Skocz do zawartości
FeGy

Komp - zestaw do oceny - prosze o pomoc...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Sytuacja mnie zmusila troszke szybciej kupic kompa niz myslalem - w brew pozorom to niekoniecznie jest fajnie, ze musze teraz anie np. za pol roku. Jestem raczej laikiem i prosze o pomoc w ocenie zestawu:

 

Co mam i teoretycznie tego nie potrzebuje:

 

- karta dzwiekowa,

- monitor (ewentualnie prosze o podpowiedz czy wymienic Samsunga 700 IFT 17 cali na 19 cali Compaqu z kineskopem trinitron firmy mitshubishi - nie wiedzialem nawet, ze takie cos jest... moze to jakis blad ?)

- klawiatura i myszka :)

- głośniki/słuchawki

 

Co planuje kupic:

 

- ZASILACZ :::: Akasa PaxPower 460 W [AK-P460FG-BL] http://www.pc-fan.pl/product_info.php/cPat...products_id/131

- OBUDOWA :::: Chieftec (kompletnie nie wiem, ktora wybrac... ale ponoc sa dobre totez...)

- PŁYTA GŁÓWNA :::: ASUS P5GDCV

- PROCEK :::: pod wyzej wymieniona plytke ... 3.0 mhz HT Intela

- GRAFIKA :::: Radeon X600XT ten pod PCI expres...

- DYSK :::: Myslalem o WD Raptorze... ale zalezy mi na czyms cichym... dobre to wogole ?

- RAM :::: niewiem czy lepiej szybszy i mniej czy wolniejszy iweicej np. 1 giga...

- jakis wentylator potrzebny... tutaj to jestem kompletny laik...

 

P.S. Komputer musze kupic do 23-24go... czyli za jakies dwa dni...

 

P.S.2 Jezeli chodzi o kwote ktora moge wydac... to okolo 5 tys. to wyzej wychodzi chyba drozej... moze jakos naciagne kapital... a moze doradzicie, ze z czegos zrezygnowac... albo zamienic... wolalbym cos kupic na dluzszy czas a nie wymieniac po pol roku znowu...

 

Z gory dziekuje za podpowiedzi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ze odpowiem tak brutalnie, ale przed chwila ktos uznal, ze ma prawo na debilne odpowiedzi tylko dlatego, ze pracowal 14 godzin w sobote.

 

NIE MASZ NIC CIEKAWEGO DO NAPISANIA - NIE PISZ. I nie chodzi mi o "stwierdzenie", ze komp jest zalosny - moze jest - nie znam sie... i niekoniecznie musze... poczytalem, dowiedzialem sie czegos, postanowilem cos zlozyc...

 

P.S. Pisze na tym forum pierwszy temat... wiec z zasady go jeszcze nie zasmiecilem... o co chodzi ? Chodzi mi o cos pod PCI expres... i na nowym HT... malo takich tematow widzialem... pozatym jakbym mial 2 tygodnei na podjecie decyzji to bym napewno nie pisal - pewnie wogole.. .tylko doglebnie poczytal.

 

P.S.2 Po co zasmiacasz mi temat ? Trzeba bylo sie wyspac i wtedy odpisac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem żebys sie troszke zastanowił nad tym co napisałeś.

 

piszesz ze chcesz kompa za 5k po czym podajesz konfig.

w zasadzie mogłbym przytaknac i stwierdzic...tak to jest dobre-to kup.

 

a moze poprostu łaskawie napisałbys do czego ten komp ci potrzebny!!!!!!!!!!!!

poza tym jak mam ci polecic kompa za 5k to nie chcialbym zebys kupił byle co.moim zdaniem trzeba troszke pomyślec nad konfigiem.dlatego zostawiam to sobie na jutro.

 

kilka pytan do ciebie na rozgrzewke:

1.musi byc intel?

2.potrzebujesz mocna karte.?

3.do czego komp!!!(gry,praca??)

4.dysk ma byc szybki czy duzy.?

5.czy komp ma ładnie wygladac-wizualnie??

 

ps.1 karta i zasilacz z miejscz leca do kosza!!!

ps2.daj cos od siebie.....to na pewno ci pomoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elpawlakos - może pod wpływem zmeczenia ale nawet wtedy trafnie ocenił sprzęt...

