Skocz do zawartości
Lizardus

Kingmax Hardcore 500mhz-warto?

Rekomendowane odpowiedzi

No i juz nowe pamięci siedzą sobie w komputerku :) Są na układach Hynixa D5. Troszkę bardzie mogli sie postarac z radiatorem ale nie w tym rzecz. Wstępnie je potestowałem i jak narazie wszystko OK na 438 MHz z 2,5-3-3-8 i standardowym napięciu. Obawiam się że mój CPU nie pójdzie więcej niz w tej chwili ale sprubóje puścic pamieci asynchro i zobacze jaki max maja (moje poprzednie pamięci -> Kinston za cholere nie chciały działać asynchro.....)

Update:

430MHz @ 2-3-3-8

460MHz @ 2,5-3-3-8

Edytowane przez KazMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt :oops:

sprawdzałeś je memtest86??

1304780[/snapback]

Tak jak pisałem, nie miałem czasu na konkretne testy, zresztą pod ręką tylko PC Marka miałem.

Jestem zwykle zajęty cały czas i nie mam czasu wiele, żeby się bawić sprzętem.

Ale postaram się to zrobić wkrótce i sprawdzić je też innymi programami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez najmniejszego problemu z 1T CMD :D Obecnie mam biosik D26 Taipan a poprzednio D27 Tratsa i zero problemów. Myślę ze polecą wyzej jednak nie mam jak przetestowac bo procek juz sie totalnie skonczył (choc zaraz spubóje póścic je na 460 MHz @ 2,9V). W marcu gdy ceny pamieci były jeszcze wysokawe dałem za kostkę 310 zł i jestem zadowolony. A wyniki odczyt/zapis w Evereście czy Sandrze też są fajniutkie :wink:

Edytowane przez KazMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto dopłacać i brać Kingmaxy Hardcore 500MHz z zielonymi radiatorami, czy kupić ze złotym laminatem (bez radiatorów). Te drugie mogę mieć po 114zł za 256Mb. Czy różnią się tylko dodanymi radiatorami, czy coś więcej?

Zależy mi na jak najwyższym fsb, bo procek mi lata na 3.8GHz, bez podnoszenia napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto dopłacać i brać Kingmaxy Hardcore 500MHz z zielonymi radiatorami, czy kupić ze złotym laminatem (bez radiatorów). Te drugie mogę mieć po 114zł za 256Mb. Czy różnią się tylko dodanymi radiatorami, czy coś więcej?

Zależy mi na jak najwyższym fsb, bo procek mi lata na 3.8GHz, bez podnoszenia napięcia.

1499530[/snapback]

Najlepie to Hardcore Pc 500 z pamieciemi BGA (kwadratowe z nowkami w dol)... tak statystycznie to sie lepiej kreca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepie to Hardcore Pc 500 z pamieciemi BGA (kwadratowe z nowkami w dol)... tak statystycznie to sie lepiej kreca

1499841[/snapback]

No nie wiem czy na BGA się lepiej kręcą...ja mam na Hynixach D5 i mój najwyższy wynik na obecnej platformie to 600MHz z CL 3 i napięciem 3,2V. Jednak grzeją sie niemiłosiernie i nie pracuję z takim speedem na codzien. Ot tak z ciekawości sprawdzałem czy wytrzymaja (testowałem tylko memtestem).

Zresztą z moich obserwacji wynika iż pamięci te pokazują na co jes stac dopiero przy dowoltowaniu w okolichach 3V.

Edytowane przez KazMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

oczywiście lepiej kupic cos co chodzi więcej niż 400 mhz.75 zł drozej to nie aż taki majątek a 500 mhz biegają.A nie lepiej kupić pamieći z ECC :?:

995077[/snapback]

pytam się tak z ciekawości - po co komu pamieci ECC na zwykłym kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam się tak z ciekawości - po co komu pamieci ECC na zwykłym kompie?

1505482[/snapback]

Zakup pamięci z ECC do kompa domowego mija sie zupełnie z celem. Do tego pamięci takie są wolniejsze w zapisie i odczycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem 2x256MB KingMax Hardcore z zielonymi radiatorami.

Bez podnoszenia napięcia chodzą na 250MHz przy 2,5-3-3-6 więc nie jest źle.

Jak za tą kasę to naprawdę warto....

Edytowane przez johan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem 2x256MB KingMax Hardcore z zielonymi radiatorami.

Bez podnoszenia napięcia chodzą na 250MHz przy 2,5-3-3-6 więc nie jest źle.

Jak za tą kasę to naprawdę warto....

