Skocz do zawartości
RomF

Geforce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Może przyszły lepsze czasy i dla Was  1342599[/snapback]

Dzięki wielkie, czegoś takiego właśnie szukałem.

 

PS : Data mojego biosu wideo : 07/02/04, a wy jakie macie?

Edytowane przez Zielonyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn ja im napisalem ze nic nie moge zrobic, ale dzieki ze przypomniales napisalem juz dokladnie ;)

no zna sie, ale co on chcial tym biosem zdzialac, chyba mial jakies zalozenie? czy mozna ten hios wrzucic na Winfasta 6800?

EDIT

a jednak bios jest do GT i Ultra :wink:

Edytowane przez soltys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czy Wy nie potraficie czytać??

 

"..........And just to keep things going for people with lesser cards like me, I have linked a modded version of my original Leadtek A400LE AGP BIOS Rev 5.40.02.26, with stocks of 300/425/900MHz. And which also includes some timing changes for better performance... "

źródło: Jimmor

 

P.S.

Radzę poczytać dalej... 16/6 :wink:

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Chciałbym się dowiedzieć czy temperatury:

53\48 w spoczynku i 70\51 w stresie przy podkręceniu z 350\1000 na 425\1200 nie są zabójcze dla kart Leadtek 6800Gt,czy jest jakaś znana górna granica przy której coś może się spalić?

 

Czy próbował ktoś podmiany biosu na bios od ultry,porównywałem obydwa i poza taktowaniem oraz wyższym napięciem (1,4)niewidzę żadnych różnic,więc może warto by było spróbować?

 

3dm01-18127

3dm03-12197

3dm05-5065

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie. te temp co podawales są nawet bardzo spoko na leadteku;)

ja mam na tych taktowaniach z podpisu:

stres: 73*C.. jak krecilem na rdzeniu 440Mhz to osiągnela temp. 96*C i dzialalo.. ale odkrecilem karte bo TO juz troche przy cieplo bylo; jade tak jak z podpisu aktualnie.

 

co do biosów ultra:

nie oplaca sie podmieniac:

Masz tylko jeden molex na GT, wiec odradzane jest to.. a po drugie, lepiej zyskasz krecac karte, poniewaz GT ma nizsze timmingi na pamieciach niźli Ultra. Czyli GT taktowane na Ultre (400/550(1100 jak ktos woli)) jest wydajniejsze od samej ultry.

pozdro

Edytowane przez peseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy,przynajmniej nowszy od mojego bios do tej karty(2996_2998) i teraz pytanie czy warto aktualizować a jeżeli tak to czy ktoś juz próbował przez winfoxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytałem, poszukałem i nadal nie wiem jakim programem zmienia sie napiecia w biosie.... i w zasadzie jak sie je znienia.... znalazłem tylko bezsensowny artykuł jak zmienic ustawienia czesctotliwości zegarów w biosie... tak jak by to bylo przynajmniek komu potrzebne........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest ze flashowanie gt bisoem od ultry to glupota bo timingi gorsze, aczkolwiek sensownym wyjsciem jest zmodyfikowanie wlasnego biosu na 1.4v i sfleshowanie nim:)

oto link

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=785299

rezultaty bardzo przyzwoite jak widzicie

 

PS.lepiej miejcie nv silencera5 albo water cooling :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego GT wgralem bios Gainwarda 6800GT GS GLH i smiga ok jest super co ci daje nowy bios napewno nic niepsuje tylko poprawia znalezione bledy tak samo jak w plytach glownych.Napiecie i timingi mozna zmieniac programem NiBiTor 2.0a ja go mam i da sie zmieniac :D

 

Zmiana biosu na Ultra czemu glupota wyniki ciut lepsze a pozatym tyle ze pisze ze masz ultre i standardowo masz napiecie 1,4V ja tam zadnych problemow niemialem po takiej zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dylemat. Chciałem kupić nową kartę graficzną. Znalazłem dwie oferty:

Galaxy Geforce 6600GT:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=45853985

 

lub

 

Asus 6800LE modowalny na 16 potoków:

http://allegro.pl/show_item.php?item=46274817

 

obie oferty firmy z Warszawy, więc mi odpowiada, bo bywam często w Warszawie, a mieszkam pod Ciechanowem,

 

ewentualnie w ostateczności ta oferta:

http://allegro.pl/show_item.php?item=46352490

 

I teraz zastanawiam się, czy wziąć Geforce 6600GT za 749zł, raczej chyba bardziej skłaniałbym się do Galaxy, bo mój kolega go ma i poleca mi, poza tym wentylator chłodzi również pamięci, czy może Asusa.

