Skocz do zawartości
Cypisek_Torun

DYSK odłączony = dysk niedziałający???

Rekomendowane odpowiedzi

Dysk był podłączony do kieszeni. Odłączyłem ją razem z dyskiem na jakieś 12-20 godzin. Na drugi dzień przyszedł kolega, miał problem z zainstalowaniem windozy. Odłączyłem więc swój drugi dysk (mastera), dysk z kieszeni również pozostał odłączony. Podłączyłem dysk kolegi pod miejsce dysku z kieszeni. Sformatowałem mu dysk, zainstalowałem windę. Odłączyłem jego dysk, chciałem podłączyć oba moje dyski i... nic :( BIOS ich nie wykrywał. Dopiero, kiedy odłączyłem dysk z kieszeni, master zadziałał normalnie. Od tamtej pory próbowałem wielu rzeczy (wyjmowanie z kieszeni i podłączanie bezpośrednie, zmiana zworek, różne ich ustawienie i podłączanie do każdej z dwóch taśm oraz do każdego z miejsc na tych dwóch taśmach) – lecz nic nie zadziałało. Dodatkowo, gdy jest podłączany dysk, który był w kieszeni, drugi dysk nie jest wykrywany (gdy są podłączone do tej samej taśmy).

 

THX z góry za jakąś pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie wie, to się nie pisze głupot. Twoje pytania nie mają wiele do rzeczy... Nie wiesz, co mogło się stać z dyskiem w takiej sytuacji, to nie odpowiadaj... rodzaj taśm i dysku nie ma wiele wspólnego z tym uszkodzeniem- opis zdarzeń powinien ci coś zasugerować. Jeśli nie, to po prostu nie wiesz i tyle (tak, jak np. ja)... ale jak ktoś chce sobie nabić posta nie pomagając, to tak to się kończy :x

 

edit:

Opanuj swoje zachowanie bo dostaniesz punkty karne.

Tym razem tylko ostrzeżenie :!:

romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz aby ktoś Ci pomógł to trzeba podać wszystko dokładnie, a nie gnojić osobe która moze rozwiązać Twój problem.

Pozatym twój opis jest bardzo zakręcony i trzeba go czytać kilka razy aby zrozumieć o co Ci chodzi.

Najlepiej podaj modele dysków, w jaki sposób są podpięte ( |płyta gł.|--------|dysk 1 master|----|dysk 2 slave|) itp.

im więcej informacji tym łatwiej coś poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ - no z tymi pytaniami to rzeczywiście troche nie trafiłes ( z częścią ) :P

 

Cypisek - A może taśme złamałeś? Próbowałeś zamiast mastera dać ten dysk co masz w kieszeni ale na tej samej wtyczce co działa master? Sprawdź w ogóle na innej taśmie, może coś z nią nie teges.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...