 

Opinie zaczne słowami znalezionymi na jednej ze stron opisujących Procka pod tym socketem...

 

We cannot recommend buying an Intel Prescott Pentium 4 processor. If you are looking to buy an Intel Pentium 4 then buy one of the now old Northwood core versions which sellers will be selling off at a cheaper price. The difference in performance is just not worth thinking about.

 

Także wszystko mówi samo przez się...

 

Nie wiem po cholere ci płyta z tak daremnym prockiem i bez ramów DDR2 juz o karcie nie wspominając... a potem bdziesz sie skarżył czemu ci najnowsze gry na FULL nie chodzą... w dooma 3 to 800x600 bedziesz rypał na tej karcie... chyba ze detale medium to 1024...

 

Nie no szczerze to nie wiem czy tego kompa kładasz tylko po to by zaszpanowac nowościami technologicznymi...

 

Jezeli na prawde myslisz o nowoczesnej platformie lepiej w AMD64 właduj s754...

AMD64 jest tańszy i nowocześniejszy technicznie...

 

Zrób lepiej tak...

 

AMD Athlon 64 3000+ BOX -817.00

Płyta: Epox 8KDA3+ nForce3 - ok 730zł

RAM: 2xDDR Kingston HyperX 512MB PC-400 A CL2.0 - ok.1284 zł

Grafa: Leadtek Winfast GeForce 6800 128MB DDR TV DVI - 1541.00zł

Dysk: Maxtor DiamondMax 9 Plus 120 GB 8M ATA/150 - 408.00zł

Zasilacz: Be Quiet 450W Color Line - 499.00

Obudowa : X-Power Acryllic Case ATX - 439.00 (BAJERANCKA !! + zasilacz masz swiecący BeQuiet!!)

Wiatrak na procek : Zalman CNPS 7000B CU - 209zł

 

Razem : 4927zł !!

Gwarantuje ci, że TAKIM sprzetem zaszpanujesz i przed kumplami i przed nami na forum :D

Wiezrz mi, że gdybym miał 5.000zł na te części ktore podałeś, to wziołbym TO SAMO...

 

PS. i za pół roku nie bedziesz musiał zmieniac kompa :P jak już to za 2-3lata (tak szacuje).

 

Ceny wziołem ze sklepu Tweak, bo po blisku było :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja rozumiem, ze moze i podalem jakis smieszny zestaw itp. ale dlamnie bylo juz osiagnieciem samo doczytanie co do czego itd. Bo jeszcze tydzien temu to kompletnie nic nie wiedzialem... Pozatym po pierwszym Twoim poscie szczena mi opadla bo to... dobra nie wazne nie ma czasu...

 

Szpanowac nowosciami technologicznymi nie mam zamiaru... z reguly taki nie jestem... poprostu myslalem, ze biore cos przyszlosciowego i o to mi chodzilo... wcale nie przecze, ze to jest zle rozwiazanie... Dlatego tu napisalem (jejku skad u Was takie oceny - skupmy sie na samym zestawie oki ?)

 

Odpowiedzi na pytania Elpawlakos:

 

1) Nie, nie musi byc... absolutnie...

2) Nom potrzebuje mocna karte... bo komp docelowo (w sensie tam jest najbardziej obciazony) ma byc do pogrania - ot po ciezkim dniu pracy...

3) Do czego ? Gry... nad reszta nie ma sie co rozwodzic, bo nic bardziej obciazajacego kompa nie robie...

4) Dysk pojecie wzgledne... w ostatecznosci moge go wogole nie kupowac bo mam - i tu mozna cos zaoszczedzic... ale jak kupie to wole cos szybkiego i cichego... bo jak kiedys mialem IBM to po dwoch dniach wymienilem - nie wiem draznily mnie jakies piski itp. chodz prawie nieslyszalene...

5) Kompa absolutnie nie ma byc bajerancki... bo stoi w pokoju goscinnym i najlepiej jakby go nie bylo widac... dobrze jakby byl szybki i cichy - cos jak z dyskiem ;) a co do wygladu to nei potrzebuje zadnego swiecenia, gwizdania i usmiechania sie do mnie...

6) Zasilacz do kosza... ? hmm sokor tak radziecie to chetnie poslucham... poprostu mialem zdanie, ze ten jest bardzo dobry...

