Skocz do zawartości
Lizardus

Kingmax Hardcore 500mhz-warto?

Rekomendowane odpowiedzi

znaczy sie sugerujesz ze optymalne napiecie to 2,6V ? - strasznie badziewskie te radiatory - tasma nie obejmuje za dobrze skrajnych kosci - no i ten obrzydliwy zielony kolor :(

1253043[/snapback]

hehe - tak to chyba najlepsze napięcie dla nich - hmmm szkoda że DFI nie podaje niższego, chociaż 2,5 :blink: radiatory to na nich są wogóle niepotrzebne przy takim napięciu - z ciekawości dam jeszcze 3,3 jak będę miał chwilę czasu, ale nie sądzę by coś dało, do tej pory dałem tylko raz 3,0 i nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie poki co na fsb 200 i 2,6v biegaja 2-3-2-11-1T spokojnie. winda wstawala nawet na 2-2-2-6-1T i 2,9v, liczylo poprawnie superpi, ale pozniej sie sypalo. to samo na 2-2-2-11-1T.

na fsb 230 biegaly 2,5-3-3-11 - nie do konca przetestowane. czekam na nowe chlodzenie procka, wtedy pokombinuje z timmingami na wyzszym fsb.

kingmax na hynixach warty uwagi IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cyganos king

tylko i wyłącznie TCCD

 

Edit..

tyle że ten Kingmax był dostępny w sklepie, gdzie brałem jeszcze inne części, no i D43 trudno dostać 2x256

Edytowane przez ntgale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam te pamiatki za ich aktualna cene (175 za 256MB) nie dostaniecie nic lepszego

u mnie chodza w dualu 227Mhz 2-2-2-11 ;) oczywiscie wszystko prime stable

1271890[/snapback]

a jak te Twoje wyglądają? mają zielone radiatorki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak te Twoje wyglądają? mają zielone radiatorki?

1275853[/snapback]

tak to sa tez z zielonymi radiatorki

 

edit:

dokladne oznacznie: MPTB62D-38HT4-HGA

Edytowane przez Akselus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to sa tez z zielonymi radiatorki

 

edit:

dokladne oznacznie: MPTB62D-38HT4-HGA

1275865[/snapback]

hmmmm, dziwne u mnie na Cl2 wogóle nie startują, jakie im napięcie dałeś? rzuć jakiegoś skrina CPU-Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm, dziwne u mnie na Cl2 wogóle nie startują, jakie im napięcie dałeś? rzuć jakiegoś skrina CPU-Z

1276000[/snapback]

chwilowo nie mam procka bo wymieniam na lepszego, bede mial pod koniec tygodnia wtedy podesle jakies screeny.

mysle zeby poszly dalej ale nie chcialem wiekszego napiecia prockowi. ram mialem na 2.9v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie jade na Kingstonach KVR400X64C3AK2 (te parowane pod duala) niby CL3, a na 230MHz i na 2.7V chodza na 2.5 3 3 6, mam pytanie czy oplaca mi sie zamiana na 2xKingmax PC4000 z doplata ok. 60zł. Prosze o wypowiedz, chodzi mi o prace na chipsecie i865/875 czy mozna uzyskac lepsze timingi niz na Kingstonach bo widze ze jest roznie ale i chipsety inne.

W biosie moge dac na pamieci max. 2.8V (Vmem nie chce robic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeprowadziłem mały test.

Oczywiście 2x512mb kingmax hardcore pc500 w dualu.

Ze względu na brak czasu zacząłem od fsb 190 i podnosiłem co 10 sprawdzając na jakich timingach i napięciu chodzą.

Moja płyta obsługuje max 245fsb, także do tylu doszedłem.

Tak samo nie miałem czasu na jakieś konkretne testy, także tylko sprawdzałem te pamięci przy użyciu PC Marka - Memory Test.

Timingi 2-2-2-5 przy fsb 230 mówią same za siebie.

Zresztą sami zobaczcie jak chcecie - jest tam galeria z moich testów:

http://www.linuxpl.com/~eincome/kingmax/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pamiątki na 8rda+ to porażka, nawet na 200 mhz nie chciały latać na 11-4-4-3 i vmem 2,77 v :mur: , no chyba że z moją płytą jest coś nie tak :unsure: Testowałem 2*256 MB w zielonych radiatorkach, poszły spowrotem do sklepu, teraz czekam na Geile niebieskie :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeprowadziłem mały test.

Oczywiście 2x512mb kingmax hardcore pc500 w dualu.

Ze względu na brak czasu zacząłem od fsb 190 i podnosiłem co 10 sprawdzając na jakich timingach i napięciu chodzą.

Moja płyta obsługuje max 245fsb, także do tylu doszedłem.

Tak samo nie miałem czasu na jakieś konkretne testy, także tylko sprawdzałem te pamięci przy użyciu PC Marka - Memory Test.

Timingi 2-2-2-5 przy fsb 230 mówią same za siebie.

Zresztą sami zobaczcie jak chcecie - jest tam galeria z moich testów:

1301285[/snapback]

obejżałem i oczom nie wierze :blink:, ale gratuluje, na jakim napięciu to zrobiłeś?

 

Edit..

udało się 2-2-2-2-11 przy 200 Vdimm 3,0v ale nic więcej poza tym nie wiem jak memtest - pewnie polegnie, w każdym razie 3-3-3-3-11 przy 250 i tak wydajniejsze o niebo

Edytowane przez ntgale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejżałem i oczom nie wierze :blink:, ale gratuluje, na jakim napięciu to zrobiłeś?

 

Edit..

udało się 2-2-2-2-11 przy 200 Vdimm 3,0v ale nic więcej poza tym nie wiem jak memtest - pewnie polegnie, w każdym razie 3-3-3-3-11 przy 250 i tak wydajniejsze o niebo

1304061[/snapback]

 

Tam na obrazkach (na tych dalszych nie pierwszych) jest pokazane napięcie na pamięciach w rogu u dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam na obrazkach (na tych dalszych nie pierwszych) jest pokazane napięcie na pamięciach w rogu u dołu.

1304759[/snapback]

fakt :oops:

sprawdzałeś je memtest86??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam hardcore 466 tiny bga, tekie zlote bez radiatora. chodza na 213mhz na timmingach 8-3-3-2 na napieciu 2.6v wiec uwazam ze za ta cene to sa niezle

1276039[/snapback]

ile dales za taka kostke/kostki @ ze zlotym laminatem i obudowami tiny bga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście lepiej kupic cos co chodzi więcej niż 400 mhz.75 zł drozej to nie aż taki majątek a 500 mhz biegają.A nie lepiej kupić pamieći z ECC :?:

995077[/snapback]

ty sobie jaja z tym ECC robisz czy może mówisz poważnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile dales za taka kostke/kostki @ ze zlotym laminatem i obudowami tiny bga?

1305086[/snapback]

Jutro mają przyjechać do mnie Kingmaxiki DDR500...zobaczymy na co je stać :wink:

W sklepiku tuż za rogiem płacę za nie 320 zł (za 512MB of course) ale proponowali też DDR466

(te na żółtym laminacie) za 305 zł. Róznica w cenie minimalna więc wziąłem teoretycznie lepsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko teoretycznie ^^

1305177[/snapback]

Wiem co masz na myśli więc słowo "teoretycznie" jest bardzo na miejscu.

Jak je dostane, potestuje to będę mógł napisać konkretnie czy warte swej

tak niewysokiej ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...