Skocz do zawartości
RomF

Geforce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

wina: Przękręcenia:)

sideband: nie przejmuj się, niektórzy po prostu nie chcą zrozumieć:)

Ja swoim wynikiem w 1280x1024 (czyli około 2200-2300) się nie przejmuje i jest to normalny wynik do sprzętu jaki posiadam, nie krece, bo ten zalman okazał się kiepski a raczej radiatorki na pamięci (trzeba zmienić).

Edytowane przez peseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

znasz takie coś jak monitor plug&play , teraz wszystkie są takie i nie potrzebne są stery , dane są zczytywane z monitora , 3dmark sam zmienia na 1024 bo nie ma możliwości ustawienia wyższej , ile razy można to tłumaczyć

to wylacz plug and play w biosie

mozna odlaczyc monitor i podlaczyc tv

monitora ci nie wykryje

menadzer urzadzen - monitors - robisz upadate wybierasz jakis inny monitor z listy z wiekszymi rozdzialkami

i masz do kolejnego resestu powinno dzialac nawet z plug and play

 

eee to ma być tanio

i tak bys nie kupil chyba ze spalisz stara i ci gwary nie uznaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wylacz plug and play w biosie

mozna odlaczyc monitor i podlaczyc tv

monitora ci nie wykryje

menadzer urzadzen - monitors - robisz upadate wybierasz jakis inny monitor z listy z wiekszymi rozdzialkami

i masz do kolejnego resestu powinno dzialac nawet z plug and play

i tak bys nie kupil chyba ze spalisz stara i ci gwary nie uznaja

monitor jest plug&play jak moge to wyłączyć , nie da się , nawet jak zainstalujesz ster od monitora 21 cali , który ma super rozdziałki ale i tak marku będzie max 1024*768 bo zczytuje dane z monitora , takie wałki to można robić , ale na starych monitorach , nawet pod pulpitem moge wyciągnąć 1280*960 (ale jest to jest niestandardowa rozdziałka monitora) mark pokazuje max 1024*768 , wyjście tv też obsługuje max 1024*768

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vadzior specjalnie dla ciebie wynik w 1280*960 udało się wymusić , wynik w 1280*1024 to już pratycznie sie spadnie , spokojnie dobije do 2700pkt , niestety 128mb mało na takie rozdziałki już sam obraz wpiepsza sporo mb( tak jak wcześniej twierdziłem 128mb karta to max 1024*768)

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Vadzior specjalnie dla ciebie 1906221[/snapback]

niestety czekanie odpada (i tak juz sporo czekalem zeby wykrzesac na nowa płyte i grafe i proca itd. a czekanie 6 miechow mnie nie bawi ;)

miehe mozna przezyc z karta 2d za 20 zeta bo teraz sytuacja cenowo asortymentowa bedzie ulegac duzym zmiana

wraz z premiera nowych kart i koncem okresu swiatecznego

 

nie masz kasy zaloz konto w pko i zrob debecik splacisz go w 3 miehy i po sprawie

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem 1gb ramu i w fear na full texturach dało się grać , norma że 128mb troche ogranicza karte , jak już tak analizujesz wyniki to analizuj tylko pkt sm2.0 i 3.0 bo za procesor dostałeś 150kt więcej i dlatego nadgoniłeś wynik , a sam wiesz jak łatwo w 3dmarku 2006 nadgonić ogólny wynik mocniejszym prockiem (pkt za procesor wliczane w ogólny wynik) , przy takich taktach , jakbym miał 256mb na karcie miałbym wynik ok 300pkt wyższy

a odnośnie że nie widziałeś większego wyniku na 128mb 6800 to nie mój problem , jeszcze wynik nieżle podbity wynikiem za procek , wystarczy ustawić agp size 256mb lub więcej i po problemie ( jest jeszcze kilka funkcji w biosie które przyśpieszają "przepychanie " textur)