7) No to chyba wszystko... AHA JEszcze ten monitor... wymienic mojego Samsunga 17" 700 IFT na jakiegos 19" Compaqu z trinitronem jakims nowym firmy mitshubishi ? - chyba, ze mi zle powiedzieli, bo ja o mitshubishi nei slyszalem...

 

Dalej:

 

AMD Athlon 64 3000+ BOX -817.00

Płyta: Epox 8KDA3+ nForce3 - ok 730zł

RAM: 2xDDR Kingston HyperX 512MB PC-400 A CL2.0 - ok.1284 zł

Grafa: Leadtek Winfast GeForce 6800 128MB DDR TV DVI - 1541.00zł

Dysk: Maxtor DiamondMax 9 Plus 120 GB 8M ATA/150 - 408.00zł

Zasilacz: Be Quiet 450W Color Line - 499.00

Obudowa : X-Power Acryllic Case ATX - 439.00 (BAJERANCKA !! + zasilacz masz swiecący BeQuiet!!)

Wiatrak na procek : Zalman CNPS 7000B CU - 209zł

 

Ten zestaw co podales wyglada ciekawie, coprawda poczatkowo myslalem o ATI... no ale... No i nie zalezy mi na swiecidelkach przy zasilaczu i obudowie... Ale komp wzglada cakiem cakiem... ALe jak ktos yaproponuje cos jesycye to tey bede wdyiecynz.

 

P.S. W moim kompie drazni mnie: FarCry - na najnizszych detalach mi chodzi tylko, Soldiers - skacze, a CS:S padaka... i to bym chcial wyeliminowac w nowym zestawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten zestaw to rewelka

 

Na takim sprzecie bedziesz gral we wszystkie nowosci na max detalach, nie ma przy tym zestawie mowy o chaczeniu...

 

-----

Mam pytanie:

 

Chyba sobie zprezentuje jakiegos A64, czy one sie dobrze kreca?

Nie wiem tylko jaki wybiore i jaka plyte pod niego, moze A2800+, albo moze poczekam. Jak myslicie czy za ok 2 miesiace beda duzo tansze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 64 3000+ BOX -817.00 

Płyta: Epox 8KDA3+ nForce3 - ok 730zł 

RAM: 2xDDR Kingston HyperX 512MB PC-400 A CL2.0 - ok.1284 zł 

Grafa: Leadtek Winfast GeForce 6800 128MB DDR TV DVI - 1541.00zł 

Dysk: Maxtor DiamondMax 9 Plus 120 GB 8M ATA/150 - 408.00zł 

Zasilacz: Be Quiet 450W Color Line - 499.00 

Obudowa : X-Power Acryllic Case ATX - 439.00 (BAJERANCKA !! + zasilacz masz swiecący BeQuiet!!) 

Wiatrak na procek : Zalman CNPS 7000B CU - 209zł 

 

Ten zestaw co podales wyglada ciekawie, coprawda poczatkowo myslalem o ATI... no ale... No i nie zalezy mi na swiecidelkach przy zasilaczu i obudowie... Ale komp wzglada cakiem cakiem... ALe jak ktos yaproponuje cos jesycye to tey bede wdyiecynz.

 

P.S. W moim kompie drazni mnie: FarCry - na najnizszych detalach mi chodzi tylko, Soldiers - skacze, a CS:S padaka... i to bym chcial wyeliminowac w nowym zestawie...

Już nikt musi nic proponować, bo zestaw który złożył Ci Quam jest idealny jak na tą cene 8)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem panowie jak wy ale ja bym jeszcze troszke poczekał z 64bit a P4 3000 to wogule odrzucił :)

Moim zdaniem jeszcze płyty i sam procesor 64bit sa dosc drogie i malo ludzi je ma przynajmniej w polsce i jak wiadomo platformy po d AMD 64 bit sa ciagle ulepszane a np pod AMD 32 bit juz jest wszystko na max :) i ja bym na dzisiejsze czasy wybrał jszcze BArtona MObile

a sprzet taki

Abit NF7-sl rev 20 (380zł)+ zalman 20zł

Bartona mobile ok 420zl

i 3x512 Hynixy D43 400mhz bo panowie jak kolega chce grac w najnowsze gry na max i AA i anizo na tym 6800 to musi miec wiecej niz 1 Giga ja właczeniu w Domie 3 na max wszystko o 1280-1024 i bez aa i anizo gra brała w szczycie 1040 ram tak wiec przy aax2 czy iinych <span style="color:red;">[ciach!]</span>łach przekroczy spokojnie 1200 ram :)