 

Wg, tego co pisze sprzedawca, to ten Asus po odblokowaniu potoków wymiata tak, że każdy 6600GT odpada. To może być prawda, bo 16 potoków i 6 vertex shaderów oraz 256-bitowa magistrala do pamięci może dać dużo wyższą wydajność niż 8 potoków, 3 vertex shadery i 128-bitowa magistrala do pamięci, mimo niższego taktowania rdzenia i pamięci w modelu 6800LE. Co prawda kartę można nieźle wykręcić do wartości 415/925Mhz, ale 6600GT też można trochę podkręcić, mój kumpel wykręca swoje 6600GT do wartości 550/1090Mhz.

Cena co prawda nie jest super niska, bo 950zł w poównaniu do 749zł za 6600GT, ale mówimy o markowej karcie Asusa, która w Komputroniku kosztuje 1015zł

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15548, ale możlwość odblokowania dodatkowych potoków chyba jest warta tej ceny.

Co o tym sądzicie? Bo ja jednak skłaniam się do karty Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dylemat. Chciałem kupić nową kartę graficzną. Znalazłem dwie oferty:

Galaxy Geforce 6600GT:

1353655[/snapback]

Napewno ten Le po odblokowaniu to schrupie tego 6600 spokojnie.

Co do tych 415/925 to bym był bardziej sceptyczny - na odblokowanej karcie.

Cena sklepowa tego Le Asusa to 830 pln , a nie ponad 1000.

za 1050 masz pełnego 6800 od leadteka , a za 1399 6800Gt leadteka.

Dlatego jakbym miał dać tyle za le to już bym wolał pełnego 6800 za 1050.

komputronik ma ceny chyba z kosmosu:)

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kartę PNY GT68000GT ,chciałbym podniesc napiecia do takich jakie są w Ultra ale nie wiem ktore napiecie podniesc i do jakiej wartosci /wiem ze GT ma 1,3 a ultra 1,4v /bo kilka tu ich jest ,teraz mam takie napięcia standardowo :

 

$1100010000 Perf. level 0 : 350MHz/500MHz/1.30V

$1100020000 VID bitmask : 00000011b

$1100020100 Voltage level 0 : 1.10V, VID 00000000b

$1100020101 Voltage level 1 : 1.30V, VID 00000010b

$1100020102 Voltage level 2 : 1.40V, VID 00000001b

 

wiec ja te napiecia wygladają na standardowej ,niemodyfikowanej karcie 6800 Ultra ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno ten Le po odblokowaniu to schrupie tego 6600 spokojnie.

Co do tych 415/925 to bym był bardziej sceptyczny - na odblokowanej karcie.

Cena sklepowa tego Le Asusa to 830 pln , a nie ponad 1000.

za 1050 masz pełnego 6800 od leadteka , a za 1399 6800Gt leadteka.

Dlatego jakbym miał dać tyle za le to już bym wolał pełnego 6800 za 1050.

komputronik ma ceny chyba z kosmosu:)

1354321[/snapback]

Skąd masz takie ceny, bo ja nigdzie nie znalazłem Asusa 6800LE za 830zł. Najlepiej, jak by to był sklep w Ciechanowie lub w Warszawie.

A Komputronik to rzeczywiście trochę z tymi cenami przesadził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz takie ceny, bo ja nigdzie nie znalazłem Asusa 6800LE za 830zł. Najlepiej, jak by to był sklep w Ciechanowie lub w Warszawie.

A Komputronik to rzeczywiście trochę z tymi cenami przesadził.

1354883[/snapback]

www.esc.pl - mam nadzieje że mnie za reklame nie posądzą.

http://www.esc.pl/index.php?cPath=71_72&os...9551d0bcdcd24d3

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.esc.pl - mam nadzieje że mnie za reklame nie posądzą.

