Skocz do zawartości
FeGy

Komp - zestaw do oceny - prosze o pomoc...

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jezeli by zmodyfikowac zestaw, ktory zaproponowal Quam... bedzie to tak:  

 

AMD Athlon 64 3000+ BOX -817.00  

Płyta: Epox 8KDA3+ nForce3 - ok 730zł  

RAM: 2xDDR Kingston HyperX 512MB PC-400 A CL2.0 - ok.1284 zł  

Grafa: GeForce 6800 GT - ok. 2000  

Zasilacz: Be Quiet 450W Color Line - 499.00  

Obudowa : X-Power Acryllic Case ATX - 439.00 (BAJERANCKA !! + zasilacz masz swiecący BeQuiet!!)  

Wiatrak na procek : Zalman CNPS 7000B CU - 209zł

To jest zestaw który powinieneś kupic, ja rozumiem że moblie się dobrze kręcą, ale napewno nie jest to argumentem przeciwko Athlonowi 64, zobacz sobie porównania 32 i 64 bitowej wersji Unreala, naprawde, jak już zacznie się pojawiać oprogramowanie pod 64-bity odczujesz duży wzrost wydajnosći. Pozatym jeżeli kiedyś wyszła by dobrze kręćliwa seria A64, zawsze możęsz zmienić proc, będzie cię to kosztować napewno mniej niz zmiana płyty i procka - w przypadku jeżeli kupił byś socket 462.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wybralem ?

 

PŁYTA ---------- : Abit NF7-SL n-Force2 SATA v2.0

PROCEK ------- : AMD Athlon XP 2500+ Barton Mobile

GRAFIKA ------- : Sapphire Radeon 9800PRO Atlantis 128MB DDR TV&DVI

RAM ------------ : 3x DDR-SDRAM Kingston 512MB PC-400 CL 3.0

DVD ------------ : Lite-On multi SOHW-832S Dual Layer bulk

OBUDOWA ----- : Chieftec CX-03BL-BL-AW medium tower

ZASILACZ ---- : Chieftec HPC-420-302-DF - 420W

WENTYLATOR -- : Zalman CNPS 7000A ALCU

INNE ----------- : Zalman ZM-NB47J

DYSK ----------- : samsung - ale to chyba, tu jeszcze mysle czy wymieniac moj stary dysk czy nie...

 

 

P.S. Thx dla xxx ( pare godzin meczylem go na GG - zna sie chlopak :D ) i innych za podpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co chłopaki spoko na 12.5 x200 poleci sprzet :) ehhe mi sie taki zestaw podoba :) HYnixy odpadły ze wzgledu na gwarancje wieczysta kingstonow :D :D przy tej ilosci ramow za jakis czas zmini se grafe na x800 lub GT i dalej wszytko bedzie piknie smigac na max detalach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Czego nie rozumiesz ? Pisz... po to zalozylem ten temat...

 

Jezeli chodzi o procek... to chetnie bym wziol Athalona 64... bardzo chetnie... ale zdecydowalem sie na podkrecenie mobila... troszke ludzi go chwali.

 

WAZNE !! Wie ktos czy zamontuje tego zalmana na tej plytce (ktory zalman i plytka w poscie wyzej...) ?? Bylbym wdzieczny za odpowiedz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WAZNE !! Wie ktos czy zamontuje tego zalmana na tej plytce (ktory zalman i plytka w poscie wyzej...) ?? Bylbym wdzieczny za odpowiedz...

Zamontujesz go spokojnie, ale mały problem może być z umieszczeniem tego mniejszego radiatora na chipsecie - trzeba będzie wygiąć kilka szczebelków, ale jest to jak najbardziej do zrobienia (ja tak mam). aha, w coolerze na procku trzeba będzie obciąć kawałek zapinki, bo "wjeżdża" na kondensatory. Wszystko zrobisz spokojnie w domowym zaciszu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze co czlowieku ja monotowalem te raditory pasywne juz nie raz i sa idealnie dopasowane do abita chipset a co do radirotra na procek moze jakis pentagrama Cu za 90zl albo cos w tym stylu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze co czlowieku ja monotowalem te raditory pasywne juz nie raz i sa idealnie dopasowane do abita chipset a co do radirotra na procek moze jakis pentagrama Cu za 90zl albo cos w tym stylu :)

yyyy, mam abita nf7, na procku leży zalman 7000, a obok niego na NB leży zalman NB47J (ten niebieski) i naprawdę nie da rady bez wygięcia szczebelków w tym niebieskim. Chyba że nf7-sl zupełnie różni się rozmieszczeniem elementów, to przepraszam za wprowadzenie w błąd... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...