Zaisilacz jak bardzo wydajny to ja bym sie zastniwił na trzema Chieftec 420 bdb jest,Tagan 380 i najlepszy Modecom 550 jest do swoich mozliwisci w najlepszej cenie :)

co do chłodzienia to oczywiscie Zalman 7000

buda jak kto chce :)

 

a i co do grafiki widziałem juz na allegro 6800 z chłodzeniem Arktic moim zdaniem lepszym od Winfasta za 1300-1380zł :) wiec jeszcze raz sie zastanow nad wyborem bo Mobile spoko na odpowiednika 3600+ 32 bit podkrecisz za małe pieniadze bedziesz miał bardzo wydajny i szybki komputer a 64bit to tak za rok bym brał jak juz bedzie odpowiednie oprogramowanie i my juz bedziy wszystko o tych prockach i płytach na 64bit wiedziec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pewnym stopniu masz racje, ale z drugiej strony jakby kazdy czekal az ktos inny kupi i bedzie testowac to, to sie nie rozwinie tak szybko jak bysmy chcieli

 

Quam zlozyl rzeczywiscie dobry zestaw i polecam Ci taki, bo lepszy ciezko bedzie zlozyc (oczywiscie w tym przedziale cenowym) moze tylko wzialbym karte ta, ktora proponuje Subon2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ja nie pisze zeby czekac mi chodzi o to ze juz na czasie zaczna wychodzic bdb płyty pod 64bit (bo procki tanieja) a narazie sa drogie i srednie :) i powiedzcie mi czy przez rok w grach taki 64bit 3000+ przegoni 32bit @3600+ albo jak niekturzy maja jeszcze wiecej :) mi sie zdaje ze zadna gra tego nie wykozysta a 3x512 ram napewno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 3*512 napewno da wspaniale wrazenia :)

 

ale mowisz, czy przez rok, a nie wiemy czy FeGy ma ochote wymieniac sprzet w przyszlym roku, mysle, ze raczej nie, a skoro ma pieniadze i chce kupic dobry sprzet to niech bierze :)

 

piszesz, ze plyty wychodza srednie, mozliwe, nie znam sie az tak na 64bitach, co tam wychodzi, ale sama plyte to moze ewentualnie sobie wymienic, nie bedzie go to tyle kosztowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pleem mnie chyba wlasnie zrozumial... chodzi mi o kompa na jakies 2 - 3 latka... I jak pisalem, moge z dysku zrezygnowac i kase na co innego dac...

 

Co do grafiki to nie leiej jakies ATI ?

 

Co do monitora - towie ktos cos o modelu, ktorego wymienilem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo kolega właczy se dooma 3 na ultra detalach 1280-1024 na tym 300064bit i 6800 + 1g ramu i tu klapa bedzie bez aa bo nonstop jest pobor 1000-1050 ram to zanczy na granicy 1g a jak se aax2 dowali to co :( klapa :) i kolega niech pomysli nad karta 256MB bo juz pierwszzym przykładem jest doom jak chcesz na ultra high to nawet 6800 nie da rady ale na high jak twierdzi NV na 1600-1200 spoko tak wiec ja bym wolal zrezygnowac z tych 64 bit kupic tak jak pisąłem wczesniej i w zamian za oszczednosni na płycie i procku kupic 1,5giga i 256 6800GT 1990zł albo ATi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możęsz zrezygnować z dysku to bierz, jak pisze xxx, trzecią kostke ram, bo to rzeczywiście będzie niedługo niezbędne do gry w 1280x1024, ja gram w dooma na High (moje high wygląda lepiej niż ultra 8) ) i jest zaj****!

