Skocz do zawartości
RomF

Geforce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze to się z Tobą nie kłóce, bo nie chce się zniżać do twojego poziomu. A po drugie tak się składa że miałem wykłady na studiach z Organizacji i Architektury Komputerów które zaliczyłem na ocene dobrą i to właśnie na tych wykładach dowiedziałem się że taktowanie zegara procesora nie będzie już się liczyło w przyszłości tylko właśnie operacje na zwiększonej liczbie potoków i jeśli wiesz co to jest przetwarzanie potokowe, potok superskalarny to powienieneś coś umieć, ale z tego co widze to wynika całkiem coś innego Jasiu B) . Pisząc o przepustowość pamięci zchodzisz na całkiem inny temat. Ja pisze o taktowaniu procesora i ilości potków a nie przepustowości pamięci, a nie wydaje mi się aby ona wpłwała na to że 6800 podkręcony przegrywa o 50% - 60% z niepodkręconym 6800GT bo jakoś w to nie moge uwierzyć, Jasiu...

 

Pozdro

Zniżasz to się w każdej kolejnej wypowiedzi i coraz większe farmazony piszesz Prze ziomie. Taktowanie się nie będzie liczyło ? haha, to Ci na tych wykładach mówili ? :o Czy od kolegi piątym uchem słyszałeś ? albo gdzieś przeczytałeś ?. Moc obliczeniowa nigdy nie będzie zależeć od jednego czynnika(chyba, że wymyślą nowy mechanizm), jak wiesz na czym polega przetwarzanie potokowe( superskalarne i superpotokowe ) a nie wiesz co to cykl ? :| grzebiesz się coraz głębiej. W najprostszym tłumaczeniu w przetwarzaniu potokowym w przeciwieństwie do sekwencyjnego chodzi o to aby jednocześnie, jeśli jakaś faza sie odbyła, dajmy na to fetch(pobrania rozkazu) i jest wolna "ta jednostka za to odpowiedzialna" to pobiera się drugi. A w tym czasie pierwszy jest dekodowany itd itd. Czyli "równoległe" działanie... Co przyspiesza obliczenia, a więc wzrost wydajności. Ale te fazy działają w CYKLACH(CLK). Resztę już sobie sam dopowiedz....

 

Co do tego, że napisałem o pamięciach... To kolejny dołek dla Ciebie... Napisałem tak aby Ci udowodnić, że tutaj nie chodziło o taktowanie vs potoki tylko pamięć odegrała najważniejszą rolę... Bo tym się cały czas spierasz Prze Ziomie i nie wiedziałeś że mają inną pamięć :lol: która wpływa na wydajność w wyższych rozdzielczościach bardzo. Tu tez myślisz że wystarczy 256bit ? w obu przypadków tylu bitowa jest pamięć i myślisz, że czas dostępu do niej i taktowanie też nie ma wpływu ? jak w samym procesorze ? Nie mówiąc już o wcześniejszej wpadce z odblokowanymi potokami. Dla mnie to ściemniasz i nie masz pojęcia o czym mówisz Prze Ziomie...

 

Aha i dowodów na to masz mnóstwo min. siera ati x1xxxx, wytłumacz nam to jakim cudem x1800XT może konkurować z 24 potokowym GTX ? to chyba 8 cud świata, jeśli uznać Twoją teorię za prawdziwą... :blink:

 

PS. Jeśli naprawde uczęszczasz sumiennie na wykłady(słuchając wszystkiego dokładnie), a nie ściemniasz to gratuluje poziomu(wiedzy) prowadzącego te zajęcia.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiedz czemu GF6800 GS jest wydajniejszy od mojej Karty? choć ja na swojej kręconej nawet przegrywam z GS?

Bo niestety taka jest rzeczywistość, ale tak na poważnie to 6800GS jest na PCX i ma wyższe taktowania o około 90Mhz od 6800GT na procesorze a to jednak coś daje w wydajności ale dużo wydajniejsze to nie są więc nie masz co narzekać. Widziałem 6800GT @460/1200 na PCX i miało koło 14800 w 3dmark03 a 6800GS @500/1360 miało 13291. A ja porównuje na AGP (w teori) a "prognozy" są takie że 6800GS już takich taktowań nie będzie miał jak na PCX tylko zbliżone do 6800GT co za tym idzie tylu smarków już nie będzie miał co ten na PCX. Ale co przyszłość pokaże, to się okarze. (ale mi się zrymowało :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zniżasz to się w każdej kolejnej wypowiedzi i coraz większe farmazony piszesz Prze ziomie. Taktowanie się nie będzie liczyło ? haha, to Ci na tych wykładach mówili ? :o Czy od kolegi piątym uchem słyszałeś ? albo gdzieś przeczytałeś ?. Moc obliczeniowa nigdy nie będzie zależeć od jednego czynnika(chyba, że wymyślą nowy mechanizm), jak wiesz na czym polega przetwarzanie potokowe( superskalarne i superpotokowe ) a nie wiesz co to cykl ? :| grzebiesz się coraz głębiej. W najprostszym tłumaczeniu w przetwarzaniu potokowym w przeciwieństwie do sekwencyjnego chodzi o to aby jednocześnie, jeśli jakaś faza sie odbyła, dajmy na to fetch(pobrania rozkazu) i jest wolna "ta jednostka za to odpowiedzialna" to pobiera się drugi. A w tym czasie pierwszy jest dekodowany itd itd. Czyli "równoległe" działanie... Co przyspiesza obliczenia, a więc wzrost wydajności. Ale te fazy działają w CYKLACH(CLK). Resztę już sobie sam dopowiedz....

