Skocz do zawartości
RomF

Geforce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

karta jak w podpisie, problem wyglada nastepujaco :

 

podlaczam zasilanie do grafy komp si enie wlacza, wentylaotry zaskakuja doslownie na chwile, odlaczam zasilanie od grafy, wszystko chodzi, ale oczywiscie obrazu brak, a glosniczek na grafie piszczy, ze zasilania nie ma grafa, co moze bnyc nie tak ?

Proste jak drut, zasilacz niewyrabia, ot i cała filozofia. Ale nie bój żaby, mój Chieftec 360, też nie wyrabia jak podkręcę proca, zmniejszyłem takty CPU i chodzi, ale na krawedzi wydolności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemozliwe, wczesniej dzialalo ;), a mam zasilke antec'a 400W, wiec nie ma sily, zeby mocy mu brakowalo, choc tak to wyglada ... wczesniej dzialalo na fortronie i na nim tez probowalem, ale teraz nie chce dzialac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może wie jak na dzień dzisiejszy wygląda problem akceleracji sprzętowej video dla WMV i HDWMV?

czy wszystkie karty 6800GT/Ultra cierpią na brak akceleracji w/w formatów, czy jest może jakiś patch/inne ustrojstwo które to naprawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, dzisiaj sie bawiłem i podkręciłem swojego Gigabyte do tych wartości (poźniej poprubuje zmniejszyć troche rdzeń i podkręcić bardziej pamięci)

 

Rdzeń: 436

Pamięci: 1175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może wie jak na dzień dzisiejszy wygląda problem akceleracji sprzętowej video dla WMV i HDWMV?

czy wszystkie karty 6800GT/Ultra cierpią na brak akceleracji w/w formatów, czy jest może jakiś patch/inne ustrojstwo które to naprawia?

Pierwsze wypusty GF 6800,GT,ULTRA mają tą tendencje:(

lipa.

sciaglem nowe stery i stestowalem filmik jeden lepszy 1080 i szarpie dalej:/ wszystkie mozliwe playery stestowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem(z moim galaxy gf6800gt 256/256) że nie mogę go podkręcić w ustawieniech karty, nawet jak daje na niższe częstotliwości to mi wyskakuje że test failed. i powraca do normalnych ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko a jest jakiś program oprócz NiBiTor i nvflash(nie umiem za bardzi sie bawić w dosowskich komendach bo jeszczwe przypisze lokacje tam gdzie nie trzeba) do zmiany napięcia karty, albo gdzie w rivie tunner można zmienić te napięcie(chodzi mi o jakiś odnośnik w zakładce power user bo nie che uszkodzić karty za bardzo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam asus extreme 6800gt pcie 256

udało mi się go podkręcic (w biosie msi sli platinum) na 410/1190 :)

szukałem jeszcze o vmodach ale nigdzei nie moge skumac jak to zrobić najlepiej przez bios.

1.jak sprawdzić na jakim napięciu działa rdzeń? 1,3?1,4?

2.jak zwiekszyć napiecie? jakie mozna ustawić maksymalne przy chłodzeniu jak poniżej?

3.chce zainwestowac w arctic nv silencer 5 rev2 albo axelero x1 tylko nie wiem które lepsze do tej karty!?

4.pamiatki smarowac arctickiem silverem czy tasmą 3m? bo boję się by nie było przebić elektrycznych :(

5.co ma do kręcenia ustawienie w biosie pci-e clock [100-150mhz]?

 

pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam asus extreme 6800gt pcie 256

udało mi się go podkręcic (w biosie msi sli platinum) na 410/1190 icon_smile3.gif

szukałem jeszcze o vmodach ale nigdzei nie moge skumac jak to zrobić najlepiej przez bios.

1.jak sprawdzić na jakim napięciu działa rdzeń? 1,3?1,4?

2.jak zwiekszyć napiecie? jakie mozna ustawić maksymalne przy chłodzeniu jak poniżej?

Tą modyfikację biosu robi się poprzez NVFlash i Nvidia BIOS Modifier. NVFlash zgrywasz bios swojej karty. Modifierem odpalasz ten plik z biosem i tam jest wszystko napisane. Moższ tam też edytować bios podnosząc napięcie na rdzeń. Na mojej karcie było standardowo 1.1, a przestawiłem na 1.4. 6800GS ma standardowo 1.3V.

 

mmmmmmmmm ciekawe, moglbys link prosic bo akurat wychodze ;/

Masz tutaj.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem z tą karta, w sumie już mam go drugi raz a chodzi o ogromne przegrzewanie się karty w stresie . Za pierwszym razem po kilkunastu minutach gry w jakąś gre słyszałem ze wiatrak pracuje na max obrotach a temperatura dochodziła nawet do 120 stopni, pozniej karte oddałem do serwisu, tam mi wymienili chłodzenie(albo je naprawili) . Jak odzyskałem karte to było znów wszystko dobrze czyli w stresie nawet nie było 70 stopni ,(kilka miesięcy pózniej od odebrania jej z serwisu) wczoraj grając w DEMKO Herosów 5 uslyszałem że znó wwiatrak wieje na max obrotach, wyszedłem z gry i sprawdziłem Temp i pokazywalo ponad 100 stopni!!, a grałem mniej niż 20 minut. Czy wie ktoś czego to może być wina, może ktoś ma tą samą karte i ma podobne doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko:)

Niedawno przesiadlem sie z 6800gt@ ultra na nie drogą karcioszke 7600GT ;-) , i powiem tyle zt karta jest 30 % szybsza!! (oczywiscie bez oc) i jestem bardzo zadowolony widze ze czas seii 6800 Minął ;-( co az czasy ......

pozdrawiam......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko:)

Niedawno przesiadlem sie z 6800gt@ ultra na nie drogą karcioszke 7600GT ;-) , i powiem tyle zt karta jest 30 % szybsza!! (oczywiscie bez oc) i jestem bardzo zadowolony widze ze czas seii 6800 Minął ;-( co az czasy ......

pozdrawiam......

Nie ma nic dziwnego że jest lepszy nowy rdzeń technologia idzie na przód.Z ciekawości te 30 % to jakiś jeden przypadek czy wszystko 30 % w górę, jak by tak było to żeby daleko nie szukać z mojego podpisu 3dmar03 13184 +30%=17139 3dmark05 6123+30%=7959. Te wyniki można by było podciągnąć na Twoim sprzęcie bo nie wątpliwie platforma mocniejsza ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz niezla karcioszke bo ja na swojej 6800 GT@ultra mialem max 5400 pkt w 05 a w 06 2200...;-)a teraz w 06 mam 3100 pkt .Ale to tylko benchmarki w grach to wyglada duzo ciekawiej :-) np.OBLIVION teraz mi chodzi ladnie(plynnie)a na 6800gt na tych samych detalach co mam obecnie to musialem w 800*600....(obecnie1024*768) wiec karta jest wydajniejsza moze z 20-25 % ale bez oc oczywiscie a za takie pieniazki to tm bardziej warto ja nabyc 760 zl :-).....

P.S Wydajnosc geometryczna 6800 ultra to 600 mln/s trojkatow a 7600GT 700 mln/s Jesli wiesz o co mi chodzi :) POZDRAWIAM

Edytowane przez MasterAdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...