 

EDIT: Chciaż nie, zmieniam zdanie, lepszym wyborem zamiast 3ciej kośći ramu będzie Gf6800GT, ram zawsze można dokupić, a grafike jeżeli się chce wymienić to napewno sie traci na jej watości - dlatego bierz lepszą karte w miejsce dysku.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jezeli by zmodyfikowac zestaw, ktory zaproponowal Quam... bedzie to tak:

 

AMD Athlon 64 3000+ BOX -817.00

Płyta: Epox 8KDA3+ nForce3 - ok 730zł

RAM: 2xDDR Kingston HyperX 512MB PC-400 A CL2.0 - ok.1284 zł

Grafa: GeForce 6800 GT - ok. 2000

Zasilacz: Be Quiet 450W Color Line - 499.00

Obudowa : X-Power Acryllic Case ATX - 439.00 (BAJERANCKA !! + zasilacz masz swiecący BeQuiet!!)

Wiatrak na procek : Zalman CNPS 7000B CU - 209zł

 

Teraz kolejne pytania:

 

1) Nie zalezy mi na swiecacej obudowie i zasilaczu... mozna to wymienic na cos dobrego i cichego ale nie swiecacego ? Poprostu nic nie mam do swiecacych rzeczy ale u mnie w pokoju to nie wypali poprostu...

2) Nie lepiej zamiast GeForce jakies ATI ? Zawsze sie spotykalem z twierdzeniem w testach, ze ATI lepiej sobie radzi... odrobinke ale lepiej... jak lepiej ATI to jakie - w cenie tego 6800 GT ?

3) Co z tym monitorem ? Slyszal ktos cos o Compaqu 19" z trinitronem mitshubishi ?

 

Pytanie do xxx... czy teraz po tych zmianach bedzie lepiej ? oczywiscie w planach dokupienie jeszcze 512 RAMu - moze od razu moze troszke potem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz kolejne pytania:

 

1) Nie zalezy mi na swiecacej obudowie i zasilaczu... mozna to wymienic na cos dobrego i cichego ale nie swiecacego ? Poprostu nic nie mam do swiecacych rzeczy ale u mnie w pokoju to nie wypali poprostu...

2) Nie lepiej zamiast GeForce jakies ATI ? Zawsze sie spotykalem z twierdzeniem w testach, ze ATI lepiej sobie radzi... odrobinke ale lepiej... jak lepiej ATI to jakie - w cenie tego 6800 GT ?

3) Co z tym monitorem ? Slyszal ktos cos o Compaqu 19" z trinitronem mitshubishi ?

1) Obudowę proponuję jakąś CHIEFTEC np seria dragon. Czarna wygląda bardzo elegancko (nie bajerancko), żadnych światełek. Do tego w zestawie jakiś zasilacz chiefteca np 420 DF.

2) Wydaje mi się, że ATI wcześniej było lepsze od FX'ów. Teraz jak wyszły te nowsze karty to znowu chyba nvidia wraca do łask (tak wywnioskowałem z tego co inni piszą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jezeli by zmodyfikowac zestaw, ktory zaproponowal Quam... bedzie to tak:

 

AMD Athlon 64 3000+ BOX -817.00 

Płyta: Epox 8KDA3+ nForce3 - ok 730zł

RAM: 2xDDR Kingston HyperX 512MB PC-400 A CL2.0 - ok.1284 zł 

Grafa: GeForce 6800 GT - ok. 2000

Zasilacz: Be Quiet 450W Color Line - 499.00 

Obudowa : X-Power Acryllic Case ATX - 439.00 (BAJERANCKA !! + zasilacz masz swiecący BeQuiet!!) 

Wiatrak na procek : Zalman CNPS 7000B CU - 209zł

 

Teraz kolejne pytania:

 

1) Nie zalezy mi na swiecacej obudowie i zasilaczu... mozna to wymienic na cos dobrego i cichego ale nie swiecacego ? Poprostu nic nie mam do swiecacych rzeczy ale u mnie w pokoju to nie wypali poprostu...

2) Nie lepiej zamiast GeForce jakies ATI ? Zawsze sie spotykalem z twierdzeniem w testach, ze ATI lepiej sobie radzi... odrobinke ale lepiej... jak lepiej ATI to jakie - w cenie tego 6800 GT ?

3) Co z tym monitorem ? Slyszal ktos cos o Compaqu 19" z trinitronem mitshubishi ?