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu ci odpowiem tak, na sprzęcie z podpisu, bez specjalnego kobinowania w sterownikach, 3DM05 -> 5098 a że celina słaba jest to o karcie dobrze chyba świadczy... Pograć też się da (4XAA i 16XAnizo) bez przycinania w nowych gierkach (w BF2 cienie mam tylko na low). Żadna revelacja... no nie wiem... przy tej cenie... pod rozwage...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam fxf6800gt z chlodziwiem arctic cooling nf5 v2. kreci sie do 430 na core i 1135 na pamiatkach. potem lubie wrzucic 3dmarka03 czasem 3dmarka05. przy wyzszych taktowaniach mam spadek ilosci markow z 11000 do 10000.

zarzucilem wiec w tym samych czasie monitoring z rivy tunerka i pokazal ciekawa rzecz... mianowicie w trakcie ktoregos z testow 'game' (nie ma regoly na to ktory test) zmniejsza sie mu taktowanie na rdzeniu i po chwili znowu wraca do wyzszych ustawien. temp nie przekracza 65. zmaiana taktowania pod wplyawem tem jest usawiona napewno na wyzszym poziomie bo w 3dmarku06 lapal nawet 75 i sie nie zmienialo.

 

tak czy inaczej zaczne sie bawic napieciami, ale jak ktos ma jakies sensowene clue od czego to moze byc to bylbym wdzieczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej ustaw te taktowania w biosie na stałe , to powinno pomóc lub wymuś perfomance 3d w rivie tuner - power user-overclocking-enablePerfLevelForcing zmień wartość na 1 tak zapaliła się żaróweczka , potem wczodzisz w zakładke do podkręcania i zmieniasz force constant perfomance level na perfomance 3D i to od góry też zmieniasz na perfomance 3d -zastosuj - restart powinno być ok

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety constans force nie zadzialalo....... teraz zrobil skubany kiklanascie freezow podczas jednego cyklu 3dmarka03, tak ze wynik byl 2990!!! :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

kurde temperatury 64 nie przekroczyl!!! kurana zirytowala mnie ta grafa......

 

zaczolem powwaznie myslec o podniesieniu napiecia z 1.4 do 1.5...

 

tylko nie moge znalesc nvidia flash utiliyt do sciagniecia, a po za tym to nawet nie wiem co to jest i czym sie to je, ale poszukam i poczytam cos na ten temat. sie naumiem to cos wymusze z tej karty......

 

czy moze miec wplyw na wynik w 3dmarku03 to ze mam 2.4 procek i ze mam pamieci 266 (jedna orginalnie byla 266, a drug jest 400 obie po 512) i jeszce ze na tej plycie glownej nie moazna zmienic zadnych parametrow??

 

mam fajne chlodzenie zalmana i temp na procku w biorowych aplikacjach w okolicy 40-41 przy min obrotow...

wiec bybloby co krecic....

 

chyba wypozrcze ze sklepu jakas lepsza plyte glowna to poproboje co to da.....

 

dzienks za podopoweidz... jak macie jakies pomysly to zapraszam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaloze temp wiatraczeki zeby sobie podmuchaly wokolo calej karty. byloby ciekawie jak to by cos pozytecznego dalo, bo wtedy moglbym sobie wymyslic sposob na obejscie problemu.....

 

 

dzieki za sugestie. zobaczymy co wymodzie...

 

 

dla pewnosci: chodzilo ci o to miejsce gdzie jest taki maly podluzny radiatorek na trzech jakichs ukladzikach (ja nie wiem co to jest, ale znajduje sie blisko zasilania to tam ustawie jeszczej dodatkowy wiatraczek).

 

 

hehehe moze zadziala i bedzie smiesznie, bo przegonie mojego kumpla ktory ma athlona 3800+ z jednym mega cashu i radeonem 850 platinum hehehe !!! dziwne on w 3dmarku03 robi 12500... ciekawe co on zpartolil.....

Edytowane przez iro11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ten problem zauważyłem testując kartę ATItoolem.