1510061[/snapback]

A możesz sprawdzić jakie masz kości pod radiatorem?? Pamieci smigaja na 1T CMD czy 2T?? Muszę się pochwalić że mój rekord na tych pamięciach to 600MHz z CL 2,5-3-3-3 ale przy napieciu 3,4 V i 2T CMD (radiatory paaaarzą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci chodzą na 1T, ale radiatorów na razie nie zdejmuje - wieczysta gwarancja, więc szkoda pierwszego dnia stracic. Na razie więcej nie kręcę bo nie wiem czy płyta wytrzyma. Procesor jeszcze ma chec (steping E0), bez podnoszenia napiecia chodzi na 3.8, wyżej na razie nie próbowałem, ale 4GHz spokojnie pociągnie. Przydało by się WC....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KazMax,

Czy nie szybsze jest ustawienie 3-3-3-3 niż 2,5-3-3-3?

Ile masz w Everest na 300 MHz?

Ja najwyżej przy napięciu 3,2V dojechałem do 270MHz.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KazMax,

Czy nie szybsze jest ustawienie 3-3-3-3 niż 2,5-3-3-3?

Ile masz w Everest na 300 MHz?

Ja najwyżej przy napięciu 3,2V dojechałem do 270MHz.

1511927[/snapback]

Zaraz sprawdzę i podam wyniki.

JOHAN- przez zdjecie radiatorów nie traci sie gwarancji (przynajmniej w moim wypadku tak jest). Masz jakiegos stickera na radiatorzę że zdjąć go nie możesz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - mam na radiatorach stikery i to tak przyklejone, że przy zdejmowaniu raczej się je zerwie.

U mnie przez podnoszenie napięcia nie da się zmniejszyć timingów, tyle że na płycie mam max 2,85V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez podnoszenie napięcia nie da się zmniejszyć timingów, tyle że na płycie mam max 2,85V.

1512408[/snapback]

Tak jak już pisałem to zauważyłem potencjał w tych pamięciach przy dowoltowaniu ich do poziomu 3,9-3V także masz lekką lipę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

pamięci są moim zdanie całkiem niezłe. chociaż miałem doczynienia tylko z pamieciami z zielonymi radiatorami u mnie na dfi nforce3 kręciły sie spokojnie do 550 mhz jeśli ktos jest zainteresowany to mam taka 1 sztuke po tescie która idzie na 550 mhz http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56099778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Widze że jest mały przestój w wypowiedziach ale mam małe pytanie do posiadaczy tych pamieci a konkretnie w wersji najlepiej 2 x 512MB PC500.

Jak byście mogli podać wasze max zegary przy CMD 1T. Plus najlepiej do tego jakie timingi jakie były ustawione i oczywiście jakie napięcie potrzebowały.

Nieważne czy platforma AMD czy INTEL choć nie ukrywam że interesuje mnie najbardziej zabawa z A64 :wink:

Niedawno przeszłem z Socket A na S.939 i dopiero teraz widać ze pamięci rozwijają że tak powiem skrzydła. :)

Mam nadzieje ze jak czas pozwoli to i ja się pochwale niedługo jakimś ciekawym wynikiem. :rolleyes:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak narazie to nie jest jakiś imponujący wynik ale pamięci smigają u mnie na zegarze 252 MHz przy napięciu 2.8V. i timingach 2,5-3-3-8 CMD 1T w konfiguracji 2x512MB PC500.

Biorąc pod uwagę że w module SPD dla częstotliwości 250MHz timingi wynoszą 3-5-5-10 choć to troche przesada bo raczej wszystkie powinny bez problemu wyciągnąć 3-4-4-8 jest to wynik całkiem fajny. :wink:

No nie ukrywam że licze na więcej, jak tylko uporam się z chłodzeniem proca spróbuje wycisnąć coś więcej.

Jednak tak jak już wcześniej było wspominane pamięci potrafią się nieźle rozgrzać więc jakiś nawiew dlanich jest mile wskazany :) to nie BH5 niestety. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia mialem jedna 512ke tego kingmaxa. Pamiec jest rewelacyjna, obecnie @ 255mhz przy timingach 3-3-3-8 1T (@ 2.8) . Wczoraj sprzedalem pozostalego po starym sprzecie twinmosa 512 400mhz i dzis zakupilem od znajomego 2ga 512ke kingmaxa. Mialem obawy na poczatku czy pojda w dualu (slyszalem ze ciezko dopasowac). Wlozylem do 2go slota DUAL i odpalilem. W biosie wykrylo 1gb, ale juz przy wladowaniu sie windy, kiedy wyskoczyla plansza z podaniem hasla sie zawiesil komp... Pozniej kombinowalem, zwiekszalem timingi, no ale pozniej wrocilem do tego co wyzej (3-3-3-8) i dalem 2T, poszlo bez problemu :(((((((( i to mnie martwi. 512 potrafi isc na 1T, a juz 1gb na 2T ? epox ma max vcore na ramy 2.8v hm...bede musial siasc dluzej nad tym ramem ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...