 

Pytanie do xxx... czy teraz po tych zmianach bedzie lepiej ? oczywiscie w planach dokupienie jeszcze 512 RAMu - moze od razu moze troszke potem...

to tak widze ze sie uparles i nic na to nie poradze :) co do zestwu jest super :) ale zasilacz ja bym dal Chiefteca 420(280zł) lub tagana 380w(lub wiekszy)(300zl) jeden i drugi jest cichy i bdb a jesli chcesz cos najlepszego to MODECOM 550W(550zł) i nawet Antec za 700zł bedzie miał cierzko z tym Modecomem zarowno chieftec i tagan twoj konfig sopkojnie pociagnie :)

co do ramu ja bym sie zastnowił na 3x 512 Hynixy 400 d43 cena za kosc(340-360zł) i tez bdb sie kreca a wyjdzie ci ok 1000 zł za 1,5 giga :) albo Kingstony noramlne bdb sa i dibrze sie kreca :) i tez 1000zł za 1.5 giga :)

co do karty graficznej jeszcze nie mozna powiedziec jaka jest lepsza czy GT czy ATi bo sa to młode konstrukcje i jeszcze jest za mało testowi gier kture by te karty wykorzystały zeby stwierdzic co lepsze ale ja bym chyba wzioł 6800 GT 16 potokow 256mb widaj po niej ze NV wkoncu sie wzieli do pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra obudziłem sie :)

 

FeGy-sorki za wczoraj,normalnie nie jestem taki agresywny ale to pci ex tak mnie pobudziło.

 

Quam- :D

 

z tego co widze pojawiły sie dwie opcje:

mi bardziej podoba sie ta xxx.

 

co do amd64:

niestety tą wypowiedz musze zacząć od intela....amd64 jest lepszy w 64bitach od serwerowych intelów64.....tak wiec intel robiąc biurkowego pentiuma64 musi zadbac o to żeby biurkowa wersja 64 była gorsza od wersji serwerowej!!! tak wiec biurkowy pentium64 byłby znacznie gorszy od amd64!!!-intel sam to stwierdził!!!

tak wiec moim zdaniem nawet nie opłaca sie za szybko intelowi wypuszczac biurkowa wersje 64bitowego pentiuma.

o co teraz chodzi...jeszcze długo amd64 bedzie jedynym biurkowym 64bitowym prockiem,tymbardziej ze intel ruszył raczej w kierunku dwuprocesorowych prockow.

i właśnie dlatego microsoft jakos sie nie śpieszy z wersja 64bitowego XP.mimo ze jest juz wersja beta ale calkowitego systemu nie mamy co sie spodziewac przed 3 kwartałem nastepnego roku....juz nie mowiąc o wszystkich programach,aplikacjach 64 bitowych.

 

to było po pierwsze.

po drugie: socket 754 jest raczej przejściowym gniazdem,

mozna by sie bylo pokusic ale dopiero na socket 939 ktory byłby platforma na lata ale niestety procki pod 939 zaczynaja sie od 2,5K.

dodac jeszcze trzeba że 754 nie ma dwukanałowego kontrolera pamieci-niby detal,ale zawsze.

 

dobrze wracamy do pomysłu xxx.

mobilny barton wykrecony na maxa nie bedzie w zasadzie niczym sie roznił od amd64 oprocz tego bedziesz miał sprawdzonego procka i płyte nf7-s (dual).i oczywiście około 700zl w kieseni na inne komponety :D

 

zasilacz: do Be Quieta sie nie czepiam ale rozważył bym inne propozycje jak np. ostatnio hitowe "Neoteki".

co do zasilacza to zapytaj sie na privie Niemca-on ostatnio coś nazekał na huntkeya 400XP czyli jakby nie było świetny zasilacz,chciał sprzedac i kupić cos innego.zapytaj sie co??

 

Subon2 cos wspomniał o 6800gt-moim zdaniem lepiej jest wziazc wersje bez gf tymbardziej ze jak juz wiadomo w 6800 da sie odblokowac dodatkowe 4 potoki!!! znowu 500zl w kieszeni.

 

we wszystkich zestawach nikt nic nie wspominał o dvd-moim zdaniem na dzien dzisiajszy jest to obowiązkowy elemet w nowym kompie.