 

Co do tego, że napisałem o pamięciach... To kolejny dołek dla Ciebie... Napisałem tak aby Ci udowodnić, że tutaj nie chodziło o taktowanie vs potoki tylko pamięć odegrała najważniejszą rolę... Bo tym się cały czas spierasz Prze Ziomie i nie wiedziałeś że mają inną pamięć :lol: Nie mówiąc już o wcześniejszej wpadce z odblokowanymi potokami. Dla mnie to ściemniasz i nie masz pojęcia o czym mówisz Prze Ziomie...

 

PS. Jeśli naprawde uczęszczasz sumiennie na wykłady, a nie ściemniasz to gratuluje poziomu(wiedzy) prowadzącego te zajęcia.

Teraz to naprawde przegiołeś, poraz kolejny; "Moc obliczeniowa będzie zależeć od jednego czynnika" czy ja to napisałem?? Chyba każdy bardziej zaawansowany użytkownik komputerów wie, że moc obliczeniowa zależy przedewszystkim od taktowania, pamięci cache, potoków instrukcji, floating-pointu, arithmetic-logic unit(głównego bloku wykonawczego procesora) oraz rejestru, ale ja Ci tego nie musze tłumaczyć Jasiu , a pozatym to miałes skończyć ze mną dyskusje, jesteś niesłowny :? .

 

Co do pamięci to różniły się tylko tym że 6800 miał DDR a 6800GT DDR3 (i oczywiście taktowaniem), a wielkość była ta sama (Gratuluje spostrzegawczości Jasiu - zadziwiasz mnie), czyli po 256mb.

 

Co do poziomu wiedzy wykładowcy to nie możesz się wypowiadać bo Cię nie uczył, ale za to twoja wiedza :mur: poprostu ojejku :D

Edytowane przez wilku23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to naprawde przegiołeś, poraz kolejny; "Moc obliczeniowa będzie zależeć od jednego czynnika" czy ja to napisałem?? Chyba każdy bardziej zaawansowany użytkownik komputerów wie, że moc obliczeniowa zależy przedewszystkim od taktowania, pamięci cache, potoków instrukcji, floating-pointu, arithmetic-logic unit(głównego bloku wykonawczego procesora) oraz rejestru, ale ja Ci tego nie musze tłumaczyć Jasiu , a pozatym to miałes skończyć ze mną dyskusje, jesteś niesłowny :? .

 

Co do pamięci to różniły się tylko tym że 6800 miał DDR a 6800GT DDR3 (i oczywiście taktowaniem), a wielkość była ta sama (Gratuluje spostrzegawczości Jasiu - zadziwiasz mnie), czyli po 256mb.

 

Co do poziomu wiedzy wykładowcy to nie możesz się wypowiadać bo Cię nie uczył, ale za to twoja wiedza :mur: poprostu ojejku :D

A gdzie ja napisałem, że to Ty powiedziełeś ? :blink: Jestem niesłowny ? odpowiedziałem, bo znowu pisałeś głupoty. Moja wypowiedź to co ? była rzeczowa i udowodniła jak ściemniasz( nie masz pojęcia o tym co piszesz ). Teraz piszesz, że zależy jednak od taktowania ? I wytłumacz mi co to jest potok instrukcji ? i że wydajność zależy od rejestru ( co to miało znaczyć :| ) LOL haha... I co tak piszesz Jasiu ? Masz kompleks na pkt tego imienia ? a może Ci jakiś Jaś życie utrudnił albo chcesz mnie sprowokować ?. BTW Mam na imie Bartek. Nie odpowiadaj już nic, jak coś chcesz to pisz na PW. Nie będe tutaj zaśmiecał. Niech każdy sobie odbierze te ostatnie posty jak chce i oceni wg siebie kto ma rację.

 

koniec OT.