Temperatury były ok, na GPU stała, na VRAM już dochodziło do górnej i było OK aż raptem zaczęło sypać artami - myślę sobie co kurczę pieczone jest...

Sprawdziłem czy wszystkie VRAMy stykają się dobrze z radiatorami i było OK. Dotknąłem do radiatora ukłądu zasilania i się sparzyłem - wziąłem swojego 120mm wiatraczka, zrobiłem mały tunel i nadmuch na miejsce podejrzeń - arty zniknęły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stałem się szcześliwym posiadaczem kart Gainward 6800 Power Pack (używka roczna). Niestety jestem nie mam żadnego doświadczenia jeżeli chodzi o karty graficzne więc nie wiem czy bios jaki ma ta karta jes aktualny Version 5.40.02.12.01.

Prosiłbym kogoś o podesłanie jakiejś aktualnej wersji (chyba, że mam aktualną a o tym nie wiem). Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia w podkręcaniu tego modelu? Mam założone chłodzenie Zalmana i jak na razie w trakcie kilkugodzinnego grania temp. nie przekroczyła 43C na GPU, więc pewnie potencjał jest spory do podkręcenia.

Z góry dziękuję za pomoc i informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos napisac jakie sa mniej-wiecej granice temperatur do jakich moze podejsc rdzen i sensownie pracowac? mam 6800 LE MSI, zmodowane na 16/6p, zero artefaktow - podkrecone narazie do 375/850 - temp na rdzeniu podczas spoczynku 40-45 C, podczas grania 50-53 stopnie. Jak narazie w marku05 wyciagam ~4k pkt, poki co zostawilem i smiga na takich ustawieniach core/memory chociaz mysle ze spokojnie moglbym wyciagac wiecej przy takiej temperaturze ale moze sie myle? ; p

 

Wczesniej mialem Galaxy glaciera 6800 16/6 (sypal lekkie arty w niektorych grach) i nie podkrecal sie tak dobrze.

 

Czego w ogole uzywacie do podkrecania? Riva tunera? Suwaki mam zablokowane na tych czestotliwosciach a karta trzyma niska temp i mysle ze spokojnie daloby sie wiecej wycisnac, czego mozna jeszcze uzyc ? btw ma ktos moze jakiegos quick linka do opisu jak zwiekszyc napiecia etc, o ile jakas wiedze o modowaniu/oc mam to o zwiekszaniu napiecia nie mam pojecia ; p

Dzieki z gory za wszelkie nfo.

Edytowane przez remyleblau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do was sprawwe ma kots moze doswiadczenia z podałczniem tv do kompa bo tak mam tv SAmsunga WS-32z308p obsługuje on hdtv 1080i przy 50hercach i tak podłaczam go do karty leateka winfast 6800tdh przez wyjscie component i kurde jak ustawim aby wyswietlał 1080i to niewyswietla mi obrazu tak sakcze jak by miał zaskoczyc ale kurde niezaskakuje jak mu daje inne rozdzielczosci to odpala sie w 527 i to wszystko jak odpalam w 720p t tez sie nieodpala ale daltego ze nieobsługuje a niewiem dlaczeg neichce pracowac w hdtv pomuzcie cos bo kurde zgłupieje niema jak sprawdzic tego tv a niewiem czego to jest wina karty czy tv kable na bank mam dobrze ustawione tak samo ustawienia w tv tak wiec czekam na jakiekolwiek informacjei i z góry dzienkuje za pomoc pzdrawiam jak cos mój numer gg jakby ktosc chiał sie skontaktowac 2266337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok... nareszcie mialem czas na sprawdzenie co tasm z temperaturka na zasilaniu karty....

jest gorace!! bardzo!!! i wydaje nieprzyjemny zapach spalania jakiegos plastiku, czyli ....... na razie jedzie na 400MHz.....

 

w niedziele zamatuje dla dokladnego sprawdzenia termometry.... zakupie cyfrowe do pomiaru cieploty ciala heheheh, orientacyjnie moze wystarczy do stwierdzenia jak bardzo sie to wszystko nagrzewa.....