 

3x512 vs 2x512 to jest niestety ciezki problem.poniewaz budowanie kompa pod jak narazie jedna gre ktora i tak na 2x512 wyglada swietnie jest troszke niepowazne,ale jezeli chcesz miec kompa na pare lat to mozesz sie pokusie o 3X512 chociaz ja bym tak nie zrobił.....pamietaj rowniez o tym ze nie ma czegos takiego jak komp na lata!!!

 

cooler -to wiadomo 7000 cu

 

buda-do wybory,kazdy lubi to co lubi :)

 

zostaja jeszcze te nieszczesne dyski:

mowisz ze nawet mogłbys zrezygnowac z kupna nowego bo masz stary ale ja uwazam ze raid w twoim kompie powinien byc!!!

 

raid-czyta i zapisuje jeden plik jednoczesnie na dwoch dyskach...czyli czas takiej operacji skraca sie powiedzmy o połowe.

 

mało tego: możesz wziazc dwa dyski po 120G i szalec,ale jak masz jakis stary dysk do magazynowania danych+dvd to mogłbys pomyślec o dwuch raptorkach 36G w rajdzie-boshe.

na pclab.pl na głownej stronie masz test dysków-polecam.

 

jakbys wziął wszystko co wypisałem z raptorkami to wyjdzie troszke poad 5K ale z tego co wiem jak bedziesz kupował w jednym sklepie cały zestaw to dostaniesz taka znizke ze spokojnie zejdziesz poniżej 5K

 

co do monitora-to jezeli ten co masz niespełnia twoich wymagan to wiadomo zawsze znajdzie sie cos lepszego...moim zdaniem jednak nie jest wazna wielkosc kompa ale jego parametry a z tego co wiem to 19 i pozadnymi parametrami koszyuja około 1,5k

a np.17 z zajeb.... parametrami mozesz dostac za

750zl (philips brillance).

 

pamietaj tez rowniez ze czasem wygodna myszka czy klawiatura moze czesto dac wiecej przyjemnosci niz np. 400MHz wiecej.

 

mam nadzieje ze juz wiesz dlaczego nie pisałem wczoraj.

pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja bym chetnie wziol nawet tego AMD XP... ale wole miec cos raz i na przyszlosc... no chyba, ze stwierdzisz, ze kategorycznie od Athalona 64 Athalon XP jest szybszy (w tych samych czestotliwosciach)...

 

Co do tych zasilaczy - to rzeczywiscie chyba wezme CHeifteka - jak dobry... bo po co dawac 500 za Modecoma ? Jest jakis sens przy moim zestawie ? Zalzemy na zasilaczu, ktory jak w przyszlosci cos doloze to tez pociagnie... ale jaka ruznica miedzy tym MOdecomem a Cheiftekiem ?

 

Co do ATI... to zawsze mialem takie wrazenie: ATI daje grafe brdziej ostra... taka... hmm wygladzoana a NVIDIA szybsza ale troszke mniejsza jakosc... moze to tylko takie wrazenie... albo cos... moze...

 

Oki mozliwe, ze monito Diamatro... racja moglem cos pomieszac... sprawdze czy P910... ale jak tak to dobry ? w porownaniu do mojego Samsunga 700 IFT 17" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze 2 posty z rzedu ale nie chce edytowac tego kolosa.

 

troszke napsioczyłem na amd64 oczywiscie nie oznacza to ze amd64 sa złe,wrecz odwrotnie ale niestety cena około 800zl moim zdaniem jest troszke za duza a zaoszczedzona kase lepiej włożyć w cos innego.

 

co do tego ati o ktory pyta FeGy:

ati jest lepsze do nv w przedziale od gf4ti do 9800xt.

ale od czasow 6800 znowu na prowadzenie wyszła nv.

nawet zakładajac ze jest remis w kartach nowej generacji pomiedzy ati a nv to trzeba przyznacz ze za około 1,5K 6800 mozna kupic a do X800 niestety sporo zabraknie.

 

amd64 vs XP-M w tych samych czestotliwosciach to wiadomo ze 64 połknie xp...ale kto mowi o tych samych czestotliwosciach...

xp-m mozna ze spokojwm wykrecic na 2,5GHz....podkresłam-ze spokojem!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze 2 posty z rzedu ale nie chce edytowac tego kolosa.

 

troszke napsioczyłem na amd64 oczywiscie nie oznacza to ze amd64 sa złe,wrecz odwrotnie ale niestety cena około 800zl moim zdaniem jest troszke za duza a zaoszczedzona kase lepiej włożyć w cos innego.

