Skocz do zawartości
liquidboy

I ja się pochwale bloczkiem :] [BIG FOTY]

Rekomendowane odpowiedzi

rosco I read you article and you had wroten that water have not enought speed witch 45 deegres pins so I wanted to do pins with 30 deegres. But there is too much work to cut this pins and it will cost to much for me... On my free time I tray to find cash for CNC to do my new waterblock with new contruction :) Sory for my english :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No problem I understand well your english :) . Mine is far to be perfect too :lol:

I know that it's a lot of work to cut at 45 or 30° the fins but we have done all these blocks (about 15 with variants) for free thanks to a good friend !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rosco please stop...  :wink:  

It's just perfect and .... :twisted:  :twisted:  :twisted:  

So what's the price? 200$?

200$ ? :lol:

Real price is near 600-700$ :lol: and there isn't milling CNC in that price, only EDM so final price should be around 800$ I think (but all is free here , thx good friends :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rosco please stop...  :wink:  

It's just perfect and .... :twisted:  :twisted:  :twisted:  

So what's the price? 200$?

200$ ? :lol:

Real price is near 600-700$ :lol: (but free here , thx good friends :D )

Just asking! I didn't have a idea how much could it cost... :D

800$ - I could buy myself a nice car in Poland for that price... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDM is a really expensive milling method because it's very very slow (only 2-4mm/min depends on the material, the thickness, etc...)

 

You should ask to friends who work in milling firms to help you, I'm sure you know one in your family for example :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rosco... when i saw that block i allmost had a heart attack, it's so damn beautiful and sexy :D

i hawe something similar, but with less fins. the fins are 1/2mm and the distance between them is 3/4mm. of cors i didint cut it :( its from a Heatsink :? but i hope that when i end it it whould be a half goog looking like yours.

RE5PECT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o fuck

these wb are really beautiful, i'm under impression, sure these wb can beat any wb in performance, (my english suck :? )

 

pewnie te bloki pobiją wydajnością (i ceną) każde dostępne na rynku, 7h prac to niemało :), a propos liquidboy ile byś chciał za zrobienie bloczka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o fuck

these wb are really beautiful, i'm under impression, sure these wb can beat any wb in performance,  (my english suck :?  )

 

pewnie te bloki pobiją wydajnością (i ceną) każde dostępne na rynku, 7h prac to niemało :), a propos liquidboy ile byś chciał za zrobienie bloczka ??

Tak dla porównania Grzechu robił swój bloczek 35h :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu nie mowiłem o twoim bloczku konkretnie z tymi uszczelkami bo u ciebie to bardzo ładnie wyszło, chodziło mi o moje doświadczenie w homemade (że u mnie ciekło uszczelnienie i czasami jak oglądam niektóre bloczki robione w domciu ręcznie to ten wlany silikon midzy plexe a miedz tak średnio wygląda jak dla mnie). Twoje bloczki są naprawde super.

 

zembol mowiąc o cenach frezarek odnosiłem się do wypowiedzi osób które miały zamiar sobie taką złożyć albo kupić.

 

TOMAHAWK_ wiesz ja frezerem nie jestem, więc moge zrobić jedynie kopie mojego bloczku za rozsądną cene a nawet dobrze by sie złozyło bo wszystkie oszczednosci w wc lokuje i ciągle mi braknie forsy (na wc :D ) a rodzice mnie nie dofinansowuja w tych sprawach bo uwazaja ze robie głupoty. hiehie np dzisiaj wydałem 115 zł na miedź i złaczki :D Chciałbym wkoncu wymienić sobie popsutego aquaszuta na dobrego aqaszuta :lol:

 

Jutro ide do piotrek_zet, bedziemy testować bloczek prównując go do uriela2.

 

I taka prośba:

:arrow: Nie miałby może ktoś wiertełka 0,6 mm odsprzedać tak żeby miało trzpień przynajmniej 1 mm. Bez tego nie zrobie mojego nowego bloczku a nigdzie nie moge dostać wszedzie trzpien 0,6 mm a kolega nie złapie tego w uchwycie we frezarce :cry: Bardzo prosze o pomoc.

 

Dołączona grafika

 

jeden z wielu projektów bloczków wodnych robionych po 30 h :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje się zrobilem bład robiac blok na CNC  :wink:

 

edit: imho to raczej nie da rady ręcznie zrobić bloku z finami 0,5 mm na wysokosc 5 mm.

tu nie chodzi o to twój blok bedzie wydajniejszy ale moim zdaniem lepszy jest blok Grzecha i to moje skromne zdanie ładniej wygląda itp. ale twój jest wydajniejszy to pewne.

prawda zrobić tak wysokie finy i przytym takie cienkie jest niemożliwościa zrobienia bez cnc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu15go wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna, najważniejsza jest wydajność. Chcialem, zeby miał orginalny wygląd, a to że sie komuś podoba/nie podoba to kwestia gustu. Każdy ocenia bloczek pod własnym względem, ja stawiam na wydajność, więc czy on jest ładny czy nie to ja nie chce dyskutowac :wink:

 

edit: a jak sie podoba to sie ciesze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...