tego jeśli mają mniej potoków i przegrywają na całej lini, dlatego zmienili architekture i organizację nowych układów zwiększając liczbe potoków i tym samym spadło taktowanie. Więc ja uważam że większa ilość potoków = lepsza wydajność. Nie wiem jak będzie w przypadku GS na AGP ale przeczuwam że nie będzie wielkiej rewolucji. 6800 GS jest wyselekcjonowanym zwykłym 6800 z działającymi dodatkowo potokami i sharderami oraz lepszym taktowaniem, bo napewno nie zmieniali całej architektóry NV40 aby wprowadzić tylko jedną karte ;)

Jakie odblokowane potoki ? przeciez ma tyle ile 6800 sprzętowo czyli 12p i 5v :blink: Wogóle kto by pomyślał, że zmieniali całą architekturę ? lol skoro ta sama generacja ?. I nie tylko więcej potoków świadczy o wyższej wydajności. Taktowanie rdzenia ZMINIEJSZA cykl procesora co za tym idzie czas przetwarzania w potoku! Nie ma żadnej siły na ziemii, aby sprawiła, że wyższe taktowanie rdzenia, nie będzie wpływać na wydajność!

Ogólnie to same bzdury napisałeś. Ehh... Pomyśl następnym razem.

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie odblokowane potoki ? przeciez ma tyle ile 6800 sprzętowo czyli 12p i 5v :blink: Wogóle kto by pomyślał, że zmieniali całą architekturę ? lol skoro ta sama generacja ?. I nie tylko więcej potoków świadczy o wyższej wydajności. Taktowanie rdzenia ZMINIEJSZA cykl procesora co za tym idzie czas przetwarzania w potoku! Nie ma żadnej siły na ziemii, aby sprawiła, że wyższe taktowanie rdzenia, nie będzie wpływać na wydajność!

Ogólnie to same bzdury napisałeś. Ehh... Pomyśl następnym razem.

 

pozdro.

No dobra może się pomyliłem co do ilości potoków w 6800 GS do 6800, rzeczywiście mają tyle samo, mój błąd (poprawie). Ale w dalszym ciągu pozosataje przy swoim zdaniu i nie napisałem że "wyższe taktowanie rdzenia, nie będzie wpływać na wydajność", owszem będzie ale nie w takim znacznym stoniu jak większa ilość potoków. Potencjalnie zwiększenie wydajności jest tym większe, im większa jest liczba potoków (stopni w potoku). Dzięki większej liczbie potków można wykonywać wiele instrukcji równolegle, co za tym idzie 12 potoków w 6800GS to nie to samo co 16 w GT ;). Więc można w łatwy sposób dojść do wniosku że GT będzie szybsze w TEORI jasiu :P . I wierz mi że ja myśle i umiem czytać, a następnym razem przeczytaj 3 razy zanim coś skrytykujesz...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj daje link na potwierdzenie moich słów:

 

http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...f6800-oc_6.html

 

na którym widać przy lepszych rozdzielczościach grafiki, że Leadtek 6800 z 12 potokami i większym taktowaniem przegrywa z Leadtekiem 6800GT z 16 potokami i mniejszym taktowaniem zegara procesora. Więc może mi wytłumaczysz Jasiu - ojejku dlaczego tak jest??

Ale Ty jesteś mega .... ( tu niech każdy sobie wpisze co cche :P ) Pochodź sobie na pare wykładów z architektury komputerów to się dowiesz jak to działa ( jak cokolwiek zrozumiesz, przetwarzanie potokowe, wszystkie fazy, potok superskalarny itd itd. ). Nie mam siły z Tobą dyskutować bo każdy "odrobinę" zorientowany wie jak to działa. A Jasiu to wołaj do swoich kolegów... 6800(podwyższone taktowanie) z 12 potokami sobie gorzej radzi z 6800GT z 16 potokami w wyższych rozdzielczościach ! hahaha i niby przez potoki mistrzu ???? KOMEDIA. A czy wiesz że 6800 ma DDR a 6800GT ma DDR3 ??? a wiesz co się liczy w wyższych rozdzielczościach ??? i w dopalaczach typu AA ?? Przeupustowość pamięci! Mogę Ci to narysować w schemacie blokowym jak chcesz, GPU też... I kończę z Tobą dyskusję. Bo nie dość, że nie masz racji to jeszcze się kłócisz.

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty jesteś mega .... ( tu niech każdy sobie wpisze co cche :P ) Pochodź sobie na pare wykładów z architektury komputerów to się dowiesz jak to działa ( jak cokolwiek zrozumiesz, przetwarzanie potokowe, wszystkie fazy, potok superskalarny itd itd. ). Nie mam siły z Tobą dyskutować bo każdy "odrobinę" zorientowany wie jak to działa. A Jasiu to wołaj do swoich kolegów... 6800(podwyższone taktowanie) z 12 potokami sobie gorzej radzi z 6800GT z 16 potokami w wyższych rozdzielczościach ! hahaha i niby przez potoki mistrzu ???? KOMEDIA. A czy wiesz że 6800 ma DDR a 6800GT ma DDR3 ??? a wiesz co się liczy w wyższych rozdzielczościach ??? i w dopalaczach typu AA ?? Przeupustowość pamięci! Mogę Ci to narysować w schemacie blokowym jak chcesz, GPU też... I kończę z Tobą dyskusję. Bo nie dość, że nie masz racji to jeszcze się kłócisz.

 

pozdro.

Po pierwsze to się z Tobą nie kłóce, bo nie chce się zniżać do twojego poziomu. A po drugie tak się składa że miałem wykłady na studiach z Organizacji i Architektury Komputerów które zaliczyłem na ocene dobrą i to właśnie na tych wykładach dowiedziałem się że taktowanie zegara procesora nie będzie już się liczyło w przyszłości tylko właśnie operacje na zwiększonej liczbie potoków i jeśli wiesz co to jest przetwarzanie potokowe, potok superskalarny to powienieneś coś umieć, ale z tego co widze to wynika całkiem coś innego Jasiu B) . Pisząc o przepustowość pamięci zchodzisz na całkiem inny temat. Ja pisze o taktowaniu procesora i ilości potków a nie przepustowości pamięci, a nie wydaje mi się aby ona wpłwała na to że 6800 podkręcony przegrywa o 50% - 60% z niepodkręconym 6800GT bo jakoś w to nie moge uwierzyć, Jasiu...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...