Skocz do zawartości
walus

CMOS checksum error

Rekomendowane odpowiedzi

Po upgrade biosu na ---by marlin--- pojawia sie taki komunikat---CMOS checksum error---Nie mam mozliwojsci wejsc w opcje biosu.Wszystko stoi w miejscu.Robilem clear biosu zworkami,wyjmowalem baterie,nic nie pomoglo:(Prosze o szybka porade.Cos mi sie wydaje ze kość biosu powedruje do serwisu.Mylę sie?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po upgrade biosu na ---by marlin--- pojawia sie taki komunikat---CMOS checksum error---Nie mam mozliwojsci wejsc w opcje biosu.Wszystko stoi w miejscu.Robilem clear biosu zworkami,wyjmowalem baterie,nic nie pomoglo:(Prosze o szybka porade.Cos mi sie wydaje ze kość biosu powedruje do serwisu.Mylę sie?????

Płyta główna to ABIT NF7-S v.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w Abice tez tak jest ale np. u mnie w Epoxie jakby cos nie poszlo tak jak powinno bo zmianie biosu to mozna uratowac taka sytuacje poprzez wlozenie do stacji dyskietek, dyskietki z biosem i wtedy plyta sama zaladuje bios z dyskietki. Poczytaj w instrukcji pewnie tz masz cos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w Abice tez tak jest ale np. u mnie w Epoxie jakby cos nie poszlo tak jak powinno bo zmianie biosu  to mozna uratowac taka sytuacje poprzez wlozenie do stacji dyskietek, dyskietki z biosem i wtedy plyta sama zaladuje bios z dyskietki. Poczytaj w instrukcji pewnie tz masz cos takiego.

No wlasnie u mnie jest rowniez podobnie,przy starcie wciska sie alt+F2 i upgreduje sie z dyskietki.Ale w tej konkretnej sytuacji wszystko staje w miejscu po wczytaniu info o dysklach,jest ten komunikat i kicha,zaden przycisk nie dziala nic nie mozna zrobic,ani wejsc do biosu,ani wczytac nowego biosu:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie dziala ta opcja to zostaje ci juz tylko polceciec z kostka do serwisu niech przfleszuja ja.

Ale z 2 strony to dziwne. Jesli jest taka opcja to powinna dzialac w podobnych sytuacjach. Ten problem chyba Gigabyte najlepiej rozwiazalo ze swoim Dual-Biosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie,pod tym wzgledem gigabyte jest git,no nic zobacze bo kumpel mowil mi ze na allegro jakis gosciu flaszuje kostki.Oby wyszlo jak najtaniej i najszybciej.Kurka plyte mam jeszcze przez 6 miechow na gwarancji,ciekawe czy by ja przyjeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w Abice tez tak jest ale np. u mnie w Epoxie jakby cos nie poszlo tak jak powinno bo zmianie biosu  to mozna uratowac taka sytuacje poprzez wlozenie do stacji dyskietek, dyskietki z biosem i wtedy plyta sama zaladuje bios z dyskietki. Poczytaj w instrukcji pewnie tz masz cos takiego.

U mnie i u mojej kuzynki, pomoglo w tym przyp[adku wyjecie CPU i zalozenie go ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz jestem,bylo troche zabawy bo mam WC na procku,tak jak napisales wyjalem procka i ponownie zalozylem,usunolem drut-moda zeby ostatecznie wszystko wyeliminowac i LIPA,dzieje sie to samo.Jesli macie jakies pomysly to prosze o reakcje.Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj to samo miałem !!! (no prawie to samo)

A masz jakąś baterię np.. ze starej płytki....To wymień ją albo kup nową (u zegarmistrza) W moim przpadku to pomogło tyle że u mnie wszystko mimo tego komunikat działało...

 

Ale w takim jak twój przypadku to nie wiem...

 

Skorzystaj też z opcji szykaj wpisz CMOS Checksum error... i daj żeby szukało tylko postów o tej nazwie...

 

wtedy znajdziesz jeszcze kilka podobnych wontków...

 

a wnich inne rozwiązania np.. jeden mówił że źle miał założoną zworkę inny że wyciągnął i wsadził wszystkie karty PCI i pomogło.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zseszłym tygodniu po upgradzie biosu zobaczylem tylko czarny ekran i FF na wyswietlaczu (epox). W sumie to nawet upgrade nie było bo mi stacja zaczela sie kaszanić ale coś mu sie poj...... Pomogło coś takiego :

Wyłącz zasilacz , przestaw zworke na clear wcisnij kilka razy power. Prestaw zwore na normal , kilka razy power. Włacz zasilacz i odpal. U mnie zadzialalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Po niezliczonych bojach z plyta jestem ponownie:)Biosu niestety nieogarnolem i poleglem,dzieki za wszystkie wskazowki.Bateryjka jest sprawna bo przekladalem ja do tego komputra z ktorego teraz klikam,probowalem rowniez robic resety pawerem i nic,jak stoi tak stoi.Sprawa skonczylas sie tym ze moj kuzyn ma znajomego w fabryce plyt glownych do telewizorow,tak, tak w naszej miescinie jest takowa;).Maja programator i przeprogramoja mi to za free:D.Robilem flash biosu z winzgrozy i moze jakis pliczek mimo komunikatu sukcesu,nie dogral sie do konca.Jeszcze raz wielkie dzieki za szczera pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doslownie przed chwila zminialem bios d26 by abit na bios merlina i po flashowaniu uruchamiam kompa i widze ten nieszczesny komunikat z bledem (chwila załamania) wszwedlem do windy zrestartowalem kompa i zaczalem wciskac delete szybko i wszedl do biosu i komunikat po ponownym uruchomieniu zniknal - cuda sie dzieja ,juz nie ma po nim sladu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...