1355826[/snapback]

Firma z Gdańska, więc ze sprawdzenia karty w sklepie nici. Miałem zamiar zapakować swojego kompa do samochodu i poprosić o sprawdzenie działania karty bezpośrednio w sklepie, ale do Gdańska to ja nie pojadę. Dzwoniłem dzisiaj do nich - nie gwarantują modowalności kart, choć cena wyraźnie niższa. Na ich stronie nie znalazłem też żadnej informacji o możliwości zwrotu towaru, choć teoretycznie mam to prawnie zagwarantowane, ale ........... . No właśnie, chyba wole dopłacić i odebrać osobiście z możliwością sprawdzenia na miejscu. Poza tym przy rozmowie telefonicznej z firmą ESC sprzedawca nie potrafił podać żadnych szczegółów dotyczących karty, choćby jakie ma pamięci.

Ten sprzedawca http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=633651 podaje bardzo konkretne informacje o oferowanym sprzęcie, wystarczy zadzwonić i już wszystko wiem. W przeciwieństwie do tego http://www.esc.pl/information.php?info_id=1. A dodzwonić się jest dość trudno do jednego, jak i drugiego.

Już wiem, kupię Asusa na Geforce 6800LE, teraz tylko pytanie , gdzie?

tu?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46274817

 

czy tu?

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=1480

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to już wiecie ale dla uzyskania największej stabilności karty graficznej należy zmienić napięcie w biosie tak,aby było jednakowe dla trybu 2D i 3D.Tak samo zegary na rdzeniu i pamięciach w trybie 2D i 3D powinny być jednakowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z moim winfastem 6800GT kręci sie stabilnie na 426/1150 temperaturki też nie są wysotke ale w czym rzecz ... zmieniając biosa na Ultra karta po chwili grania lub jakiegokolwiek testowania sie zawiesza w dość specyficzny sposób otóż na ekranie widać różnokolorowe paseczki a wszystko przestaje działać pomaga jak zawsze reset acha dodam iz po flashu na ultra dziala na takotowaniach 400-1100 dalej nie krece z powodu owych paskow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie???...wie ktoś może jak zdjąć tą plastikową obudowę z chłodzenia Leadteka 6800GT???.. bo wydaje mi się że przez to zamiast chłodzić zimnym powietrzem to mieli ciepłym...czy muszę zdejmować całe chłodzenie czy da się tylko odkręcić sam plastik???

:mur:

Edytowane przez Martin_Ez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie???...wie ktoś może jak zdjąć tą plastikową obudowę z chłodzenia Leadteka 6800GT???.. bo wydaje mi się że przez to zamiast chłodzić zimnym powietrzem to mieli ciepłym...czy muszę zdejmować całe chłodzenie czy da się tylko odkręcić sam plastik???

:mur:

1360459[/snapback]

 

musisz zdjąc całe chłodzenie ... a dopiero potem da sie odkręcić plastik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie ja mam takie pytanko

bawie sie winfastem 6800 ktory ma jakby dwa tryby pracy wentylatora

bardzo glosny do czasu zaladowania sterow i glosny po zaladowaniu:)

niech ktos mi powie jak zrobic zeby w 2d byl nieslyszalny

podobno mozna lub podobno tak on powienien chodzic od razu

mam winfoxa 2 i najnowsze stery ze strony leadteka

pomocie cos bo kurka nie da sie wysiedziec w nocy przy tym buczeniu

da rade wogole sprawdzic obroty wentyla z gpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie ja mam takie pytanko

bawie sie winfastem 6800 ktory ma jakby dwa tryby pracy wentylatora

bardzo glosny do czasu zaladowania sterow i glosny po zaladowaniu:)

niech ktos mi powie jak zrobic zeby w 2d byl nieslyszalny

podobno mozna lub podobno tak on powienien chodzic od razu

mam winfoxa 2 i najnowsze stery ze strony leadteka

pomocie cos bo kurka nie da sie wysiedziec w nocy przy tym buczeniu

da rade wogole sprawdzic obroty wentyla z gpu?

 

EXPERTOOL umożliwia zmianę predkości wentylatora w 2D i 3D.Działa idealnie na Leadteku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...