 

w zwiazku z tym mam pytanie: czyktos ma jakis pomysl, jak polepszyc chlodzenie elementow ukladu zasilania karty przy zastosowanym chlodzeniu arctic silencer 5 revision 2 (ta z podkladkami z jakiegos silikonu na pamieciach)?????

 

 

bylbym bardzo wdzieczny...

 

chyba kumpel ma jakies chlodzenie od laptopka wiec pokombinuje jak tutaj sie heatpipe'y mieszcza :D :D :D :D :D :D :D :D

 

a moze jest jakies prostsze rozwiazanie....

 

bylbym wdzieczny

Edytowane przez iro11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisywałem już wcześniej mój problem z podkręcaniem GPU (Galaxy Glacier 6800 GT350/1000). I niestety problemu się nie pozbyłem.

Ale może wiem czego jest to przyczyna.

Przed wczoraj przeinstalowałem system pierwszy raz od kąd zakupiłem karte w Arche, Karte zakupiłem końcem listopada. Gwarancja 24m.

Zainstalowałem standartowo RivaTuner 15.8 itp. Pod wieczór włączyłem Battlefielda II, ale przed graniem zawsze ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m monitoring w RT, aby popatrzyć na temp. raz do czasu :-)

Na poprzednim systemie w monitoringu RT miałem włączone tylko CORE CLOCK, MHZ / MEMORY CLOCK,MHZ / CORE VID.NON... /

CORE TEMPERATURE,*C / AMBIENT TEMPERATURE, *C reszte zawsze wyłanczałem czyli VOLTAGE REGULATOR OUTPUT, V / VOLTAGE REGULATOR TEMPERATURE, *C / VOLTAGE REGULATOR CURRENT, A !

Teraz ustawienia były standartowe czyli wszystko włączone, noi odpalam BF2.

Po jakiś 45min przełączyłem się na pulpit aby zerknąć na temp. I co widzę ..............

Dołączona grafika

 

Linki do reszty zdjęć !! -=1=--=2=--=3=-

Teraz nie wiem czy już miałem to od samego początku gdy zakupiłem karte. Nigdy się temu wcześniej nie przyglądałem !

Nie wiem czy to normalne czy nie ?! Podejrzewam że nie ! I coś mi się widzi że to tego wina że karta ma brak możliwośći GPU.

Ogólnie karta działa bez zarzutu, wszystko OK, żadnych artefaktów itp. !

 

Może mi ktoś wyjaśnic o co w tym chodzi ??

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

P4 2.8@3.5Ghz Prescott 250x14/ 1.4125v

Thermalright SP-94 Intel Heatpipe + ZALMAN ZM-F2 92x92x25mm

Gigabyte 8IK1100 Rev2.0

Galaxy 6800 GT 350/1000

GEIL 2x512MB DUAL 500DDR ULTRA

Obud. CHIEFTEC DRAGON ATX FULL TOWER 3 x 80x80 nawiew + 2 x 80x80 wyciąganie

Zasilacz CHIEFTEC HPC-420-302-DF.

Seagate Barracuda 7200.7 120GB 8MB

DVD Plextor PX-716A

SB Live! Value

3DM03 - 11800 / 3DM05 - 5004 / FW 81.95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie wiem czy już miałem to od samego początku gdy zakupiłem karte. Nigdy się temu wcześniej nie przyglądałem !

Nie wiem czy to normalne czy nie ?! Podejrzewam że nie ! I coś mi się widzi że to tego wina że karta ma brak możliwośći GPU.

Ogólnie karta działa bez zarzutu, wszystko OK, żadnych artefaktów itp. !

U mnie jest podobnie, a na możliwości gpu nie mogę narzekać...