 

GT już na AGP się nowego "raczej" nie dostanie, więc nawet nie będzie się nad czym zastanawiać. Bo z 6800 bedzie GS najmocniejszy na rynku AGP.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem 6800GT @460/1200 na PCX i miało koło 14800 w 3dmark03 a 6800GS @500/1360 miało 13291.

Dużo zależy od configu. Po pierwsze 460MHz na rdzeniu 6800GT to nie mało (standard to 420-440) - prawdopodobnie miał podbite napięcie lub zmienione chłodzenie za to 500 na rdzeniu GS to mało - większość osiąga 515-535MHz.

 

Dla porównania mój wynik 6800GS dla oc 521/1260 to 14164 Marki 03 (sterownik na "Quality"). Config w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam małe pytanko...Mam zamiar zrobić remoncik w kompie - A64 venice + jakieś mobo z pcie więc radek też pójdzie w odtsawkę. Chciałem wziąć 6600Gt ale znalazłem coś takiego...

 

leadtek winfast px-6800 tdh

 

Co sądzicie o tym... Ma może ktoś tego Gf ?? Strasznie niskie taktowanie ma :/ Od razu mówie ze ta cena i tak mocno nadwyręża mój budżet więc dorzucenie sianka nie wchodzi w rachube

Edytowane przez Rycek11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam małe pytanko...Mam zamiar zrobić remoncik w kompie - A64 venice + jakieś mobo z pcie więc radek też pójdzie w odtsawkę. Chciałem wziąć 6600Gt ale znalazłem coś takiego...

 

leadtek winfast px-6800 tdh

 

Co sądzicie o tym... Ma może ktoś tego Gf ?? Strasznie niskie taktowanie ma :/ Od razu mówie ze ta cena i tak mocno nadwyręża mój budżet więc dorzucenie sianka nie wchodzi w rachube

yyyyy..jakie niskie?? normalne przeciez :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na temat tego leadtek'a to proszę http://reviews.pimprig.com/video_cards/lea...card.php?page=2

 

3Dmarki ---> http://reviews.pimprig.com/video_cards/lea...card.php?page=3

jakiś taki nijaki ;) no ale tani to jest

Edytowane przez rork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam małe pytanko...Mam zamiar zrobić remoncik w kompie - A64 venice + jakieś mobo z pcie więc radek też pójdzie w odtsawkę. Chciałem wziąć 6600Gt ale znalazłem coś takiego...

 

leadtek winfast px-6800 tdh

 

Co sądzicie o tym... Ma może ktoś tego Gf ?? Strasznie niskie taktowanie ma :/ Od razu mówie ze ta cena i tak mocno nadwyręża mój budżet więc dorzucenie sianka nie wchodzi w rachube

Jedyne co mogę ci podpowiedzieć to to żebyś nie liczył na moda specjalnie :) bo najbardziej ze wszystkich karta na 6800 przebrane są właśnie Leadteki :/ a 600 Mhz dla pamieci może w 2d jest ustawione, ktos spojrzał - zpaisał (no chyba że pcie faktycznie tak ma ale teraz nie moge jej nigdzie znaleźć). Ale btw bierz 6800 nie 6600GT - ma 256 szynke i spore możliwości OC bez ingerencji w chłodzenie etc.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom 6800 jest wolniejsze od 6600GT ale jak sie odblokuje potoczki to juz troskze lepiej to wyglada a mozliwosci oc w 6600gt sa rowniez duze! a w 6800 chyba nie dorownuje pod wzgeldem oc nie liczac potokow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom 6800 jest wolniejsze od 6600GT ale jak sie odblokuje potoczki to juz troskze lepiej to wyglada a mozliwosci oc w 6600gt sa rowniez duze! a w 6800 chyba nie dorownuje pod wzgeldem oc nie liczac potokow

i tu musze Cie zgasić bo jeszcze w żadnym teście nie widziałem aby 6600gt był szybszy od 6800... :mur: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem ostatnio 6800GT na PCI-E od Gigabyte - wczorajsze próby podkręcania skończyłem na 375 Core i 1050 Mem - na wyższych taktowaniach mem np. arty w teście Bump Mappingu w 3d Marku 2001 zauważyłem. O ile Vmod biosowy mógł by pomóc rdzeniowi dobrnąc do tych 400 MHz, to już z ramem nie wiem co mam zrobić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam zamiar kupić tą karte:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78014233

 

dobry wybór?

 

aha i dlaczego ona ma male taktowania ?

300 / 700 ?

to moj gf6600GT ma 525/1100 :/

 

i dlaczego ten 6800LE ma 2.2 - 2.8 NS ? :o

Edytowane przez S.W.A.T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam zamiar kupić tą karte:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78014233

 

dobry wybór?