 

co do tego ati o ktory pyta FeGy:

ati jest lepsze do nv w przedziale od gf4ti do 9800xt.

ale od czasow 6800 znowu na prowadzenie wyszła nv.

nawet zakładajac ze jest remis w kartach nowej generacji pomiedzy ati a nv to trzeba przyznacz ze za około 1,5K 6800 mozna kupic a do X800 niestety sporo zabraknie.

 

amd64 vs XP-M w tych samych czestotliwosciach to wiadomo ze 64 połknie xp...ale kto mowi o tych samych czestotliwosciach...

xp-m mozna ze spokojwm wykrecic na 2,5GHz....podkresłam-ze spokojem!!!

 

zgadzam sie wi wtedy chciał bym zobaczyc ta płyte za 700zł i 64 3000+ za 800zł z konfrontacja z Abitem SL(380)zł i Mobile(420zl)@2500mhz(3800+)

oczywiscie wiem o tym ze 64 bit tez sie kreca ale nie asz tak jak MOBILE :)

heeh 2 x mniej kaski a 64 bit by po [gluteus maximus] dostało :D ja tam czekam asz wyjda super płytki pod AMD 64bit i suore procki do OC 64bit to bedzie gdzies za ok rok :) i tez dam pewnie 400zł za płyte i 400 za procek :) hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra obudziłem sie :)

 

FeGy-sorki za wczoraj,normalnie nie jestem taki agresywny ale to pci ex tak mnie pobudziło.

Luz... bylo minelo... Wiem czemu nie pisales wczoraj ;)

 

Na poczatek thx za odpowiedz... Tobie i wszystkim (oczywiscie, za ewentualne pozniejsze glosy tez bede wdzieczny).

 

Wiem, ze na lata nie kupie... i pod jedna gre nie chcem sie ustawiac... ale obecnie na 1,7 XP, 1 giga RAMu i ATI 8500 Far Cry chodzi mi fakt... ale jakbym chcial pograc i pocieszyc nim oko tak naprawde to... zenada... nie tylko skacze ale robi sie jakies nie wiem co... to jest straszne...

 

Czego oczekuje ? Hmm wiadomo nie tylko gram... to jest jasne... ale jezeli komputer pociagnie mi HL2 (CS:S) (a wydaje mi sie, ze jak pociagnie FarCry i D3 to i HL2) to bede wdzieczny...

 

Przekonaliscie mnie do tego 2500 mobile chyba... tak wiec warto bylo tu napisac... a teraz dyski... hmm moze i te dwa RAPTORki pod RAID to zeczywiscie odjazd... mozliwe - zgadzam sie, totez moze w to pojde... ale czy ta plytka pod mobile Athalona (ten ABIT, o ktorym pisze xxx) jest pod RAID ? Tzn moze malo fachowo sie zapytalem ale pewnie zakumacie o co mi chodzi...

 

No chcialem jeszcze wyeliminowac halas... Moj komp teraz to prawie lata po pokoju...

 

Na koniec jeszcze: Raz pojechalem do sklaepu i kupilem kompa... potem kolega mi pokazal jak moglem zrobic i mialbym taniej i szybciej - podkrecenie... totez teraz nie chcem wtopic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tam sie wydaje ze zysk jaki daje A64 przy 32 bitach chyba nie jest az tak duzy w porownaniu do przyrostu ilosci mhz przy mobile. a ze technologia nowa i oblsuguje 64bit to tez chyba bez znaczenia bo komp ma byc do gier a mi sie wydaje ze gry nie beda wymagac 64 bit bo i po co, jak na razie ciagle rosna tylko wymagania co do kart graficzmych. a skoro komp ma byc do gier to na pewno warto dolozyc w grafike czy ram albo wlasnie jakies "duperele" typu monitor myszka klwaitura bo to faktycznie zwieksza przyjemnosc z gry. ale ja sie nie znam:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie juz mam decyzje... jak ja podejme na 100 % to umieszcze swoj wybor... mam problem jeszcze z karta :)

 

Czy wystarczy cos za 1000 zl ? czy lepiej cos drozszego ?

 

Chodzi mi glownie o plynne granie w cos takiego jak np Far Cry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...