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujący problem, posiadam Leadtek 6800 ultre PCIE która ma na 3d - 1,4V. Moje pytanie brzmi: Czy istnieje sposób na poprawne wprowadzenie napięcia na GPU - 1,5V ?? Programy takie jak NiBiTorv25, emeEditFX.v1.5 sobie z tym nie radzą, znaczy niby zmieniają a tak naprawde nic sie nie dzieje. Bawiłem sie także Hexedytorem, ale nigdzie nie znalazłem sposobu na w prowadzenie poprzez hexa napięcia na 1,5V. Jedyne co znalazłem to materiał jak shexować grafe 6800, ale to wszystko było na agp a nie na PCIE. Jak komuś sie udało poprawnie wprowadzić vmod 1,5V to prosze napisać jak to zrobił. ;) thx za pomoc

 

z ciekawości jeszcze spytam, jak sie robi moda na pamiątki ?? Vmem >? thx :)

Edytowane przez Gasto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. kiedys posiadalem rive tnt2 m64 PCI:) firmy pine:) byłą bardzo szybka, porównywalna do wersji AGP.

nie pomogłem wiele, choć niektórzy patrzą przez ten pryzmat, np ja.

No właśnie tylko ciekawe jakie teraz ta firma robi karty ... Bo cena tej karty jak dla mnie jest dosyc atrakcyjna. Mam do wyboru jeszcze Saphiere x800GTO pod AGP ale jakos bardziej przemawia za mna gf 6800GS tylko ta firma ... PINE mnie zastanawia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w polsce znamy tylko leadteki,gainwardy i asusy :D za oceanem karty XFX(jak w linku 3 posty wyzej grupa PINE) sa bardzo popularne jak BFG czy PNY.

Edytowane przez talib666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam drobny problem z moimi 6800GT więc postanowiłem się podpiąć pod temat.

Otóż ostatnio postanowiłem dokupić drugą kartę do kompa w celu odpalenia SLI

Problem był jednak taki że pierwsza była referencyjną kartą od gigabyte'a ściągniętą z USA

a takowe u nas ciężko dostać w normalnej cenie. Więc postanowiłem kupić coś podobnego

wybór padł na również referencyjnego Aopena.

Jednak po podpięciu karty i odpaleniu SLI zaczyna pojawiać się problem

otóż w 2d niektóre ikonki zaczynają być poobcinane o jedną linie pikseli co powiedzmy

w przypadku speedfana jest cholernie irytujące (źle wyświetlone cyfrki), różnego rodzaju parafki

oraz np. uśmieszki z forum mają to samo. problem ma charakter dość losowy i dotyczy tylko i wyłącznie

niektórych ikonek ale zawsze pewnych konkretnych.

po odchaczeniu sli wszystko działa.

post-6618-1140263395.jpg

 

druga sprawa to 3d, niby wszystko działa ale grafika ma tenencję do "rwania"... tzn co chwile cały obraz

przesuwa się o jedną linię pikseli w góre i zaraz wraca na dół, coś jakby sli traciło synchronizację?! :blink:

 

podobno nowe sterowniki miały rozwiązać problem SLI na kartach różnych producentów... szczegónie że

obie konstrukcje są w zasadzie referencyjne.

próbowałem już zmieniać kolejność kart, ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>ć i wyłanczać mostek, oraz kilka wersji sterowników...

jednak zawsze z tym samym efektem...

jakieś sugestie? :mur:

 

konfig jak w sigu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies na mkvtechu czytałem ze wgranie obu grafikom tego samego biosu pomaga przy takich drobnych problemach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej przymierzam sie do zakupu 6800 XT zmodowanego do 16 potokow i 6 vertexow na AGP. Dzialalby z tym konfigiem jak w podpisie. Zastanawiam sie tylko czy go to nie bedzie ograniczac:( Wczesniej chcialem kupic 6600 GT Galaxy ultimate lub z zalman i zastanawiam sie co bedzie lepszym zakupem dla tego konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko zmiany biosu karty czy jest mozliwe zmienic bios Leadteka a400tdh(6800) na inny np.asusa czy innego producenta i czy po takim zabiegu karta becie chulala????

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...