 

aha i dlaczego ona ma male taktowania ?

300 / 700 ?

to moj gf6600GT ma 525/1100 :/

 

i dlaczego ten 6800LE ma 2.2 - 2.8 NS ? :o

wybor taki sredni, poszukaj jakiegos modowalnego do 16/6 (dalem za takiego 740)

to sa standardowe taktowania tej karty, ale na pewno pojdzie mocniej patrz np moj opis (to i tak nie jest jeszcze max)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro jade na gielde komputerowa (przy stodole, kto z wwy ten wie o co chodzi ;) )

 

jak bede (Możliwe, ze kupie tam a nie na allegro) tam kupowal to o co mam pytac? i na co mam brac pod uwage?

ci sprzedawcy i tak nic nie powiedza...

brac do 16 potokow a nie do 12 ? :/

daj jakies namiary na ta karte!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam problem jw. Zainstalowałem kartę na tych specjalnych sterownikach od ASUS'a, podłączyłem 2 kable zasilające do karty. Smart doctor zainstalował się bez problemu i widzi moją kartę. Niestety nie mam dostępu do wszystkich opcji (jedynie do podkręcania). W helpie piszą: "NOTE: For graphics card models without a monitor IC, ASUS SmartDoctor provides only the overclocking function." Mam pytanie. Czy moja karta posiada ten monitor IC? Jeżeli tak, to co jest źle?? Czy czegoś nie podłączyłem, czy coś mam źle zainstalowane?? Wielkie dzięki za każdą pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enhanced Drivers i Asus Smart Doctor najnowszy instalowałeś?

Tak, NVidia driver, Enchanced ASUS driver i Smart doctor mam zainstalowane w najnowszych wersjach w tej kolejności (sciągnąłem ze strony asusa). Moja karta ma złącze PCI-express. Czy te karty są w pełni kompatybilne z Smart Cooling. Czy wymagane jest AGP?? Bo kurcze na stronie żadna z nowych kart na PCI nie ma tej ikonki. Chyba w tym tkwi problem. Smart cooling nie będzie mi działał bo PCI-e nie obsługuje tego. A to lipa... Zainstalowałem ExperTool Gainwarda. W miarę się spisuje. Czy znacie jeszcze jakiś program w tym stylu godzien polecenia? Pozdrawam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze agp. W takim razie zdejmij ten czarny plastik, posmaruj AS5, wywal ten maly wiatraczek i wstaw cos wiekszego. U mnie temp wynosi max 58*C przy 12/6 425/880. A wyglada to mniejwiecej tak :) Wiatraczki, 80x80 pasuje idealnie jezeli chodzi o mozliwosc montazu, jednak nie pokrywa bocznych finow, to co widac na fotce to 92x92 Sunona, troszke trudniej zamontowac bo dziury po srubkach so przesuniete delikatnie, ale za to wieje miedzy finami. Wiekszych wiatrakow nie ma zabardzo jak zamontowac :/ I nie zmieniaj radiator, bo to co tam jest, jest naprawde OK.

post-17712-1136316341_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

posiadam tą karte: LeadTek GeForce 6800LE

ma GWARANTOWANE odblokowanie potoków 12 na 6Vert.

W RivaTunerze pokazuje mi tak:

 

Dołączona grafika

 

 

User posted image

 

 

 

Gdy sam cos probowalem odblokowac, juz nie pamietam co tam zaznaczylem i dalem OK.

Ale gdy byl res to zamiast pojawienia się windowsowskiego napisu ZAPRASZAMY bylo tylko to błękitne tło + kursor i co kilkadziesiąt sekund wylaczal sie i wlaczal monitor.... musialem reinstalowac stery + riva tuner....

Co ja mam odblokowac? Tzn. które numerki itp...

 

Z GÓRY DZIEKUJE ZA POMOC!

 

 

PS. Podobno nawet te 6800LE da się 16 potoków!

Ale narazie to z 12 bylbym zadowolony a z 16 to... :D

 

CZEKAM NA POMOC!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SWAT, odpowiedzialem ci w starym temacie ktory zablokowali.

@Itachi

 

Ustaw go na 8/6 i defaultowe taktowanie, albo ze 25mhz nizej i zobacz, jezeli obraz bedzie sie kaszanil to na 100% jednostka jest walnieta. Co do biosu, zostaw ten co masz, ewentualnie edytuj napiecie, moze pocisniesz wyzej rdzen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problemik zmienilem napiecia na moim Leadteku

2d-1.2v

3dlow-1.4v

3d-1.5v

w w rivie tuner jak wlacze hardware monitor to pokazuje mi caly czas Core vid 1.0v

moze ktos posiada to Leadteka a400tdh bios zmodowany Hexem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...