Skocz do zawartości
afrodyta

Zasilka + wentyl na s478, co brać??

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki, muszę się was poradzić. Przeglądałam dziesiątki postów, ale nadal nie wiem na co się zdecydować.

 

Otóż, w budzie mam badziewnego megabajta 350 atx i chcę go wymienić na coś bardziej cywilizowanego. Właściwie to już prawie jestem zdecydowana na Chiefteca HPC 360-302 DF. Nie wiem tylko czy nie cichszy byłby ten z 1 wentylem..ludzie różnie piszą.

 

Do tego chcę wstawić jakiś porządny i BARDZO CICHY cooler na procka, bo ten intelowski to odkurzacz dosłowny.

Baardzo proszę o jakąkolwiek radę czy warto brać tego chief'a i co wsadzić na celerona.

Z góry wielkie THX !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jedna z nielicznych kobiet na tym forum :). Ja bym proponowal tego chiefa - bo do tego konfigu co masz to ta moc wystarczy a i najglosniejszy to on nie jest. Roznica pomiedzy wersja z jednym a dwoma wentylami jest chyba taka ze tan drugi ma wiatrak umieszczony nad cpu co pomaga powiedzmy w odprowadzaniu ciepla no i troszke poprawia wydajnosc chlodzenia calego kompa jak i samej zasilki. Co do drugiego pytania to polecam pentagrama nie koniecznie tego co ja mam, moze byc jakis tanszy nie koniecznie caly z miedzi ......... sa poprostu ciche i w miare wydajne. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racoclan, dzięki za odpowiedź :) Wezmę tego z dwoma wentylami, to będzie lepiej wysysał ciepło produkowane przez moją grafę :lol:

 

Możesz jeszcze powiedzieć, który z tych wentylków prockowych byłby najlepszy i najcichszy?

 

Pentagram Freezone QC-80 AlCu / albo cały miedziany, jak Twój

Super Silent Ball P4 thermal control

Zalman CNPS 7000A -AlCu

Arctic Cooling Super Silent 4TC P4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bedzie dobry wybor. Natomiast co do coolerow to powiem tak jezeli masz kase to wez sobie zelmana tylko calego z miedzi Zalman CNPS 7000A -Cu, a jezeli nie bedzie ci przeszkadzac minimalnie mniejsza wydajnosc czyli roznica 3-4 stopni to bierz pentagrama QC-80 cu bo jezeli patrzac pod kontem ciszy to oba sa porownywalne. Poczytaj sobie jeszcze ten artykul http://www.tweak.pl/artykul/coolery_04 - jest to profesionalny test coolerow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare dni temu nabylem TOPOWER w angela.pl 400W i musze powiedziec ze jest totalnie cichy.. prawie wogole mu sie wentyle nie kreca bo jak widac tego nie potrzebuje.. zasilanie stabilne.. mocno obciazylem linie 5v i zanotowalem spadek do 4,90 , obciazona 12v podaje 12,4 v (12 jes tu wzmocnione)

 

z kompem dosc mocnym bez dodania wentyli 5v mialem na poziomie 5,02 jak dodalem 2x92 3x80 mm na 5v puszczone to spadlo wlasnie do 4,90 stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...